Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 137
30 767
113
Még én élőben nem láttam, de a felszereltségéről, "igényes" kialakításáról már hallottam nem egy embertől és korántsem pozitív.
Én a képek alapján látok rajta némi előrelépést a Rábához képest, de a csekély mennyiségű pozitív dologgal szemben nagyon sok hülye, akadályozó és haszontalan kialakítás van. Heros csinálja és amíg ők (A BM művek) építenek tűzoltóautót, akiket nem igazán érdekel az, hogy milyen a végeredmény csak az, hogy az EU-s pénzekre lelehessen számlázni.. Ezek elvileg erdőtüzesek, te melyik erdőtűzben képzeled el őket? Ezeknek nem csak a túraútvonalon kellene elmenniük.

Példa: Földműves vagy, van több hektár földed és mondjuk valami eu-s pályázat, központi beszerzésen amire pályázhatsz, hogy új gépet kapj, amivel hatékonyan tudsz dolgozni, az összeg megvan rá:
attachments-stage-pic-1.jpg
és megkapod őt:
haldrup3.jpg


Széép - szépp, a munkát is ellehet vele végezni adott szintig, csak sokkal több idő meg bosszankodás és kevésbé alkalmas rá, de legalább új és szépen fénylik. Ezek az autók alapból nem arra lettek tervezve, amire kellett volna.. hanem a karbantartás és szervíz hiányában kieső gépeket próbálták pótolni (állambácsi nagyon nehezen áldoz az állami flotta normális fenntartására, még úgy is, hogy sok gép leállt), viszont az eu meg fizeti az új gépeket. Az már senkit sem érdekel, hogy amikor ténylegesen erdőtüzes gépek kellenének, akkor nem lesz és megint a környékbeli önkétesek, önkormányzatiek és esetleg létesítményiek fogják kihúzni az államiakat.. hogy ne derüljön ki mekkora gáz van. Arról nem is beszélve, hogy sok hülye megoldása van az autónak, a Heros arra gyárt autót, hogy számlázhasson, a BM OKF bizonyos mértékben kritizálhatja .. de ugye te sem gondolod komolyan, hogy amit a BM Heros lekókányolt.. bocsánat "gyártott" .. annak a BM OKF véglegesen megtagadhatja az átvételét. Ez normális helyeken úgy néz ki, hogy az adott tűzoltóság összeállítja, hogy mire van szüksége, milyen járművek kellenek és olyan autót kapnak, nem pedig a "nesze" gépet. Nem véletlen, hogy Paks-ra, a reptérre, a Molba vagy pl. Bicskére sem Herosos gépek kerülnek a gerincvonalra.. aki tud vásárolni az kerüli őket. (Egyébként azthiszem ezt a MAN-t is mutogatták a bicskeieknek, akiknek a parancsnoka felsorolta, hogy mit rontottak el.. nem volt rövid lista..). De konkrétan tudok olyanról is, hogy 1 srác aki tényleg ért és tűzoltóskodik is komoly szinten, úgy alakított volna ki pár dolgot az autón ami tényleg hasznos és kényelmes lett volna. Azt letiltották... pedig azt szeretné az állomány és tényleg filléres dolgok lettek volna, kényelmes és hatékonyságnövelő, de ezt a Herosnál nem lehet.

Fényesen csillog az új ***, amit a hozzáértő lehúz a wc-n.

"320 lóerő": Csak kérdés, hogy hány Nm, illetve mennyi marad belőle a butítás után, hogy a futásteljesítményét kitudják húzni, mert a Rába erejét is visszafogták. Egyébként 1 16t körüli gépről beszélünk, ami nem normál teherautóüzemben működik. Kellene mind a 320. Remélhetőleg itt nem fogják a gépet megfojtani.

"hatékony műszaki felszereltség": Valóban van előrelépés, de amikor az elektromosautótüzeket takaróponyvával akarják megoldani, hogy a szivattyút mindenféleképpen sz.géppel akarják működtetni, ami egyébként rengetegszer okoz problémát a Rábákon és maga a Heros sem tudja megoldani sokszor (több htp-n meséltek már hasonlót). A málhatérben a dobozokat lekötötték de a tartalma nincs rögzítve.. megyünk az akkus gépek felé, de szerintem azért töltő és tartalék akksi nincs a fecskendőn hozzá (ha van akkor nyugodtan szidjanak)

"150 literes üzemanyagtartály": Ez az amit látva / hallva sírva kellene kiröhögni őket és ott hagyni, már itt látszik a komolyság és hozzáértés, bár biztos megmagyarázzák, hogy elég és gazdaságossági szempont. Egy 16 tonnás gépnek ami azért menetközben is fogyaszt, tekintettel hogy elvileg az esetek többségében legalább kifelé megkül.jelzéssel kell vonuljon, majd ha van 1 jó tűzeset, mondjuk a búzatáblák égnek, akkor a szivattyút használva nem 800-as fordulatszámmal pörög az a gép és nem 5 percig.


De tudom, igazából én vagyok a seggfej. :)
Valószínűleg a Rábáknál jobb lesz, de akik jóváhagyták azok körbenézhetnének , hogy milyen felszereléssel és megoldásokkal gurul ki 1 modern tűzoltójármű. Az erdőtüzes dolgon, meg sokan és sokáig fogunk gúnyosan nevetni.
Érdekességképpen a lengyelek ezt hozták ki az alvázból.

334733074_227486996318510_2124699337266856254_n.jpg
335290346_518159553840463_5799287026594610639_n.jpg
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 137
30 767
113

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 231
15 942
113

Tomsan1974

Well-Known Member
2020. október 23.
49
300
53
inkább ide:
Az olcsó és nem az EU-s szabályoknak
megfelelő ukrán gabonafélék és egyéb mezőgazdasági termékek ellenben jöhetnek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
inkább ide:
Megvolt a megrendelés, ígyhát meg kellett lennie a cikknek.
Ne zavarjon senkit, hogy az itt gyártott akkuk fognak az német típusokba belekerülni, de maga a cikk is leírja, hogy fújhatnak a kis popónkba.
Ha itthon készül egy jármű fullban, akkor arra milyen importvámot fognak kivetni?
Vagy valaki a Brüsszelben rosszul tudja az EU-s kereskedelmi szabályokat?
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 761
8 587
113
inkább ide:

Ekkora hulyeseget... latszik, hogy az online hvg stab nem ugyanaz, mint az irott (bar azt sem kovetem mar) - pont azzal elozik meg az ilyesmit a kinaiak, hogy betelepulnek az EU-ba. VDL meg elobb akasztjak fel lassan, minthogy egy ujabb kest tudna bedofni a nemet gazdasag motorjaba.

Scholz meg mar a szakadek szelen tantorog, 31% zuhant: https://www.dw.com/en/satisfaction-in-german-government-plummets/a-66690143
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 523
113
Ekkora hulyeseget... latszik, hogy az online hvg stab nem ugyanaz, mint az irott (bar azt sem kovetem mar) - pont azzal elozik meg az ilyesmit a kinaiak, hogy betelepulnek az EU-ba. VDL meg elobb akasztjak fel lassan, minthogy egy ujabb kest tudna bedofni a nemet gazdasag motorjaba.

Scholz meg mar a szakadek szelen tantorog, 31% zuhant: https://www.dw.com/en/satisfaction-in-german-government-plummets/a-66690143
Én úgy olvastam ez volt az ára annak hogy Macron támogassa VDL újraválasztását:

“A vizsgálat elindítását Franciaország hetek óta követelte, brüsszeli pletykák szerint pedig ez az ára annak, hogyEmmanuel Macron támogassa Von der Leyen újraválasztását a bizottság élén – tudta meg a portál uniós forrásoktól.”

Ez különösen érdekes annak fényében, hogy nemrég még a franciák könyörögtek kinai akku gyárakért:


„Franciaországban szívesen látják a kínai befektetőket, különösen az elektromos járművek és az akkumulátorok terén”.​

Le Maire a Ho Li-feng gazdasági és pénzügyi kérdésekért felelős kínai miniszterelnök-helyettessel folytatott megbeszélést követően beszélt erről.”

Ez egy tök egyértelmű nyomásgyakorlás…
Engem azért érdekel hogy mi a terv akkor ha tegyük fel a vizsgálat lezárul és mondjuk extra vámot vetnek ki a kinai autókra ők me cserébe export korlátozást vezetnek be a ritkaföld fémekre. Ezt a galliumra és a germániumra megtették egyébként a “chip háború” eredményeként… a nagy gazdasági szabadságharc jegyében már sikerül kiszorítani az EU piacról az olcsó energiahordozókat, én nem hiszem hogy túlélné az ipar ha a ritkaföldfém ellátás is megszűnne. Mert értem, hogy Svédországban már tervezik ilyen bányák megnyitását de becslések szerint 10-15 év múlva szerint fognak termelni. A Norvégok meg úgy döntöttek nem fogják kitermelni a tenger mélyén fellelt ritkaföldfém vagyont.

A másik dolog ami zavar az a kettős mérce. Olcsó ukrán mezőgazdasági termékeket beengedi az EU az ok. Az ukrán csirke lehet ketreces, ők permetezhetnek a gabonára minden szart meg lehet benne GMO is az nem probléma, pedig mi ez ha nem bújtatott támogatás hisz az ukrán gazda sokkal olcsóbban tud emiatt termelni. De a kinai akku az rossz mert állami támogatást kapnak a gyártók…
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 678
9 306
113
tudom ez nem ide tartozik, de hogy csinálja mindenki más?
Itt mindenki megelőz minket.. de határ mellé ausztriába ingázni már nem igazán éri meg senkinek. Gyurcsány Fecó válsága alatt spanom 7*es bérért ment ki hentesnek..
Most csak annyival kapna többet, hogy nem érni meg havi 200eHuf üzemanyagért (ez lehet ovm prémium dízel, de akár fűtóolaj is, csak nehogy a koszos magyar gázolaj menjen a tankba.. meghagyom hitkérdésnek) és havi olajcseréért ingázni, hogy 11 órában (1.5+1.5 óra) ugyanazt megkeresse..ja és ahhoz képest egy magyar munkahely szanatórium.. szóval én értem, hogy mindenki elhagyott minket.. csak azt a paradoxont nem értem, hogy 2009 óta a szakmunkásbérek többszörösére növekedtek.. mert már a multinál nem 100 nettóval bökik ki egy hentes szemét, még egy lehet más az szdsz szavazó szerint sem.. de valahogy a minket fényévekkel lehagyó kolbászkerítés országokban meg euróban ugyanannyit adnak, mint akkor adtak. Miért van akkor az, hogy ezek az emberek hazajönnek? Vagy hogy kell érteni ezt a megelőzést?

A gazdaság működésének megvannak a maga objektív szabályai. Mondhatni természeti törvényei. Még ha azok nem is olyan egzaktak, mint a természettudományokban. Szóval Magyarország ezekre a szabályokra folyamatosan tojik a rendszerváltás óta. De míg 2010 előtt bénaságból és gyávaságból, addig 2010 óta tudatosan csinált baromságokat. Tudom-tudom, ez lehetetlen, hiszen Orbán szent ember és sosem téved... de most tegyük fel, hogy mégis. A többi ország is bénázott sokat, de nem annyit mint Magyarország. Emiatt alakulnak ki látszólag ellentmondások. De valójában nincs ellentmondás, csak rossz gazdaságpolitikai és annak következményei. Hát így lettünk az EU második legszegényebb országa. És úgy néz ki be is betonozza ezt az állapotot a kormány.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 926
113
Én úgy olvastam ez volt az ára annak hogy Macron támogassa VDL újraválasztását:

“A vizsgálat elindítását Franciaország hetek óta követelte, brüsszeli pletykák szerint pedig ez az ára annak, hogyEmmanuel Macron támogassa Von der Leyen újraválasztását a bizottság élén – tudta meg a portál uniós forrásoktól.”

Ez különösen érdekes annak fényében, hogy nemrég még a franciák könyörögtek kinai akku gyárakért:



Le Maire a Ho Li-feng gazdasági és pénzügyi kérdésekért felelős kínai miniszterelnök-helyettessel folytatott megbeszélést követően beszélt erről.”

Ez egy tök egyértelmű nyomásgyakorlás…
Engem azért érdekel hogy mi a terv akkor ha tegyük fel a vizsgálat lezárul és mondjuk extra vámot vetnek ki a kinai autókra ők me cserébe export korlátozást vezetnek be a ritkaföld fémekre. Ezt a galliumra és a germániumra megtették egyébként a “chip háború” eredményeként… a nagy gazdasági szabadságharc jegyében már sikerül kiszorítani az EU piacról az olcsó energiahordozókat, én nem hiszem hogy túlélné az ipar ha a ritkaföldfém ellátás is megszűnne. Mert értem, hogy Svédországban már tervezik ilyen bányák megnyitását de becslések szerint 10-15 év múlva szerint fognak termelni. A Norvégok meg úgy döntöttek nem fogják kitermelni a tenger mélyén fellelt ritkaföldfém vagyont.

A másik dolog ami zavar az a kettős mérce. Olcsó ukrán mezőgazdasági termékeket beengedi az EU az ok. Az ukrán csirke lehet ketreces, ők permetezhetnek a gabonára minden szart meg lehet benne GMO is az nem probléma, pedig mi ez ha nem bújtatott támogatás hisz az ukrán gazda sokkal olcsóbban tud emiatt termelni. De a kinai akku az rossz mert állami támogatást kapnak a gyártók…


Az ukrán gabona meg nem EU, hanem Kelet-Europai probléma, ezért xarják le látványosan.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 761
8 587
113
Én úgy olvastam ez volt az ára annak hogy Macron támogassa VDL újraválasztását:

“A vizsgálat elindítását Franciaország hetek óta követelte, brüsszeli pletykák szerint pedig ez az ára annak, hogyEmmanuel Macron támogassa Von der Leyen újraválasztását a bizottság élén – tudta meg a portál uniós forrásoktól.”

Ez különösen érdekes annak fényében, hogy nemrég még a franciák könyörögtek kinai akku gyárakért:



Le Maire a Ho Li-feng gazdasági és pénzügyi kérdésekért felelős kínai miniszterelnök-helyettessel folytatott megbeszélést követően beszélt erről.”

Ez egy tök egyértelmű nyomásgyakorlás…
Engem azért érdekel hogy mi a terv akkor ha tegyük fel a vizsgálat lezárul és mondjuk extra vámot vetnek ki a kinai autókra ők me cserébe export korlátozást vezetnek be a ritkaföld fémekre. Ezt a galliumra és a germániumra megtették egyébként a “chip háború” eredményeként… a nagy gazdasági szabadságharc jegyében már sikerül kiszorítani az EU piacról az olcsó energiahordozókat, én nem hiszem hogy túlélné az ipar ha a ritkaföldfém ellátás is megszűnne. Mert értem, hogy Svédországban már tervezik ilyen bányák megnyitását de becslések szerint 10-15 év múlva szerint fognak termelni. A Norvégok meg úgy döntöttek nem fogják kitermelni a tenger mélyén fellelt ritkaföldfém vagyont.

A másik dolog ami zavar az a kettős mérce. Olcsó ukrán mezőgazdasági termékeket beengedi az EU az ok. Az ukrán csirke lehet ketreces, ők permetezhetnek a gabonára minden szart meg lehet benne GMO is az nem probléma, pedig mi ez ha nem bújtatott támogatás hisz az ukrán gazda sokkal olcsóbban tud emiatt termelni. De a kinai akku az rossz mert állami támogatást kapnak a gyártók…
VDL mint EC elnok ujravalasztasahoz mi kell? Nem valamifele konszenzus, aminek a magyar szavazat is resze?
Ha igen, akkor elobb bukik meg Macron is, minthogy VDLt ujravalasszak. :) Az hagyjan, de mar MEP-nek sem tudja megvalasztatni magat, es ugy akarjak Spitzenkandidatnak megtenni, ami mar egyenesen szanalmas: https://www.politico.eu/article/eu-commission-von-der-leyen-wont-run-mep-second-term-germany-ep/

A Foni helyeben mindenhogyan szabotalnam, akar aktiv negativb kampannyal is. Csak akkor vennek vissza a gazbol, ha elindulnak a penzek es leszallnak Magyarorszagrol, end of story. Ezek a velejeig korrupt, minden hajjal megkent, gatlastalan, teljesen tehetsegtelen szarhazi parazitak es niemandok, mint ez a VDL nevu csodtomeg is, semmi masbol nem ertenek, mint nyers erobol, minden mas esetben kicsusznak minden fogasbol, mint egy siklo.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 761
8 587
113
tudom ez nem ide tartozik, de hogy csinálja mindenki más?
Itt mindenki megelőz minket.. de határ mellé ausztriába ingázni már nem igazán éri meg senkinek. Gyurcsány Fecó válsága alatt spanom 7*es bérért ment ki hentesnek..
Most csak annyival kapna többet, hogy nem érni meg havi 200eHuf üzemanyagért (ez lehet ovm prémium dízel, de akár fűtóolaj is, csak nehogy a koszos magyar gázolaj menjen a tankba.. meghagyom hitkérdésnek) és havi olajcseréért ingázni, hogy 11 órában (1.5+1.5 óra) ugyanazt megkeresse..ja és ahhoz képest egy magyar munkahely szanatórium.. szóval én értem, hogy mindenki elhagyott minket.. csak azt a paradoxont nem értem, hogy 2009 óta a szakmunkásbérek többszörösére növekedtek.. mert már a multinál nem 100 nettóval bökik ki egy hentes szemét, még egy lehet más az szdsz szavazó szerint sem.. de valahogy a minket fényévekkel lehagyó kolbászkerítés országokban meg euróban ugyanannyit adnak, mint akkor adtak. Miért van akkor az, hogy ezek az emberek hazajönnek? Vagy hogy kell érteni ezt a megelőzést?

A gazdaság működésének megvannak a maga objektív szabályai. Mondhatni természeti törvényei. Még ha azok nem is olyan egzaktak, mint a természettudományokban. Szóval Magyarország ezekre a szabályokra folyamatosan tojik a rendszerváltás óta. De míg 2010 előtt bénaságból és gyávaságból, addig 2010 óta tudatosan csinált baromságokat. Tudom-tudom, ez lehetetlen, hiszen Orbán szent ember és sosem téved... de most tegyük fel, hogy mégis. A többi ország is bénázott sokat, de nem annyit mint Magyarország. Emiatt alakulnak ki látszólag ellentmondások. De valójában nincs ellentmondás, csak rossz gazdaságpolitikai és annak következményei. Hát így lettünk az EU második legszegényebb országa. És úgy néz ki be is betonozza ezt az állapotot a kormány.

Most akkor a masodik legszegenyebb avagy a berek nagyon is felzarkoztak az atlaghoz...?
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 926
113
VDL mint EC elnok ujravalasztasahoz mi kell? Nem valamifele konszenzus, aminek a magyar szavazat is resze?
Ha igen, akkor elobb bukik meg Macron is, minthogy VDLt ujravalasszak. :) Az hagyjan, de mar MEP-nek sem tudja megvalasztatni magat, es ugy akarjak Spitzenkandidatnak megtenni, ami mar egyenesen szanalmas: https://www.politico.eu/article/eu-commission-von-der-leyen-wont-run-mep-second-term-germany-ep/

A Foni helyeben mindenhogyan szabotalnam, akar aktiv negativb kampannyal is. Csak akkor vennek vissza a gazbol, ha elindulnak a penzek es leszallnak Magyarorszagrol, end of story. Ezek a velejeig korrupt, minden hajjal megkent, gatlastalan, teljesen tehetsegtelen szarhazi parazitak es niemandok, mint ez a VDL nevu csodtomeg is, semmi masbol nem ertenek, mint nyers erobol, minden mas esetben kicsusznak minden fogasbol, mint egy siklo.
Nagyon érdekes VDL pozija. Sztem az ujraválasztására nincs esély.
Az EU 27 miniszterelnökének vétójoga van, ki legyen a Bizottság elnöke.

Hogy is került anno oda?
Elég érdekes és ellentmondásos a rendszer. Az Európai Parlament próbál a miniszterelnökökkel szemben alternatív hatalmi központot felépíteni. Tehát az EP valasztásokon minden frakciószövetségnek van egy csúcsjelöltje. Aki a legnagyobb frakciót alakítja meg az ajánlja első körben a Parlament a Bizottság elnökének. VDL anno nem volt csúcsjelölt, még képviselő sem, Merkel védelmi minisztere volt.

De a miniszterelnökök mind a Néppárt, mind a szocik csúcsjelöltjét megvétózták. Manfréd Weber volt a Néppárti, aki a PiS (lengyel kormanypárt ECR ) és a Fidesz ellen kampányolt. Hiába a Néppárté lett a a legnagyobb frakció a V4 - francia vétón elvérzett. Aztán értetlenkedett, mint 1 hülye, neki Nyugaton nem ezt ígérték.
A szoci Scholz érettségi nélkül komolytalan csúcsjelölt volt, sztem még szavazati többsége sem volt a 27 miniszterelnök között.
Akkor húzta elő Macron VDL-t ( cserében más kulcspozikért, pl. azóta francia az Európai Központi Bank elnöke), amire Merkel nem tudott nemet mondani és a legkisebb rossz alapján a V4 is megszavazta.

Azaz, kit választanak meg a pártszövetségek csúcsjelöltnek, nem annyira releváns, talán csak annyi, illik abból a pártból választani Bizottsági elnököt. VDL-nek fix magyar - lengyel vétója van. A háttérben sztem több, de majd hagyják, hogy mi elkaszáljuk és felteszik a kezük.

Timmermans a szoci csúcsjelölt, az EB alelnöke. Sztem szintén sansztalan.
De, meg lehetne trollkodni az EP szabalyait. Azaz, hogy a legnagyobb frakció jelöltjét támogatja a Parlament Bizottsagi elnöknek.

ROVYK8V.png


Toronymagasan vezet a Néppárt és a szocik, de ha a két mainstreammel szembeni jobboldali frakciót összeadjuk. ECR + ID, 153. És ehhez hozzájön 10 Fidesz!!! Azaz a közös frakciojuk a legnagyobb lehet. Ha nem lenne háború, biztosra venném, hogy összegründolja Orbán. Így kevesebb mint 50% az esély. A Bizottság tudja csak összerántani ezt a frakciót, ha továbbra is blokkolja a lengyel Uniós forrásokat, illetve ha Meloni olasz kormányát nem segíti migransügyben és drasztikus kitoloncolási lépésekre kényszeríti. Ebből kemény ideológiai csata lehet és egymásra tolhatja a 2 jobbos frakciót.

Ennek a frakciónak 4 miniszterelnöke van. Orbán, a lengyelek, az olaszok és a csehek.
Ezenfelül ez a frakció adja a kisebbik svéd kormánypártot, jó eséllyel addigra az osztrák és szlovák kormányban is bent lesznek. De már enélkül is megkerülhetetlen súly lehet. Persze nem fogják ők adni a parlamenti ajánlás ellenére a bizottsági elnököt, de alelnököt igen, és lepaktálhatnak vagy a németekkel vagy Macronnal. Azaz tippre vagy egy francia néppárti ( Macron kisebbsegben az ő külső szavazataival kormányoz és jó kapcsolatokat ápolnak Orbánnal is) jelölt lesz az EB elnöke vagy a volt CDU kancellárjelölt, Ármin Laschet, aki 10 évig vezette Észak -Rajna Vesztfáliát és nem elbukta 2 éve, hanem győztesen átadta egy párttársának a miniszterelnöki posztot.

A magyar kormánnyal nem ellenséges, sőt tartományi szintén jobbak a kapcsolatok Magyarországgal, mint Bajorországgal. (ez a CSU Weber bosszúja).

Orbán helyében a közös frakción dolgoznék és a háttérben ( először had nyírják ki egymást a csúcsjelöltek ) Laschet vagy francia vasat tartanám a tűzben.

Kár, hogy Silvio elpatkolt. (Berlusconi), bent van az olasz kormányban a pártja, azaz a közös ECR+ID frakció jelölhette volna EB csúcsjelöltnek. Hiába ül a pártjával a Néppártban, Trumphoz hasonlóan nárcisztikus pszicho, így sztem a csábító poszt és a demencia kirobbantotta volna a pártját a Neppartból. Pech. :cool:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
A gazdaság működésének megvannak a maga objektív szabályai. Mondhatni természeti törvényei. Még ha azok nem is olyan egzaktak, mint a természettudományokban. Szóval Magyarország ezekre a szabályokra folyamatosan tojik a rendszerváltás óta. De míg 2010 előtt bénaságból és gyávaságból, addig 2010 óta tudatosan csinált baromságokat. Tudom-tudom, ez lehetetlen, hiszen Orbán szent ember és sosem téved... de most tegyük fel, hogy mégis. A többi ország is bénázott sokat, de nem annyit mint Magyarország. Emiatt alakulnak ki látszólag ellentmondások. De valójában nincs ellentmondás, csak rossz gazdaságpolitikai és annak következményei. Hát így lettünk az EU második legszegényebb országa. És úgy néz ki be is betonozza ezt az állapotot a kormány.
Ezt így rakták a zsebedbe? :oops:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 131
38 613
113
"Toboroztunk harminc embert Vietnámból. Amikor megjöttek a repülővel, egy busszal felmentünk értük Budapestre. Kijöttek a reptérről, és a harmincból huszonnyolcan azonnal egy másik buszra szálltak fel, ami egyenesen Németországba vitte őket, ahol már nagy létszámú vietnámi közösség él. Nem is találkoztunk velük. Mivel a magyar munkába álláshoz már megkapták a schengeni vízumot, szabadon utazhattak, így nem tehettünk semmit."