Mbombe 4x4 , 6x6 , 8×8 / Barys 8x8

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
The TB2 uses the Aselflir 500, but this system has the Common Aperture architecture.
The Merops system you mentioned has a different aperture for each sensor and has been developed for general use.

Tehát teljesen világos, hogy ez a két rendszer teljesen más. Ahol senki sem tud semmit, ott mindenki mindent tudhat. Önök a legvilágosabb példa erre.
Ennek is nézz utánna.Denel honlapkaval kezd
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
Csak Ön. :cool: Majd megszokod, ha sok negant olvasol, hogy mindent a búrok találtak fel :D
Ehez képest leirtam,hogy a Ratel német,G5 löveget Bull tervezte,a hk szallitojuk meg igazabol spanyol gyártású volt.
Bizonyos del afrikai fejlesztesek szamunkra relevansak Masok nem.Pl a Skorpione teherautó nem,merta mi korulmenyeink mások.
Es a szamunkra relevans dolgok legtobbjehez semmi kozuk a buroknak.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
Tudod mit engem meggyőztél ha döntéshozói pozícióba kerülök igérem hogy beszerzek 64 db Mbombe-t :)
Az a gond,hogy csak úgy tudtok gondolni a Mbombe 6-ra,mint egy GYHJ-re.De nem az.Max PSZH.Meg PSZJ.Egy mindenes APC.Konstrukciója miatt nagyon jó alap,mindenféle céljármű létrehozására.De nem GYHJ.
A búrök angolai mobil háborújának egyik fontos tapasztalata ugyan az,mint az oroszok ukrainai mobil háborújának.
Hogy a mozgékony hadviselés egyik kulcsfontosságú része a logisztika.
A-csökkenteni kell,és minnél inkább egységes járműalapra hozni a mobil haderő eszközparkját
B-a csapatokat a hadműveleti térben ellátó logisztikai egységeknek is jol védett,minimum önvédelemre képes járművekkel kell rendelkeznie.
C-a közvetlen harcoló katonákat rengeteg támogató és kiszolgáló eszköznek kell segitenie.Ezen eszközök járműveinek is előnyös,ha az egységes PSZJ(PSZH) alvázon vannak.
D-a járműparknak megfizethetőnek,és gazdaságosan fenttarthatónak kell lennie
Búr előkép a Casspir,amcsi a Stryker és az M113.A lövészszállitó,APC alapváltozaton kivűl rengeteg különféle változatuk van.Casspirbol még tartányos üzemanyag és vizszállitó,de még hűtött tartályos sőrszállitó is készült.Meg darus műszaki-mentő,platós szállitó,81 és 120 milis av hordozó,rakétás és HSN löveges páncélvadász,tüzérségi EOP és (mozgócélfelderitő) radaros,különféle átjáró nyitók (köztük nyújtott töltetkivetős),több EW eszközhordozó változat,harctéri sebesültszállitó,tűzszerész,pk vezetési pont,navigációs irányjeladó,propaganda,pszihológiai -de talán még toronyórát láncostul hordozó változat is.Stryker dettó (oké,ebböl nincs tartányos meg platós,mert nem olyan a konstrukciója) sokféle változata van.
Mbombe 6 a kompakt,orrmotoros konstrukciójával erre nagyon jó alap.Plusz egy jolvédett PSZH.Most a PSZH változaton egy orosz 30milis torony van.De azt le lehet cserélni.Kaphat Elbit,vagy Kronberg tornyot,maned vagy unmanned kialakitásban.30Oerlikon kaliberű gá-val,plusz Spice inditóval ugyan azt a tűzerőt adná,mint a Lynx.=de még akkor se lenne GYHJ,hanem egy erős PSZH).Mert a konstrukció kompaktsága ellenére nagy hasznos térarányt biztosit,ami sokoldalúan hasznositható.
Én továbbra is felvetem egy 4 tengelyes M6 változat kialakitásának lehetőségét (figyelem,NEM az M8ra,hanem kifejezetten az M6 4 tengelyes változatára gondolok),ami tovább növelné a járgány hasznosithatóságát.Arra akár még egy 155milis AGM modul is ráépithető lenne....
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 167
7 993
113
Baj van az olvasás értelmezéssel......
Szerintem olvasd újra,és próbáld megérteni.Ha sikerült,szóljál.Ha elakadtál,kérdez
Ha meg nem kell a búr technológia,akkor nem lesz RM lőszergyár,nem lesz HS3L60 löveg (bár pont a búrok szerint nem lesz,mert túl hosszú a cső.Rezeg és melegszik),és vegyél új védelmi rendszert az Airbus helikre-mert búr gyártásúak.
Egyébként az US Army is használ dél afrikai eredetű felszerelést.Pl a Husky aknafelderitő és a Buffalo MARP búr liszensz,RDMtől importálnak 105 és 155milis malacot.Az összes BAe RG jelzésű MARP dél afrikai (Nimr35 meg az RG35 liszensze).Maraduert vagy 8 helyen gyártják liszenszben,köztük Szingapurban.
35813998746_a9a7bb8240_h.jpg

Spanyol Nyala(RG31)
De valójában a Bayraktan dron "török fejlesztésű" új FLIR tornyát is a Denel csinálta bérmunkában,és beszállitó a gyártáshoz.De a SkyKnight rendszer leánykori neve is Kentron Cheetah,és valójában Dél Afrikában folyik most is a fejlesztése,Halcon csak átcimkézi.
M-32_Grenade_Launcher.jpg

De ez is dél afrikai...
Dél Afrikában a szövetségi államszervezetet eluralta a hely NER,az ANC.De Dél Afrika nem egy postkommunista,sztálinista alkotmánnyal rendelkező ország.A magánipar köszöni szépen,és jol van,nagyon is működik.Nagyrésze különben neves gyártók kezében van,SAAB,BAe,Hensoldt termékek egy része bizony Dél Afrikában van fejlesztve és gyártva.
RES9000_Hensoldt_South_Africa.jpg

csm_TRML_4D__ret_200dpi_6e3706fea4.jpg

Ezek Hensoldt S.A.mint South Africa termékei

Ja,és a Szép mesterlövész puska,meg a GM6 Lynx rombolópuska acélja is dél afrikai gyártású......
1. Attól. hogy az Audi (meg korábban az Opel) motorokat gyárt Magyarországon, még nem magyar a termék....
2. Nem a búr technológia ellen van kifogásom, hanem az ellen, hogy a halál f@száról rendeljünk csak azért, mert búr, olyan cuccokat (már megint eltértél a tárgytól, lövegekről meg lőszerről dumálsz), amit közelről, jobb minőségben és funkcionalitással, megbízhatóbb háttérrel beszerezhetünk - akár több helyről is.
3. Acélt meg onnan veszel, ahonnan éppen olcsóbb (és megfelelő minőségű). Lehet akár lengyel, német és indiai is, nem csak búr... (Egyébként honnan tudod?)
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
1. Attól. hogy az Audi (meg korábban az Opel) motorokat gyárt Magyarországon, még nem magyar a termék....
2. Nem a búr technológia ellen van kifogásom, hanem az ellen, hogy a halál f@száról rendeljünk csak azért, mert búr, olyan cuccokat (már megint eltértél a tárgytól, lövegekről meg lőszerről dumálsz), amit közelről, jobb minőségben és funkcionalitással, megbízhatóbb háttérrel beszerezhetünk - akár több helyről is.
3. Acélt meg onnan veszel, ahonnan éppen olcsóbb (és megfelelő minőségű). Lehet akár lengyel, német és indiai is, nem csak búr... (Egyébként honnan tudod?)
Brazilia kozelebb van?
Pont az van,hogy minosegben es funkcionalitasban van elonye.
Mivel techtranszfer,olyan kozelrol rendeled a gyartast,amennyire tudod.
Meg kene mar erteni,hogy a PSZH/PSZJ és a kerekes GYHJ ket kategoria.
Gyártó ismertetojeben benne van.Egyebkent a Merkava acelja is dél afrikai.(de a NERA nem,az zsidó)
Kerekes GYHJ drága.Es tobbnyire konstrukciosan sem jó PSZJ alapok.Ezert tobbnyire ket külön típust hasznalnak a ket kategoriaban.Finnek a Patria AMV es a Pasit(apatria 6x6 egy ujabb Pasi generacio,marketing okbol hivjak Patrianak). Franciák aVBCIt,meg a Griffont.M6 a Griffin megfelelője,nem a VBCI/Patria AMVje.
M6 a Griffon es a Patria/Pasi megfeleloje,es sok szempontbol azoknal jobb.
Es nem azért javallom,mert bur.Rooivalkot sem javallom,Ingwe ATGMet sem.(Mokopat már igen,de nem a Spike helyett,hanem mellett).RG41t sem javallom,hanem a Patria XPt.
Csak olyan bur cuccot javallok,ami szerintem nekunk elonyos lenne.Egy csomo mas cuccot is javallok,amiknek semmi koze a burokhoz.Pl a TA2 Armadillo brazil,RPG29 meg orosz.AH60 meg amerikai,David csuzlija meg zsidó.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 167
7 993
113
Azért nem mindegy, hogy egy termékből mennyit vesze, kettőt vag kétszázat...
A techtranszferrel meg az a bajom, hogy amíg elkezdi ontani (ld. Lynx) a terméket a gyártósor, addig a környéken semmilyen búr cuccot gyártó üzem nem létezik, ahonnan áthidaló megoldásképpen rendelhetnél. (A legközelebbi talán a kazahsztáni.)
Továbbra is úgy vélem, hogy a Patria minősége, variálhatósága és érettsége miatt (bár én elsőnek a Boxerrel is kiegyeztem, csak belátom, hogy az kib. k. drága) a legjobb választás nekünk. Ekkor meg jobb ugyanattól a gyártótól vásárolni - a sokat emlegetett logisztika.... És abban sem vagyok egyáltalán biztos, hogy a búr lenne a jobb 6x6 nekünk.

(Mellesleg a nekem a Rooivalk nagyon tetszett, csak leálltak a (tovább)fejlesztéssel, meg nem volt mennyiség belőle még otthon sem, így nem korszerűsítették, és szép lassan elavult.)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
Azért nem mindegy, hogy egy termékből mennyit vesze, kettőt vag kétszázat...
A techtranszferrel meg az a bajom, hogy amíg elkezdi ontani (ld. Lynx) a terméket a gyártósor, addig a környéken semmilyen búr cuccot gyártó üzem nem létezik, ahonnan áthidaló megoldásképpen rendelhetnél. (A legközelebbi talán a kazahsztáni.)
Továbbra is úgy vélem, hogy a Patria minősége, variálhatósága és érettsége miatt (bár én elsőnek a Boxerrel is kiegyeztem, csak belátom, hogy az kib. k. drága) a legjobb választás nekünk. Ekkor meg jobb ugyanattól a gyártótól vásárolni - a sokat emlegetett logisztika.... És abban sem vagyok egyáltalán biztos, hogy a búr lenne a jobb 6x6 nekünk.

(Mellesleg a nekem a Rooivalk nagyon tetszett, csak leálltak a (tovább)fejlesztéssel, meg nem volt mennyiség belőle még otthon sem, így nem korszerűsítették, és szép lassan elavult.)
Nem jo parhuzam a Lynx,mert azt elobb ki is kellett fejleszteni.Eucvador tavaly tendelte meg,iden kezdik az összeszerelést.Az slkatreszbazis amerikai.Nekunk logikusabb a német bazis,ha MAN teherautoink lesznek.
Meg mindig nem erted,hogy a PSZH nem IFV.....
Patria/Pasi max pancelzata lehet LvL4,de a terhelhetoseg kárára.M6 LvL4 vedettseggel meg 9 tonnaval terhelhető.M6 akna es IED(kozeli tuzersege granatrobbanas..) vedelme meg jobb,mint a Lynxe.Ami azert nem semmi,hogy jobb,mint egy HIFVje.PatriaPasi,de ami azt illeti,a Patria XP is rosszabb e teren ( pedig az XPn bur aknavedelmi rendszer van,csak az előző generacios).Ukran háború fenyeben ezek nem megvetendő előnyök.(M6 14kg TNT kerek alatti robbanast kibir ugy,hogy utana helyben javítható.Max 21 kg TNT egyenértékű robbanast élhető bent túl,de az utan ipari nagyjavitassal allithato csak helyre).
PatriaPasi kozepmotoros.M6 meg egy kompakt orrmotoros konstrukció.Nagyobb a hasznos tér.M6 ugy visz el egy 8 fos loveszrajt,hogy kozben egy 30 milis torony is elfer rajta.Jelenleg egy orosz torony van rajt,mert a kazahkok azzal rendeltek( masok meg könnyű, egyszerű gp-as toronnyal),de rendelhető akarmi massal,ami ráfér.Belga, zsidó,norveg,bur,vagy ha tetszik kinai(en spec zsidót vagy norvegot javallom,esetleg belgat.Balgak 90 milis agyutornya ráfér).A vezetoter mögött az egesz jármű szabadon variálható.Ha tetszik rakhatsz ra PULS sorozatveto rendszert,vagy konténerszállító platót,vagy raepited a 2084 radart- amit uri kedved es lapos penztarcad megbir.
Amit en fpntosnak tartok,hogY a konstrukció jellege miatt konnyen kialakithato növelt,4 vagy akar 5 tengelyes valtozata is.4tengelyesen elferne egy AGM modul,5 tengelyesen meg a Sigma torony....Vagy sokminden más.
Rooivalkot nemreg modernizaltak.Es papiron elkeszult a következő generacios Mk2 modell is.Neten rakeeshetsz,Denel nyilatkozta,hogyha kap minimum 75 db-os megrendelést,gyartasba veszi.
Ecuador 67 millio dollarert rendelt 137 jarmuvet,plusz dronokat,es egy BMS rendszert az Elbittol.Ennek az uzletnek a reszekent veszik az M6-ot,helyi osszeszerelessel.Sajnos olyan hirt nem talaltam,hogy a 137 jarmubol mennyi lesz M6(, és annak kulon mennyi az ára.A masik jármű,ami a csomagban van,az izraeli Tiger Mk I pancel auto,egy 4x4es jargany,azt is tobbfele alvaltozatban.M6 valtozatuk alap APC lesz,valoszinuleg LvL3 vedettseggel,alapkezi működtetésu gp toronnyal.( Bar van ahol erre is tobbfele alvaltozatot irnak,hogy lesz koztuk rcws,illetve av hordozó és pk vezetesi pont valtozat is- majd meglátjuk)
Meg1x.... Várpalotai RM loszergyar bur fejlesztésu loszereket fog csinálni.....Nagyon nem kell majd messzire menni,ha a kornyeken bur technológiával működő uzemet akarsz találni
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 167
7 993
113
Szép hosszú szöveg. Most más tudom, minden(ki) krahácsi. (Még Kissinger is az volt, a kis Singerként emlegették Krahácson...)
Tudom, hogy mi az IFV és az APC közötti különbség, te szoktál rugózni ezen.
A Patria (Rosomak) élesben bizonyított Afganisztánban, és (horribile dictu!) a búr haderő is használja Badger néven.... :rolleyes:
Mbombe viszont egy sincs a hadseregüknek (ha jók az információk a neten), pedig az az igazán überfasza világelső... ;)
Mellesleg a Patria 6x6 is felpáncélozható Lvl 4-re - ahogy írod is - és a Mbombe sem alapból ilyen, azt is meg kell még rakni...

Nem fogjuk egymást meggyőzni, szerintem nem a búr a jó választás nekünk (és akkor a gyártásról/(át)tervezésről/legózásról még nem is beszéltünk). A papír meg mindent elbír, amikor összehasonlítasz két valamit.
Amit értek, hogy a búrok az embargó miatt kénytelenek voltak majdnem mindent is fejleszteni maguknak, így rengeteg mindenben benne van a kezük/eszük.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
őszinteén én még az Mbombédat is inkább látnám mint egy átfogó BTR modernizációt. ezzel nem azt írom hogy a btr kuka amit lehet el kell adni elfogadható áron (az ócskavas ár nem elfogadható ár a szemembe) egy részétt át kell alakítani kiszolgáló és egyéb járműnek. ami marad azt arra kell használni amire lehet ezzel tehermentesítve a többi eszközt. pl helyörségekbe háború esetén helyörségbiztosító harcjárműnek. háború esetén ellenőrző áteresztő pontok védelmére amivel az utánpótlási vonalak biztosítása megvalósúl (hihetetlen fontos feladat oda megfelel) meg hasonlók... tehát lenne feladata szerepe... a továbbiakban is azoknak a járműveknek amik megmatadnának
Mbombe lenne nekünk messze a legjobb megoldás,alap PSZH/PSZJnek.De nem az M8,hanem az M6.M8 feladatkörét a Patria XP úszóképes változatára osztanám.
Kategóriája legjobb védelmét adja.Legjobb a hasznos tér aránya,a terhelhetősége.
És alapbol techtransferrel adják,iparfejlesztésileg is jó megoldás.Rugalmas konstrukció.Lehet bele akármilyen motort tenni,és akármi kialakitható a vezetőtér mögött.Nem csak lövészszállitó kell,hanem kismillió egyébb változat is.
Annyi,hogy én kialakitanák az M6bol egy 4 tegelyes változatot is,és azt tenném alapjárműnek.Oroszok véletlenül megrajzolták,hogy nézne ki.Bal alsó sarok
e3268c79c9fcc4468c9c659ee1a34e9a50aa03a7.jpeg
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
Nekünk még ez is a szegény ember, vízzel főz, kategória. Bár pár éve, a Currus, elkövetve az évszázad legnagyobb magyar hadiipari humbugját, bejelentette, hogy készen áll ennek a harcjárműnek a sorozatgyártásra.
Azért a képlet kicsit más. A Currus jelnelg semmiféle harcjármű gyártásra nem alkalmas. A Leopárd harckocsik nagyjavítását valahogy megkapták, de úgy gondolom, a KMW tetőtől, talpig először átalakítja, felszereli, a szakembergárdát maga felkészíti a feladatra. Aztán megfelelő, szigorú, KMW mentorálással, elkezdődhet a harckocsik aktuális karbantartása, javítása. Önállóan, alapban marad a BTR, T-72, D-20, javítás ,ahogy lehet.
Merem ezt írni annak okán, hogy tudható volt, sok megjelent történetből, elbeszélésből, az eddigi Currus színvonal, valamint jómagam az autógyártásban eltöltöttem eddig, 28 évet. ami alapján némi rálátást szereztem a jármű, jármű alkatrész gyártásra is..
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Szép hosszú szöveg. Most más tudom, minden(ki) krahácsi. (Még Kissinger is az volt, a kis Singerként emlegették Krahácson...)
Tudom, hogy mi az IFV és az APC közötti különbség, te szoktál rugózni ezen.
A Patria (Rosomak) élesben bizonyított Afganisztánban, és (horribile dictu!) a búr haderő is használja Badger néven.... :rolleyes:
Mbombe viszont egy sincs a hadseregüknek (ha jók az információk a neten), pedig az az igazán überfasza világelső... ;)
Mellesleg a Patria 6x6 is felpáncélozható Lvl 4-re - ahogy írod is - és a Mbombe sem alapból ilyen, azt is meg kell még rakni...

Nem fogjuk egymást meggyőzni, szerintem nem a búr a jó választás nekünk (és akkor a gyártásról/(át)tervezésről/legózásról még nem is beszéltünk). A papír meg mindent elbír, amikor összehasonlítasz két valamit.
Amit értek, hogy a búrok az embargó miatt kénytelenek voltak majdnem mindent is fejleszteni maguknak, így rengeteg mindenben benne van a kezük/eszük.
Én melletted állok ebben a kérdésben, ha ez számít bármennyit is.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 070
13 450
113
VIDEÓVAL:

Először mutattak be egy ukrán gyártmányú kerekes harcjárművet. A harcjármű az egyik ukrán cég által honosított dél-afrikai Mbombe 6×6.

Az alapkonfigurációban a jármű tömege 16 tonna, és a STANAG 4569 szabvány szerinti 3. védelmi osztályú. Tűzállóságot biztosít a kézi lőfegyverekből, 7,62×51 kaliberű páncéltörő töltényekkel.

Ezen túlmenően a fejlesztő páncélozott autóját aknavédettként pozicionálja, amely akár 10 kg-os, TNT egyenértékben kifejezett detonációs töltetet is képes ellenállni.

A lokalizált páncélozott jármű megkapta az ukrán „Spys-Synthez” harci modult is. A komplexum egy ZTM-1 30 mm-es automata ágyúval, egy KBA-117 30 mm-es automata gránátvetővel és egy 7,62 mm-es PKT ikergéppuskával van felszerelve. Ezenkívül a „Barrier” páncéltörő rakétakomplexum 2 rakéta indítószerkezetével be van építve a modulba.