Mi-8 / Mi-17 / Mi-171 Hip (Mil)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
"Ábrándozás az élet megrontója, mely kancsalul festett egekbe néz" - írta a merengőhöz Vörösmarty Mihály...!!!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Én jövőre ezt szeretném már olvasni:
"“A Honvédelmi Minisztérium befejezte a tárgyalásokat az orosz kormánnyal, 24 Mi- 171S helikopter beszerzéséről, a magyar fegyveres erőknek” – jelentette a magyar honvédelmi minisztérium."

Bocs, de ezt kicsit túlzásnak, vagy legalábbis rózsaszín álomnak tartom, főleg a mai helyzetet tekintve (mintha azt várnánk a magyar foci-válogatottól, hogy legközelebb világbajnok legyen, miközben annak is örülhetnénk, ha egyáltalán kijutnánk oda).
Ha 24 heliről beszélünk, abban szerintem benne vannak a Mentőszolgálat légimentésre, és a Honvédség kiképzésre/futárszolgálatra/könnyű szállító feladatra való gépei, amik nyilvánvalóan nem ezt a kategóriát igénylik. Jómagam örülnék 8-10 közepes gépnek meg 12-15 kisebbnek, a mai állapothoz képest még ez is a kánaán kategória lenne számomra - főleg ha lenne hozzá normálisan kiképzett pilóta és üzemeltető állomány is! Tartok tőle, hogy mire lesz(?) helikopter, pilóta vagy műszaki nem biztos hogy lesz hozzá elég, aztán majd jól megmagyarázzák az okosok, hogy ilyen létszámhoz ennyi heli is elég!
Üdv ML
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@emel , @sondor961 beszélhetünk róla órákig de inkább NE , majd a jövő megmondja kinek lesz igaza és mit kapunk.
Engem összeg érdekelt mert 100 milliárdot szán a kormány rá és az pont kb 400 millió dollár, ennyi nem érdekel a Ábrándjaitok , rózsaszín álmaitoktól való félelem senkit.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Magyar focit meg belevenni egy honvédelmi beszerzésbe.
Vegyük a Magyar hokit a Honvédelemhez vagy Vízilabdát , az jól megy. Miért csak a negatívot látod? Miért? ? ? ?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Magyar focit meg belevenni egy honvédelmi beszerzésbe.
Vegyük a Magyar hokit a Honvédelemhez vagy Vízilabdát , az jól megy. Miért csak a negatívot látod? Miért? ? ? ?
Nem belevettem, csak hasonlítottam. Látom a pozitívumot is (pl. Gripen program), csak ott nem kell kívülről hozni a példát (pedig igazad van, mellétehetném tényleg a pólósokat, kajak-kenut, evezősőket, úszókat), csak ott meg nem kell kívülről hozni a pozitívumot. Helikopter-ügyben pedig szerintem jelenleg nincs pozitívum. Sajnos..., pedig nagyon tudnék örülni neki.A MH többi fegyvernemét meg inkább nem feszegetem, mert még retrográd leszek. Pedig szerintem inkább azok a sárosak, akik az adott helyzetet előidézik, nem azok, akik ezt észreveszik.
Üdv ML
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Helikopter ügyben igazad van kevés pozitívum , de 2 megemlítenék, hogy nem fogadtuk el az Olasz és az Amerikai ajánlatot , tehát az "olcsóbb" és "gyors" ajánlatokat passzoltuk , ami csak bizakodásra add okot. Mert szerintem mind a 2 rossz döntés lett volna, tehát 2 rossz döntéssel kevesebb :) :) ha így nézzük :)
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
T. desertfox!
Tévedsz! A pesszimista az, aki mindent negatívan lát....

Én realista vagyok!
És azt látom, hogy az égetően fontos helikopterek helyett focira, és a hozzá kapcsolódó BAROM beruházásokra költünk milliárdokat...!!!
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
khm imo gripen program az a lizing miatt lett "siker". Ha megvettük volna ld ~minden mást amit megvettünk.

desert: Ha 2009ben születik meg a döntés is elkéstünk volna. De 2010, 2011, 2012 és már 2013ban se született meg. Mennyi valóban müködő mil van hm alatt? 2? 3?
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
T. Sondor! Megint kezded a Stadionra való célozgatást :) :) Neked ez nagy szívfájdalmad :) :) Elmagyaráztam társadalomra és gazdaságra gyakorolt hatását barom beruházásoknak.
Halkan megjegyzem hogy 100 milliárdos helikopter beruzázás gazdaságilag 100% kiráramló pénz ha 50 milliárdért stadiont vagy barom beruházást csinálsz annak kb 50 % államnál csattan adó bevételben ( 27% ÁFA, SZJA, stb.... ) Egyik zseből át a másikba és közbe a nép aki munkabérbe kapja az el is költi, persze persze érdekszféra is erősödik, de ez ilyen dolog.
@fade egyet értek már 2008-ban kellett volna, de jobb később mint soha, ha megnézed Brazil, FX tender, stb... mindenki a gazdasági világ válság hatására halaszgatja a beszerzéseit , nem Magyar esetről van szó hanem változik a világ.
Ha megbetegszek akkor gyógyszerra költöm a havi megtakarításoim ez van. Úgy ez meg nagyban állami szinte beteg a gazdaság 2-3 évet tolok azokon a beszerzéseken amin szerintem lehet és nem sürgős. Jelen helyzetben nincs hadiállapot tehát várhat.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ebben igazad van, rossz döntést nem hoztak ha úgy vesszük,de szerintem az is rossz döntés, hogy sajnos jót sem. Már évekkel ezelőtt el kellett volna kezdeni a meglévő helikopter-flotta nagyjavítási programját (akár csak évi egy helit!), így most lenne párezer repórányi tartalék a gépekben, és nem kellene kapkodni (hozzátenném, egy új tipus rendszeresítési költségéhez képest jóval olcsóbb lett volna a dolog, és még átképzési idő sem "rombolta" volna a készültségi szintet, lett volna mivel fenntartani a pilóta-állomány repülési gyakorlatát).
Üdv ML
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
T. desertfox!
Egyetértek emellel!
A meglévő helikopterek nagyjavításából nekünk is csurranhatott volna valami - ha még maradtak egyáltalán szakemberek....

De a gondolatmenetedet folytatva - gazdasági okokból - semmi szükség nincs helikopterekre...!!!

Helyette költsünk /rövid távú adóbevételekkel/ rövid távú haszontalan beruházásokra ! - Mert kihasználni nem tudjuk őket! /Senki sem kíváncsi a Falábú FC-re! Világsztár előadókat meg - lé nélkül - nehéz lesz meghívni...!!!/

Tehát kedves desertfox, inkább magyarázz a peruiaknak! De focizni már ne hívd meg őket, mert abból /még fél ház előtt is/ ritka nagy ruhát kapnánk...!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 596
70 276
113
<b>Én is pont ezt szeretném olvasni itt jövőre a magyar beszerzéssel kapcsolatban</b>. És még valami, hogyhogy 2015-től már szállítják is és 2016-ban végeznek vele? Azért ez nem semmi,mégse olyan lassúak a ruszkik?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 234
83 354
113
2014 második negyedévében kezdik a szállításokat és 2015 - ben befejezik. a 24 drbnem nagy szám. Két helyen is gyártják. Kazanyban és Ulan-Ude- ban , kapacitásuk évi 100 drb.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 596
70 276
113
Na látjátok nem kell sírni hogy leterhelt a 171-es gyártókapacitása. Még a végén kiderül ők a leggyorsabbak.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 150
77 467
113
"Halkan megjegyzem hogy 100 milliárdos helikopter beruzázás gazdaságilag 100% kiráramló pénz"

És ha a helikopterek mellé 110 %-os gazdasági ellentételezést is kapunk?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 234
83 354
113
Na látjátok nem kell sírni hogy leterhelt a 171-es gyártókapacitása. Még a végén kiderül ők a leggyorsabbak.

Erre hadd mondjak egy példát. :) Az Ulan- Ude-i gyár már a 2014-es megrendeléseket szállítja december végéig.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 596
70 276
113
"Halkan megjegyzem hogy 100 milliárdos helikopter beruzázás gazdaságilag 100% kiráramló pénz"

Dácsiát meg Volvót is vesz pl a magyar. Az is csak kiáramló pénz. Helikoptert nem tudunk gyártani csak TT-t meg Swiftet. :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 150
77 467
113
Érdekes hogy senki sem beszél a Motor Szics ajánlatáról, ami kimondottan alkalmas lenne a Mi8/17 flottánk életben tartására az új típus bevethetőségéig. (Az Aero helikopteres különszámában részletes számítás van arról hogy mennyibe kerülne a felújítás és 10 év üzemeltetés. )