Militavia és a HTKA

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
<blockquote rel="nekerdez"><blockquote rel="silurusglanis">OFF, de a téma miatt
Kedves GrGly és a többiek...kérlek engedjétek már vissza molnit...
Mi Molnár úr kivan tilva de mért???? HTKA ki közégébe talán legnagyobb szaki vadászgépek és légiharc terültén!
Adminok szólás szabadságot Molnár úrnak!

</blockquote>

Nekem azt írta magánban egy hónapja, hogy egyenlőre nem is akar visszajönni.

</blockquote>

Meg vannak a maga érdekes nézetei és stílusa. De attól egy páratlan szakember. Ha ember kérdéses is de a szaktudás abszolut tiszteletet érdemel.
Jőjön vissza határokon belül a modorát és stílusát meglehet szokni. Tudása és szakértelme miatt.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
<blockquote rel="akagi"><blockquote rel="nekerdez"><blockquote rel="silurusglanis">OFF, de a téma miatt
Kedves GrGly és a többiek...kérlek engedjétek már vissza molnit...
Mi Molnár úr kivan tilva de mért???? HTKA ki közégébe talán legnagyobb szaki vadászgépek és légiharc terültén!
Adminok szólás szabadságot Molnár úrnak!

</blockquote>

Nekem azt írta magánban egy hónapja, hogy egyenlőre nem is akar visszajönni.

</blockquote>

Meg vannak a maga érdekes nézetei és stílusa. De attól egy páratlan szakember. Ha ember kérdéses is de a szaktudás abszolut tiszteletet érdemel.
Jőjön vissza határokon belül a modorát és stílusát meglehet szokni. Tudása és szakértelme miatt.

</blockquote>

Tiszteletem neki! Örülnék neki, ha itt lenne! A stílusa viszont megér egy "misét"!
Tudom, hogy olvas minket.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Amúgy molnár úr regelhetne más levél címmel is, megkerülve a korlázoást. találó felhasználó névevel: Énegyszakivagyokb+, Hülyékkiméljenek.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Amúgy molnár úr regelhetne más levél címmel is, megkerülve a korlázoást. találó felhasználó névevel: Énegyszakivagyokb+, Hülyékkiméljenek.
Plusz egy új IP cím és máris oké a dolog. Igaz, a lényeg elveszik: a <i>Molnibalage</i> céglogó
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
A HTKA moderátora kitiltott. Tiszta sor. Ezt nem fogja feloldani. Számtalan okot tudnék mondani, hogy miért, és miért nem lenne ez feltétlen jó példa n+1 ok miatt, bár felőlem... Egy troll provokált, hülyeségeket beszélt és személyeskedett is, én meg voltam olyan hülye, hogy reagáltam rá, a szokásos molnis stílusban, de ő is megkapta a magáét. A büntetésem azért ilyen súlyos, mert "visszaeső" vagyok, volt három hónapos ban is már az eset előtt. 2016 január elsején találkozunk legközelebb "személyesen", addig emel vagy más néha átadja üzenetemet a közösségnek.

Amikor a ban lejár, akkor is "low profile"-ban leszek, bár a ban idején is azon voltam... Meg lehet nézni a 2011/12-és év végi statisztikát és az utána következőeket a top kommentelők személyében. Már akkor is leépítettem HTKA-s jelenlétemet. Az okok szerintem ismertek. A kommentelés átlagszínvonalának kőként való zuhanása, a trollhadsereg megjelenése, magánélet, stb. A topikot azért néhány naponta olvasom, de szigorúan csak a tech részt, a BIZTPOL része a HTKA oldalnak egy vicc... Sajnos már a techrészlegben is túl sokszor vannak olyan kommentek, hogy az ember a haját tépné. Ami éppen az Tu-160 topikban megy, az is ilyen, de mintha a EBS Gripen topikban is lett volna pár ilyen komment...


Ne sirassatok annyira - bár ezért jó látni, hogy többen hiányolnak -, de kommentelés helyett is több időm van dolgozni a Haditechnikai összefoglaló ráncfelvarrásán, és az elmúlt napok fényében a Gripen FAQ is frissülni fog. Ebből a HT összefoglaló a biztos, mert a két Gripen esemény miatt egy önálló fejezet is talán helyet kap majd, ami érinti ezt a témát is és annak frissítésével megvárnám az egész történet utóhatásait is.

A HT összefoglaló felbővülése olyan lesz, hogy ahhoz képest az eddig kiadott változatok olyannak tűnik majd, mint a MiG-21F13 egy F-16 Block 60-nal összemérve. Saccra azt mondanám, hogy a végén még duplája lesz a terjedelem a 2012-es változatnak. Az egész mű struktúrája is megváltozik helyenként és remélhetőleg megkapja azt a szintű lektorálást, amit az F-15 írás kapott meg. A kitenkintés és a támák közti váltás sokkal logikusabb formát kap és sok levegőben lógó téma kerül részletesebb kifejtésre, ezen felül sok hibajavítás lesz benne, mert én sem vagyok tévedhetetlen...

Hpasp segítségével a légvédelmi rész elképesztő fejlődésen fog átesni és teljesen új fejezetként bekerül az EW harc kb. a '80-as évekig, ameddig van elég publikus adat ehhez, de radarok működési elvéről is picivel több szó esik. Ezt igyekszem lightosra venni, de ez a rész lesz az, ami a laikus számára talán már túl sok lesz. Igyekszem egyszerűsíteni a témát úgy, hogy a természettudományokban nem jártasak is megértsék, de ezen azért túl fog menni, mert egy idő után szükséges a fizikába belemeni, hogy pl. mi is az eltérés az impuézus, ipm-doppler és CW sugárzók között, stb. Hpasp részvétele rendkívül magas, órákat töltök el vele egy-egy eszmecsere keretén belül és eddig már legalább fél tucat ilyen beszélgetés volt. Számtalan új dogot tanultam tőle és elég sok anyagot és forrást is ad a munkához.

Az F-117 lelövése és az AF alatti légvédelem működése is külön fejezet lesz, mert túl sok a városi legenda a témában, ezen felül jó példa számtalan dolgora, tehát az elmélet vs gyakorlat bemutatására.

Hol tartok ezzel? Még csak az első három fejezetet gyurmázom és éppen csak a váza van meg az új EW fejezetnek, de már 25%-kal hosszabb, mint az 2012 végi változat. Nem oldal, hanem karakterszámban. A Gondolatok című írás azt, ami nem fogok bővíteni, az valahogy annyira jó meg van írva, hogy eddig nem kellett hozzányúlni. Hát, nagyjából ennyit a közeljövőről. Mi a távolabbi?


Bár eredteileg egy új gép ismertetőt vagy a Follow on Forces-ról akartam írni, de mindig rádöbbenek a különféle helyen fellelhető kommenteknél, hogy bőve lenne még mit hozzátenni témához. Így inkább a HT összefoglalóval foglalkozom, mert bármikor felmerül valami, akkor csak ezt kell linkelnem. Ha valaha felmerül az, hogy gépről írjak ismertetőt, akkor sem lesz F-15 mélységű, olyat soha többet nem csinálok, hacsak nem ad rá valaki annyi pénzt, hogy főállsában csináljam, vagy nem borul el úgy az agyam, mint az F-15 írásnál... :) (A FoFA azért is marad ki mindig, mert akárhányszor elkezdeném, mindig ott akadok meg, hogy egy "mi lett volna, ha" témának mi értelme van, azt hogyan írjam meg és úgy, hogy mindenféle fegyvernemről is szó esik benne. Mission impossible...

Ha lesz következő gép bármilyen mélységben és terjedelemben is, akkor szerintem az is "évfordulós" gép lesz. Tekitve, hogy mennyi munka megírni egy ilyet még limitált tartalommal is kb. két gép az, ami szóba jöhet az átfutást nézve. Az F-18 Hornet és az F-4 Phantom II. Mindkettőnek 2018-ban lesz kerek jubileuma az első felszállásnak, ha nem az YF-17-et tekintjük ősnek. A Hornetről igazság szerint szívesebben írnék, mert azt jobban ismerem, ezen felül illik az F-111 --> bukott vadász --->VFX = F14 --> "USAF-nak van két k****** vadásza kell nekünk is" ---> F-18 fejődésbe és ugyebár ott a Super Hornet, mint egyfajta Hornet 2.0 Az F-4 egy olyan monumentális téma, mint az F-16, bár a Hornet sem piskóta, de könnyebb limitálni. Az F-4 olyan hosszú szolgálattal bír és annyi típusváltozattal, hogy bele sem mernék kezdeni...

Üdv a közösségnek
molnibalage

Kb. ennyi.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Molni + Akagi
"a két Gripen esemény miatt egy önálló fejezet is talán helyet kap"

Erről azért, ha van kedved, akkor írhatnál/küldhetnél 1-2 dolgot a HUN Gripen topicba... Ízelítőnek. :)
 

Lapua

Member
2011. január 7.
61
8
8
Off

Az igazat megvallva ,hiányzik Molni karakánsága az oldalról !
Lexikális tudással rendelkezik ,ami a munkásságában is meglátszik ! Nem egy mezei troll aki csak azért járt fel az oldalra ,hogy a nyelvét élezze !
Mindenek felett a modorát ,stílusát meglehet szokni még akkor is ha sokszor nehéz elfogadni amiket mond!
Amnesztiát érdemelne ,ahogy az előttem szólók is ezt az álláspontot erősítik !



""
...

Ezer évig híztak rajtunk
Az urak,
Most rajtok a mi kutyáink
Hízzanak!
Vasvillára velök, aztán
Szemétre,
Ott egyék a kutyák őket
Ebédre!...

Hanem még se!... atyafiak,
Megálljunk!
Legyünk jobbak, nemesebbek
Őnáluk;
Isten után legszentebb a
Nép neve:
Feleljünk meg becsülettel
Nékie.

Legyünk nagyok, amint illik
Mihozzánk,
Hogy az isten gyönyörködve
Nézzen ránk,
S örömében mindenható
Kezével
Fejeinkre örök áldást
Tetézzen.

Felejtsük az ezer éves
Kínokat,
Ha az úr most testvérének
Befogad;
Ha elveti kevélységét,
Címerit,
S teljes egyenlőségünk el-
Ismeri.

...

""
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
"Plusz egy új IP cím és máris oké a dolog"

Moon 99.9%ban dinamikus IP cím kiosztás van, nem is tud a régivel visszajönni ill pöppet kevés az esélye rá.

"Lexikális tudással rendelkezik ,ami a munkásságában is meglátszik ! Nem egy mezei troll aki csak azért járt fel az oldalra ,hogy a nyelvét élezze !"

kb benne van abban a 3emberben aki messze legjobban ért légierők technikai részéhez és ez a tudása baromira nem csak lexikális.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 049
113
Fade

Akkor milyen ha nem lexikális?Mert ő nem pilóta vagy rep.szerelő azaz csak lexikális tudása lehet a témában!
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
dudi: Dehogy is. Eléd vág pár komplexebb grafikont/számítást molni tudod értelmezni?
Meg van hozzá a hőtan áramlástani tudásod + megvannak hozzá az analizis alapjaid (tudsz dif egyenletekket számolni...)?
Megérted mi van ott? Mert ő igen. És ez nem lexikális tudás.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 049
113
Az övé nem procedurális tudás mert ahhoz kellene gyakorlat is ami neki nincs meg a katonai repüléssel kapcsolatban hisz csak elméleti tudással rendelkezik.

Nagyon leegyszerűsítve elméletben tud biciklizni de soha nem biciklizett még azaz nincs meg neki a biciklizés képessége* annak ellenére,hogy sok mindent tud róla.

A pszichológia használja a procedurális kifejezést minden más a képesség szót használja márpedig képessége molninak nincs!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 049
113
A procedurális tudás legegyszerűbben azt jelenti,hogy "tudni hogyan"tehát ismerni a működés folyamatát(procedúrát)nem pedig azt,hogy tudni csinálni.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Dudi: Oktatás is használja és már egy szövegértés is az.
És bizony ha hőtan/áramlástan bármilyen okból képbe jön, márpedig az repülésnél... elő szokott fordulni :) akkor ő érti. Számol is vele. Sött gyakorlata is van benne...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 049
113
Az utolsó kommentemben 00:27 hülyeséget írtam,(ez a hátránya CTRL+C/CTRL+V-nek).