MiG-31 Foxhound (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Különben a fent említett hszemben nem is ez a rakéta ügy volt a lényeg. Ezt itt úgy is javítják a hozzá értők. A Lényeg:
A Blekbörd az izgalmak fölösleges fokozását elkerülendő menetrend szerint járt.
Az ororoszok mindig elfogták.
Néha a svédek is.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Most bőven lessz időm. Megkeresem a Kamcsatka környéki bekerítést, és azt is beírom. Csak aztán nehogy a fejemet vegyétek, mert mégse 6 Mig volt, hanem 5.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 460
79 490
113
A könyv tanulsága szerint ha nem menetrendszerűen járnak akkor is mindig elfogták volna őket mert talán 3 órával megérkezés előtt már látszottak a radarokon.

De ha rosszul emlékszem és csak egy óra akkor is bőven volt idő az elfogásra.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
4 920
113
gacsat, dudi

Fejezzétek már be, könyörgöm! Az oroszok hazudnak, mert komcsi mind. A svédek is hazudnak, mert... Mert azok is komcsik. :DDD

<b>Soha senki nem fogott el Blackbirdöt, világos?!</b>

De nem. Akkor sem. Csakazértsem!!! :D
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A könyv tanulsága szerint ha nem menetrendszerűen járnak akkor is mindig elfogták volna őket mert talán 3 órával megérkezés előtt már látszottak a radarokon.

De ha rosszul emlékszem és csak egy óra akkor is bőven volt idő az elfogásra.
A rádiófigyelők tudták, akkor még a radron nem látszott. Már csak azért sem, mert még fel se szállt.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
dudi: "Honnan tudjuk,hogy mi állt rendelkezésre annak a szerencsétlen professzornak..."

Ha jól emlékszem logarléc állt a rendelkezésére. :)
 
M

molnibalage

Guest
A könyv tanulsága szerint ha nem menetrendszerűen járnak akkor is mindig elfogták volna őket mert talán 3 órával megérkezés előtt már látszottak a radarokon.

Melyik ez a könyv...? Csak mert ilyen kijelentések után picit nehéz lesz komolyan venni...

Még egy utasszállítót sem látani semmi ilyen távról. 25 km magasan repülő célt tükörsima terepnél kb. 950 km-nél jön elő a horizont alól. Upsz. Az SR-71 sebességével ezt atávolságot, ha már begyorsult M3 tájára, alig 15 perc alatt megteszi. És ugyebár a radar nem feltétlen a reptér mellett van és a terep sem sík, stb.

Nem értem, hogy ilyen egyszerű dolgot hogyan lehet benézni...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 460
79 490
113
Látom elkezdtünk lovagolni a hozzászólásom FELÉN!!!!

Vagy afölött nagyvonalúan átsiklottatok,hogy:"De ha rosszul emlékszem és csak egy óra akkor is bőven volt idő az elfogásra."

Sokszor kértem de úgy látszik nem elégszer!!!

A hozzászólásaim egy egészt képezek emiatt úgy van értelmük egy egészként nem pedig mondatokra vagy mondat töredékekre bontva!Tehát így is kell kezelni őket ha ez nem megy akkor a szétszedett,csúsztatott,torzított demagóg módjára felhasznált darabokkal nem vagyok hajlandó foglalkozni.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Az ororoszok mindig elfogták."

Ebből látszik hülyék voltak amik. Sokkal olcsobban is fotózhatták volna vmi kommersz gépről.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 460
79 490
113
molni

Én azt nem értem,hogy ilyen stílusú kommentelés mellet(csúsztatás,fél kommentek egészként való értelmezése,arrogancia),hogy tudsz reggel tükörbe nézni
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
gacsat, dudi


<blockquote rel="cinikus">gacsat, dudi

Fejezzétek már be, könyörgöm! Az oroszok hazudnak, mert komcsi mind. A svédek is hazudnak, mert... Mert azok is komcsik. :DDD

<b>Soha senki nem fogott el Blackbirdöt, világos?!</b>

De nem. Akkor sem. Csakazértsem!!! :D
Az SR71ben válaszoltam.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 381
63 158
113
A hőpellengátor plusz félaktív lokátoros vezérlésű rakéta kombó nem egy agyament ötlet. Emlékezzünk Michael Scott Speicher F/A-18-as pilóta lelövésére az 1991-es Öböl háborúból. Ott vélhetően egy MiG-25-ös lehetett az elkövető, de hogyan? Nem tudom, de zord blogjában már fejtegettem, hogy elméletem szerint vegyes indítással egy R-40T és egy R-40R egymás utáni indításával operálhatott a gép, aminek két oka volt. A hőpellengátorral befoga az Hornetet, majd a tűzmegnyitás előtt csak arra a rövid intervallumra kapcsolta befogás üzemmódba a radart, amíg az R-40R-t indítani kell. Ezt a módit vehette át a MiG-31-es is amelyik szintén rendelkezik egy jókora hőpellegátorral meg az R-40T rakétákkal az R-33-asok mellett.

Én zat el tudom képzelni, hogy az SR-71-es esetében a hőpellengátorral történt a felderítés, így - ahogy a könyvben is írva van - radar frekvenciái rejtve maradhattak, míg egy esetleges célleküzdés már a rádiólokátor működtetésével zajlott volna, már csak azért is, mert ezekre a bevetésekre a jókora R-40-eseket nem vitték magukkal.
 
M

molnibalage

Guest
Nem dudi. Arról van szól, hogy legendázgatás és mindenféle n+1 kitalált ok helyett talán a valódi legyen leírva. Mert a tanker rádiózást valóban halhatták, ha olyan frekin ment és olyan hosszú volt. Ellenben nekem meg az rémlik, hogy rádiózás nélkül is ment a tankolás, tehát nem volt mit leghallgatni...

A radar kilőve, a horizontot nem fogod elvarázsolni...

A legegyszerűbb megoldás meg ember a reptér, a gép felszállását nem lehetett eltitkolni. Az optikai felderítés miatt nappal kellett menni...

Onnan meg csak egy telefon kellett és mehetett az infó, ahova kellett. Akkor persze még nem volt annyira egyszerű, de ha tényleg nagyon fontos volt, akkor megfigyelő ---> egy telefon a nagykövetségre ---> üzenet haza ---> alakulathoz üzenet. Ez röhögve bele kell hogy férjen egy órába...

Az egész elfogás meg csak péniszméricskélés, mert a rakétaindítás nélkül soha nem derül ki, hogy a papíron impresszív rakéta valóban eltalálta volna -e a gépet. Mivel az a nemzetközi légtérben repült, ezért nem volt soha lehetséges indítani...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 460
79 490
113
molni

Te írtál magad egy felderítési módot(ügynök a reptér mellet).
Akkor ezek után minek kellet az a hessz amit írtál úgy,hogy odaírtam azt is,hogy fent tartom a tévedés jogát?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Főleg, hogy máshol írják, hogy a spotterek fürtökben lógtak a közeli fákon.
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Azt gondolom hogy mivel a feketerigó igencsak magasan a radarhorizont felett szállt nagyon messziről észre lehet venni radarral! Így idő is van emelni a készit,pláne ha ülőkészültségben várják! Ha a fanyalgók nem hisznek a radar általi detektálásban , szólnék az Oroszoknak is volt/van AWACS-uk és egy ilyen trófeáért minden bizonnyal használták is volna ! 3 M környékén igen kicsi a manőverezés lehetősége és azért ennyire ne nézze le senki az R-40-est vagy az elődjét hogy egy nem vagy gyengén manőverező célt minden ne találna el pláne ha duplán indítják ! Jó gép az SR-71 de nem ennyire ! Na meg abban az időben is létezett már pl az SA-5 Vega aminek tuti beleférhet egy ilyen paraméterekkel repülő cél lelövése ! Nekünk is volt és szinte mindenkinek ebben a táborban!
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
A A SA-5 (S-200 ) újabb 1980 környéki verziói 300km-en belül 35.000m magasan repülő célok ellen is bevethetőek voltak !