Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 997
14 051
113
Inteligens az öreganyam sarka!
Eddig is volt olyan a nem forgalmas átkelő helyeknél, hogy megnyomod a gombot, aztán vált a lámpa, és jelzi az autósnak, hogy Piros! Lézer, meg érzékelő meg hightech nélkül! A kressz egyebkent eleg alaposan szabalyozza a ezt a területet is. Én nem vagyok a modern dolgok ellen, de ez inkább olyan fejlesztés aminek kiépitèse meg karbantartása jó biznisz lesz valakinek. Gyakorlati haszna meg kérdéses.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 958
113
Inteligens az öreganyam sarka!
Eddig is volt olyan a nem forgalmas átkelő helyeknél, hogy megnyomod a gombot, aztán vált a lámpa, és jelzi az autósnak, hogy Piros! Lézer, meg érzékelő meg hightech nélkül! A kressz egyebkent eleg alaposan szabalyozza a ezt a területet is. Én nem vagyok a modern dolgok ellen, de ez inkább olyan fejlesztés aminek kiépitèse meg karbantartása jó biznisz lesz valakinek. Gyakorlati haszna meg kérdéses.
csak ez olyan helyre települ ahol nincs rendőrlámpa.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 997
14 051
113
csak ez olyan helyre települ ahol nincs rendőrlámpa.
Az egy civilizációs és a kressz által szabályozott norma, hogyan közelítünk meg egy gyalogátkelő helyet autósként es gyalogoskent egyaránt. Ahol van zebra az ki is van táblázva az autósok felé!
Ahol olyan a szitu telepíthető automata vagy gombnyomásos rendszer.
De persze ezzel most feltalaltuk a spanyol viaszt! Mennyi lesz ennek az inteligens lézerés villogó oszlopnak a kiépitèse szerinted? Legyen 1millió/db amiből kettő kell /zebra, és építsünk csak 1000 zebrához, máris láthatod mekkora bizniszt lehet csinálni a semmiből, és akkor még ezek karbantartását nem is emlitettük.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 958
113
Az egy civilizációs és a kressz által szabályozott norma, hogyan közelítünk meg egy gyalogátkelő helyet autósként es gyalogoskent egyaránt. Ahol van zebra az ki is van táblázva az autósok felé!
Ahol olyan a szitu telepíthető automata vagy gombnyomásos rendszer.
De persze ezzel most feltalaltuk a spanyol viaszt! Mennyi lesz ennek az inteligens lézerés villogó oszlopnak a kiépitèse szerinted? Legyen 1millió/db amiből kettő kell /zebra, és építsünk csak 1000 zebrához, máris láthatod mekkora bizniszt lehet csinálni a semmiből, és akkor még ezek karbantartását nem is emlitettük.
hogy minek mennyi az anyagia azt hagyjuk.
nem az ár értékarányra reagáltam.
hanem hogy BP n kívül a zebrák 70-80% nál nincs rendőrlámpa így gombot sem tud nyomni az illető.
az hogy lassít mielött megközelíti a zebrát... igen elméletben. gyakran meg elcsapja a zebrán átkelőt elég sűrűn megesik sajnos.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 997
14 051
113
hogy minek mennyi az anyagia azt hagyjuk.
nem az ár értékarányra reagáltam.
hanem hogy BP n kívül a zebrák 70-80% nál nincs rendőrlámpa így gombot sem tud nyomni az illető.
az hogy lassít mielött megközelíti a zebrát... igen elméletben. gyakran meg elcsapja a zebrán átkelőt elég sűrűn megesik sajnos.
Komolyan hiszed, hogy ez a villogó izé ezen javit majd?
Mert én nem! Aki eddig is figyelmetlen volt, és szart a zebrát jelző táblára, az ezután is szarni fog rá! Sőt lehet a villogó izé jobban elvonja a figyelmét?!

Nekem úgy túnik ez egy felesleges beruházás. Több értelme van a zebrák előtt az aszfaltba telepített fényvisszaverő prizmáknak.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 280
74 077
113
K

Kopi2000

Guest
Azt vettem eszre, de inkabb csak sejtes szjntjen, hogy a hasonlo profilu Delkoreai cegekkel szemben, a kormanyunk egyertelmuen elonyben reszesiti a kinai cegeket.... Kinek mi ertol a velemenye?????
 

megmurgyel

Member
2021. április 4.
41
92
18
Azt vettem eszre, de inkabb csak sejtes szjntjen, hogy a hasonlo profilu Delkoreai cegekkel szemben, a kormanyunk egyertelmuen elonyben reszesiti a kinai cegeket.... Kinek mi ertol a velemenye?????
Pénz beszél kutya ugat. Pénzt nézik. Bárkitől elfogadnák ha tehetnék. Azt ,hogy te ezt érzed az abból fakad, hogy Fideszt teljes mértékben megveted és a kínaiakkal összemosni akikről a világ politikában is meg van a véleményük Koreaiak kedveltebbek. Így egyszerre tudsz két pártot ütni szerintem. Hasznot néznek, és versenyeznek más országokkal ,ez hogy kinek mekkora kedvezmény jár kap az az aktuális pozícióktól függ ,időben is más. Ez szerintem a túlzott politikai tartalom fogyasztás okozza legtöbbször nem elvek mentén van gazdasági befektetés hanem haszon alapján. Itt meg kivannak szolgálva. Most hogy ez jó ,részben igen részben nem felemás érzéseim vannak. Környezet védelmi szempontból kell inkább ellenőrizni őket és megkővetelni dolgokat.
Rövid verzió. Nem érzékelhető
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 910
15 434
113
Azt vettem eszre, de inkabb csak sejtes szjntjen, hogy a hasonlo profilu Delkoreai cegekkel szemben, a kormanyunk egyertelmuen elonyben reszesiti a kinai cegeket.... Kinek mi ertol a velemenye?????

A koreai Samsung Göd mellett húzza fel Európa legnagyobb akkumulátor gyárát aminek mindent alárendeltek eddig, és mintha már lenne neki egy másik Komárom mellett.

A CATL most fogja felhúzni a gigaüzemét Debrecen mellett.

Nekünk win-win.

Nem érzem a kínaiak felé az elfogultságot akkor sem, ha téged a FO$ naponta erre programoz, hogy Kína = rósz.

Mellesleg a CATL a világ legnagyobb akkumulátorgyártója, piaci részesedése globálisan 34% (!!), ehhez képest a monstre gödi SDI gyár ellenére a Samsung SDI koreai fészerüzem valami 5% részesedéssel globálisan.
 
K

Kopi2000

Guest
A koreai Samsung Göd mellett húzza fel Európa legnagyobb akkumulátor gyárát aminek mindent alárendeltek eddig, és mintha már lenne neki egy másik Komárom mellett.

A CATL most fogja felhúzni a gigaüzemét Debrecen mellett.

Nekünk win-win.

Nem érzem a kínaiak felé az elfogultságot akkor sem, ha téged a FO$ naponta erre programoz, hogy Kína = rósz.

Mellesleg a CATL a világ legnagyobb akkumulátorgyártója, piaci részesedése globálisan 34% (!!), ehhez képest a monstre gödi SDI gyár ellenére a Samsung SDI koreai fészerüzem valami 5% részesedéssel globálisan.
Nem a FOS-bol tajekozodom, hanem a valodi tortenesrkbol....
 
K

Kopi2000

Guest
Nekem a kannásbor és nyugtató kombónak tűnik inkább az a fajta pszichózis, amit itt te folyamatosan tolsz. ;)
Az internet egyik tulajdonsaga, hogy a valosagot is konnyen at lehet rajta ugy forditani, hogy hazugsagnak latszodjon... Masreszt pedig a hazugsagot is lehet igazsagkent ajnarozni..

Erdekes, de itt sokan csak a propit toljak, mert azt ismerik, en meg a propi mogotti dolgokat is... Egyebkent kanbas bort az eletben nem ittam. Ha iszom, akkor Bock vagy Gere az, amit leveszek a polcokrol. Ez azert 2-3000 ft/ palack ar.. De ne aggodj, telik nekem erre a fizetesembol. Meg sem erzem ezt a tetelt anyagilag, bar eves szinten azert egy lathato osszeg. De, ugy viselkedsz itt, mint egy igazi magyar, ha van valakinek itthon barmiben is tenyleges eredmenye valamelyik teruleten (a politikan kivul), azt rogton le kell hurrogni es felnotaskent beallitani....
 
K

Kopi2000

Guest
A koreai Samsung Göd mellett húzza fel Európa legnagyobb akkumulátor gyárát aminek mindent alárendeltek eddig, és mintha már lenne neki egy másik Komárom mellett.

A CATL most fogja felhúzni a gigaüzemét Debrecen mellett.

Nekünk win-win.

Nem érzem a kínaiak felé az elfogultságot akkor sem, ha téged a FO$ naponta erre programoz, hogy Kína = rósz.

Mellesleg a CATL a világ legnagyobb akkumulátorgyártója, piaci részesedése globálisan 34% (!!), ehhez képest a monstre gödi SDI gyár ellenére a Samsung SDI koreai fészerüzem valami 5% részesedéssel globálisan.
Nem a reszesedes szamit csak, hanem az erte fizetett ar is. A delafrikai gyemanbanyaszok sem gazdagodtak meg, pedig elgge elokelo helyen voltak ezen a teruleten...

Nekem mondtak egy szent harmast, amit a befektetok a kormanytol hallottak.

1. Itt korlatlanul all rendelkezesre jo minosegu viz.

2. Nem kell foglalkozni a kornyezetvedelmi eloirasokkal,

3. Olcso a munkaero...

Rad bizom, hogy eldontsed, melyik allitas a kedvezo nekunk a harombol. Szerintem az egyik sem....
 
K

Kopi2000

Guest
Nekem a kannásbor és nyugtató kombónak tűnik inkább az a fajta pszichózis, amit itt te folyamatosan tolsz. ;)
Miert pszihozis az, ha leegyszerusitve ugyan, de valos "belso" infokat probalok veletek megosztani? Az az erzesem, hogy az itt, a HTKA-n lakoknak, tisztelet a kiveteleknek, nincsen mar jozan paraszti eszetek, hogy meg tudjatok kulonboztetni a propit a hazugsagot a valos allitasoktol. Pedig en tenyleg ismerem a vagyonkezeles rendszeret, meg a cegeket is. Es orulok, hogy egyet, sikerult kozuluk jo utra teritenem.... Tavasszal, ha kesz lesz, majd nagy durranas lesz a medisban.. Mar most erre keszulnen a cegnel.....ezt elarulhatom....
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113



Megérkezett a szén a Dunaferrhez, amit a Liberty Steel küldött a hírek szerint Lengyelországból, ezzel rövid távon megmenekült a kokszoló üzeme és ez alapján úgy tűnik, hogy ennek köszönhetően a folyékony fázis túlélésére is van esély a dunaújvárosi vasműben.
Ne legyen igazam de úgy érzem, hogy ez csak decemberre - januárra lesz megoldás.. valószínűleg nem kis pénzt nyertek azon a szénen a bársonyszékbenülők.

Ez a vasmű elég érdekes, mindig a csőd szélében volt.. és mindig megmentették, a pénzt lapátolták ki belőle (meg ugye leginkább az miatt kellett , mert ez az EU-ban van.. ), elég sokmindent el is vittek állítólag. Cserébe rengeteg ember jár be aludni is. (Tisztelet a kivételnek, mert vannak ott olyanok is akik kemény munkát végeznek, de sokan vannak akik nem.) Állítólag volt 1 ukrán és 1 orosz tulaja, az egyik be sem mehetett az üzem területére kb.. "senki sem tudta, hogy ki a főnök". Elég abszurd helyzetek voltak.
Az államosítani kellett volna, ha annyira nem tudják a tulaját.. de valószínűleg olyan tulaja van akivel szemben ezt nem lehet.


Remélem azért, hogy normális, jó megoldás lesz.