MiG-29 / MiG-35 Fulcrum (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
2219016_original.jpg

2219451_original.jpg
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
<blockquote rel="Kulso_54">Az orr két oldalán piros fedéllel lefedve, azok milyen szenzorok?

Állásszög-jelzőadó lapátok, a törzs alatt is van ugyanilyen, csak az az oldalcsúszást jelzi.</blockquote>

Köszi, igaz tudom mik azok az Állásszög-jelzőadó lapátok. És még ha kicsit jobban szemügyrevettem volna a képet és gondolkodok rájöttem volna magamtól, de azt akartam gondolni, hogy ott valami MAWS szenzor lett lefedve.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="Kulso_54">Az orr két oldalán piros fedéllel lefedve, azok milyen szenzorok?

Állásszög-jelzőadó lapátok, a törzs alatt is van ugyanilyen, csak az az oldalcsúszást jelzi.</blockquote>

Köszi, igaz tudom mik azok az Állásszög-jelzőadó lapátok. És még ha kicsit jobban szemügyrevettem volna a képet és gondolkodok rájöttem volna magamtól, de azt akartam gondolni, hogy ott valami MAWS szenzor lett lefedve. </blockquote>

Én anno ottfelejtett ajtókilincsnek néztem a griffen,molni sikítófrászt kapott...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="Kulso_54"><blockquote rel="emel"><blockquote rel="Kulso_54">Az orr két oldalán piros fedéllel lefedve, azok milyen szenzorok?

Állásszög-jelzőadó lapátok, a törzs alatt is van ugyanilyen, csak az az oldalcsúszást jelzi.</blockquote>

Köszi, igaz tudom mik azok az Állásszög-jelzőadó lapátok. És még ha kicsit jobban szemügyrevettem volna a képet és gondolkodok rájöttem volna magamtól, de azt akartam gondolni, hogy ott valami MAWS szenzor lett lefedve. </blockquote>

Én anno ottfelejtett ajtókilincsnek néztem a griffen,molni sikítófrászt kapott...</blockquote>

Ja, mert vadul kereste szegény a kérdésben szereplő kilincset, és vak ló módjára nem találta, miről is van szó.:)
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="antigonosz"><blockquote rel="Kulso_54"><blockquote rel="emel"><blockquote rel="Kulso_54">Az orr két oldalán piros fedéllel lefedve, azok milyen szenzorok?

Állásszög-jelzőadó lapátok, a törzs alatt is van ugyanilyen, csak az az oldalcsúszást jelzi.</blockquote>

Köszi, igaz tudom mik azok az Állásszög-jelzőadó lapátok. És még ha kicsit jobban szemügyrevettem volna a képet és gondolkodok rájöttem volna magamtól, de azt akartam gondolni, hogy ott valami MAWS szenzor lett lefedve. </blockquote>

Én anno ottfelejtett ajtókilincsnek néztem a griffen,molni sikítófrászt kapott...</blockquote>

Ja, mert vadul kereste szegény a kérdésben szereplő kilincset, és vak ló módjára nem találta, miről is van szó.:) </blockquote>

Szóljak neki...? DD
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="antigonosz"><blockquote rel="Kulso_54"><blockquote rel="emel"><blockquote rel="Kulso_54">Az orr két oldalán piros fedéllel lefedve, azok milyen szenzorok?

Állásszög-jelzőadó lapátok, a törzs alatt is van ugyanilyen, csak az az oldalcsúszást jelzi.</blockquote>

Köszi, igaz tudom mik azok az Állásszög-jelzőadó lapátok. És még ha kicsit jobban szemügyrevettem volna a képet és gondolkodok rájöttem volna magamtól, de azt akartam gondolni, hogy ott valami MAWS szenzor lett lefedve. </blockquote>

Én anno ottfelejtett ajtókilincsnek néztem a griffen,molni sikítófrászt kapott...</blockquote>

Ja, mert vadul kereste szegény a kérdésben szereplő kilincset, és vak ló módjára nem találta, miről is van szó.:) </blockquote>

Szóljak neki...? DD

</blockquote>

Már lezárult az ügy, több mint egy éve volt téma....
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 421
63 702
113
167100.jpg


Vagy elforgatott kép, vagy ilyen lendületesen megy ez a MiG-29K felfelé a felszállás után, vagy továbbmenetelkor. Ez utóbbi talán a valószínűbb, de mindent én se tudhatok.
Amit tudok, az az, hogy ez a kétüléses kabintető az együléses gépen nagy merénylet a gép esztétikája ellen. Az egykor volt MiG-29M és K gépek sárkánya igazából csak együlésesen, rövid kabintetővel és hosszú orral nézett ki jól.
De engem elfelejtettek megkérdezni...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Gyakorló repulés kozben ma délután lezuhant az orosz légiero egyik Mig-29 gépe Krasznodar megyében(Kubany). A pilótának sikerult katapultálnia , élete nincs veszélyben. A gép a foldet éréskor felrobbant és teljesen megsemmisult.
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
973
3 431
93
Ja, fogynak a gépek. Az eredeti 9.13-as MiG-29-es változatból, már csak három aktív század maradt. Kettő Oroszországban, Millerovo repterén, ahol a képek is készültek. De ezeket hamarosan Szu-30SzM típussal váltják le.

06_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


40288887714_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Illetve Örményországban maradt egy harci század, ami elfogóvadász szerepkörben váltotta a kilencvenes évek végén a MiG-23P típust és jelenleg is Örményország légvédelmét adja.
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
973
3 431
93
Viszont ez a három századnyi aktív "eredeti" 9.13-as jó állapotban van, az elmúlt években tömegesen nagy javították őket.

A következő fotók nagyrészt szintén Millerovo repterén készültek.
144928_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


163327_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


163417_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


163427_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_1071_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_8277_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Pavlov_Anton_IMG_2898_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Érdekes hogy visszanyúltak a nyolcvanas évek végén Afganisztánban sokat fotózott 120-ik Szovjet Frontvadász Ezred gépein használt ábrákhoz. Jól néz ki!
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
http://www.migflug.com/jetflights/the-combat-statistics-for-all-the-aircraft-currently-in-use.html

Egy jól öszeszedett lisza a légigyőzelmi arányokról. Nem csak a 29eseknek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
hmmm jól összeszedet statisztika.
Nekem az jött le belőle, hogy a nagyon nagy repülési teljesítményű gépek kiemelkedően jók a légiharcban. Persze sokat árnyalja a képet az üzemeltetők kiléte illetve az ellenfél is :)
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
973
3 431
93
Nagyon pontatlan lista. Sajnos csak egy oldalról használ forrásokat, lásd a Tomcat egyedül lelőtte az Iraki légierő harmadát...

Ami még említendő - bár ez minden listára vonatkozik - hogy a győztes nagyobb sérülések után is javítja a gépet, míg a vesztes gyakran kisebb kár esetén is selejtezi azt. pl. Öböl háború USAF veszteségeiről más adatokat adtak meg közvetlenül a háború után, mint ami itt látszik.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
A párizsi air show-n megállapodást írt alá a szerb védelmi minisztérium és az orosz RSzK Mig cég pótalkatrészek szállításáról a szerb Mig-29 vadászgépekhez és egy szerb Mig-29 javításáról 4,1 millio USD értékben.

12745_1262113740.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
Akkor ezek szerint a Szerbek nem vesznek új gépeket.
Mondjuk amilyen gazdasági helyzetben vannak ez sejthető volt.