Mi-28 Havoc (Mil, Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 604
79 811
113
Az a legkevesebb,hogy szöget szórt...amikor észrevette Szása,hogy simán elkapom őket kiborította az egész zsákkal :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 851
113
Hamarosan megkezdodik a Mi-28NM (modernizált)tesztelése.
http://ria.ru/defense_safety/20150526/1066572738.html
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Tehát olyan lesz mint az apach-nál a Apache Block 3?

Mert ez semmi extra! Ezalatt nem lesz nagyobb sebesség

Na meg tudtommal a sisakcélzó is lesz meg új rakéta.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 851
113
Mi-28NM
MI-28NM_01.jpg
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Jól van boki:DD kicsit elkéstél! Április elseje már elmúlt

Amúgy meg De csira! az a valami
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 851
113
Ez a koncepcio, hogy milyen lesz a valóságban 2015 év végéig meglátod!
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
boki
május 26., 20:26

Azt a képet a betegesen orosz fanok még lájkolták is gondolván biztos hogy "Amán kemény !"

Csak azt az 1m-nél is vaskosabb faroktörzset észre sem vették.

Amúgy boki sebesség növelés lesz?

Mert újdonságnak a mi-28 továbbfejlesztésénél az számítana ha tolólégcsavart kapna + koalixiás rotor .

Ha elérné az 500 km/h le a kalappal előtte.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 851
113
Roni

Ismét kevered a dolgokat....
A koaxiális rotor a Kamov helikopterek jellegzetessége.(toluk lopta vagy szerezte a koncepciot a Sikorski is)

A kép egy koncepcio-mindenki tudja, hogy nem valódi helikopter.
Te írtad, hogy 600 km/h sebességgel fog repulni(mert azt olvastad).
Megint valami futurisztikus helikoptert vársz(mint az Armatánál)
:))
A sebessége tobb lesz mint elodjének, de az orosz gyorshelikoptereket csak 2018 tájára igérik , amihez új hajtomuveket fejlesztenek.
Milyen hajtomuvet tesznek a Mi-28NM-be , hogy elérje a 600 km/h sebességet, ha még nincs kész?! :))
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A koaxiális rotor a Kamov helikopterek jellegzetessége.(toluk lopta vagy szerezte a koncepciot a Sikorski is)

Azért ha jobban megnézed semmi köze a Sikorsky rendszernek a Kamovéhez.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
A koaxiális rotor a Kamov helikopterek jellegzetessége.(toluk lopta vagy szerezte a koncepciot a Sikorski is)

Az nem jellegzetesség hanem képességnövelés .

Ugyan is:

A koaxiális helikopter jellegzetessége, hogy két, egymással szembeforgó főrotorja van, így nincs szükség kiegyenlítő farokrotorra.

Helyette lehet tolólégcsavar .

Előnye a könnyebb vezethetőség, a kiemelkedő manőverezőképesség, a nagyobb emelőerő, a kis szélérzékenység, a rövidebb hosszméret, a kisebb rotorlapát-átmérő, a csendesebb üzemmód és az alacsony vibrációszint.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 851
113
Roni
Mégegyszer megismétlem.
A Kamov épít koaxiális rotorú helikoptereket a Mil nem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 851
113
<blockquote>A koaxiális rotor a Kamov helikopterek jellegzetessége.(toluk lopta vagy szerezte a koncepciot a Sikorski is)


Azért ha jobban megnézed semmi köze a Sikorsky rendszernek a Kamovéhez.
</blockquote>

Nem azt írtam,hogy lemásolta, hanem,hogy megszerezte a gyors helikopteres Kamov koncepciót , tanulmányt a 90-es évek elején.
Lásd a Sikorsky Raider topikban AO hsz-t a linkkel.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 851
113
Hamarosan megkezdodik a Mi-28NM (modernizált)tesztelése.
http://ria.ru/defense_safety/20150526/1066572738.html

"A Russian Helicopters helyettes vezetője a napokban arról nyilatkozott, hogy rövid időn belül megkezdődhetnek a legfejlettebb amerikai AH-64 Apache-al összemérhető képességű, gyökeresen modernizált Mi-28-as csatahelikopter tesztjei
A Mi-28-as jelentősen továbbfejlesztett változatán már évek óta dolgozik a Mil tervezőiroda. A gépre nagy szükség is van, hiszen a Mi-28-asok jelenlegi változata, melyből már viszonylag nagy mennyiség repül az orosz hadseregben, sok kívánnivalót hagy maga után: hiányos például a gép önvédelmi képessége, mivel a szokásos kiszórható infracsapdákon kívül mással nem rendelkezik, a szériapéldányokról hiányzik a főrotorok fölötti radargömb, továbbá a pilóták sincsenek felszerelve sisakcélzóval.

A rövidesen bemutatkozó NM változat a tervek szerint mindezen hiányosságokat ki fogja majd küszöbölni, sőt, a mostani nyilatkozatból az is kiderült, hogy a gép már drónokkal is képes lesz együttműködni, hasonlóan a legújabb Apache változathoz. Az újgenerációs Havoc a hálózat-centrikus hadviselés követelményeit is kielégíti majd, képes lesz célkoordináták, felderítési információk, videók megosztására az adott hadszíntéren tartózkodó egyéb földi és légi egységgel."
(Aerotech)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 604
79 811
113
Azt magyarázza már el nekem valaki,hogy miért nem integrálták a KA-52 védelmi rendszereit(L370-5 President-S)?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 836
57 793
113
Örülök, hogy fejlődik a Mi-28, de szerintem a Kamov-52 még a modernizált MI-28NM-nél is fejlettebb gép.
Szerintem a Mi-28-ból két ok miatt rendeltek az oroszok:
1. A MIl MI cégnek is jusson pénz, így képesek fejleszteni.
2. A Mi-28-at az oroszok kínálják exportra, míg szerintem a Kamov Ka-52 nem exportpiaci termék. Így devizát csak a Mi-28 után látnak az oroszok.

De önmagában, mint helikopter (és fegyverrendszer) a Ka-52 szerintem jobb konstrukció.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 851
113
Örülök, hogy fejlődik a Mi-28, de szerintem a Kamov-52 még a modernizált MI-28NM-nél is fejlettebb gép.
Szerintem a Mi-28-ból két ok miatt rendeltek az oroszok:
1. A MIl MI cégnek is jusson pénz, így képesek fejleszteni.
2. A Mi-28-at az oroszok kínálják exportra, míg szerintem a Kamov Ka-52 nem exportpiaci termék. Így devizát csak a Mi-28 után látnak az oroszok.

De önmagában, mint helikopter (és fegyverrendszer) a Ka-52 szerintem jobb konstrukció.

Más a szerepkoruk. Míg a Ka-52 felderíto-harci helikopter, a Mi-28N "csak" harci helikopter("repulo tank") erosebb páncéllal mint a Ka-52.

.<i>...a Kamov-52 még a modernizált MI-28NM-nél is fejlettebb gép. </i>
Szerintem ez egy kicsit túlzás, de megértem, hogy jobban tetszik a Ka-52, ahogy Viktor Bondarev az orosz légiero prancsnoka is nyilatkozta tegnap a " az Alligátor legszebb helikopter a világon"

Egyébként már a Ka-52 modernizációját(új elektronika fejlesztése) is megkezdték .
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
NM változat a tervek szerint mindezen hiányosságokat ki fogja majd küszöbölni, sőt, a mostani nyilatkozatból az is kiderült, hogy a gép már drónokkal is képes lesz együttműködni, hasonlóan a legújabb Apache változathoz. Az újgenerációs Havoc a hálózat-centrikus hadviselés követelményeit is kielégíti majd, képes lesz célkoordináták, felderítési információk, videók megosztására az adott hadszíntéren tartózkodó egyéb földi és légi egységgel."

Ennek mi köze egy "új generációs" helihez? Úgy lényegében semmi!

" a gép már drónokkal is képes lesz együttműködni"

Csak Drón nincsen:DD

Elég hoki!