Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Kérlek tételesen cáfold akkor.
  • Én tudod ebben az iparágban dolgozom, voltam munkáltató is, munkavállaló is.
  • Én nem kaptam adómentességet a magyar alkalmazottakra.
  • Én láttam belülről a magyar informatika oktatást.
  • Én mentoráltam pályakezdőket.
  • Én befizettem az adóm (már látszik, hogy hiba volt).
  • Én látom, hogy nem keresünk többé juniorokat, nincs pénz kiképezni őket, nyelik a pénzt már most is, ezzel meg végleg.
  • Én látom, hogy a munkaerőhiány az iparágban strukturális, a szar magyar felsőoktatás miatt van.
  • Én látom, hogy a junioroknak adható feladatok egy részét az AI még nem váltja ki, de hamarosan ki fogja.
  • Én tudom, hogy az ZRP vége mit csinált az iparban, láttam startupot bebukni a befektetések hirtelen elapadása miatt (jó termékkel, elégedett felhasználókkal, növekedéssel, csak túl rövid runwayyel).
  • Énnekem számít a magyar fiatalok, pályakezdők sorsa, nem csak a hozzám hasonlóan jó munkaerőpiaci helyzetben levőké.
  • Én dolgoztam olyan projekten, amire a magyar állam késett kifizetni a pályázati pénzt, halogatott adminisztratív úton, amíg a szabadságharc miatt nem kapta meg a pénzt (a hetekben jött 2 év késéssel az utalás), de csuklóztatták rendesen, pont hétfőn beszéltem velük.
Te mit tudsz ehhez hozzáfűzni?
Ja kérem, az interneten mindenki okos, jóképű és nagyon erős.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 551
46 566
113
Kérlek tételesen cáfold akkor.
  • Én tudod ebben az iparágban dolgozom, voltam munkáltató is, munkavállaló is.
  • Én nem kaptam adómentességet a magyar alkalmazottakra.
  • Én láttam belülről a magyar informatika oktatást.
  • Én mentoráltam pályakezdőket.
  • Én befizettem az adóm (már látszik, hogy hiba volt).
  • Én látom, hogy nem keresünk többé juniorokat, nincs pénz kiképezni őket, nyelik a pénzt már most is, ezzel meg végleg.
  • Én látom, hogy a munkaerőhiány az iparágban strukturális, a szar magyar felsőoktatás miatt van.
  • Én látom, hogy a junioroknak adható feladatok egy részét az AI még nem váltja ki, de hamarosan ki fogja.
  • Én tudom, hogy az ZRP vége mit csinált az iparban, láttam startupot bebukni a befektetések hirtelen elapadása miatt (jó termékkel, elégedett felhasználókkal, növekedéssel, csak túl rövid runwayyel).
  • Énnekem számít a magyar fiatalok, pályakezdők sorsa, nem csak a hozzám hasonlóan jó munkaerőpiaci helyzetben levőké.
  • Én dolgoztam olyan projekten, amire a magyar állam késett kifizetni a pályázati pénzt, halogatott adminisztratív úton, amíg a szabadságharc miatt nem kapta meg a pénzt (a hetekben jött 2 év késéssel az utalás), de csuklóztatták rendesen, pont hétfőn beszéltem velük.
Te mit tudsz ehhez hozzáfűzni?
Ebből mi is vonatkozott a az új rendeletre?
Nem CV-t kértem tőled, hanem hogy idéz a tervezetből.
Lehetett volna annyit is írni, hogy nem olvastad el! Nem?
Nem a kompetenciádat kérdőjeleztem meg (tisztában vagyok vele, hogy fejlesztőként dolgozol), hanem hogy nem olvastad el.
Úgy is lehet, hogy nem tudod, hogy miről írogatsz, nem?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 969
19 291
113
Ebből mi is vonatkozott a az új rendeletre?
Nem CV-t kértem tőled, hanem hogy idéz a tervezetből.
Lehetett volna annyit is írni, hogy nem olvastad el! Nem?
Nem a kompetenciádat kérdőjeleztem meg (tisztában vagyok vele, hogy fejlesztőként dolgozol), hanem hogy nem olvastad el.
Úgy is lehet, hogy nem tudod, hogy miről írogatsz, nem?
Durva ahogy játszod a hülyét. Leírtam mit hol láttam, miért szar az egész, hogy baszik ki a magyar pályakezdőkkel és magyar becsületes vállalkozókkal. Többé nem méltatlak válaszra, te se fáradj.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Valamit a témához? Vagy itt csak segédmunkásoknak meg állami erőszakszervezetek verőlegényeinek szabad kommentelni?
Árnyékra nem vetődünk, régi dakota közmondás.
Azt tudod, ha már annyira ismered az IT szakmát, hogy ezt számtalan ország csinálja pl. Észtország. Feltétel, hogy az "alkalmazott" ne a fogadó országban éljen, és nem jár vele se eü. se nyugdíj jogosultság.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 551
46 566
113
Durva ahogy játszod a hülyét. Leírtam mit hol láttam, miért szar az egész, hogy baszik ki a magyar pályakezdőkkel és magyar becsületes vállalkozókkal. Többé nem méltatlak válaszra, te se fáradj.
Tehát ott tartunk, hogy elkezdtél szapulni egy rendelet TERVEZETET, amiről konkrétan fingod sincs, csak egy casual gazdasági portál kattintásvadász cikkéből levontál valamifajta örök igazságot, ami alátámasztja a szokásos "itt minden szar!" hozzáállásodat.
Majd elkezdtél emberkedni, hogy téged én ne oktassalak ki, pedig csak annyit kértem tőled, hogy úgy kezdjél el szapulni valamit, hogy legalább tisztában vagy vele, mert ez így elég láma összképet ad.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
564
2 817
93
Tehát ott tartunk, hogy elkezdtél szapulni egy rendelet TERVEZETET, amiről konkrétan fingod sincs, csak egy casual gazdasági portál kattintásvadász cikkéből levontál valamifajta örök igazságot, ami alátámasztja a szokásos "itt minden szar!" hozzáállásodat.
Majd elkezdtél emberkedni, hogy téged én ne oktassalak ki, pedig csak annyit kértem tőled, hogy úgy kezdjél el szapulni valamit, hogy legalább tisztában vagy vele, mert ez így elég láma összképet ad.
Csak a miheztartás véget:
2
2. A digitális társaság és a digitális társaságot támogató társaság
3. §
(1) Digitális társaság az a magyarországi cégnyilvántartásba bejegyzett korlátolt felelősségű
társaság vagy részvénytársaság (a továbbiakban: gazdasági társaság), amely a 4. § (1) bekezdése
szerinti feladatokat a szerződő hatósággal kötött határozott időtartamú hatósági szerződés alapján
látja el.
(2) A szerződő hatóság az (1) bekezdés szerinti hatósági szerződést azzal a gazdasági társasággal
köti meg, amely a 7. § alapján előzetes minősítést (a továbbiakban: előzetes minősítést) szerzett, és
megfelel a 4. § (2) és (5) bekezdésében, valamint a 6. §-ban foglalt feltételeknek.
(3) Digitális társaságot támogató társaság az a gazdasági társaság, amely az 5. § (1) bekezdése
szerinti feladatokat a szerződő hatósággal kötött határozott időtartamú hatósági szerződés alapján
látja el.
(4) A szerződő hatóság a (3) bekezdés szerinti hatósági szerződést azzal a gazdasági társasággal köti
meg, amely a 7. § alapján előzetes minősítést szerzett, és megfelel a 6. §-ban foglalt feltételeknek.
4. §
(1) A digitális társaság az üzleti tevékenységét olyan technológiai intenzív informatikai fejlesztési
tevékenységekre, okosszerződések alkalmazhatóságára, kiberbiztonságra, infokommunikációs
kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységekre építi, amelyeket elérhetővé tesz a piac, az ipar és
a tudomány számára.
(2) Digitális társaság főtevékenysége kizárólag
a) elektronikai alkatrész gyártása (TEÁOR 2611),
b) elektronikai áramköri kártya gyártása (TEÁOR 2612),
c) számítógép, perifériás egység gyártása (TEÁOR 2620),
d) híradás-technikai berendezés gyártása (TEÁOR 2630),
e) elektronikus fogyasztási cikk gyártása (TEÁOR 2640),
f) elektronikus orvosi berendezés gyártása (TEÁOR 2660),
g) mágneses, optikai információhordozó gyártása (TEÁOR 2680),
h) háztartási villamos készülék gyártása (TEÁOR 2751),
i) egyéb villamos berendezés gyártása (TEÁOR 2790),
j) irodagép gyártása (kivéve: számítógép és perifériái) (TEÁOR 2823),
k) számítógépes programozás (TEÁOR 6201),
l) információ-technológiai szaktanácsadás (TEÁOR 6202),
m) számítógép-üzemeltetés (TEÁOR 6203),
n) egyéb információ-technológiai szolgáltatás (TEÁOR 6209),
o) adatfeldolgozás, web-hoszting szolgáltatás (TEÁOR 6311), vagy
p) világháló-portál szolgáltatás (TEÁOR 6312

Ennek nagyjából minden új kínai akumlátor gyár meg fog felelni. Ez alapján nem túl sok adóbevételünk lesz a dologból.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 969
19 291
113
Árnyékra nem vetődünk, régi dakota közmondás.
Azt tudod, ha már annyira ismered az IT szakmát, hogy ezt számtalan ország csinálja pl. Észtország. Feltétel, hogy az "alkalmazott" ne a fogadó országban éljen, és nem jár vele se eü. se nyugdíj jogosultság.
Itt jár ha 15%-nyi adót hajlandó vagy fizetni.
15. §
(5) Az állami adó- és vámhatóság a magánszemélyt terhelő 9,5 százalékos mértékkel levont
kükho megfizetett összegét személyi jövedelemadóként tartja nyilván. A magánszemélyt terhelő 15
százalékos mértékkel levont kükho megfizetett összegéből az állami adó- és vámhatóság 63,3
százalékot személyi jövedelemadóként 36,7 százalékot társadalombiztosítási járulékként tart
nyilván. A magánszemélyt terhelő 15 százalékos mértékkel levont kükho megfizetett összegéből az
állami adó- és vámhatóság 26 százalékot a Nyugdíjbiztosítási Alapnak, 10,7 százalékot az
Egészségbiztosítási Alapnak utal át.

[...]

(7) A 15 százalékos mértékű kükhot fizető magánszemély a Tbj. szerinti biztosítottnak minősül,
a Tbj. szerinti társadalombiztosítási járulékfizetési kötelezettségét a 15 százalékos mértékű kükho
kifizető általi levonásával teljesítettnek kell tekinteni. Az állami költségvetésbe fizetett 15
százalékos mértékű kükho alapján a magánszemély egészségügyi szolgáltatásra, baleseti
egészségügyi szolgáltatásra, baleseti járadékra és nyugdíjbiztosítási ellátásra jogosult.

[...]

(8) A 9,5 százalékos mértékű kükhot fizető magánszemély nem minősül a Tbj. szerinti
biztosítottnak, társadalombiztosítási ellátásra nem jogosult.
[...]

16. §
(1) A digitális társaságot a 15. § szerinti, kükho alapot képező jövedelemmel összefüggésben
közteher-fizetési kötelezettség nem terheli.

A 8. pont egyedül amit te mondasz. Nekem 15%-nál többe kerül ez a mutatvány. A magyar meg még befektetései hozama után is fizetheti a 13% szochót (amit a már leszochózott béréből vett)!

Csak nem került egy halom ukrán programozója valaki fontos embernek hirtelen?
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113


Úgy tűnik, hogy ha van egy terület, ahol európai bérszínvonalon lehet keresni, európai munkakörülmények közt, akkor annak magyar szereplőit büntetni kell, idegent kell hozni helyette.

Magyarmentesíteni akarják az országot? Ez a magyargyűlölő jogászkaszt ámokfutása.

Inkább jöjjön vissza a Gyurcsány! Az legalább elve a külföldiekért volt oda, nem hazudozott, hogy a magyar munkahelyeket meg kell védeni a gazdasági bevándorlóktól.

Sajnos nekem csak az adófizetés jutott, mert magyarként magyarokkal dolgoztam becsülettel, a NER számára ez csak büntetendő.
Mi a büdös kurva anyja??? Ezt nem hiszem el!
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 217
27 748
113
 
  • Tetszik
Reactions: Nber

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Mi a büdös kurva anyja??? Ezt nem hiszem el!
Nem kell mellre szívni,ez csak egy saláta iromány.
Rögtön ott van a tetején hogy "Az előterjesztést a Kormány nem tárgyalta meg, ezért az nem tekinthető a Kormány álláspontjának."
Ráadásnak ez még 2023-as iromány.
Szóval az egész diskurz ami itt folyik e tárgyban kukába való.
Majd ha lehozza a közlöny elég akkor vitatkozni.. de nem fogja.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 551
46 566
113
Nem kell mellre szívni,ez csak egy saláta iromány.
Rögtön ott van a tetején hogy "Az előterjesztést a Kormány nem tárgyalta meg, ezért az nem tekinthető a Kormány álláspontjának."
Ráadásnak ez még 2023-as iromány.
Szóval az egész diskurz ami itt folyik e tárgyban kukába való.
Majd ha lehozza a közlöny elég akkor vitatkozni.. de nem fogja.
Nem így fogja.
A digitális társaság fogalmát jobban szabályozni kell, hogy tényleg csak virtuális idetelepülésről szóljon ez az egész.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 969
19 291
113
Nem kell mellre szívni,ez csak egy saláta iromány.
Rögtön ott van a tetején hogy "Az előterjesztést a Kormány nem tárgyalta meg, ezért az nem tekinthető a Kormány álláspontjának."
Ráadásnak ez még 2023-as iromány.
Szóval az egész diskurz ami itt folyik e tárgyban kukába való.
Majd ha lehozza a közlöny elég akkor vitatkozni.. de nem fogja.
Ja tényleg, el is felejtettem, hogy a társadalmi vita már így néz ki a kétharmados folyamat veszélyhelyhelyzeti különleges jogrendek korában:

A törvénytervezetet salátának hívjuk, és kuss a neved ha látod, nem lehet véleményed. Eleve anomália, ha nem a közlönyből tudod meg, hogy másnaptól más a szabályozás! Majd ha áttolták akkor utána esetleg lehet véleményed, aminek pedig ennek kell lennie: ez minden lehetséges törvények legjobbika, különben is gyurcsány, meg németországban verik a gazdákat, úgyhogy örüljél, mert közéd is lövethetett volna!

Bocsánat az ürgebőrért! Éberség elvtársak!
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Ja tényleg, el is felejtettem, hogy a társadalmi vita már így néz ki a kétharmados folyamat veszélyhelyhelyzeti különleges jogrendek korában:

A törvénytervezetet salátának hívjuk, és kuss a neved ha látod, nem lehet véleményed. Eleve anomália, ha nem a közlönyből tudod meg, hogy másnaptól más a szabályozás! Majd ha áttolták akkor utána esetleg lehet véleményed, aminek pedig ennek kell lennie: ez minden lehetséges törvények legjobbika, különben is gyurcsány, meg németországban verik a gazdákat, úgyhogy örüljél, mert közéd is lövethetett volna!

Bocsánat az ürgebőrért! Éberség elvtársak!
Ha úgy fogalmaztak volna hogy ez a kormány hivatalos álláspontja,akkor van értelme a vitának. De addig ez valóban csak egy papírfecni. Sok marhaságot feldobott már a média akik fogalmazzunk úgy nem kormánypárti, "444" és társai,aztán semmi nem lett egyikből sem.
De ha ez így törvénybe jön,Mea culpa,és megkövetlek..
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 928
91 592
113
Óriási bejelentést tett a 4iG, tenger alatti kábelt építenek

A hivatalos program keretében Nagy Márton és Amr Talaat miniszterek jelenlétében aláírásra került a 4iG és a Telecom Egypt közötti nyilatkozat. A közös szándék arra irányul, hogy megalapozza egy Európát Egyiptommal összekötő telekommunikációs korridor létrehozását és egy ezt koordináló vegyesvállalat megalapítását. A két vállalat által építendő,

INTERKONTINENTÁLIS TÁVKÖZLÉSI KÁBELRENDSZER KIALAKÍTÁSA EGYFAJTA NAGY KAPACITÁSÚ ADATSZTRÁDAKÉNT A FÖLDKÖZI-TENGER ALATT TEREMTHET KAPCSOLATOT A KONTINENSEK KÖZÖTT.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 997
14 050
113
Óriási bejelentést tett a 4iG, tenger alatti kábelt építenek

A hivatalos program keretében Nagy Márton és Amr Talaat miniszterek jelenlétében aláírásra került a 4iG és a Telecom Egypt közötti nyilatkozat. A közös szándék arra irányul, hogy megalapozza egy Európát Egyiptommal összekötő telekommunikációs korridor létrehozását és egy ezt koordináló vegyesvállalat megalapítását. A két vállalat által építendő,

INTERKONTINENTÁLIS TÁVKÖZLÉSI KÁBELRENDSZER KIALAKÍTÁSA EGYFAJTA NAGY KAPACITÁSÚ ADATSZTRÁDAKÉNT A FÖLDKÖZI-TENGER ALATT TEREMTHET KAPCSOLATOT A KONTINENSEK KÖZÖTT.
Októberi hír.
Post in thread '[HUN] 4iG hadiipari tevékenysége' https://forum.htka.hu/threads/hun-4ig-hadiipari-tevekenysege.2662/post-1571219