Mesterlövész fegyverek, távcsöves puskák, romboló puskák

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 859
113
Nem tudja valaki, hogy a 300 Lapua Magnum lőszernek vagy a .338 Lapua Magnum lőszernek mekkora a kb. a teljes tömege? Csak a lövedékekről találtam adatokat.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Nem tudja valaki, hogy a 300 Lapua Magnum lőszernek vagy a .338 Lapua Magnum lőszernek mekkora a kb. a teljes tömege? Csak a lövedékekről találtam adatokat.
Itt van egy táblázat, hogy a különböző .338-as lövedékekhez milyen lőporokból és mennyi jár. (akik házilag töltik)
http://www.vihtavuori.com/en/reloading-data/rifle-reloading/-338-lapua-magnum.html
A töltényhüvelyre viszont nem kaptam tömegadatot, így csak számolgatni tudtam. A tömege a benne levő anyagnak ha 0.25mm vastag a fala akkor kb 7,2g ha 0,5mm a fala akkor 14,4g. A két véglet 13g lövedék, 7,2g töltényhüvely, minimum 5,8 g lőpor, és 19,4 g lövedék 14,4g töltényhüvely és max 6,2g lőpor. Valahol 26-40 g a teljes lőszer.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 859
113
Itt van egy táblázat, hogy a különböző .338-as lövedékekhez milyen lőporokból és mennyi jár. (akik házilag töltik)
http://www.vihtavuori.com/en/reloading-data/rifle-reloading/-338-lapua-magnum.html
A töltényhüvelyre viszont nem kaptam tömegadatot, így csak számolgatni tudtam. A tömege a benne levő anyagnak ha 0.25mm vastag a fala akkor kb 7,2g ha 0,5mm a fala akkor 14,4g. A két véglet 13g lövedék, 7,2g töltényhüvely, minimum 5,8 g lőpor, és 19,4 g lövedék 14,4g töltényhüvely és max 6,2g lőpor. Valahol 26-40 g a teljes lőszer.

Köszönöm!
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 750
2 601
113
Egy preciz " Made in Germany" a 70-80 as évekből Walther WA 2000 .
Nagy súly, nagy tellyesitmény(. 300 WM ), német minőség.
https://en.wikipedia.org/wiki/Walther_WA_2000



WA_2000_VS_0002.jpg
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 654
79 883
113
..és hozzá tehetnéd, hogy még mindig a II-ik világháborús visszamaradt cső utóélete!
Mert, ugye, a mesterövész puskák zömét ezek alkotják a mai napig is!
Mert, hát ugye, a szív a lélek tükre! Már, mint a cső és a zárszerkezet!

Na akkor ezt magyarázd el!
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Na akkor ezt magyarázd el!
Jajj! A kérdéseddel megfogtál!
De!
Az akkori német fegyvergyártók sok-sok ezer kiemelt képességűnek ítélt fegyver csövet "M" zároltak! Jó lesz majd később címszóval. A mai német fejvadász fegyverek is az alapjuk. Cél távcső nélkül is 85%-os pontosság nem háromszáz méterre! Ha, mond neked valamit a "T" irányzék. Mondok még valamit: az MG-42-es piaca azért szűnt meg, mert nem tudták a zár reteszelő görgők megfelelő edzését produkálni, Lásd az orosz (szovjet) klónokat.
Bocsika!
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
az MG-42-es piaca azért szűnt meg, mert nem tudták a zár reteszelő görgők megfelelő edzését produkálni,

Ezt meg én nem értem. MG-42-est tudtommal még egy rakás más ország is gyártott a második VH után, milyen piac szünt meg?
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Ezt meg én nem értem. MG-42-est tudtommal még egy rakás más ország is gyártott a második VH után, milyen piac szünt meg?
Gyártotta még a SZU is! Csak X lövés után elakadtak és nagyon sűrűn kellett cserélni a görgőket. Pedig próbáltunk minden edzési eljárást produkálni, de az alap Krupp acél összetevője még a mai napig is titkos.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 654
79 883
113
Jajj! A kérdéseddel megfogtál!
De!
Az akkori német fegyvergyártók sok-sok ezer kiemelt képességűnek ítélt fegyver csövet "M" zároltak! Jó lesz majd később címszóval. A mai német fejvadász fegyverek is az alapjuk. Cél távcső nélkül is 85%-os pontosság nem háromszáz méterre! Ha, mond neked valamit a "T" irányzék. Mondok még valamit: az MG-42-es piaca azért szűnt meg, mert nem tudták a zár reteszelő görgők megfelelő edzését produkálni, Lásd az orosz (szovjet) klónokat.
Bocsika!

Azok 7,92-es csövek voltak nem lehet belőlük kisebb kalibert kilőni.Ugye a .300 WM az egy 7.62-es lövedék 67mm-es hüvelyhosszal.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Azok 7,92-es csövek voltak nem lehet belőlük kisebb kalibert kilőni.Ugye a .300 WM az egy 7.62-es lövedék 67mm-es hüvelyhosszal.
A fúrt "hetes csövek" alakíthatóak? A fúrt lyuk "nyers" mérete, csak a minőséget határozza meg! A 7,62-es ből 7,92-est gyártani max két perc, igaz fordítva lehetetlen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 654
79 883
113
A fúrt "hetes csövek" alakíthatóak? A fúrt lyuk "nyers" mérete, csak a minőséget határozza meg! A 7,62-es ből 7,92-est gyártani max két perc, igaz fordítva lehetetlen.
Pont erről beszélek a "náci"csövek max vadászfegyverekbe jók mert ma hadi célokra vagy kisebb vagy jóval nagyobb kibert használnak.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Pont erről beszélek a "náci"csövek max vadászfegyverekbe jók mert ma hadi célokra vagy kisebb vagy jóval nagyobb kibert használnak.
Elárulok egy nagy titkot, de nem csak neked!
A fejvadászok a mai napig is a Mausert használják mint "vadászpuskát"!
Nézz rá, hogy egy használt Mausernek mi az ára. Főleg, hogy a barnításon nem találsz kopás nyomát!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 654
79 883
113
Elárulok egy nagy titkot, de nem csak neked!
A fejvadászok a mai napig is a Mausert használják mint "vadászpuskát"!
Nézz rá, hogy egy használt Mausernek mi az ára. Főleg, hogy a barnításon nem találsz kopás nyomát!
Aznem hadi felhasználás...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Jugoszlávia megtartotta ezt a kalibert, nem tudom mi a helyzett Szerbiával? Ha ott még használatban vak akkor megvan a hadi felhasználás.
Gondolom bűnözői körökben is azért lehet népszerű a típus, mert a dél-szláv háború kavalkádjában egy rakás ilyen puska került fegyvernepperekhez és gyakorlatilag visszakövethetettlenek.