Mesterlövész fegyverek, távcsöves puskák, romboló puskák

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 654
79 881
113
Ha blatton lövik egy vadász lőszerrel az lebontja a fél tüdejét meg szívét a lapockájával együtt.Nem vagyok vadász de na így nem fog tovább menni semmi.Persze ehhez jól kell eltalálni.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ha blatton lövik egy vadász lőszerrel az lebontja a fél tüdejét meg szívét a lapockájával együtt.Nem vagyok vadász de na így nem fog tovább menni semmi.Persze ehhez jól kell eltalálni.
Pontosan. Ehhez kell a pontos találat és a nagy energia. Meg egy kicsit fel is lehet vágni a hadilőszerrel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 654
79 881
113
Mire jó a táguló kamra? Nem szól akkorát?


Szerintem inkább olyanok használják, akik megengedhetik maguknak a külföldi vadásztúrákat ahol nagyobb állatokra is lőhet. És gyakorlásként vagy mert csak szereti, otthon is azt használja.
Hangot csökkent.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
De amúgy én valahol megértem az ilyeneket is. Ha lenne egy felesleges millám (na meg még egy fél a távcsőre) és vadásznék (mondjuk csak a hús érdekelne, a trófeázást baromságnak gondolom), akkor vennék egy TRG 42-est, vagy valami hasonlót. :D
Mire megeszel egy szarvast lejár a szezon, de lehet ha a következő is, ha így húsra vadászol akkor nem fogsz te sokat lövöldözni. Akkor inkább dolgozd fel és add el a husát ha ilyen terveid vannak, tőlünk nem messze lehet kapni vadhúsból készül szalámikat meg sonkát is, brutális ára van, főleg ha szarvast vagy megvét akarsz enni. Ráadásul vaddisznót közel ingyen lőhetsz, mert sok van belőle, de annak a húskészítményei sem olcsók, igaz van amelyiket egy az egyben ki kell dombni, ha férgeket mutatnak ki a husában. Közben ha összegyűlt a felesleges millád (vagy még több) a puskára, akkor ott az Accuracy International AWM, természetesen .338-as, vagy a Cheytac M200 .408-as tömör réz lövedékű lőszerrel. :D Azokkal lehet majd villogni a vadászatokon.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Mire megeszel egy szarvast lejár a szezon, de lehet ha a következő is, ha így húsra vadászol akkor nem fogsz te sokat lövöldözni. Akkor inkább dolgozd fel és add el a husát ha ilyen terveid vannak, tőlünk nem messze lehet kapni vadhúsból készül szalámikat meg sonkát is, brutális ára van, főleg ha szarvast vagy megvét akarsz enni. Ráadásul vaddisznót közel ingyen lőhetsz, mert sok van belőle, de annak a húskészítményei sem olcsók, igaz van amelyiket egy az egyben ki kell dombni, ha férgeket mutatnak ki a husában. Közben ha összegyűlt a felesleges millád (vagy még több) a puskára, akkor ott az Accuracy International AWM, természetesen .338-as, vagy a Cheytac M200 .408-as tömör réz lövedékű lőszerrel. :D Azokkal lehet majd villogni a vadászatokon.

Hát a .408-ast azért már kissé még én is túlzásnak tartom ide. De ha mondjuk USA-ban laknék, akkor alap lenne az M107-es is, na nem vadászatra persze. :D
De annyira azért nem érdekel a vadászat, "nagyüzemben" meg pláne nem szívesen csinálnám, szóval ebből nem fogok meggazdagodni. :D Saját célra meg hát, a disznót nem is szeretem különösebben (abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy viszonylag gyakran ehetek-ehetnék vadhúst...), a szarvast úgy-ahogy, inkább őzpárti vagyok.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Nekem pl nagyon tetszik az előző oldalon látható Ruger, vagy vennék egy vastagcsövű Remington 700-ast és hozza valami tokozatot, pl egy Accuracy International-t vagy ami még nagyon tetszik az Applied Weapons Technologies tokozata. Mindenképp valami tömeglőszerrel, mert még házi töltéssel is elég drága hobbi, szóval .308 vagy .243, persze ahoz először el kell költözzek az országból, mert itt se törvény se lőtér se semmi nincs ehez.
NzkxMTg2MENCM0I2MjJGMUQzOUQ6YzUyYjBkZDM2MDdiMzg4ZjhmNTdmYmM4YjVjNDY4YTA6Ojo6OjA=

NzkxMTg2MENCM0I2MjJGMUQzOUQ6MWVmZDk2ZjJlYTY1MWYzNzgzODg1NTUwODhjMzNkNjE6Ojo6OjA=
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nekem pl nagyon tetszik az előző oldalon látható Ruger, vagy vennék egy vastagcsövű Remington 700-ast és hozza valami tokozatot, pl egy Accuracy International-t vagy ami még nagyon tetszik az Applied Weapons Technologies tokozata. Mindenképp valami tömeglőszerrel, mert még házi töltéssel is elég drága hobbi, szóval .308 vagy .243, persze ahoz először el kell költözzek az országból, mert itt se törvény se lőtér se semmi nincs ehez.
NzkxMTg2MENCM0I2MjJGMUQzOUQ6YzUyYjBkZDM2MDdiMzg4ZjhmNTdmYmM4YjVjNDY4YTA6Ojo6OjA=

NzkxMTg2MENCM0I2MjJGMUQzOUQ6MWVmZDk2ZjJlYTY1MWYzNzgzODg1NTUwODhjMzNkNjE6Ojo6OjA=

Hát engem nem venne rá a lélek, hogy ha már tolózárast vennék, vagyis arra lennék "kényszerítve" (a vadászat ugye a legkönnyebben járható út a fegyverhez jutáshoz), akkor ne minimum .300 WM legyen.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Hát engem nem venne rá a lélek, hogy ha már tolózárast vennék, vagyis arra lennék "kényszerítve" (a vadászat ugye a legkönnyebben járható út a fegyverhez jutáshoz), akkor ne minimum .300 WM legyen.
Nálunk a vadászathoz sok pénz kell, általában meghívásos alapon lehet csak bejutni, éves díj van, vadászati díj van, minden díj van, sok zseton. 300WM-el mire akarsz lőni? Vadászatra szerintem overkill, hacsak nem akarsz sorban 3 bölényt lelőni, természetesen mindegyiket fejbe. A lövedék mérete akkora mint a .308-asé csak több a hajtás, mert nagyobb a töltényhüvely, 1000 méterig mindkettővel el lehet lőni, annál hosszabb lőtérhez meg úgysem nagyon férsz hozza. Itt a vadászok erdőben fára lövöldöznek és úgy gyakorolnak, el lehet képzelni mekkora max távra lehetnek képesek.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nálunk a vadászathoz sok pénz kell, általában meghívásos alapon lehet csak bejutni, éves díj van, vadászati díj van, minden díj van, sok zseton. 300WM-el mire akarsz lőni? Vadászatra szerintem overkill, hacsak nem akarsz sorban 3 bölényt lelőni, természetesen mindegyiket fejbe. A lövedék mérete akkora mint a .308-asé csak több a hajtás, mert nagyobb a töltényhüvely, 1000 méterig mindkettővel el lehet lőni, annál hosszabb lőtérhez meg úgysem nagyon férsz hozza. Itt a vadászok erdőben fára lövöldöznek és úgy gyakorolnak, el lehet képzelni mekkora max távra lehetnek képesek.

Itt nálunk talán a legegyszerűbb vadészként fegyverhez jutni. A másik alternatíva a sportlövészet, ott már félautomatád is lehet, de amennyire tudom, a sportlövészkedés jóval többe kerül a járulékos költségek miatt és csak egy bizonyos, valamelyik sportlövő egyesületben eltöltött idő után vehetsz saját fegyvert (meg ott a rendőrség el is utasíthatja az általad vásárolni óhajtott fegyvert a saját mérlegelése alapján, még, ha a jogszabály az adott kategóriába eső fegyvert engedné is). Nagy vonalakban:
http://kapszli.hu/a-lofegyvertartasi-engedely-megszerzese/

Természetesen nem a vadászat lenne az elsődleges szempont a .300 WM-nél. Inkább csak a tudat, na meg a távlövészet, nem feltétlenül lőtéren... És nekem bejön a lapos röppályája. Egyébként kicsit túldimenzionáljátok ezt a lőszert szerintem... Hiszen csak kb. 37%-kal erősebb a 30.06-nál, vagyis a legáltalánosabb vadászlőszernél.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Itt nálunk talán a legegyszerűbb vadészként fegyverhez jutni. A másik alternatíva a sportlövészet, ott már félautomatád is lehet, de amennyire tudom, a sportlövészkedés jóval többe kerül a járulékos költségek miatt és csak egy bizonyos, valamelyik sportlövő egyesületben eltöltött idő után vehetsz saját fegyvert (meg ott a rendőrség el is utasíthatja az általad vásárolni óhajtott fegyvert a saját mérlegelése alapján, még, ha a jogszabály az adott kategóriába eső fegyvert engedné is). Nagy vonalakban:
http://kapszli.hu/a-lofegyvertartasi-engedely-megszerzese/

Természetesen nem a vadászat lenne az elsődleges szempont a .300 WM-nél. Inkább csak a tudat, na meg a távlövészet, nem feltétlenül lőtéren... És nekem bejön a lapos röppályája. Egyébként kicsit túldimenzionáljátok ezt a lőszert szerintem... Hiszen csak kb. 37%-kal erősebb a 30.06-nál, vagyis a legáltalánosabb vadászlőszernél.
Végigolvastam, de nem látom mivel lenne olcsóbb a vadászoknak, és sportlövőként is csak az MSSZ-ajánlás meg a második psicho vizsgát kell összehozd pluszba. A rendőrségi elbírálás nem hiszem, hogy szubjektív lenne bármelyik esetben, ha a papirok rendben vannak akkor nem utasíthatják el (legalábbis erre való utalást nem kaptam a cikkben), ez nem önvédelmi fegyver, aminél tudom, hogy szubjektív elbírálási lehetősége van az adott körzet rendőrségének. Sportlövőként meg azt veszel amit akarsz, ha később megtetszik valamilyen más kategóriájú fegyver, pl félautómata vagy pisztoly akkor mész és megveszed szinte nulla ügyintézéssel. Persze így is őrület megszerezni a fegyvertartásit sok más országhoz képest.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A rendőrségi elbírálás nem hiszem, hogy szubjektív lenne bármelyik esetben, ha a papirok rendben vannak akkor nem utasíthatják el (legalábbis erre való utalást nem kaptam a cikkben), ez nem önvédelmi fegyver, aminél tudom, hogy szubjektív elbírálási lehetősége van az adott körzet rendőrségének.

http://www.kaliber.hu/cikkek/jog-es-fegyver-17

"(A sportolók tehát gyakorlatilag minden lőfegyverre kaphatnak engedély, de míg az a)?d) pontokban nincs a rendőrségnek ? szubjektív ? mérlegelési joga, itt már ez sajnálatosan megtalálható, annak ellenére, hogy véleményem szerint a rendőrség nem tudja és nem is tudhatja, hogy egy adott lövészeti sportágban milyen jelentőséggel bír a saját lőfegyver. Pl. szituációs lövészetben gyakorolni tudja a fegyver elővételét lőszer nélkül, amin nagyon sok múlhat egy versenyen.)"
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Végigolvastam, de nem látom mivel lenne olcsóbb a vadászoknak, és sportlövőként is csak az MSSZ-ajánlás meg a második psicho vizsgát kell összehozd pluszba.

Sportlövőként, ha jól tudom, a szövetség tagjaként egy normát kell teljesítened. Ami kötelező lövészeteket és emiatt lőtérhasználati díjakat jelent.