Legalább annyira fontos, mint az energetika, egyre lényegesebb tényező különféle államközi és entitások szereplésével felépülő konfliktusokban, gazdasági okokból is gyakran szóbakerül itt, de OFF mindenhol.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
A koros eri focsatorna es a dunavolgyi focatorna kozotti tavolsag egyebkent kevessebb mint 20 km.. Az eggyik a dunaba a masik a tiszaba folyik.../kun feherto./de tobb plt is tudok mondani bacskiskun teruleten.../a zsilipeles meg nem hogy plusz kihivas anelkul nem megy./ also dunavolgyi pl tizen valahany uj zsilepet epit jelenleg /vagy elkoeszit../Nnna. Az első, ami eszembe jutott, hogy miért lehetetlen küldetés a jelenkori eszközkészletünkkel a csatornázás a Duna és a Tisza között? A Csörsz árok nem csak egyenes vonalban gyalogolt át a köztes területen, hanem egy nagy ívet leírva a Gödöllöi-hegység lábától egészen a Jászságig. Valljuk be, hogy elég komoly munka lehetett majd kétezer éve ezt körbeásni egy harminc méter széles árokkal és kilenc méteres sáncokat felhúzni a szélén. Szóval nem hiszem, hogy ez ma kiláástalan lenne.
Azok a szavak, amiket leírtál, így, ebben a sorrendben, tökéletesen értelmetlen mondatokat alkotnak, mivel nem kapcsolódnak semmilyen, ismert valósághoz.
Az országba befolyó, vagy itt keletkező vizeket lehet gravitáció útján, csatornákon az öntözendő területekre vezetni. A tározási lehetőségek helyileg nem korrelálnak az öntözési igényekkel.
Továbbá, az öntözési beruházások ugyan költségesek, de a többlettermés révén gyakran már az első évben megtérülnek.
De janos halma mellett van egy kissebb csatorna ami a kigyosba omlik az a dunaba az nincs 10 km re kunfehertotol amibol a koroseri megy a tiszaba. Ba bum /mondom hogy tobb tucat terv letezik mar tobb mint szaz eve folyamatosan.../annyi hogy a kigyosnak van szerbiai szakasza is /kulinben ezt mar reg meglepte vbolna az also duna vizugyi.../ a szappanos to es a soltvadkerti ti kozott 6km van az eggyik a dunaba a masik a tiszaba ereszti vizet...
Aha, nem.Ha nem ment a szövegértés, akkor leírom másképpen:
Az öntözés sivatagosít. Szántással együt mindenképpen.
Feltarni es epiteni. Vedhetjuk a multat ha elvesz a jovonk.../minden 1m2 en szinte talalni valami regeszeti emleket az orszagba legyen az a vonaldiszes kultura egy cserep maradvanya vagy egy bronzkori otvos depolya../Elég sok terület van, ami elnyelné a vizet és megtartaná itt az országban. Korábban ugye a homoktalajú térségekről beszéltem, amik hatalmas mennyiségű vizet vesztettek mára és közben elég jelentős része erdőgazdálkodási terület, nem a mindennapi élet része. Persze gondolom egy csatorna odakanyarítását eléggé akadályozza, egy legalább ötven kilométeres átmérőjű körben régészetileg védett területnek nyílvánították és egy botot nem lehet a földbe szúrni.
Nem az esoztetest tamogatjak./persze vannak helyek ahol mas nem jatszik de elsosorban nem esozteto rendszerek kiepitese a cel./ nagyon helyesen.Amugy multheten(?) volt talan valamelyik hiradoban, hogy az agrarminiszterium(?) tervezi novelni 20?? -re az ontozott termofoldek szazalekat 44%-ra emelni, valami hosszabbtavu projekt reszekent.
Szoval valami elindult, de fogalmam sincs, hogy jo megoldassal akarjak-e elerni, vagy sem, mert semmi technologiai konkretum nem hangzott el.
Nem szakmám ezért kérdezem, zsidóék a sivatagban csöpögtetéses locsolással csinálnak mezőgazdaságot, vagy rosszul tudom?Ha nem ment a szövegértés, akkor leírom másképpen:
Az öntözés sivatagosít. Szántással együt mindenképpen.
A táblaszintű öntözés nem pótolja a táj szinten megtartott vizet.
Csak jó drága, viszont húzza a dzsídípít.
A megoldás a víz megtartása a tájban, ott ahol ő szeret lenni, nem ide-oda vezetgetni, tárolgatni.
Még egy definicióval terhellek:
A belvíz az a víz aminek a helyét felszántották / Balogh Péter/
Nem szakmám ezért kérdezem, zsidóék a sivatagban csöpögtetéses locsolással csinálnak mezőgazdaságot, vagy rosszul tudom?
A sivatagban mindkét verziót űzik, tehát a hagyományos nyílt öntözést és a csöpögtetést is, attól függően, hogy mit termelnek. Az USA száraz vidékein, vagy akár Szaúd-Arábiában teljesen hétköznapi látvány ez:Nem szakmám ezért kérdezem, zsidóék a sivatagban csöpögtetéses locsolással csinálnak mezőgazdaságot, vagy rosszul tudom?
Ez így nem igaz. Direkt linkeltem, hogy megy ez valójában, mire kell figyelni, hogy ez ne történjen meg.Az esozteto ontozes hatranya tobbek kozott hogy szikesiti a talajt.