Merkava MBT (Izrael)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 398
79 364
113
Ebben a topikban rakták be. Egy merkava addon armor nélkül. Ott vannak melletta a blokkok es ŕa van írva hogy explosive reactive armor
Erre gondolsz?
F64-Tbx-NXIAAL7e-N.jpg

Mert az nem ERA, hanem amit mutattam NERA blokk.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 120
113
Ugyanúgy kiszedték mint bármilyen harckocsit, akkor is ha a helyi fanbasenek ez most kicsit arcvesztéses a ‘vegyünkmerkavátszardráganémethelyett’ kampány után.

Van egy kis logikai bukfenced. Ugyanis ha ugyan úgy kiszedik, de harmad annyiba került, akkor is ez éri meg jobban. :rolleyes:

A Merkaván egy deka ERA nincs, csak NERA.
24441330992-4771c5ee20-z-jpg-b29c15eb1d8d77fb30d6c8b5267afc5a.jpg


Ez ma már a második nagy butaságod ;)
Ami csak azért irritáló mert kb. kétszázszor volt betéve, hogy a Merkava 4 páncélja reaktív. Képekkel és szabadalommal is igazolva...
SLERA.thumb.jpg.867ae67be728e8821b25b96270c7603f.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 398
79 364
113
Igen, olyan mint mutattad? o_O
Szerinted ez ugyan úgy néz ki, mint amit a Mark III nál betettél?
a18d8fdf9038f14e8649a648384ddd85.jpg


Jah nem....
Ezt is átbeszéltük vagy már ötször...
Mert szerinted más? Az meg külön érdekes, hogy az Mk IV amit ted tettél be képet, az koppra megegyezik azzal amit én raktam be, hisz a NERA technológián nem változtattak az Mk III-ról IV-re történő váltásnál.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 120
113
Mert szerinted más? Az meg külön érdekes, hogy az Mk IV amit ted tettél be képet, az koppra megegyezik azzal amit én raktam be, hisz a NERA technológián nem változtattak az Mk III-ról IV-re történő váltásnál.

Értem, szóval most se vallod be, hogy hülyeséget beszélsz hanem nyomod tovább a kamut... XD
Szemmel láthatóan is más, de még egy nyílvánvaló képet is le tudsz tagadni XD
LOL. Pedig tényleg csak vissza kell lapoznia bárkinek, hogy lássa megint mekkora hülyeségeket kamuzol :D
(UI. Héberül az áll a képen, hogy robbanás veszély...:rolleyes:)
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 665
14 268
113
Ugyanúgy kiszedték mint bármilyen harckocsit, akkor is ha a helyi fanbasenek ez most kicsit arcvesztéses a ‘vegyünkmerkavátszardráganémethelyett’ kampány után.
Egyebkent ha valami kiderult tegnap, akkor az az, hogy a Merkava qrvara nem az a csodafegyver, aminek itt tobben kikialtottatok, no meg az egyertelmuen kiderult, micsoda inkompetens, korrupt szar az egesz katonai-vedelmi vezetes Izraelben, IDF-et es az osszes agyondicsert zsido szolgalatot beleertve.
Pedig itt mi kampányt toltak egyesek a Merkava mellett. Azután azt is ki lehet drónozni :)


Én itt nem a technikát hibáztatom.

Hétvégi eltávon levő, békeidős egységekre csaptak le.

A zsidók azt gondolták, hogy komolyabb lázongás nem lesz, a legkomolyabb fenyegetés a késelős idióták, meg a szóló RPG-7-s a magányos, szervezetlen gerilláskodóktól.

Ellenben a Hamasz és a Hezbollah előre eltervezve készültek erre a háborúra. 8 - 9 év alatt fel is készültek.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 155
9 263
113
Én itt nem a technikát hibáztatom.

Hétvégi eltávon levő, békeidős egységekre csaptak le.

A zsidók azt gondolták, hogy komolyabb lázongás nem lesz, a legkomolyabb fenyegetés a késelős idióták, meg a szóló RPG-7-s a magányos, szervezetlen gerilláskodóktól.

Ellenben a Hamasz és a Hezbollah előre eltervezve készültek erre a háborúra. 8 - 9 év alatt fel is készültek.
Én úgy láttam, hogy a drónról füstölték ki. Tök 8, hogy ki ült benne.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 972
22 919
113
Én úgy láttam, hogy a drónról füstölték ki. Tök 8, hogy ki ült benne.
RPG-s videót is láttam már, de nem volt egyértelmű, mivel milyen sorrendben aprították a trotyis vasat.
Halott harckocsizók kiszedéséről is voltak képsorok..., bár szintén nem volt egyértelmű h mitől is vesztek odabent, szóval erről kb. ennyit.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 120
113

Jó videó!
Szépen teljesítenek rajta a vasak.
Kérdés, miért nem működik az APS? o_O
Már csak azért is, mert eddig mindenki a Trophyt választotta aki tehette (USA, angolok, németek). Ennek meg az volt az oka, hogy a teszteken az volt a legjobb...
Ha valós körülmények között a Trophy tényleg csak ennyit tud, akkor képzelhetitek milyen lehet a többi.... :confused: