Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 709
13 926
113
Már utolértek bennünket. Átlag fizetésben meg lényegesen meg is előztek.
tudom ez nem ide tartozik, de hogy csinálja mindenki más?
Itt mindenki megelőz minket.. de határ mellé ausztriába ingázni már nem igazán éri meg senkinek. Gyurcsány Fecó válsága alatt spanom 7*es bérért ment ki hentesnek..
Most csak annyival kapna többet, hogy nem érni meg havi 200eHuf üzemanyagért (ez lehet ovm prémium dízel, de akár fűtóolaj is, csak nehogy a koszos magyar gázolaj menjen a tankba.. meghagyom hitkérdésnek) és havi olajcseréért ingázni, hogy 11 órában (1.5+1.5 óra) ugyanazt megkeresse..ja és ahhoz képest egy magyar munkahely szanatórium.. szóval én értem, hogy mindenki elhagyott minket.. csak azt a paradoxont nem értem, hogy 2009 óta a szakmunkásbérek többszörösére növekedtek.. mert már a multinál nem 100 nettóval bökik ki egy hentes szemét, még egy lehet más az szdsz szavazó szerint sem.. de valahogy a minket fényévekkel lehagyó kolbászkerítés országokban meg euróban ugyanannyit adnak, mint akkor adtak. Miért van akkor az, hogy ezek az emberek hazajönnek? Vagy hogy kell érteni ezt a megelőzést?
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
tudom ez nem ide tartozik, de hogy csinálja mindenki más?
Itt mindenki megelőz minket.. de határ mellé ausztriába ingázni már nem igazán éri meg senkinek. Gyurcsány Fecó válsága alatt spanom 7*es bérért ment ki hentesnek..
Most csak annyival kapna többet, hogy nem érni meg havi 200eHuf üzemanyagért (ez lehet ovm prémium dízel, de akár fűtóolaj is, csak nehogy a koszos magyar gázolaj menjen a tankba.. meghagyom hitkérdésnek) és havi olajcseréért ingázni, hogy 11 órában (1.5+1.5 óra) ugyanazt megkeresse..ja és ahhoz képest egy magyar munkahely szanatórium.. szóval én értem, hogy mindenki elhagyott minket.. csak azt a paradoxont nem értem, hogy 2009 óta a szakmunkásbérek többszörösére növekedtek.. mert már a multinál nem 100 nettóval bökik ki egy hentes szemét, még egy lehet más az szdsz szavazó szerint sem.. de valahogy a minket fényévekkel lehagyó kolbászkerítés országokban meg euróban ugyanannyit adnak, mint akkor adtak. Miért van akkor az, hogy ezek az emberek hazajönnek? Vagy hogy kell érteni ezt a megelőzést?
Egész kelet-európa sokat fejlődött az elmúlt 30 évben. Mi is sokkal jobban állunk, mint korábban. Csak van aki nálunk is gyorsabban fejlődik.

A lengyelek nem olyan birka türelműek mint a magyarok, ezért ott kb. ugyanakkora Gdp- ből több jut a fizetésekre és kevesebb a tulajdonosok profitjára. Náluk a vezetés azt is elintézte, hogy a kommunizmus alatt felhalmozott államadósságot ne kelljen teljesen visszafizetni. Mi meg azóta is fizetjük.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Ezt már akkor emlegette a történelemtanárom amikor taknyos 8.-os voltam, pedig az nem most volt.
Kinek mit intézett rendszerváltáskor a kormánya, ezen már kár keseregni.
Emlékeim szerint azért az nem volt olyan egyszerű történet. Az igaz, hogy a Lengyelek beintettek és nem fizették a komcsik által felvett hiteleket, de azt nyugaton technikai csődnek minősítették, és ennek következtében elég komoly válság alakult ki, merthogy az újonnan kibocsátott állampapírokat nem vette meg senki. Emlékszem a híradóba mutogatták, hogy nem tudták kifizetni a melósokat a cégek, ezért volt rá eset, hogy pl fizu helyett kaptak egy fél disznót. Ott mutogatták a tv-ben ahogy pakolják be a csomagtartóba a fel disznókat a népek fizu helyett. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a kádári kényelemben felnőtt emberek ezt nem vállalták volna be… már abból taxis blokád lett, hogy az állam nem támogatta tovább a benzin árát, most gondolj bele mi lett volna nálunk egy hasonló válság esetén.. vagy mi lenne ma ha mondjuk megszűnne a rezsicsöki és teljes áron kéne gázt vásárolni. Szóval nincs ingyenebéd. Ott a népek hajlandóak voltak szenvedni, itt meg egy kis kellemetlenség esetén már mindenki egyből el akar költözni…
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 668
113
tudom ez nem ide tartozik, de hogy csinálja mindenki más?
Itt mindenki megelőz minket.. de határ mellé ausztriába ingázni már nem igazán éri meg senkinek. Gyurcsány Fecó válsága alatt spanom 7*es bérért ment ki hentesnek..
Most csak annyival kapna többet, hogy nem érni meg havi 200eHuf üzemanyagért (ez lehet ovm prémium dízel, de akár fűtóolaj is, csak nehogy a koszos magyar gázolaj menjen a tankba.. meghagyom hitkérdésnek) és havi olajcseréért ingázni, hogy 11 órában (1.5+1.5 óra) ugyanazt megkeresse..ja és ahhoz képest egy magyar munkahely szanatórium.. szóval én értem, hogy mindenki elhagyott minket.. csak azt a paradoxont nem értem, hogy 2009 óta a szakmunkásbérek többszörösére növekedtek.. mert már a multinál nem 100 nettóval bökik ki egy hentes szemét, még egy lehet más az szdsz szavazó szerint sem.. de valahogy a minket fényévekkel lehagyó kolbászkerítés országokban meg euróban ugyanannyit adnak, mint akkor adtak. Miért van akkor az, hogy ezek az emberek hazajönnek? Vagy hogy kell érteni ezt a megelőzést?

És az osztrák társadalombiztosító adataira hivatkoznak. Tehát aki nem bejelentett munkaerő, az nincs benne...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
T

Törölt tag 1711

Guest

És az osztrák társadalombiztosító adataira hivatkoznak. Tehát aki nem bejelentett munkaerő, az nincs benne...

Benne van asszony nagynénje is aki hetente 1 napot jár ki főzni, de azt mondja állandóra nem menne, mert így letudja szombaton a 8 óráját aztán húz haza, aki meg külföldi és teljes munkaidőben van alkalmazva az letol 50-60 órákat hetente.

Meg azok a mozdonyvezetők akik néha Passau-ig futtatják a vonatot és egyből a németnek adják.

Meg azok a külföldiek akik Magyarországról ingáznak az olcsóbb lakhatás és árak miatt.

Meg azok az ukránok akik EU-s papírokat megszerezve mentek is tovább (nálunk is ingáznak Komárno-ból Budapestre szlovák papírokkal aztán egy szót se tud se magyarul se szlovákul...).
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 709
13 926
113

És az osztrák társadalombiztosító adataira hivatkoznak. Tehát aki nem bejelentett munkaerő, az nincs benne...

lehet borsodból megéri, de innen nem. 1-2 ismerősöm maradt már csak kint. régen rengeteg volt.
aztán a legendákkal ellentétben a 2000 eurós fizetéseket sem szórják csak úgy..
pl de most keress 2000et.. 250k bécs mellé a havi kijárás, ha nem tudod összeszervezni. Most akkor 500kért vagy kint effektív napi 11 órát.. gyakorlatilag utolsó ni***erként..

aki meg az elmúlt 10 évben építőiparban kint maradt az meg egyenesen b@lf@sz.. itthon maszekként egy hét alatt megkereshette olyan adózással, amire a föld megmentéséért Steve Busceminek az Armageddonban azt mondták, hogy az adómentességet nem lehet elintézni.

Akinek egy kicsit is jobb munkahelye van, annak abszolut nem éri meg kimenni.

de hát hvg.. szerintük már 15 éve is elhagyott minket románia, akkod kezdték el mondani ezt a f@szságot a sajtóban.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 709
13 926
113
Benne van asszony nagynénje is aki hetente 1 napot jár ki főzni, de azt mondja állandóra nem menne, mert így letudja szombaton a 8 óráját aztán húz haza, aki meg külföldi és teljes munkaidőben van alkalmazva az letol 50-60 órákat hetente.

Meg azok a mozdonyvezetők akik néha Passau-ig futtatják a vonatot és egyből a németnek adják.

Meg azok a külföldiek akik Magyarországról ingáznak az olcsóbb lakhatás és árak miatt.

Meg azok az ukránok akik EU-s papírokat megszerezve mentek is tovább (nálunk is ingáznak Komárno-ból Budapestre szlovák papírokkal aztán egy szót se tud se magyarul se szlovákul...).

percalapú elszámolással kártyás rendszerrel, aztán ha a brióst kinyomja is ki kell chekkolni.
itthon meg a 10 órás kávészünet, a reggeli, meg az ebédidő benne van.
de forgácsolós cégeknél már külföldön nagy divat a kiterheltség figyelés is...

de eleve hvg. ott már az orosz lőszerforrások is elapadtak komoly angol kormányzati szervekre hivatkozva.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 709
13 926
113
Normális cégek? :eek:
Nem magyar feketéző mocskok?
de, van az is. viszont szerintem, de tényleg, jelentősen javult a hekyzet 2010 környékéhez képest. eleve munkaerő hiány miatt meg sem tudják tenni a gerinctelen cselekedetieket, mert rosszabb az, ha feláll a dolgozó.
Még talán vállalkozó szinten is normálisabb a helyzet egy fokkal.
Nem mondom hogy jó, de pl látod a szállodásokat pl egy holland cég is szopat...
Azért az elektronikus számlázás minden téren jót tett. most azért az átlag kiskereskedelem ma már inkább ad számlát, stb. 2010ben meg furcsa volt ha kaptál.
Szóval szerintem és félre ne értsetek, nem dicsőíteni akarom a rendszert, de komoly javulás van.

Vannak normáljs kis cégek.De mindenki a maga világában nyomorog. Ahogy autsztriábam dolgozott ismerősöm, aki szerinte megjárta a poklokat is hazajött egy olyan céghez, ahol az ott dolgozók nyomorogtak és sanyarú sorsuk van.. de őcsak röhög rajtuk. Hónapokig rossz érzése volt, hogy elfogják küldeni, mert nem dolgozza ki az idejét és haszontalannak érzi magát. :D
az ott dolgozók, akik abban szocializálódtak pedig elfáradnak és kikészülnek a nap végére :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kiebra and Fundin

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 709
13 926
113
amúgs feketézés alatt mit értessz 2023ban?
mert a katás lakossági vállalkozónak 8, hogy ad-e számlát.
A cégeknek meg ha áfakörösként dolgozol úgyis kell.

ha alkalmazott vagy és feketén adják egy részét.. ott mindkét fél benne van. és kölcsönös a dolog. nem feketézve kevesebb lenne eleve.
de már fekete pénzt csinálni is drága, hogy katások nem számlázhatnak cégbe. Szóval ez a dolog is sokat fehéredett szerintem.
Az meg már régóta nincs, hogy veszel aprópénzért számlát. Ha meg mégis, akkor előbb utóbb utolérnek.
Nyilván nem védeni akarom.

Szerintem a leggyakoribb jelenség az elvből nem fizető cégek.. de ez egyébként működik is, mert az esetel jórészében nem mennek utána a pénzükért az emberek, nem terlik jogi útra, hanem beletörődnek.
De olyanról is hallottam, hogy a vállalkozó ajánlotta fel, hogy akkor csak a felét és azt kifizették.
Ezekbe bele lehet szaladni mondjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin
T

Törölt tag 1711

Guest
amúgs feketézés alatt mit értessz 2023ban?
mert a katás lakossági vállalkozónak 8, hogy ad-e számlát.
A cégeknek meg ha áfakörösként dolgozol úgyis kell.

ha alkalmazott vagy és feketén adják egy részét.. ott mindkét fél benne van. és kölcsönös a dolog. nem feketézve kevesebb lenne eleve.
de már fekete pénzt csinálni is drága, hogy katások nem számlázhatnak cégbe. Szóval ez a dolog is sokat fehéredett szerintem.
Az meg már régóta nincs, hogy veszel aprópénzért számlát. Ha meg mégis, akkor előbb utóbb utolérnek.
Nyilván nem védeni akarom.

Szerintem a leggyakoribb jelenség az elvből nem fizető cégek.. de ez egyébként működik is, mert az esetel jórészében nem mennek utána a pénzükért az emberek, nem terlik jogi útra, hanem beletörődnek.
De olyanról is hallottam, hogy a vállalkozó ajánlotta fel, hogy akkor csak a felét és azt kifizették.
Ezekbe bele lehet szaladni mondjuk.

Azért az ország keleti részén még van olyan céghálózat, ahol ha szabadságra akarsz mennie előre be kell dolgoznod ki nem fizetett túlórában a kieső termelést meg hasonlók. Természetesen 1-2 napokról van szó, hetekről álmodni se merjen a dolgozó.

Lehetne mondani, hogy NER, de az "elmúlt 8 évben" épült fel a cége állami dotációkkal és megrendelésekkel, ha fordulna a kocka valószínűleg a köpönyeg is ismét.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
ha alkalmazott vagy és feketén adják egy részét.. ott mindkét fél benne van. és kölcsönös a dolog.
Semmi kölcsönös nincs benne. Nem nagyon választhatsz.
Nézd, elhiszem, hogy van egy két terület, és város, ahol ez nem így van már. De a munkások nagy része még mindig kiszolgáltatott, mert vatikáni valutát a boltok nem fogadnak el (vatikáni valuta: isten fizesse meg) innentől vagy elfogadja, vagy nincs más.
Amikor meg tényleg kezdeni kellett volna a cégeknek a dologgal valamit, gyorsan behoztunk 2 millió filippinót.
Mert ugye az jó nekünk (nem)

Az meg már régóta nincs, hogy veszel aprópénzért számlát. Ha meg mégis, akkor előbb utóbb utolérnek.
Dehogy érnek utol. Nem is próbálnak, hiszen leadtad a sápot a megfelelő helyen, így előre tudsz minden ellenőrzésről.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 668
113
lehet borsodból megéri, de innen nem. 1-2 ismerősöm maradt már csak kint. régen rengeteg volt.
aztán a legendákkal ellentétben a 2000 eurós fizetéseket sem szórják csak úgy..
pl de most keress 2000et.. 250k bécs mellé a havi kijárás, ha nem tudod összeszervezni. Most akkor 500kért vagy kint effektív napi 11 órát.. gyakorlatilag utolsó ni***erként..

aki meg az elmúlt 10 évben építőiparban kint maradt az meg egyenesen b@lf@sz.. itthon maszekként egy hét alatt megkereshette olyan adózással, amire a föld megmentéséért Steve Busceminek az Armageddonban azt mondták, hogy az adómentességet nem lehet elintézni.

Akinek egy kicsit is jobb munkahelye van, annak abszolut nem éri meg kimenni.

de hát hvg.. szerintük már 15 éve is elhagyott minket románia, akkod kezdték el mondani ezt a f@szságot a sajtóban.
Borsodból még mindig kifelé mennek a szakmunkások (is). Targoncás, hegesztő melót bármikor találni odakint jó pénzért. Egy ismerősöm hívott, hogy - nem tévedés - 120 hegesztőnek tudna munkát adni azonnal Németországban, és nem 2000 euróért...
Ja, és ha kint dolgozol legálisan, akkor értelmezhető nyugdíjad is lesz mindenféle trükközés, külön gyűjtögetés nélkül. Erre is van jópár példa az ismeretségi körömben.
Nyilván itthon is lehet jól keresni egy jó szakembernek, ezt nem vitatom.
Tudom, hogy a HVG nem forrás, de az osztrák társadalombiztosító adataira hivatkoznak, azt azért el tudom fogadni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fishbed

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 668
113
Benne van asszony nagynénje is aki hetente 1 napot jár ki főzni, de azt mondja állandóra nem menne, mert így letudja szombaton a 8 óráját aztán húz haza, aki meg külföldi és teljes munkaidőben van alkalmazva az letol 50-60 órákat hetente.

Meg azok a mozdonyvezetők akik néha Passau-ig futtatják a vonatot és egyből a németnek adják.

Meg azok a külföldiek akik Magyarországról ingáznak az olcsóbb lakhatás és árak miatt.

Meg azok az ukránok akik EU-s papírokat megszerezve mentek is tovább (nálunk is ingáznak Komárno-ból Budapestre szlovák papírokkal aztán egy szót se tud se magyarul se szlovákul...).
De nincsenek benne azok, akik nem bejelentve ingáznak mindenféle munkákra.
Lehet a számokkal játszani, de nagyságrendileg sajnos tényleg sokan dolgznak odakint, mert itthon nem érzik stabilnak a megélhetésüket.
Magyarul nem tudó magyar állampolgársággal (is) rendelkező errefelé is volt bőven már a különleges katonai művelet előtt jóval is, mert valahogy hozzá lehetett jutni az Eu-ban szabad mozgást biztosító iratokhoz anélkül is...
Nem azt kellene ismételgetnie az illetékeseknek, hogy a balliberálbolsevikFOSstb. média mindenben hazudik, hanem elérni, hogy ha valaki (diplomás, jól kereső - tehát nem én :cool: ) kimegy pár napra Bécsbe pihenni, ne azon döbbenjen meg, hogy olcsóbban étkezik (ugyanolyan színvonalon!), vásárol mintha itthon tenné, hanem tapasztalati úton is érjük utól a szolgáltatások terén a haldokló kapitalizmust.
Ha valaki kiköltözik, azt érzi, hogy a szolgltató/állam/önkormányzat/munkaadó van érte, és nem ő van értük. Mentális problémák is vannak az anyagiak mellé, hozzáállásbeliek is jócskán. Reptéri csomagrakodónak ment ki ismerősöm, a munkáltató az összes adminisztrációt elintézte, segített a bankszámlanyitásban, az adóhatóság felé a kedvezmények igénybevételében, a lakhatás kezdeti megoldásában, TB ügyintézésben. Csak, hogy ne akarjon máshová elszegődni két hét után. Nem neki kellett mindenért rohangálni.
Itt meg azt se tudod meg, ha nem fizeti be utánad a TB-t a munkáltató, csak hónapok múlva, vagy ha orvoshoz kell menni.
Szóval jó itt, én is szeretem (itt is tervezek maradni), de azt nem merném állítani, hogy nincsenek működési anomáliák.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fishbed
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem azt kellene ismételgetnie az illetékeseknek, hogy a balliberálbolsevikFOSstb. média mindenben hazudik, hanem elérni, hogy ha valaki (diplomás, jól kereső - tehát nem én :cool: ) kimegy pár napra Bécsbe pihenni, ne azon döbbenjen meg, hogy olcsóbban étkezik (ugyanolyan színvonalon!), vásárol mintha itthon tenné,

Ez mondjuk tipikus FOS hazugság volt, kimentünk anyósoméktól mikor annyira mentek a hírek az osztrák olcsóságról, üres volt a parkoló ahol 3 éve még harcolni kellet a helyért, megnéztük az elszállt árakat (húsok minimum 1,5* drágábbak, üdítők 2-3*), kínunkban vettünk 2 kiló kenyeret, aztán visszajőve alig tudtunk megállni a soproni Tesco-nál bevásárolni, mert tele volt osztrákkal...
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 668
113
Ez mondjuk tipikus FOS hazugság volt, kimentünk anyósoméktól mikor annyira mentek a hírek az osztrák olcsóságról, üres volt a parkoló ahol 3 éve még harcolni kellet a helyért, megnéztük az elszállt árakat (húsok minimum 1,5* drágábbak, üdítők 2-3*), kínunkban vettünk 2 kiló kenyeret, aztán visszajőve alig tudtunk megállni a soproni Tesco-nál bevásárolni, mert tele volt osztrákkal...
Orvos ismerős volt kint, ő mondta. Ha ő hazudott, én is. Nyilván neki más az alap minőség, lehet, hogy arra igaz, hogy az a színvonal olcsóbb kint, mint itthon.
De lesz nekem is alkalmam tapasztalatot szerezni, majd jegyzetelek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fishbed
T

Törölt tag 1711

Guest
Orvos ismerős volt kint, ő mondta. Ha ő hazudott, én is. Nyilván neki más az alap minőség, lehet, hogy arra igaz, hogy az a színvonal olcsóbb kint, mint itthon.
De lesz nekem is alkalmam tapasztalatot szerezni, majd jegyzetelek.

Na, mi az én színvonalam?