MiG-29 / MiG-35 Fulcrum (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 607
79 814
113
Hát elég nagy "parasztvakítás" zajlik a szerbiai gépbeszerzés körül a szerb kormány részéről, pl.a nagy orosz testvér "ingyen" ajándékozza a gépeket a kistestvérnek, stb. Hát egyáltalán nem erről van szó, drága mulatság lesz ez, a kiszivárgott információk szerint. A 6 érkező gép, valamint a jelenleg a szerb légierő által üzemelt 3 üzemképes és 1 kannibalizált MiG-29-es felújítása 185 millió euróba fog kerülni. Ezekkel a gépekkel bő 10 évig megoldottnak vélik a légtér védelmét. Csak szerintem sok ez 30 éves gépekért?!
Ha valóban képesek R-77-et indítani azért az komoly előrelépés ahhoz képest emi volt nekik a 90-es években.
 
M

molnibalage

Guest
A fékernyőt airstrip üzemnél mivel teszik vissza...? Tudtommal elég masszív gép kell hozzá.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
A fékernyőt airstrip üzemnél mivel teszik vissza...? Tudtommal elég masszív gép kell hozzá.

Kecsón mindig rengeteg fékernyő volt előre bekészítve egy tárolóban, onnan hordtuk a géphez, mikor beérkezett leszállás után. A kinyílt fékező ernyőket az ejtőernyős srácok szedték össze és vitték el visszacsomagolásra.
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11
M

molnibalage

Guest
Kecsón mindig rengeteg fékernyő volt előre bekészítve egy tárolóban, onnan hordtuk a géphez, mikor beérkezett leszállás után. A kinyílt fékező ernyőket az ejtőernyős srácok szedték össze és vitték el visszacsomagolásra.
Így már értem. Hány készlet volt egy géphez úgy kb? Mert airstrip üzemnél, akkor ezeket hurcibálni kell oda-vissza...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Így már értem. Hány készlet volt egy géphez úgy kb? Mert airstrip üzemnél, akkor ezeket hurcibálni kell oda-vissza...

A tárolóban kb. 15-20 darab lehetett emlékeim szerint. Onnan hordta mindenki a saját kijelölt gépéhez. Általában 3,4 esetleg 5 gép repült. Szóval, ha nem pótolták volna a készletet, akkor is minden gép legalább 3 kört tudott repülni. De azért folyamatosan pótolva volt a készlet. Hogy mennyi lehetett összesen, azt nem tudom, (sorkatonaként, csak a látottakra hagyatkozhattam :) ) de szerintem a 24 gép többszöröse. De becsomagolva nem foglal túl nagy helyet. Akár egy lokátoros kocsiban is elfér "láb alatt" jópár darab.
 

krova

Well-Known Member
2010. december 13.
243
759
93
De mi az amit jól csinálnak? Gazdaság nuku, termelő munkahely nuku, hitelfelvételből finansziroznak bármit is, az egész VSZ egyik vagy mára már talán legszegényebb országa.
Kollegga. Hídd el látom mi zajlik ott .Járnak át hozzánk.Aki dolgozik megél.Aki seftel mégjoban.Nade ha mindketőt.Ja és nem felejteték el abombázásokat.Az egy dolog hogy utálják egymást,na de az amcsikat-angolokat. :).Náluk csak az albán-bosnyák részt talán. Egyébként államunk és pártunk, most öntött avajdasági rész nyakába rakás pénz,gép-eszköz vásárlásba.
ÉS lás csodát ők nem ,igazán nyugatit vesznek!
Tehát ha nyugat ad pénzt,melé teszel hitelt, megveszed anyugati traktort,tehát eltartod merkel aszony választóit
.Na ök nem igy csinálják!!
Tudod menyi Niva bocs 4*4 van ??náluk fillérekért mért az orosz,mi meg a suzuki-opel kombot 0 forintra beszoptuk.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Kollegga. Hídd el látom mi zajlik ott .Járnak át hozzánk.Aki dolgozik megél.

Van bőven Szerb Magyar/Magyarul tudó kollégám és ennek kb az ellenkezőjét mondják. Van aki többször próbált már visszamenni, de kb amit talál az a teljes apátia. Mostanra már a családot is áthozták és asszony tanul magyarul....

rákerestem neten is de kb csak ilyeneket találok: A-szerbiai-fizetesek-a-legalacsonyabbak-a-regioban....

Ja és nem felejteték el abombázásokat.Az egy dolog hogy utálják egymást,na de az amcsikat-angolokat. :).Náluk csak az albán-bosnyák részt talán.

Ez azért embere válogatja, a kollégák nem láttam, hogy hude utálkozosak lennének. Persze mindenki magából, saját környezetéből indul ki. :DDD

Egyébként államunk és pártunk, most öntött avajdasági rész nyakába rakás pénz,gép-eszköz vásárlásba.

Hogy az én adóforintjaimat mért adja külföldre amikor az egészségügyünk kb bedölt azt nemtudom...

ÉS lás csodát ők nem ,igazán nyugatit vesznek!
Tehát ha nyugat ad pénzt,melé teszel hitelt, megveszed anyugati traktort,tehát eltartod merkel aszony választóit
.Na ök nem igy csinálják!!
Tudod menyi Niva bocs 4*4 van ??náluk fillérekért mért az orosz,mi meg a suzuki-opel kombot 0 forintra beszoptuk.

Itt nem is tudom sírjak e vagy nevessek. Én is könnyes szemmel gondolok vissza a lada combira, nivára, de ha választanom kéne akkor inkább Suzuki Vitara, Opel Astra, Audi TT, Audi A3. De nem ez a lényeg hanem, hogy amiket felsoroltam azokat Magyarországon rakják össze, 30-60%os helybeni beszállítói háttérrel a niva meg importtermék.

Nem mellesleg az elmúlt 10 évben azt játszák amit mi Kádár idején. Hitelből zabálnak. Annak meg csúnya böjtje szokott lenni. http://www.tradingeconomics.com/serbia/government-debt-to-gdp
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 371
11 335
113
[QUOTE="Fade, post: 293310, member: 60"
Hogy az én adóforintjaimat mért adja külföldre amikor az egészségügyünk kb bedölt azt nemtudom...[/QUOTE]

Elméletileg ez ilyen dolog, hogy magyarság megmaradása, meg hasonlók. De nyugodj meg, a te pénzedet nem holmi magyarokra, hanem kurvákra és crackre költik ;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 607
79 814
113
Nem a MIG topikba tertozik de sajnos az ország úgy áll mint a Honvédség:Sokan nem értik a Transporter beszerzést mert van 1000 égetőbb dolog ennél DE az a baj,higy ez is ugyan olyan fontos mint a normális ruha vagy a tüzérség.Sajnos ott tartunk,hogy nem lehet prioritást felállítani minden kéne és minden tegnapra kéne...
Na ugyan ilyen az orazág is,kötelességünk segíteni a határon túliakat mint ahogy az egészségügy is ugyan ilyen égetően fontos.
 

Reppa

Well-Known Member
2010. június 4.
129
801
93
Azért itt szerbiában nem dicsekszenek avval hogy öreg rozsdás migeket kapunk,tele a média avval hogy az orosz testvérek segitenek,kapunk ajándékba gépeket,a háttérben meg ismét beszopjuk,pont mint a NIS eladásával,vagy akár a vámmentes fiat oroszba kiszállitásával,ami végül mégse megy oda vámmentesen. Már arról irnak az újságok hogy horvátország kétségbeesetten keres új gépeket mert ellensúlyozni kell a mi nagy mig flottánkat,röhely :-D
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Elméletileg ez ilyen dolog, hogy magyarság megmaradása, meg hasonlók. De nyugodj meg, a te pénzedet nem holmi magyarokra, hanem kurvákra és crackre költik ;)

Aki ettől azt várja, hogy a magyarság meg fog maradni az nagyon álomvilágban él.
off: A jelenlegi demográfiai mutatók mellett a magyarság Magyarországon se fog megmaradni. És igen ez egy olyan probléma amire nagyon rá kéne feküdni mert a baromi népes ratkó unokák 5éven belűl elhagyják a 40et és onnan már esély se lesz nem fordítani de stabilizálni sem. 6-8 éve múlva nem 150.000 gyerek fog születni mint anno, nem 90-95.000 mint most hanem 40-45.000 és itt se lesz szatbilizálódás ld off utáni 2.mondatot oknak. Márpedig ha ezt a 40-45.000 beszorozzuk 75év várható élettartalommal is egy nagyon csúnya szám jön ki magyarország lakosságára márpedig demográfiailag ez már nagyon nehezen elkerülhető. (45.000*75=3.375.000fő)

@Reppa: Egész elképesztő dolgok mentek KKEuropában privatizáció címszó alatt de ami a NISsel történt az egy külön csoda.

off témákat én befejeztem, társadalmi folyaatokban lehet érszemről folyatatni majd benézek a héten...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Nekem más jön le ebből a szerbiai gépbeszerzésből, mint a "nagy testvér adománya és milyen jól járt Szerbia", dolog. Inkább az, hogy egy lenullázott ország légi ereje, a Szerb légierő. Amely saját államának forrásából, még egy századnyi, akármilyen mai gépet sem tud venni. A T-72 harckocsik meg egy külön történet lehet, mivel gyártották ott M-84 néven és készült saját, Szerb korszerűsítése is. Ennek ellenére beszerezhetnek Orosz tankokat, ebből a típusból. Vagyis már gyártani sem képesek maguknak ? Ugyanazt a típust behozni, amit gyártani is tudnak, vagy lehet belőle bőven raktáron, aztán baromi drága pénzen korszerűsíteni külföldi céggel ? Amolyan balkáni történet lesz ez a végén. Olyan amilyen ma maga az ország.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 855
113
Nekem más jön le ebből a szerbiai gépbeszerzésből, mint a "nagy testvér adománya és milyen jól járt Szerbia", dolog. Inkább az, hogy egy lenullázott ország légi ereje, a Szerb légierő. Amely saját államának forrásából, még egy századnyi, akármilyen mai gépet sem tud venni. A T-72 harckocsik meg egy külön történet lehet, mivel gyártották ott M-84 néven és készült saját, Szerb korszerűsítése is. Ennek ellenére beszerezhetnek Orosz tankokat, ebből a típusból. Vagyis már gyártani sem képesek maguknak ? Ugyanazt a típust behozni, amit gyártani is tudnak, vagy lehet belőle bőven raktáron, aztán baromi drága pénzen korszerűsíteni külföldi céggel ? Amolyan balkáni történet lesz ez a végén. Olyan amilyen ma maga az ország.

Sokan itt elfelejtik, hogy az agresszor Nato lebombázta Szerbia infrastruktúráját, kozte a haditechnikai uzemeket is. Tobb 10 milliárd USD kárt okoztak. Ha kifizetnék a kártérítés Szerbia is talpra állna gazdaságilag.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 261
113
A Mig-35, amit tesztelnek már, az a K verziót is váltja? Tehát fedélzeti használatra is jó lesz?
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 261
113
Sokan itt elfelejtik, hogy az agresszor Nato lebombázta Szerbia infrastruktúráját, kozte a haditechnikai uzemeket is. Tobb 10 milliárd USD kárt okoztak. Ha kifizetnék a kártérítés Szerbia is talpra állna gazdaságilag.

Mondhatnám azt, hogy akkor Szerbia is fizesse ki a rombolások és népirtások után a kártérítést, hogy akkor majd egálban lesznek, de hát olyan szinten ráfizetnének a szerbek, hogy jobb ha nem erőltetik a kártérítősdit.