Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
Az egész kóceráj eltakarodhatna amúgy. Spar a legrosszabb szerintem az összes közül.

Nosztalgiával gondolok vissza a korábbi városra,ahol laktam, ott főleg Sparok voltak a közelben, az egyiket különösen szerettem,mert az korábban Kaisers volt és gyerekkori élmények kapcsolódnak hozzá, de amióta Spar, akkor is (sok évvel ezelőtt) és manapság is a Spar az egyetlen, ahol nem hívnak plusz embert a pénztárba, még akkor sem,ha 2 km-es a sor. Azokban a Sparok/intersparokban ahová jártam vagy manapság ritkán betévedek, legalábbis nem szokás...
Gond nélkül ott állsz 20-30 percet a sorban,ha sok a vásárló és leszarja az üzletpolitikájuk... Persze...biztos kevés a dolgozó, de még a CBA is megtudja oldani,ha feltorlódnak a vásárlók, akkor csönget aki a pénztárba van és jön a kolléga kisegíteni őt...(Aki addig nyilván felfüggeszti az eredeti melóját)

Nálunk a Sparokban már csak 1 pénztár van +önkiszolgáló.
Az egyikben dedikált ember figyel az önkiszolgálóra és igény esetén egy másik nyitja a pénztárat 2 percen belül.
Másikban 1 ember csinálja mindkettőt.

De a legdurvább a Tesco, ott már 20 kasszás önkiszolgáló sziget van 1 pénztár mellett.
Mondjuk sokat nem nyertek vele, mert az emberek kilopják a szemüket felügyelet nélkül.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Nálunk a Sparokban már csak 1 pénztár van +önkiszolgáló.
Az egyikben dedikált ember figyel az önkiszolgálóra és igény esetén egy másik nyitja a pénztárat 2 percen belül.
Másikban 1 ember csinálja mindkettőt.

De a legdurvább a Tesco, ott már 20 kasszás önkiszolgáló sziget van 1 pénztár mellett.
Mondjuk sokat nem nyertek vele, mert az emberek kilopják a szemüket felügyelet nélkül.
Én meg dafke nem megyek Tescoba, ha arra nem képesek, hogy elfogadható vásarlási "élményt" adjanak. Közben meg hüppögnek, hogy "dehiszen megzuhant a fogyasztás itthon". És nem látják az összefüggést.
Az önkiszolgáló pénztár akkor elfogadható, ha keves tételt vásárolsz.
De aki rendszeresen egy hétre (de már 2-3 napra is) vásarol, az nem fog tudni önkiszolgálni.
Cserébe tartanak egy hipermarket méretre egyetlen rendes pénztárat, ahova meg beültetnek egy visszahívott nyugdíjast, vagy egy kölcsönzött munkaerős diákot.
Na azt a szopást nem vagyok hajlandó végigcsinálni, amikor egy púposra rakott nagy bevásrló kocsit kell végigblokkoltatni egy ilyennel.
Imádom, amikor 3 tételenként kell odahívni a supervisor-t, mert nem tudja, hogy milyen termékről van szó. Meg amikor a nyugdíjas elkezd sztorizgatni nekem..... :mad:
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Na azt a szopást nem vagyok hajlandó végigcsinálni, amikor egy púposra rakott nagy bevásrló kocsit kell végigblokkoltatni egy ilyennel.
Imádom, amikor 3 tételenként kell odahívni a supervisor-t, mert nem tudja, hogy milyen termékről van szó. Meg amikor a nyugdíjas elkezd sztorizgatni nekem..... :mad:

Én azt szerettem amikor még volt önkiszolgáló gumicukor a Tesco-ban, 2000ft/kg, aztán lehúztam másfél kilót 200ft-os banánnak.
Mondjuk az full véletlen volt, dupla éjszakázás után, de utólag jól esett :D

Meg nálunk már olyan szinten visszaélnek vele, hogy külön ember figyeli azt az almát veszed-e amit lehúzol, meg anno kibukott, hogy az összes bőrcipőt átpakolták olcsó edzőcipős dobozokba és simán kivitték, ráadásul fél árazva...
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 983
14 007
113
A spanyol kormány próbálja rávenni a CAF-ot, hogy vegye meg a TALGOT

Ezt mondtam, hogy csak így tudnák megtartani a céget ha rálicitálnak! Ugyanakkor ha pár éve 3€ részvény áron nem jött össze az üzlet, most 5€-ra kell ráígérni ha tényleg akarják!
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
598
2 558
93
Lézer Jani :

"ha már az osztrákok azt hazudták, hogy az állam be akart szállni a Sparba, akkor ezt tekintsük egy jó ötletnek, és vegyük meg az egészet szőröstül-bőröstül.

Leszögezte továbbá, hogy eddig nem jutott eszébe a magyar államnak, hogy beszálljon a Sparba, de most, hogy az osztrák testvérek ezt felvetették, szívesen állnak a rendelkezésükre. Ugyanezen a konferencián az építési és közlekedési miniszter osztrák fűszeres-közértesnek nevezte az élelmiszerláncot."

Jó ötlet ,én is utálom a labancokat. :):)
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 100
27 384
113
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 458
113
Én meg dafke nem megyek Tescoba, ha arra nem képesek, hogy elfogadható vásarlási "élményt" adjanak. Közben meg hüppögnek, hogy "dehiszen megzuhant a fogyasztás itthon". És nem látják az összefüggést.
Az önkiszolgáló pénztár akkor elfogadható, ha keves tételt vásárolsz.
De aki rendszeresen egy hétre (de már 2-3 napra is) vásarol, az nem fog tudni önkiszolgálni.
Cserébe tartanak egy hipermarket méretre egyetlen rendes pénztárat, ahova meg beültetnek egy visszahívott nyugdíjast, vagy egy kölcsönzött munkaerős diákot.
Na azt a szopást nem vagyok hajlandó végigcsinálni, amikor egy púposra rakott nagy bevásrló kocsit kell végigblokkoltatni egy ilyennel.
Imádom, amikor 3 tételenként kell odahívni a supervisor-t, mert nem tudja, hogy milyen termékről van szó. Meg amikor a nyugdíjas elkezd sztorizgatni nekem..... :mad:
A múltkor kb. 70kg fejeskáposztát vettünk a Tescoban. A zöldségesek nem mérték le, így az egyszem pénztárosnő kb.10 perc alatt lemérte egyenként...még sztorizgatott is közben... :D
Amúgy a Tesco valóban sz@h@r....
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 532
6 604
113
aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzY5ZmQ5MDMyNDhjOTRkOWE4MTk0ZGFmYzA0NjlkMWY1.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Úgy látszik a Stadler is bejelntkezett a Talgóra

Nice try.
Ez az ügy sokkal több sebből vérzik.
Az a minimum, hogy meg lehet egy ilyen lehetséges üzletet támadni a monopol szabályok miatt. A cikkben le is írják, hogy a Stadler jelenleg is beszállítója a Renfe-nek, így ha egy kézbe kerül a 2 cég, akkor az egészen biztosan csökkenti az állami megrendelő opcióit. Különben ez gyaníthatóan csak egy próbálkozás arra, hogy esetleg még feljebb verjék az árat. Ez viszont már csak azért is kérdéses, mert állítólag a Talgo annyit per pillanat nem ér, amennyit a MÁVAG kínált érte.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 050
2 753
113
Lézer Jani :

"ha már az osztrákok azt hazudták, hogy az állam be akart szállni a Sparba, akkor ezt tekintsük egy jó ötletnek, és vegyük meg az egészet szőröstül-bőröstül.

Leszögezte továbbá, hogy eddig nem jutott eszébe a magyar államnak, hogy beszálljon a Sparba, de most, hogy az osztrák testvérek ezt felvetették, szívesen állnak a rendelkezésükre. Ugyanezen a konferencián az építési és közlekedési miniszter osztrák fűszeres-közértesnek nevezte az élelmiszerláncot."

Jó ötlet ,én is utálom a labancokat. :):)

Nem lehetne inkább a teszkót vagy a pennit csesztetni, aokhoz nem járok, nyugottan tönkrevághatjak.