Militavia és a HTKA

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 378
77 064
113
Fade

Azt sosem tagadtam,hogy ő érti a katonai repüléssel kapcsolatos fizikai folyamatokat(mérnökként szép is lenne ha nem értené).
Viszont a katonai repüléssel nincs gyakorlati tapasztalata az egyszerű megfigyelésen kívül.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
dudi
Amikor valaki egyetlen légibemutatón több mint másfél óráig "vallatja" az F-15 pilótát, ugyanannyi ideig a Gripen-pilótát és a műszakiakat, és több mint fél óráig a B-52 navigátorát, hogy csak a hosszabb "műsorokat" említsem, azért az kissé több mint egyszerű megfigyelés.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
emel

De nem gyakorlati tapasztalat.

Ezt én nem is mondtam, viszont Te mondtad, hogy csak egyszerű megfigyelés a tudás forrása, az ilyen szintű célirányos "vallatás" viszont szerintem kicsit több annál,.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Molni "fenyegető" üzenetét tolmácsolom:
Mivel jövő év már közel van nem reagálok hosszan, addig csak üzenem, hogy azért olvastam a topikot...
...és kis híján beleőszültem...

Az új évben majd a kijózanodást követően megpróbálok reagálni a kommentfolyamra.

Addig is hírek. Az új HT összefoglaló - ha minden jól megy és a társszerzők is úgy akarák - akkor tavasszal készen lehet. A hossza valahol 250+ oldal lesz jelen állás szerint + mellékletek. Igen, jól látjátok több, mint duplája lesz a réginek. Ebből azért el lehet képzelni, hogy mi minden lesz benne... ;)

Üdv
Balázs
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Addig is hírek. Az új HT összefoglaló - ha minden jól megy és a társszerzők is úgy akarák - akkor tavasszal készen lehet. A hossza valahol 250+ oldal lesz jelen állás szerint + mellékletek. Igen, jól látjátok több, mint duplája lesz a réginek. Ebből azért el lehet képzelni, hogy mi minden lesz benne... ;)

Köszi neked. :)
 
M

molnibalage

Guest
Hírek. A HT összefoglaló tutira nem fog elkészülni tavasszal jelen állás szerint. 1,5 hónapja sajnos nem írtam hozzá semmit. Zajlik az élet más fronton és kicsit talán el is fogyott a lendületem. Az biztos, ha ez elkészül, akkor évekig nem fogok hozzányúlni, mert ez még nagyobb előrelépés, mint az utolsó 25%-os bővítés, ez meg ahhoz képest kb. a duplája lesz. Az átlagember számára már így és rémesen hosszú sanszosan.

Viszont, ami lesz helyette. A katpolos kollégák meghívtak a Hadak
Útja című műsorba, ahol az A-10 és CAS lesz a téma. Bár mondtam, hogy nem ebben vagyok a legerősebb, de az átlagember számára azért tudok róla beszélni. Ez elvileg nyáron lesz felvéve.

Mivel beszélgettünk erről-arról egyeztetés közben kisült, hogy akkor lehetne egy másik felvétel is, de az csak a Katpolon megjelenő podcast adás lenne. Ez a 4. gen gépekről (F-14-gyel) fog szólni előreláthatólag, főleg az F-111 --> F-14, miért nem lett navalizált F-15/F-16 és Hornet vonallal érintve a 4. gen gépek megszületéshez vezető utat. Ezt április vége felé vesszük fel a tervek szerint.

Aki olvasta az írásaimat annak sok új dolog nem hiszem, hogy lesz benne, csak gondoltam szólok, hogy ilyen is lesz. :)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nagyon jó! Kár, hogy majd csak nyáron lesz felvéve. Sok sikert!
(Jó lenne nekünk is egy beszélgetős műsor.)
 
M

molnibalage

Guest
Nagyon örülök, hogy az A-10 csak nyáron lesz, mert arra készülnöm kell. A másikat bármikor, max. műsorterv és némi jegyzet kell hozzá, hogy mert fejből én sem emlékszem mindenre tűpontosan.
 
M

molnibalage

Guest
Rossz (?) hírek. Szeptemberre szeritnem nem fog elkészülni. Túl sok a meló vele és még lektorálni is kell. A jó hír, hogy ez azért van, mert beletettem még ezt-azt. ;)
 
M

molnibalage

Guest
Asszem most elsírom magam... :(

Az a kedves Word 2007 és 2010 nem tudom, hogy mi a faszt csinált, de teljesen fejreállította a tartalomjegyzéket és egyes dolgokat. (Hol ezzel, hol azzal írom, mert otthon csak 2007 van.)

A múlt heti változatban egyes részeket random nagyhirtelen a tartalomjegyzék részei lettek úgy, hogy hónapok óta nem is írtam azokhoz. Eddig képalírás volt stílusban, most is abban a stílusban van, de már tartalomjegyzék része. Egyesével lehet kiszedegetni. Anyád...

Ezt 1 óráig tartott kigyomlálni. Aztán nekiálltam ennek fényében egyes nem hasnált stílusokat törölni a mai haladás lezárásaként. Olyan stílusokat töröltem ki, amiket a Word szernt nem használt stlílusok. Erre mit csinál ez a bitmaradék fos...? Az EGÉSZ írás fő szövegrésze elfeljtette a saját stílusát, ami cirka 800-1000 db bekezdést jelent. Hát a jó kurvaanyját annak, aki ezt a szart megírta...

Szóval a visszatérhetek az egy héttel ezelőttihez, gyomlálhatok megint, és aztán másolhatom be a mai progress.

Ilyenkor van az, hogy hagynám az egészet a faszba. Nem igaz, hogy egy célszerszám, amt kifejlesztettek valamit egyszerűen alkamatlan arra, amire eladták...

Az külön vicc, hogy utólag nem lehet formázni a tartalomjegyzések. A beszúráskor meg huszadjára sem éri meg az a balfasz, hogy az 5. szintet húzza már beljebb a TJ-ben, mint a 4.-iket...

Áh, inkább elmegyek bringázni...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Áh, inkább elmegyek bringázni.

Hát jó utat mert ez után lehet Mackensen is elküld melegebb éghajlatra:DD
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Én egy jó ideje googlebe írok, mivel sok gép közt vándorolok és korrektúrázni is kényelmesebb mert csak megosztom.
 
M

molnibalage

Guest
Fel fogja ismerni a office azon változatának mentését, amit most használok? A office stílus kezelője is egy vicc.