MiG-29 / MiG-35 Fulcrum (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 828
113
1932725_original.jpg
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
973
3 431
93
157717.jpg


Érdekes, hogy a sok korábbi híreszteléssel ellentétben még mindig repül pár darab 9.12A az orosz légierőben.
És ezek igencsak régi példányok.

Helló, @Allesmor

Korábban én is így tudtam, de azóta kiderült, hogy az oroszoknál még repülő 9.12-es MiG-29-esek döntő többsége az Asztraháni kiképző központ állományába tartozik. Ezek nem korai szovjet 9.12-esek, hanem a kilencven körül gyártott 9.12A változatok. Tehát általánosságban középkorú tagjai a flottának.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Valaki tudna nekem linkelni egy -normális felbontású- századjelvényt a bolgár MiG-29-es századhoz?
Elbogarásztam egy csomót a Google-ön, de még az sem biztos, hogy jót találtam (még "Ravnec"-es).
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 015
113
Szia! Igen, a mi gépeink is R-60-asakkal lőttek éles gyakorlakon, de ez így érdekes. Kíváncsi vagyok, mi lehetett. Bemutató repülés? Vagy gyakorló, teljes fegyverzettel?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Szia! Igen, a mi gépeink is R-60-asakkal lőttek éles gyakorlakon, de ez így érdekes. Kíváncsi vagyok, mi lehetett. Bemutató repülés? Vagy gyakorló, teljes fegyverzettel?

Lehet, hogy csak egyszerű sajtófotózás, annak idején én előfizettem a cseh L+K repülős-újságra (is), abban is voltak ilyen fotók (meg még ilyenebbek is). Gyakorlatilag minden számottevő fotós és technikai információ a VSz-légierőkről a cseh és a lengyel szaksajtóban jelent meg az "átkosban".
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
973
3 431
93
A nyolcvanas években nagyrészt csak R-27-es, R-60-as, R-73-as vegyes fegyverzettel szállított a szovjet fél MiG-29-eseket. A pontos okát nem tudom, de azt feltételezem, hogy nem volt elég R-73-as.

Sőt, voltak olyan eldugott helyek, ahol a sokad vonalbeli alakulat - pl a közép-ázsiai 515-ik Vadászrepülő ezred:
Soviet_115th_regiment_MiG-29s_in_color_09.jpg

ahol csak a kis hatótávolságú légiharc fegyvereket rendszeresítettek. R-27-esük nem volt a 9.13-asokon, mondván harmadvonalbeli egység. Csak 1992-93 körül kapták meg a közepes hatótávolságú típust.
easternorbat.com/html/soviet_115th_regiment_mig-29s_.html

Az is érdekes volt, hogy az R-60-as, hol a középső, hol a külső indítón volt. Pl a NDK-ban és a Cseheknél pont fordítva.

Csak 1990-től kezdett feltűnni a szovjet 9.13-asokon a két R-73-as indító, félszárnyanként. Majd ezután kezdték el exportra is ebben a konfigban szállítani, illetve a meglévő gépeket átszerelni.

Az elterjedt fotók nagy része ezek után készült, így a két R-73-as konfig a megszokott látvány, pedig nem így kezdődött.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 015
113
Köszi. :) Tényleg, nálunk már '93-ban jöttek R-73-asok, vagy csak később kaptunk? Van az az ominózus fotó a 6 rakétás készültségi gépünkről a Délszláv Háborúból, csak sehol sem találom, azon úgy rémlik, hogy a két R-27-es mellett R-60-asok vannak.