MiG-31 Foxhound (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 145
113
Kalapacs:

<i>"Igazad van. Csak voltam. Mar civil vagyok. Illetve tartalekos."</i>

Ha valaki civil, illetve tartalékos, akkor már meg is szűnik a titoktartási kötelzettsége? Akkor már sacc per kb. megadhatja a titkos adatokat?

<i>"Az hogy te valamit nem tudsz az nem jelenti azt hogy nem letezik. A Harpoon egy programozhato egyseg amin sokmindent be tudsz programozni. Tobbek kozott akar azt is hogy az egesz szakaszon akar tobb szaz meter magasan repuljon a celig. Ritkan van ertelme de a kepesseg adott. De ezt csak a szakma kedveert emlitettem.
Az adott esetben NEM repult a Harpoon 350 metren . Csak azert adtam meg ezt a magassagot hogy ne zavarjon be a tippelesben a fold gorbulete. Hogy joooo hosszu legyen az elmeleti radar horizont."</i>

Tisztában vagyok vele, hogy programozható. Mint írtam a 350 méternek nem nagyon van értelme és most már te is állítod, hogy nem is annyi volt a magasság. Tehát a konkrét információ az, hogy egy nem tudjuk milyen magasan lévő célt nem tudjuk milyen távolságról észlelt a radar.

<i>"Szent kaka ! Altalad ismert titkos adatok !!! Esetleg megkerdezhetem milyen szintu a security clearance ed ?
Amit ismerhetsz az biztos nem titkos mert ami titkos arra vigyaznak. pl a Harpoonrol egy Burke on a 300-340 fos szemelyzetbol csak ket "rate" rendelkezik infoval.

Gondolom a titkos dolgokat vagod annyira hogy megtudod mondani melyik ez a ket "rate" vagy legalabb azt hogy mi az a "rate""</i>

Akkor most fuss neki még egyszer a mondat elolvasásának! "Az általam ismert <b><i>NEM</i></b> titkos adatok szerint" Én nem állítok olyat, hogy titkos adatokat ismernék és nyílt fórumon írnék róluk sacc per kb.

<i>"Nem mondod !!!??? Lattam mar SPY-t kozelrol egyaltalan ? A neten elerheto anyagokon kivul tudsz mast is rola ? Tudod ami a neten fellelheto az cca 20 de inkabb meg regebbi rendszerekre vonatkozik. Most dolgozik a DoD hogy lecserelje a SPY-t de meg igy is eszmeletlen mit tud."</i>

Nem láttam SPY-t közelről (mint ahogy valószínűleg te sem láttál orosz technikát közelről) és csak a neten elérhető adatokat ismerem róla. Ettől még amit írtam, hogy a PRF korlátozza a hatótávolságot, de ez üzemmód függő, az igaz.

<i>"Adtam egy lehetoseget hogy kicsit kezzelfoghatobb adathoz jussal olyan temaban amihez valoszinu soha nem szagoltal es nem is fogsz."</i>

Konkrétan milyen nagy lehetőséget is kaptam tőled? Feldobod a labdát tippelésre. Állítod, hogy nem 81-83 km, de nem mondod meg, hogy mennyi. Ezzel most mit is kellene kezdeni? Tippelgessek, hogy mennyit akarsz mondani és a barkóbázással megmondod? Vagy úgy se és akkor mi is ebben a nagy lehetőség? Ha mondani akartál volna valamit sacc per kb., akkor mondhatál volna például egy sávot. De így most tudatlan maradok és soha az életben hozzá sem fogok tudni szagolni a témához.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
"Ha valaki civil, illetve tartalékos, akkor már meg is szűnik a titoktartási kötelzettsége? Akkor már sacc per kb. megadhatja a titkos adatokat?"

Igertem en ilyet ? Hol ? Mikor?


"Nem láttam SPY-t közelről (mint ahogy valószínűleg te sem láttál orosz technikát közelről) és csak a neten elérhető adatokat ismerem róla. Ettől még amit írtam, hogy a PRF korlátozza a hatótávolságot, de ez üzemmód függő, az igaz. "

Valoban nem lattam orosz radart kozelrol. Vagy megis ? De az biztos hogy nem okoskodom olyanrol amirol halvany dunsztom sincs mert csak mutogattak pl a lengyelek vagy a pakisztaniak vagy eppen az egyiptomiak. Latni valamit a neten vagy akar eloben es ismerni a rendszert ket nagyon kulonbozo dolog.

"Konkrétan milyen nagy lehetőséget is kaptam tőled? Feldobod a labdát tippelésre. Állítod, hogy nem 81-83 km, de nem mondod meg, hogy mennyi. Ezzel most mit is kellene kezdeni? Tippelgessek, hogy mennyit akarsz mondani és a barkóbázással megmondod?"

Lehet ujdonsagot mondok de nem csak nekled szantam a lehetoseget .

De lenyegtelen. Hagyjuk mert ugy is ki hinne el ha azt mondanam hogy mondjuk x es y tavolsag kozott. Ugye senki plane nem te mert hat te annyi Harpoont vettel mar szembol ( vagy barhonnan ) kovetesbe hogy csak na.

"Ha mondani akartál volna valamit sacc per kb., akkor mondhatál volna például egy sávot."

Olvasd el mit irtam !!! EZT IGERTEM !!!


"De így most tudatlan maradok és soha az életben hozzá sem fogok tudni szagolni a témához. "

Egyetertek ! Koszond magadnak.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 874
9 879
113
@kalapacs

Én nem tudom, hogy te hány harpoont "vettél már követésbe" . Lehet hogy sokat, lehet, hogy egyet sem. De én (és szerintem mások is) egyelőre laiki-nek inkább elhiszem, amit ír. Ennek egyszerű oka van: Ő adatokat , számítási eredményeket ír, te pedig semmit sem, csak állítasz valamit, de bizonyítani nem tudod, vagy nem akarod. Így értelmes vitát folytatni nem lehet.

Amúgy meg nem értem, hogy miért gondolják egyesek, hogy ha nagyképűen írnak, illetve bedobnak pár angol szakkifejezést, akkor majd mindenki elhisz nekik bármit. Hogy egy klasszikust idézzek:
n+1 szer el lett mondva már, hogy ez nem így van.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 540
55 940
113
kalapacs

Na, lássuk azt a sávot! Mert már nagyon érdekel.
De nagyon remélem, hogy nem egy 0-100 km-s sáv a válaszod, mert azzal nem leszünk kisegítve.

Én 30-40 km körül tippelem.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
@kalapacs
Ezt a forumot is már évek óta elárasztották az US szar, Orosz az isten fanok.
Minden meg van magyarázva. Ha oroszoknak nincs lopakodojuk akkor az azért mert a lopakodás hülyeség. Ha egyszer csak jön a pakfa akkor ez hirtelen megváltozik és van értelme.
Ha ARH vs SARH akkor nincs is lényegi előnye az ARHnak sött olyan tippek vannak, hogy semmi értelme. Ha majd tippre 3-5év múlva, USAF/NAVY után 25év lemaradással!!! rendszeresítik Oroszok vmi ARHs R77 akkor meg hirtelen az a király.
Így megy ez itt.
Akinek meg ellenvéleménye van ott változatos a felhozatal. Esetedben kiröhögik.

Nem kell ezt eröltetni jól elvannak ezek magukban, álomországban.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 141
113
Innentől fogva, bennem kétség sincs afelől, hogy bár a marketing duma az nagyon megy a nagy vizen túl, az F-22 APG-77-e nagyon nem AWACS szintű cucc.

Nem "AWACS-szintű", mert a "látószöge" pl. korlátozottabb sokkal. Van, amiben többet tud az AWACS radarja, ez egyértelmű, de mérget mernék rá venni, hogy van, amiben meg az APG-77 tud többet.

A Buk célkövető-megvilágító radarka szintén X sávú. A Tor célkövető radarja a C és az X sáv határán van. A Panzir célkövető radarja az X és a Ku sáv határán. Nincs érdemi különbség.
Viszont a Panzir felderítő radarja S sávú, ami pont hosszabb hullámot jelent. A Tor felderítő radarja szintén S sávú.
Az S-300 változatok közül a 30N6E1 tűzvezető radar X sávú. A 9S32 tűzvezető szintén X sávú. A 64N6 felderítő és a 9S15 felderítő S sávú.
A Patriot ANM-MPQ-53-asa C sávú. A THAAD AN/TRY-2-ese X sávban dolgozik. Az Aegis SPY-1 S sávú. A legújabba fejlesztés, az SPY-3 X sávú.

Gondolom ennyi azért elég ahhoz hogy lásd, nincs semmi baj a Zaszlon működési hullámhosszával. Alkalmas a feladatra.

Köszi.


Nyebo-SVU:
55Zh6ME-Nebo-M-RLM-ME-V.Kuzmin-2012-8.jpg

Csak egy apró javítás. Ez nem a Nyebo SzVU, hanem az újabb, már "önjáró" 55Zs(Zh)6ME "Nyebo-M" rendszer RLM-M egysége. Amúgy nekem nagyon tetszik ez a cucc (VHF, 3D, AESA, mobil) és nyugaton még csak hasonlóról sem tudok.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 877
81 548
113
Lezuhant ma egy Mig-31 Kanszk várostól 40 km-re észak-nyugatra a krasznojarszki keruletben.A pilótáknak sikerult katapultálniuk.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 877
81 548
113
https://www.youtube.com/watch?v=A3SgZbKcq00
https://www.youtube.com/watch?v=jwDimj51Hqo
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 877
81 548
113
Ma kényszerleszállást hajtott végre egy Mig-31 Kanyszk(Krasznojarszki terulet) repterén.

Ez még 2012-es eset(illusztráció)
https://www.youtube.com/watch?v=LJLHLlQIKcI
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
969
3 402
93
Azért van itt pár MiG-29-esről is kép. :) A Sokol a K/KUB verzióhoz gyártja törzs orrészét és a levegőbeömlőket.