MiG-29 / MiG-35 Fulcrum (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
Ehhez olyan szintű dat a link kéne az összes asset között, ami nincs. Szóban rádiózva mehez a 29-esre az adat és akkor 20-30 sec-es időablakban hozd össze azt, hogy akkor érjen oda a buta mófon loftolt HARM és egy BM valahonnan és csinálják egyszerre úgy, hogy egy mobil cél is ott legyen?
Az természetesen csak nem mobil, vagy várhatóan nagyon ritkán mozgó cél esetén működik. Ha van egy lőszerraktár vagy vezetési pont, ami napok óta egy helyen van, Buk/Sz-300 üteg védi és várhatóan még ott lesz egy darabig, meg lehet tervezni a bevetést egész pontosan. Ha rakétatüzérség tudja, hogy 13 óra 5 perckor kell a célkörzetbe érnie a rakétáknak, ki tudják számolni, hogy pontosan mikor kell indítaniuk, s ugyanezt perce pontosan a légierő is meg tudja csinálni, ha van elég idejük megtervezni a bevetést, ahogy pl Osirakban is történt.
 
  • Tetszik
Reactions: bel
M

molnibalage

Guest
Az természetesen csak nem mobil, vagy várhatóan nagyon ritkán mozgó cél esetén működik. Ha van egy lőszerraktár vagy vezetési pont, ami napok óta egy helyen van, Buk/Sz-300 üteg védi és várhatóan még ott lesz egy darabig, meg lehet tervezni a bevetést egész pontosan. Ha rakétatüzérség tudja, hogy 13 óra 5 perckor kell a célkörzetbe érnie a rakétáknak, ki tudják számolni, hogy pontosan mikor kell indítaniuk, s ugyanezt perce pontosan a légierő is meg tudja csinálni, ha van elég idejük megtervezni a bevetést, ahogy pl Osirakban is történt.
Ez működhet, de akkor nekem egyszerűbbnek tűnik a tüzelünk több HIMAR-ssal módszer. Egy darab 29-es jó esetben kettő célcsatornát fog le. Egy Sz-400-nak van 12...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 008
32 978
113
Az természetesen csak nem mobil, vagy várhatóan nagyon ritkán mozgó cél esetén működik. Ha van egy lőszerraktár vagy vezetési pont, ami napok óta egy helyen van, Buk/Sz-300 üteg védi és várhatóan még ott lesz egy darabig, meg lehet tervezni a bevetést egész pontosan. Ha rakétatüzérség tudja, hogy 13 óra 5 perckor kell a célkörzetbe érnie a rakétáknak, ki tudják számolni, hogy pontosan mikor kell indítaniuk, s ugyanezt perce pontosan a légierő is meg tudja csinálni, ha van elég idejük megtervezni a bevetést, ahogy pl Osirakban is történt.
Bekaa völgyben a zsidók kb ezt is csináltak,egy kombinált földi légi támadással.
 

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
Ez működhet, de akkor nekem egyszerűbbnek tűnik a tüzelünk több HIMAR-ssal módszer. Egy darab 29-es jó esetben kettő célcsatornát fog le. Egy Sz-400-nak van 12...
Igen, így belegondolva lefogásnak tényleg nem annyira hasznos. Viszont ha a légvédelmet támadják célzottan, jó megoldás lehet. 2-4 HARM nem jutna át valószínűleg egy Buk vagy Sz-300 védelmén, de ha közben egy tucat GLMS -t is le kell lődözni, van esély rá, hogy betalál.


Egyébként nem tudom, hogy mennyire tudják radar alapján megkülönböztetni a két rakétát.
GMLRS M31:
átmérő: 227 mm
hossz: 3927 mm
sebesség: 2,5 mach

AGM-88:
átmérő: 254 mm
hossz: 4140 mm
sebesség: 1,84 mach

Nem olyan nagy különbség, gondolom távolságtól függően hasonló mértékben lassul a kettő, röppálya sem kölönbözik túlságosan, ha mindegyik ballisztikus pályán halad.
 
M

molnibalage

Guest
Igen, így belegondolva lefogásnak tényleg nem annyira hasznos. Viszont ha a légvédelmet támadják célzottan, jó megoldás lehet. 2-4 HARM nem jutna át valószínűleg egy Buk vagy Sz-300 védelmén, de ha közben egy tucat GLMS -t is le kell lődözni, van esély rá, hogy betalál.


Egyébként nem tudom, hogy mennyire tudják radar alapján megkülönböztetni a két rakétát.
GMLRS M31:
átmérő: 227 mm
hossz: 3927 mm
sebesség: 2,5 mach

AGM-88:
átmérő: 254 mm
hossz: 4140 mm
sebesség: 1,84 mach

Nem olyan nagy különbség, gondolom távolságtól függően hasonló mértékben lassul a kettő, röppálya sem kölönbözik túlságosan, ha mindegyik ballisztikus pályán halad.
Az ilyen egyszámjegyes sebességértékeket felejtsük el. Az AGM-88 M3.0 fölé is mehet, ha nagy magasságban indítják M0.9-cel és alig M2.0 a sebessége, ha tengerszinten M0.6 táján meg ki. Vagy még annyi sem.

A pályájuk alapvetően különbözik, nem a sebességük szerint fogják őket felismerni.
Egy lég indítású AGM-88 soha nem fog közelítőleg sem hasonló pályán repülni mint egy HARM.

Az M2.5 égésvégi kb. igaznak látszik a max. 75 km lőtván és végfázis manővereket nézve.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 549
113
Az természetesen csak nem mobil, vagy várhatóan nagyon ritkán mozgó cél esetén működik. Ha van egy lőszerraktár vagy vezetési pont, ami napok óta egy helyen van, Buk/Sz-300 üteg védi és várhatóan még ott lesz egy darabig, meg lehet tervezni a bevetést egész pontosan. Ha rakétatüzérség tudja, hogy 13 óra 5 perckor kell a célkörzetbe érnie a rakétáknak, ki tudják számolni, hogy pontosan mikor kell indítaniuk, s ugyanezt perce pontosan a légierő is meg tudja csinálni, ha van elég idejük megtervezni a bevetést, ahogy pl Osirakban is történt.
De nem egy tüzelőállásból védik az objektumokat, főleg nem egy BUK-kal ami ugye csapat légvédelem.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
De nem egy tüzelőállásból védik az objektumokat, főleg nem egy BUK-kal ami ugye csapat légvédelem.
Ez szerintem különösebben nem fontos.
Ha az objektum egy helyben van, és Tocska/GMLRS -től akarják védei, akkor néhány kilométeren belül kell tartózkodnia valamilyen komolyabb légvédelemnek. Ha elég közel van hozzá, hogy közel 3 mach sebességű ballisztikus rakétától védjen valamit, akkor elég közel van ahhoz is, hogya területen repkedő HARM befogja.

Másrészt, a néhány 10 kilóméterrel a front mögött található objektumokat, nem teljesen pacifikált, hivatalosan még nem is Oroszországhoz tartozó területen, szerintem még simán csapatlégvedelnek kellene védenie papíron.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 549
113
Ez szerintem különösebben nem fontos.
Ha az objektum egy helyben van, és Tocska/GMLRS -től akarják védei, akkor néhány kilométeren belül kell tartózkodnia valamilyen komolyabb légvédelemnek. Ha elég közel van hozzá, hogy közel 3 mach sebességű ballisztikus rakétától védjen valamit, akkor elég közel van ahhoz is, hogya területen repkedő HARM befogja.

Másrészt, a néhány 10 kilóméterrel a front mögött található objektumokat, nem teljesen pacifikált, hivatalosan még nem is Oroszországhoz tartozó területen, szerintem még simán csapatlégvedelnek kellene védenie papíron.
Azért a GPS vezérlés nemígy működik.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Sufnituning, szükség törvényt bont alapon. A HARM képességeinek töredékét lehet csak kihasználni így.
Felszállás előtt beprogramozzák egy adott koordinátára, oda hajítja a gép és útközben lockol amire lockol.
A legminimálisan dolgokat megcsinálták kutyafuttában, hogy fel lehessen heftölni a gépekre.

Kevesen tudják, de pl. senki nem pislogott is a HTKA-n sem azon, hogy hány ex. jenki poszt II. vh-s / II. vh rombolón volt Exocet indító az argiknál...
Nem tudom én, megnézve a videó jobb minőségű változatát, a gép rendszere a HUD szerint nem R-27ER-nek, hanem PE-nek értelmezi a fegyvert, ami az R-27 lokátor kereső változata. Lehet, hogy többről van itt szó, mint sima koordinátára dobálásról.
unknown.png
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 106
113
Szóban rádiózva mehez a 29-esre az adat és akkor 20-30 sec-es időablakban hozd össze azt, hogy akkor érjen oda a buta mófon loftolt HARM és egy BM valahonnan és csinálják egyszerre úgy, hogy egy mobil cél is ott legyen?

A lottó 3-asra szerintem nagyobb esélyem van...
Szia,

Feloff, de a II. vilaghaboruban a magyarok ujitasa volt, hogy egy tiszt egyszeruen visszaszamolt radion. Minden tuzer (kisebb/nagyobb tarackok, kisebb nagyobb a'gyuk, aknavetok utegparancsokai - vagyis akar 3-5 kulonbozo fajta fegyverrel lottek kozos celpontra) tudta, hogy az o fegyvere mennyi ido alatt er celba, es amikor ott tartott a tiszt a visszaszamlalasban, akkor nyitott tuzet. Igy kepesek voltak 1 masodpercen belul kezdeni a csapast a legkulonbozobb eszkozokkel.
 

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
Nem tudom én, megnézve a videó jobb minőségű változatát, a gép rendszere a HUD szerint nem R-27ER-nek, hanem PE-nek értelmezi a fegyvert, ami az R-27 lokátor kereső változata. Lehet, hogy többről van itt szó, mint sima koordinátára dobálásról.
unknown.png
Egyébként kíváncsi vagyok, majd milyen történeteke jönnek ki 5-10 múlva erről, a szakiktól akik felszerelték. Gondolom egy jó PhD -t össze lehetne rakni a melóból.
 

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
Másrészt meg nem tudom nem megjegyezni, hogy ha valaki 10 évvel ezelőtt azt mondta volna nekem, hogy ukrán MiG-29 -esek fognak AGM-88 -at indítani orosz csapatlégvédelem ellen 2022 -ben, nulláról pár hónap alatt összetákolva a rendszert, tuti pofánröhögtem volna.
Változnak az idők.o_O
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 952
38 220
113
Mekkora a 29-es belső "nagy" szárnyfelfüggesztő pontjainak max teherbírása?
Próbáltam kiguglizni, de nem találtam meg...

Továbbra is az a tippem, hogy előbb utóbb JDAM is megy majd rá... :)
Földön bevitt kooridinátákon kívül ugyanis semmi más nem kell, csak juttassák el a cél közelébe és megfelelő magasság, sebesség, stb. mellett oldják le és bummm!
Ha van földi vagy drónos lézeres cél megjelölés (pl. Bayraktarról) akkor Paveway lézerbomákat is bevethetné.
"Missile truckéként" működhetne a MiG-29-es...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 008
32 978
113
Mekkora a 29-es belső "nagy" szárnyfelfüggesztő pontjainak max teherbírása?
Próbáltam kiguglizni, de nem találtam meg...

Továbbra is az a tippem, hogy előbb utóbb JDAM is megy majd rá... :)
Földön bevitt kooridinátákon kívül ugyanis semmi más nem kell, csak juttassák el a cél közelébe és megfelelő magasság, sebesség, stb. mellett oldják le és bummm!
Ha van földi vagy drónos lézeres cél megjelölés (pl. Bayraktarról) akkor Paveway lézerbomákat is bevethetné.
"Missile truckéként" működhetne a MiG-29-es...
JDAM fogalmam sincs,de a zsidó és búr siklobombak programozhstok egy wilan rendszerű eszközzel, és oldhatok így olyan gépről,minek a fedélzeti elektronikaja nincs felkészítve adatbusz kapcsolatra velük.Persze,csak ha ezzel a funkcióval rendelik.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 952
38 220
113
JDAM fogalmam sincs,de a zsidó és búr siklobombak programozhstok egy wilan rendszerű eszközzel, és oldhatok így olyan gépről,minek a fedélzeti elektronikaja nincs felkészítve adatbusz kapcsolatra velük.Persze,csak ha ezzel a funkcióval rendelik.
ok, de Izrael deklaráltan nem szállít fegyvert Ukrajnának, szóval JDAM jöhet szóba...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Hm. A MiG-29es szolgát a Luftwafféban. Ott integrálhatták rá az AGM-88at. Vagy legalább a terveket megcsinálhatták.
 
M

molnibalage

Guest
Nyugalmazott Wild Weasel szólal meg a témában:

Miután az F-117 lelövéséről a szokásos hülyeségeket mondta én nagyon óvatosan kezelem minden kijelentését.
Amikor kijelentette, hogy "ez csak fizika" (R. rezonancia), majd előadta a szokásos marhaságokat.