Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
2024.01.30. - Kaposváron egy újabb kínai beruházás kezdődött...

A világ legnagyobb építőipari cége már megkezdte a munkálatokat az Északi Ipari Parkban, vagyis már épül a Jiecang új gyára. Az üzemben lineáris motorokat fognak gyártani és itt lesz az európai disztribúciós központ is. Az építő cég képviselete járt nálam, hogy egyeztessünk a beruházásról!

424686221_937219304638035_3802909357136716626_n.jpg
424753705_937219201304712_2838157919259797934_n.jpg


A korábbi bejelentés ugyanerről:
2023. 08. 21. - Kétszáz új munkahelyet teremt a kínai beruházó Kaposváron

1c2eae39638dfe6b383e7e76a9807fd7_825x1280.jpg
747874d46770996434b898b8f39d54e0_825x1080.jpg
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113

Adómentességet kaphatnak a programozócégek, de van egy megdöbbentő feltétel​

A Miniszterelnöki Kabinetiroda törvényjavaslata alapján különleges kedvezményeket kaphatnak a programozással és informatikával foglalkozó digitális társaságok abban az esetben, ha többségben vannak náluk a harmadik országból érkező dolgozók.
Úgy tűnik, hogy ha van egy terület, ahol európai bérszínvonalon lehet keresni, európai munkakörülmények közt, akkor annak magyar szereplőit büntetni kell, idegent kell hozni helyette.

Magyarmentesíteni akarják az országot? Ez a magyargyűlölő jogászkaszt ámokfutása.

Inkább jöjjön vissza a Gyurcsány! Az legalább elve a külföldiekért volt oda, nem hazudozott, hogy a magyar munkahelyeket meg kell védeni a gazdasági bevándorlóktól.

Sajnos nekem csak az adófizetés jutott, mert magyarként magyarokkal dolgoztam becsülettel, a NER számára ez csak büntetendő.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 159
15 822
113


Úgy tűnik, hogy ha van egy terület, ahol európai bérszínvonalon lehet keresni, európai munkakörülmények közt, akkor annak magyar szereplőit büntetni kell, idegent kell hozni helyette.

Magyarmentesíteni akarják az országot? Ez a magyargyűlölő jogászkaszt ámokfutása.

Inkább jöjjön vissza a Gyurcsány! Az legalább elve a külföldiekért volt oda, nem hazudozott, hogy a magyar munkahelyeket meg kell védeni a gazdasági bevándorlóktól.

Sajnos nekem csak az adófizetés jutott, mert magyarként magyarokkal dolgoztam becsülettel, a NER számára ez csak büntetendő.

Miért nem lep meg, hogy ebben rogán keze is benne van?

Akárcsak a letelepedési kötvény bizniszben,
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 719
113


Úgy tűnik, hogy ha van egy terület, ahol európai bérszínvonalon lehet keresni, európai munkakörülmények közt, akkor annak magyar szereplőit büntetni kell, idegent kell hozni helyette.

Magyarmentesíteni akarják az országot? Ez a magyargyűlölő jogászkaszt ámokfutása.

Inkább jöjjön vissza a Gyurcsány! Az legalább elve a külföldiekért volt oda, nem hazudozott, hogy a magyar munkahelyeket meg kell védeni a gazdasági bevándorlóktól.

Sajnos nekem csak az adófizetés jutott, mert magyarként magyarokkal dolgoztam becsülettel, a NER számára ez csak büntetendő.
akkor büntetné ez csak ha nem lenne hiány a jó magyar informatikusból xd

azt meglepődünk hogy szarok az állami informatikai dolgok ...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
akkor büntetné ez csak ha nem lenne hiány a jó magyar informatikusból xd

azt meglepődünk hogy szarok az állami informatikai dolgok ...
A jó hazai szakemberekből a hiányt talán a béka segge alatt levő oktatás rendberakásával kéne kezdeni. Az állami cuccok azért szarok, mert azokat vagy alulfizetett NISZ-esek, vagy Deutche NERekom meg 4ig lopómutyik csinálják, a végén gyorsan dobjunk valami szart össze módon.

Ez a NER logika: szar az állami, tehát a jó hazai versenyképes szereplőt büntessük, hozzunk helyette külföldit adókedvezménnyel?

Nagyon szomorú vagyok ilyenkor, hogy megint nem borítékba kapom a pénzem, és fizettem az adót meg a TB-t becsülettel. Nem a pajeetoknak meg a magyargyűlölő NER szoponcoknak támogatására tettem, hanem azzal a reménnyel, hogy majd a többi honfitársam bére is felzárkózik abból a jobb oktatás és egészsüg finanszírozásával többek közt. Ehelyett már nem csak a gyári munkást, de engem is le akar cserélni a NER. Hazaárulók, a támogatóik szintén.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 719
113
A jó hazai szakemberekből a hiányt talán a béka segge alatt levő oktatás rendberakásával kéne kezdeni.
Az 10 év , nem kell együgyűen operálni, és nem elég az hogy az állam hoz intézkedéseket, bármilyen jó egy oktatás ügy, a föld padlós házból nem jön fogorvos , ez meg már gazdasági kérdés

Az állami cuccok azért szarok, mert azokat vagy alulfizetett NISZ-esek, vagy Deutche NERekom meg 4ig lopómutyik csinálják, a végén gyorsan dobjunk valami szart össze módon.
A fizetés rész még igazi is, a többi nem xd
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Az 10 év , nem kell együgyűen operálni, és nem elég az hogy az állam hoz intézkedéseket, bármilyen jó egy oktatás ügy, a föld padlós házból nem jön fogorvos , ez meg már gazdasági kérdés
Bocs, 12 éve is Gyurcsány volt a hibás... azóta meg lehetett volna csinálni, de nem tették. Szar az oktatás, elavultak a tanárok, szarok a postgrad képzések, fogalmatlan kádertemetők az egyetemek, az iparral az együttműködések többnyire lehúzások és közbeszerzésekben kimerülnek, vagy egy cég saját temrékeire akar egyfunkciós csinovnyikat képeztetni.

A fizetés rész még igazi is, a többi nem xd
Na, most az önbecsülésedbe léptem, vagy amúgy teljesen a partvonalról mondod ezt? Mert láttam amit láttam. a NISZ-es ismerősök közül aki szakmailag nem volt szar, az nemvolt elég agilis, hogy dobbantson, pedig 3-4x-es fizetéssel próbáltam csábítani, de imposztor szindrómás volt, a többiek akiket láttam pedig ... nos nem alkalmaznám őket.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ez az egész a szar magyar oktatásból kikerülő pályakezdőkkel a legnagyobb kibaszás, nekik kell az AI-val versenyezni, plusz az olcsóbb indiai és egyéb keletibb, délibb munkásokkal is, úgy, hogy az állami oktatás erre nem készítette fel őket megfelelően. Az iparban azért 1-2 év alatt belerázódnak, és szakmailag pályára állnak, ha felveszi őket az ipar, de most a nulla alapkamatú korszak vége (USA) a befektetők pénzcsapjai elzárta, egyfelől már nincs programozóhiány, hanem túlkínálat van, a pályakezdőkből, akik 1-2 év múlva kezdenek megtérülni, ha addig maradnak, és nem épnek le azonnal, nem a tapasztaltakból, akik 3 hónap után már hasznot termelnek a cégnek. Mármost azt a céget aki magyar fiatalt foglalkoztatna, gyakorlatilag büntetik, innentől inkább fog ukránt, románt, vagy más külföldit foglalkoztatni az adókedvezmény miatt. A magyar (cég, cégvezető, fiatal), az dögöljön meg. De előtte SZÜLJÖN, és FIZESSEN!

Gyere haza fiatal!

ui.: nagyon belehúzott a kampányba a fidesz, nem akarnak legközelebb nyerni.
ui2.: a munkaerőhiány továbbra is "nem akarunk versenyképest bért fizetni"-t jelent
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
ui.: nagyon belehúzott a kampányba a fidesz, nem akarnak legközelebb nyerni.
Nem hát. Nagy szarba vitték az országot (egészségügy, oktatás, hadsereg, rendőrség, lepukkant infrastruktútra), ennek megoldását ráruháznák az ellenzékre, bukjanak bele ők. Mert ami fejlődött, az ezeknek a rovására fejlődött. Szerintem.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113


Úgy tűnik, hogy ha van egy terület, ahol európai bérszínvonalon lehet keresni, európai munkakörülmények közt, akkor annak magyar szereplőit büntetni kell, idegent kell hozni helyette.

Magyarmentesíteni akarják az országot? Ez a magyargyűlölő jogászkaszt ámokfutása.

Inkább jöjjön vissza a Gyurcsány! Az legalább elve a külföldiekért volt oda, nem hazudozott, hogy a magyar munkahelyeket meg kell védeni a gazdasági bevándorlóktól.

Sajnos nekem csak az adófizetés jutott, mert magyarként magyarokkal dolgoztam becsülettel, a NER számára ez csak büntetendő.
Hagy kérdezzem már meg, hogy a rendelet TERVEZET melyik része miatt "mindenszarozol" már megint?
Mond, hogy elolvastad!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
2024.01.30. - Kaposváron egy újabb kínai beruházás kezdődött...

A világ legnagyobb építőipari cége már megkezdte a munkálatokat az Északi Ipari Parkban, vagyis már épül a Jiecang új gyára. Az üzemben lineáris motorokat fognak gyártani és itt lesz az európai disztribúciós központ is. Az építő cég képviselete járt nálam, hogy egyeztessünk a beruházásról!

424686221_937219304638035_3802909357136716626_n.jpg
424753705_937219201304712_2838157919259797934_n.jpg


A korábbi bejelentés ugyanerről:
2023. 08. 21. - Kétszáz új munkahelyet teremt a kínai beruházó Kaposváron

1c2eae39638dfe6b383e7e76a9807fd7_825x1280.jpg
747874d46770996434b898b8f39d54e0_825x1080.jpg
Nálad?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ez az egész a szar magyar oktatásból kikerülő pályakezdőkkel a legnagyobb kibaszás, nekik kell az AI-val versenyezni, plusz az olcsóbb indiai és egyéb keletibb, délibb munkásokkal is, úgy, hogy az állami oktatás erre nem készítette fel őket megfelelően. Az iparban azért 1-2 év alatt belerázódnak, és szakmailag pályára állnak, ha felveszi őket az ipar, de most a nulla alapkamatú korszak vége (USA) a befektetők pénzcsapjai elzárta, egyfelől már nincs programozóhiány, hanem túlkínálat van, a pályakezdőkből, akik 1-2 év múlva kezdenek megtérülni, ha addig maradnak, és nem épnek le azonnal, nem a tapasztaltakból, akik 3 hónap után már hasznot termelnek a cégnek. Mármost azt a céget aki magyar fiatalt foglalkoztatna, gyakorlatilag büntetik, innentől inkább fog ukránt, románt, vagy más külföldit foglalkoztatni az adókedvezmény miatt. A magyar (cég, cégvezető, fiatal), az dögöljön meg. De előtte SZÜLJÖN, és FIZESSEN!

Gyere haza fiatal!

ui.: nagyon belehúzott a kampányba a fidesz, nem akarnak legközelebb nyerni.
ui2.: a munkaerőhiány továbbra is "nem akarunk versenyképest bért fizetni"-t jelent
Na látom már, hogy nem sikerült elolvasni! :D
De legalább jó szorgalmasan kommentelsz, ahelyett, hogy a véleményezésedet elküldenéd a javaslatról, és nem egy anonim fórumon "mindenszarozol".
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Leírtam. Mondd, hogy elolvastad. Te migránssimogató nerhívő.

Ja, és mellényomtál, a hírt dühítőnek jelezted. még korrigálhatod!
Idéznéd azt a részt ami arra utal, hogy a már meglévő munkavállalókat lehetetlenítik el?
Mire gondolt a "költő" amikor arról írt, hogy harmadik országos munkavállalóhoz, audithoz, és egyedi szerződéshez köti a kedvezményt?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Leírtam. Mondd, hogy elolvastad. Te migránssimogató nerhívő.

Ja, és mellényomtál, a hírt dühítőnek jelezted. még korrigálhatod!
A hír ebben a formában nem hír.
Mivel nem a rendeletet szemlézi, hanem egy kiragadott részén (sajnos az újságírói szakma is nagyon mélyen van) enyeleg.
Te meg max. a hírt olvastad el.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Na látom már, hogy nem sikerült elolvasni! :D
De legalább jó szorgalmasan kommentelsz, ahelyett, hogy a véleményezésedet elküldenéd a javaslatról, és nem egy anonim fórumon "mindenszarozol".
Kérlek tételesen cáfold akkor.
  • Én tudod ebben az iparágban dolgozom, voltam munkáltató is, munkavállaló is.
  • Én nem kaptam adómentességet a magyar alkalmazottakra.
  • Én láttam belülről a magyar informatika oktatást.
  • Én mentoráltam pályakezdőket.
  • Én befizettem az adóm (már látszik, hogy hiba volt).
  • Én látom, hogy nem keresünk többé juniorokat, nincs pénz kiképezni őket, nyelik a pénzt már most is, ezzel meg végleg.
  • Én látom, hogy a munkaerőhiány az iparágban strukturális, a szar magyar felsőoktatás miatt van.
  • Én látom, hogy a junioroknak adható feladatok egy részét az AI még nem váltja ki, de hamarosan ki fogja.
  • Én tudom, hogy az ZRP vége mit csinált az iparban, láttam startupot bebukni a befektetések hirtelen elapadása miatt (jó termékkel, elégedett felhasználókkal, növekedéssel, csak túl rövid runwayyel).
  • Énnekem számít a magyar fiatalok, pályakezdők sorsa, nem csak a hozzám hasonlóan jó munkaerőpiaci helyzetben levőké.
  • Én dolgoztam olyan projekten, amire a magyar állam késett kifizetni a pályázati pénzt, halogatott adminisztratív úton, amíg a szabadságharc miatt nem kapta meg a pénzt (a hetekben jött 2 év késéssel az utalás), de csuklóztatták rendesen, pont hétfőn beszéltem velük.
Te mit tudsz ehhez hozzáfűzni?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Idéznéd azt a részt ami arra utal, hogy a már meglévő munkavállalókat lehetetlenítik el?
Mire gondolt a "költő" amikor arról írt, hogy harmadik országos munkavállalóhoz, audithoz, és egyedi szerződéshez köti a kedvezményt?
Látszik, hogy nem az IT-ben dolgozol, teljesen hiányzik a rendszerszemléleted, vagy nem látsz a szemedtől...

Ki lesz a versenyképesebb, a cég magyar alkalmazottakkal, akinek minden adót és járulékot be kell fizetnie, vagy az akinek az adóit elengedik, ha hoz be külföldi munkavállalókat?

Egyéni szerződéshez köti az engedményt: magyarul ez sem akárkinek jár, csak a csókosoknak? Hogy lesz ettől jobb a magyar vállalkozónak akkor? Tudom, így építjük a magyar multit (és multikultit), ez egy szükséges rossz a nagyobb jóért, legalább itthonmarad, gyurcsányalattjobbvótmiattszarazoktoatás, stb.