Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Grönland jégmennyisége:
..
Grönland jégmennyisége:
..
Ehh...Ez egy nagyon érdekes cikk.
https://index.hu/techtud/2020/07/03..._hoznak_letre_az_esztelenul_telepitett_erdok/
Grönland jégmennyisége:
..
https://24.hu/belfold/2020/07/16/vi...-rendeltek-el-a-balaton-nyugati-medencejeben/
Gondolom a szokásosnál intenzívebb csapadékok a szokottnál több tápanyagot mostak be. Ezt meg meg kell szokni, a klímaváltozással egyre többször lesz rövid, de intenzív eső.
(persze, ha a tisztelt "elit" nem cseszné szét a nádast, valamint nem építenének baromi nagy mólókat, hagynák néha a vízszintet változni,mert nem kell mindig tele lennie a tónak és régi iszapcsapdákat takarítanák, az még pláne segítene)
Nem felmelegedés lesz, hanem ledermedés, fokozatosan, ahogy csökken a Nap aktivitása és belépünk a szoláris minimum időszakába!
Már harmadik éve tart a folyamat, plusz hamarabb is kezdődött két évvel, mint kellett volna...
És sajnos a bortermelést is érinteni fogja, mert hűvösebb nyarak jönnek és keményebb telek!
..
Az idei már kezdi is felvenni az új ritmust:
..
Július közepe van, de eleddig jóformán 3-4 nap volt csak 30 C° feletti maximum hőmérséklettel!
Tartós kánikula pedig kilátásban sincsen!
(A két "sorsbolygó" Jupiter és Szaturnusz is téli jegyben van, a leghidegebb Bakban, de ilyen dolgokat már megemlíteni sem merek, mert ilyen összefüggést észrevenni, mint tudjuk tudománytalan!)
https://www.idokep.hu/30napos/Szeged
..
Majd szépen rádöbben a '20-as évek végére a sok "tudós", annak a ténynek a fontosságára, hogy a földi légkör 99,96 %-ka NEM CO2, s emiatt semmilyen érdemi szerepe, hatása nincs, és nem is lehet e 0,04 %-nyi komponensnek a nagy rendszer hőmérsékletére!
..
Persze látom előre, hogy az lesz majd a magyarázat, hogy; "OK tévedtünk, de csak abban hogy fordított az összefüggés, azért nőtt a CO2 koncentráció, mert nőtt az átlaghőmérséklet" (a Nap miatt)! Illetve kezdetben: "Na jó, de az üvegházhatás miatt nem lesz még súlyosabb a helyzet. Na, jha!"
Meg ehhez hasonló okosságok lesznek majd...
..
Kíváncsi leszek, hogy Miskolczi professzort és társait, vajon megkövetik-e, s lesz-e majd bocsánatkérés??
Azért én nem merném ennyire kijelenteni, hogy itt a lehűlés. Nincs két egyforma év időjárás szempontjából, de azt észrevettem, hogy idén részben bejött a "medárd jóslat".
Azt én is leszűrtem, hogy közeledünk egy jégkorszakhoz, csak én nem a naptevékenységhez kötöm. Azt tudjuk, hogy a jégkorszakok alatt 100-150 méterrel alacsonyabb volt a tengerszint, az északi szárazföldeket pedig vastag jég borította. Hogyan került az a rengeteg fagyott víz a szárazföldi részekre? Elősször a levegőbe kellett jutnia, amihez viszont drasztikusan meg kell emelkednie az óceánok tengerek hőmérsékletének, ami könnyedén felgyorsulhat ha a tengeráramlatok a hőmérséklet emelkedés hatására leállnak. Azt viszont még senkinek sem sikerült kiszámítania(szándékosan nem írtam megjövendölést vagy jóslást, mert akik jósolgatnak azok ferdíttenek a legjobban), hogy mikor kövrtkrzik ez be.
Ilyen szempontból egész előnyös hely a Kárpát-medence. Legalábbis ahogy a korábbi jégkorszak térképeket nézegettem. De itt is igaz lehet, hogy nincs két egyforma jégkoszak.
Az viszont felháborítt, hogy az emberek mennyire teleszemetelik a bolygót és így tényleg lakhatatlanná teszik.
Végre egy topic ahol találkozok a saját véleményemmel is ! Osztom milagro és bejczi a véleményeteket !
Te az utolsó "nagy jégkorszakról" beszélsz, amikor is vastag jég volt pl. a mai Lengyelország fölött is! Ez a masszív sokszáz éves havazás eredménye kellett legyen szerintem.
..
Én a naptevékenységi minimum miatti lehűlést nem gondolom ennyire vészesnek, akik ezt pedzegetik is maximum egy középkori Maunder-minimum idején megtapasztalt gyors lehűlést sejtenek... Nem lesz brutális, de telente újra befagyhat a Duna rendszeresen, novembertől-áprilisig kemény hideg, gyakori hűvös nyarak! Fűtés, turizmus, mezőgazdaság, energiahordozók megbecsültsége stb. Át kell majd értékelni a dolgokat!
..
Jha, legutóbb kb. ~60 évig tartott!
https://electroverse.net/noaa-relea...ig-freeze-volcanic-eruption-by-the-year-2027/
..
Én azt nem vagyok képes felfogni, hogy ha "működött akkor" - egy történelmileg nem túl távoli időszakról beszélünk - akkor miért ne működne megint!??
..
És van még egy durva aspektus, ez pedig a vulkánkitörés!
Olvastam egy hosszú elemzést valamikor angolul, hogy összefüggés van a naptevékenységi minimum és a vulkanikus aktivitás között! Ergo napfoltminimum idején több a vulkánkitörés. Elő fogom majd ásni!
..
Ez azért is érdekes, mert ha ez még rájön a tetejébe és kapunk egy ultra plíniuszi kitörést valahol, akkor az még tovább fokozza a lehűlést! Nem beszélve a közvetlen pusztításról, amit okozhat, ha lakott területet érint!
Lásd Tambora 1815-ben!
https://hu.wikipedia.org/wiki/Vulkánkitörési_index
Ez a nagy megoldás:Amit viszont nagyon gyorsan kezelnünk kell az a szemét ! De nem a fejlett országokban ott már kicsi a baj ! Hanem fejlődő és elmaradott országokba !