Mbombe 4x4 , 6x6 , 8×8 / Barys 8x8

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 629
113
Na ja ha persze németben vagy lengyelben raknák össze akkor egész más véleménnyel lennél. A lényeg a terv amiket pár éve csinálhattak még "fehérek" is.
Nem lennék, mert akkor is csak Lvl3 a ballisztikai védelme. Az pedig, hogy felmerül a gyanú, hogy nem fehérek vagy sárgák csinálták már önmagában elegendő kell legyen! Itt pedig arról álmodott nagyot a Currus, hogy négerek gyártotta részegységekből fogják ők összeszerelni. Namost ez a Currus színvonalán nagy kihívás lenne, de azért mégiscsak Európában vagyunk, mégha a Currus kínos kivétel is!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 109
113
Lehet a Currus a fehér mérnökökkel és munkásokkal együtt tech transferel :)
Mindenesetre drága kerekesre nem lesz pénz. Ha ez olcsó, megfelelő és gyárthatjuk, akkor akár miért ne?
Hát most lesz egy Rheinmetall gyárunk, szerintem így, hogy a gyár pörögjön lehet, hogy boxer lesz a befutó kerekesre. (Mondjuk én patriát szeretnék)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and kamm

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 640
14 618
113
Ezért nem hivatkozunk a wikire. A gyári oldal írja:

"The armoured hull provides excellent stopping power against ballistic attack (STANAG 4569 level 3 as standard) and anti-tank land mine explosions (STANAG level 4a and 4b).
Paramount Group

Igen, olvastam, hogy a gyári honlap mit ír. Viszont pl. a szerb Lazar 2-nél is az van, hogy alapon 7,62x51, de a kiegészítő páncél kittel körkörös 14,5mm.

28 tonna tömggel azért elég gáz lenne ha tényleg csak Stanag 3-at tudna.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 088
13 489
113
Meddig tart egy olyan cégnek mint az RM egy Agilis-hoz hasonló képességű és tudású járművet megalkotnia?
Miért ténné, idopazarlás, amenyiben simán beleszálhat mások projektjeibe. Példaul nálunk a Zetor Gerlach 4x4 iránt érdeklodik es el kezdet invesztálni bele.
 
  • Vicces
Reactions: arcas

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Hát most lesz egy Rheinmetall gyárunk, szerintem így, hogy a gyár pörögjön lehet, hogy boxer lesz a befutó kerekesre. (Mondjuk én patriát szeretnék)
Sztem nagy meglepetés lenne, ha nem a Boxer jön. Az RM gyár mellett a KMW is létrehozott magyar érdekeltséget, olyan kiemelt vezetővel, aki korábban a katari üzletüket felügyelte.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 037
113
Mbombe családot kifejezetten hibridháborura és 4.generációs hadviselásre tervezték.Védelmük kialakitásakor az aknák,IED és RPG elleni védelem szempontjai megelőzték a kinetikai fegyverekkel szembeni védelmet.
Mbombe 4 a kebabos kocsik megfelelője,de valószinüleg jobb náluk.
Mbombe 8 a búr Boxer,de annál könnyebb-és olcsóbb.Orosz 57milis gá toronnyal már kipróbálták,de lényegében bármit rá lehet integrálni.
Az egész család tervezésénél szempont volt,hogy alkalmazkodjon az igényekhez.Többféle motor,váltó és fegyverzet beépithető.Fontos szempont volt,hogy igénytelen,strapabiró és olcsón (mihez képest) fentartható járgányok legyenek.(afrikai bozótnégerek is tudják üzemeltetni Hátsósufniában-talán még nekünk is menne:))
Szerintem számunkra legérdekesebb a Mbombe 6.Ez egy MRAP,APC,kerekes IFV. keverék.Kész van az ATGM és aknavetőhordozó,harctéri mentő-sebesültszállitó,és többféle fegyverzeti szintű APC változata,ami elérheti már az IFV fegyverzeti szintet.
Lehetne helye a magyar hadszervezetben.Egyrész mint 120milis aknavetőhordoző,komolyabb ATGM tipusok és könnyebb csapatlégvédelmi rakéták (Misztral) hordozója,sebesűltszállitóként és általánosan eszközhordozóként messze felülmúlnák a kebaboskocsikat.
Másrészt a tervezési követelményei miatt pont a Mbombe 6 lehetne egy tartalékosoknak rendszeresitett jol felfegyverezhető APC (és nem a már leamortizált és drágán,nehezzen üzembentartható plékoporsó BTR)
Harmadrészt a tulajdonságai miatt nagyon jol megfelelne a szerintem visszaállitásra érdemes határvadász század harccsoportok számára harc és bázisjárműnek.(érdekes,hogy gyakran előjön a "gyünnek a migráncsok",de az általuk képviselt esetleges katonai veszély,és az arra adható válasz már teljesen figyelmen kivűl marad)
Szóval a Mbombe 8 szerintem számunkra lényegtelen,de a Mbombe 6-ban már van fantázia.
1359030003_66.jpg
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Emlékezzetek majd, amikor kiderül, hogy kétféle APC lesz. Próbáltam a döntéshozók fejével gondolkodni és és logikailag (vigyázat nem szakmailag!!!) nem találtam más lehetőséget.
Esélyes most, hogy Boxer és Mbombe.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 088
13 489
113
Jutt eszembe, nem fogtok magyar megnevezéseket adni a hadrendbeállításkor az egyes jármuveknek? Mert mondjuk pont Mbombe beszerzét bejelenteni az eredeti nevén nagyon kínos lenne. :D A kebaboknak is azért eleg fura nevuk van.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Jutt eszembe, nem fogtok magyar megnevezéseket adni a hadrendbeállításkor az egyes jármuveknek? Mert mondjuk pont Mbombe beszerzét bejelenteni az eredeti nevén nagyon kínos lenne. :D A kebaboknak is azért eleg fura nevuk van.
A kebab az a sárkány meg a nomád törökül. Főleg az utóbbi tetszik, az olyan szittya! :cool:
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Jutt eszembe, nem fogtok magyar megnevezéseket adni a hadrendbeállításkor az egyes jármuveknek? Mert mondjuk pont Mbombe beszerzét bejelenteni az eredeti nevén nagyon kínos lenne. :D A kebaboknak is azért eleg fura nevuk van.

Kell módosítani valami alkatrészen, vagy rárakni plusz még 2 lapátot vagy plusz drótkötelet, aztán máris új típus. Aztán máris lehet egy magyar nevet adni neki. :)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 704
6 485
113
Mbombe családot kifejezetten hibridháborura és 4.generációs hadviselásre tervezték.Védelmük kialakitásakor az aknák,IED és RPG elleni védelem szempontjai megelőzték a kinetikai fegyverekkel szembeni védelmet.
Mbombe 4 a kebabos kocsik megfelelője,de valószinüleg jobb náluk.
Mbombe 8 a búr Boxer,de annál könnyebb-és olcsóbb.Orosz 57milis gá toronnyal már kipróbálták,de lényegében bármit rá lehet integrálni.
Az egész család tervezésénél szempont volt,hogy alkalmazkodjon az igényekhez.Többféle motor,váltó és fegyverzet beépithető.Fontos szempont volt,hogy igénytelen,strapabiró és olcsón (mihez képest) fentartható járgányok legyenek.(afrikai bozótnégerek is tudják üzemeltetni Hátsósufniában-talán még nekünk is menne:))
Szerintem számunkra legérdekesebb a Mbombe 6.Ez egy MRAP,APC,kerekes IFV. keverék.Kész van az ATGM és aknavetőhordozó,harctéri mentő-sebesültszállitó,és többféle fegyverzeti szintű APC változata,ami elérheti már az IFV fegyverzeti szintet.
Lehetne helye a magyar hadszervezetben.Egyrész mint 120milis aknavetőhordoző,komolyabb ATGM tipusok és könnyebb csapatlégvédelmi rakéták (Misztral) hordozója,sebesűltszállitóként és általánosan eszközhordozóként messze felülmúlnák a kebaboskocsikat.
Másrészt a tervezési követelményei miatt pont a Mbombe 6 lehetne egy tartalékosoknak rendszeresitett jol felfegyverezhető APC (és nem a már leamortizált és drágán,nehezzen üzembentartható plékoporsó BTR)
Harmadrészt a tulajdonságai miatt nagyon jol megfelelne a szerintem visszaállitásra érdemes határvadász század harccsoportok számára harc és bázisjárműnek.(érdekes,hogy gyakran előjön a "gyünnek a migráncsok",de az általuk képviselt esetleges katonai veszély,és az arra adható válasz már teljesen figyelmen kivűl marad)
Szóval a Mbombe 8 szerintem számunkra lényegtelen,de a Mbombe 6-ban már van fantázia.
1359030003_66.jpg
Egyikben sincs nagy fantázia... ezt nem ide tervezték