MiG-25 Foxbat (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ugye nem azt akarod mondani,hogy az ott tényleg egy olajszűrő a sárga valami felett?
Ugye nem arra a sárga valami fölötti hengerre kérdeztél rá, mikor a hidraulika-szűrőről érdeklődtél?!! :D:p
Azért írtam hogy "van olyan gép ..." , de a MiG-25 az nem olyan, a hidraulika-rendszer leírásában se szerepel hogy a radar antennáját azzal működtetik. ;) Azért vannak ott a vigyorik is ...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Ugye nem arra a sárga valami fölötti hengerre kérdeztél rá, mikor a hidraulika-szűrőről érdeklődtél?!! :D:p
Azért írtam hogy "van olyan gép ..." , de a MiG-25 az nem olyan, a hidraulika-rendszer leírásában se szerepel hogy a radar antennáját azzal működtetik. ;) Azért vannak ott a vigyorik is ...

Oké!Már azt hittem sikerült értelmeset kérdezni úgy,hogy még véletlen sem akartam!
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
MiG-25 RB
193667.jpg

190873.jpg
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
MiG-25BM speciális, légvédelem lefogó (orosz Wild Weasel) vadászrepülőgép, az RB változaton alapszik. A fejlesztése 1972-ben kezdődött. Kevesebb mint 100 db készült 1982-1985 között. A fő fegyverzete 4 db H-58 "Х-58" (AS-11Kilter) - 112 gyártmány -, vagy H-31P "Х-31П" (AS-17 Krypton), - 77P gyártmány- "Х-31ПK" és "Х-31ПD" passzív önirányítású, lokátor elleni rakéták.
o3-2.jpg

16-3.jpg

34-1.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Anno talán az Aero Magazin írt a világrekord MiG-25 katapultálásról 17 km magasság táján M2.0 felett. Nincs meg ez valakinek vagy esetleg link az esethez?
A cikk 2000 táján lehetett...
 
M

molnibalage

Guest
Köszönjük telex, ennyi marhaságot egy ilyen rövid írásban...
Írtam nekik, de gondolom végtelen önbizalmukat és tökéletességüket úgysem hatja majd meg.
Kiváló HTT alapanyag ez a nem is tudom micsoda.

-----------------

Kedves Flachner Balázs!

A cikk témája a MiG-25, de minden illusztrációként betett kép a MiG-31-et mutatja...
Ez még csak a kisebbik baj, mert a cikk tévedéssekkel van tele.

"Pusztán ezek alapján viszont eléggé respektálták a szovjet gépet, olyannyira, hogy a legendás SR-71 Blackbirdöket a MiG-25-ösök fenyegetése miatt nem is merték a Szovjetunió légterébe küldeni."

Az U-2 lelövését követően elnöki rendelet tiltotta a Szovjetunió és a Varsói Szerződés légterében az ember vezette gépekkel az be/átrepüléseket. Amúgy a MiG-25-nek se volt sok esélye, az SR-71-re az első komoly veszélyt egyes területeken az Sz-200V Vega jelentette. Emiatt volt az, hogy az 1986-os El Dorado Canyon eredményének fotózását is tisztes távolságban tette ettől a légvédelmi rendszertől.

tervezési hibákkal teli repülőt
Ezt a téveszmét honnan tetszett szedni? Vagy hallgatnák, hogy mik ezek a tervezési hibák...?

A hajtóművek sem sikerültek olyan jól, mint az SR-71-nél, leginkább a hajtómű elejéről hiányzó kúpok miatt, így Mach 2,8 fölött egészen konkrétan akkora erő hatott rájuk, hogy megsemmisítették saját magukat
Ez is tévedés. Először is M3.0 feletti sebességnél volt szükséges különleges átvizsgálás, de szó sem volt megsemmisítésről. Ez is a korai változatok legendájából jön, ahol a módszer a szovjeteknél az volt, hogy X óra után akkor is szétszerelték a hajtóművet, ha első látásra semmi baja nem volt. Ha nem találtak komoly problémát, akkor emeltek a nagyjavítások közötti óraszámon fokozatosan. Csak nem Quora-n tetszett olvasni ezt a téveszmét? Mert ott találkoztam többször a "destroyed szóval a téma és a hajtómű kapcsán.


Annak ellenére, hogy kiderült, a MiG-25 nem igazán jelent fenyegetést az amerikaiakra, a szovjetek azért legyártottak belőle több mint 1200 darabot, és ha másra nem is, propagandára remekül fel tudták használni, hogy övék a világ második leggyorsabb repülőgép a világon
Ez is úgy bugyutaság, ahogy van. A MiG-25-tel lehetséges volt leváltani a korábbi honi légvédelmi elfogó vadász típusok egy részét, A Szu-9 a 170-es évek közepére eltűnt, a Szu-11 a '80-as évekre.
A Tu-128-ból igen kis mennyiség készült, A Jak-28 gyártása is befejeződött. A Szovjet Honi Légvédelem (PVO) a '80-as években a MiG-25, MiG-31, kevés Szu-15 és a töredék maradék más gépre alapozott.

A MiG-25 felderítő változata a proxy konfliktusokban egy ideig fejfájást okozott. Izrael a MIM-23 HAWK + F-15 kombinációval volt csak képes lelőni egyet vagy kettőt.

Az amerikaiak ennek nyomán alkották meg a mai napig szolgálatban lévő F-15-öt, a szovjetek pedig a MiG-25-öt alakították át alaposan, így pedig megszületett a szintén mai napig használatos MiG-31, ami valósággá tette azt, amit annak idején az elődje csak megígért.
Ez is úgy tévedés, ahogy van.
https://htka.hu/2012/12/04/mcdonnell-douglas-f-15-eagle/
Első pillantásra az F-15 kialakítása hasonlít a MiG-25-re, azonban tüzetesebb vizsgálat után egyértelmű válik, hogy fals az a sok helyen olvasható sztereotípia, hogy a MiG-25 aerodinamikájának másolásáról van szó. . A MiG-25 és az Eagle tervezési tartománya alapvetően eltér. A MiG-25 12 km + magasságban történő szuperszonikus elfogásra és tartós szuperszonikus repülésre lett tervezve, míg az jenki vas közepes magasságban, transzszonikus sebesség-tartományban zajló manőverező légi harcra. Ennek megfelelően a végeredmény is merőben eltérő vadászgépeket eredményezett. Az F-15 végleges formája igen hosszú vajúdás után született meg, kezdetben szó sem volt olyan koncepcióról, ami a legkisebb mértékben is hasonlított volna a szovjet vadászgépre. Számtalan alapforma kipróbálása után, de csak a NASA végső finomítása után alakult ki az első pillantásra hasonlónak tűnő forma és nem úgy, hogy több száz forma kipróbálása után kétségbeesésükben „hasukra csaptak” és lemásoltak egy alapformát. Ez amúgy sem működne...

Sokszor ajánlottam fel az indexnek és most a telexnek azt, hogy lektorálnám a katonai repüléssel és légvédelemmel kapcsolatos írásokat, de valahogy nem érzem a hajlandóságot a minőségi írásra.
Helyette folyamatosan tévedésektől és sztereotip butaságoktól hemzsegő írások jelennek meg a katonai repülés terén. Nem értem én ezt.

Üdv
Molnár Balázs
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 341
113
Köszönjük telex, ennyi marhaságot egy ilyen rövid írásban...
Írtam nekik, de gondolom végtelen önbizalmukat és tökéletességüket úgysem hatja majd meg.
Kiváló HTT alapanyag ez a nem is tudom micsoda.

-----------------

Kedves Flachner Balázs!

A cikk témája a MiG-25, de minden illusztrációként betett kép a MiG-31-et mutatja...
Ez még csak a kisebbik baj, mert a cikk tévedéssekkel van tele.

"Pusztán ezek alapján viszont eléggé respektálták a szovjet gépet, olyannyira, hogy a legendás SR-71 Blackbirdöket a MiG-25-ösök fenyegetése miatt nem is merték a Szovjetunió légterébe küldeni."
Az U-2 lelövését követően elnöki rendelet tiltotta a Szovjetunió és a Varsói Szerződés légterében az ember vezette gépekkel az be/átrepüléseket. Amúgy a MiG-25-nek se volt sok esélye, az SR-71-re az első komoly veszélyt egyes területeken az Sz-200V Vega jelentette. Emiatt volt az, hogy az 1986-os El Dorado Canyon eredményének fotózását is tisztes távolságban tette ettől a légvédelmi rendszertől.

tervezési hibákkal teli repülőt
Ezt a téveszmét honnan tetszett szedni? Vagy hallgatnák, hogy mik ezek a tervezési hibák...?

A hajtóművek sem sikerültek olyan jól, mint az SR-71-nél, leginkább a hajtómű elejéről hiányzó kúpok miatt, így Mach 2,8 fölött egészen konkrétan akkora erő hatott rájuk, hogy megsemmisítették saját magukat
Ez is tévedés. Először is M3.0 feletti sebességnél volt szükséges különleges átvizsgálás, de szó sem volt megsemmisítésről. Ez is a korai változatok legendájából jön, ahol a módszer a szovjeteknél az volt, hogy X óra után akkor is szétszerelték a hajtóművet, ha első látásra semmi baja nem volt. Ha nem találtak komoly problémát, akkor emeltek a nagyjavítások közötti óraszámon fokozatosan. Csak nem Quora-n tetszett olvasni ezt a téveszmét? Mert ott találkoztam többször a "destroyed szóval a téma és a hajtómű kapcsán.


Annak ellenére, hogy kiderült, a MiG-25 nem igazán jelent fenyegetést az amerikaiakra, a szovjetek azért legyártottak belőle több mint 1200 darabot, és ha másra nem is, propagandára remekül fel tudták használni, hogy övék a világ második leggyorsabb repülőgép a világon
Ez is úgy bugyutaság, ahogy van. A MiG-25-tel lehetséges volt leváltani a korábbi honi légvédelmi elfogó vadász típusok egy részét, A Szu-9 a 170-es évek közepére eltűnt, a Szu-11 a '80-as évekre.
A Tu-128-ból igen kis mennyiség készült, A Jak-28 gyártása is befejeződött. A Szovjet Honi Légvédelem (PVO) a '80-as években a MiG-25, MiG-31, kevés Szu-15 és a töredék maradék más gépre alapozott.

A MiG-25 felderítő változata a proxy konfliktusokban egy ideig fejfájást okozott. Izrael a MIM-23 HAWK + F-15 kombinációval volt csak képes lelőni egyet vagy kettőt.

Az amerikaiak ennek nyomán alkották meg a mai napig szolgálatban lévő F-15-öt, a szovjetek pedig a MiG-25-öt alakították át alaposan, így pedig megszületett a szintén mai napig használatos MiG-31, ami valósággá tette azt, amit annak idején az elődje csak megígért.
Ez is úgy tévedés, ahogy van.
https://htka.hu/2012/12/04/mcdonnell-douglas-f-15-eagle/
Első pillantásra az F-15 kialakítása hasonlít a MiG-25-re, azonban tüzetesebb vizsgálat után egyértelmű válik, hogy fals az a sok helyen olvasható sztereotípia, hogy a MiG-25 aerodinamikájának másolásáról van szó. . A MiG-25 és az Eagle tervezési tartománya alapvetően eltér. A MiG-25 12 km + magasságban történő szuperszonikus elfogásra és tartós szuperszonikus repülésre lett tervezve, míg az jenki vas közepes magasságban, transzszonikus sebesség-tartományban zajló manőverező légi harcra. Ennek megfelelően a végeredmény is merőben eltérő vadászgépeket eredményezett. Az F-15 végleges formája igen hosszú vajúdás után született meg, kezdetben szó sem volt olyan koncepcióról, ami a legkisebb mértékben is hasonlított volna a szovjet vadászgépre. Számtalan alapforma kipróbálása után, de csak a NASA végső finomítása után alakult ki az első pillantásra hasonlónak tűnő forma és nem úgy, hogy több száz forma kipróbálása után kétségbeesésükben „hasukra csaptak” és lemásoltak egy alapformát. Ez amúgy sem működne...

Sokszor ajánlottam fel az indexnek és most a telexnek azt, hogy lektorálnám a katonai repüléssel és légvédelemmel kapcsolatos írásokat, de valahogy nem érzem a hajlandóságot a minőségi írásra.
Helyette folyamatosan tévedésektől és sztereotip butaságoktól hemzsegő írások jelennek meg a katonai repülés terén. Nem értem én ezt.

Üdv
Molnár Balázs
Ökölbe szorult a kezem, amikor olvastam a firkálmányt.
Hirtelen felindulásból írni akartam nekik, de:
1, Sejtettem, hogy te fogsz nekik írni, s az sokkal szakszerűbb lesz.
2, Az a gond, hogy zsigeri "elő"ítéletből ír a...aaa...szóval ennek hiába magyaráznád, hogy pl. koncepcionális okokból készült acélból, s nem azért, mert nem tudták volna legyártani akár az egészet titánból...
Nem illik a prekoncepciójába a tervezők, megalkotók respektálása; innentől ha cikket írnának Vosztok vs. Mervury témában, abból is az derülne ki, hogy csak azért repült Gagarin ekkora űrhajóban, ekkora rakétával, mert nem tudtak neki kisebbet készíteni...
A nyomorultja összekeveri a mérnök (etc.) emberek alkotását, munkásságát az ideológiai háttérrel és igen; akár az ideológiai inspirációval, szándékkal.
Ez utóbbi gondolatot a végtelenségig lehetne boncolgatni; háborús bűnösök alkotásai, emberi élet kioltására irányuló munkásság, stb., stb.


Az ilyen típusú alakokat valahol szánom; eleve kizárják magukat a fél világból.
6b0138372962cf5212562a97f73d247b.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Ökölbe szorult a kezem, amikor olvastam a firkálmányt.
Hirtelen felindulásból írni akartam nekik, de:
1, Sejtettem, hogy te fogsz nekik írni, s az sokkal szakszerűbb lesz.
2, Az a gond, hogy zsigeri "elő"ítéletből ír a...aaa...szóval ennek hiába magyaráznád, hogy pl. koncepcionális okokból készült acélból, s nem azért, mert nem tudták volna legyártani akár az egészet titánból...
Nem illik a prekoncepciójába a tervezők, megalkotók respektálása; innentől ha cikket írnának Vosztok vs. Mervury témában, abból is az derülne ki, hogy csak azért repült Gagarin ekkora űrhajóban, ekkora rakétával, mert nem tudtak neki kisebbet készíteni...
A nyomorultja összekeveri a mérnök (etc.) emberek alkotását, munkásságát az ideológiai háttérrel és igen; akár az ideológiai inspirációval, szándékkal.
Ez utóbbi gondolatot a végtelenségig lehetne boncolgatni; háborús bűnösök alkotásai, emberi élet kioltására irányuló munkásság, stb., stb.


Az ilyen típusú alakokat valahol szánom; eleve kizárják magukat a fél világból.
6b0138372962cf5212562a97f73d247b.jpg
Lesz belőle egy felbővített HTT, holnap lendületből megírom. Szolgáljon örök tanulságul. Csak, mert köpenyt cserélt a banda, attól úgy tűnik ezen a területen továbbra is igénytelen szarok maradtak. De az önbizalom legalább határtalan...
Annyit tettek meg, hogy mire elküldtem már nem MiG-31 volt legalább a képeken..
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 341
113
Lesz belőle egy felbővített HTT, holnap lendületből megírom. Szolgáljon örök tanulságul. Csak, mert köpenyt cserélt a banda, attól úgy tűnik ezen a területen továbbra is igénytelen szarok maradtak. De az önbizalom legalább határtalan...
Annyit tettek meg, hogy mire elküldtem már nem MiG-31 volt legalább a képeken..
Nagy LIKE!