Militavia és a HTKA

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Kb. 7 perc alatt 5 kisebb / orbitális hülyeséget mondtak már az elején. :(
Eddig kb. a 1,5 perc / orbitális tévedésnél tart úgy, hogy csak a 27 percnél vagyok.
Ez ám, az "ismeretterjesztés"...

A csúcs az volt, hogy az Iowa Argentínánál volt, hogy a Tirpiztre mozduljon rá...
Egyik sem volt kész még akkor, a jenkit éppen csak építették és hadban sem álltak.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: ZeiG and endre
M

molnibalage

Guest
A 42. percig bírtam eddig a sok marhaságot.
És az nézők azt hiszik tanultak valamit.
Azért a kommentek között is volt más, aki szólt, hogy elég sok marhaság van a videóban.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
A 42. percig bírtam eddig a sok marhaságot.
És az nézők azt hiszik tanultak valamit.
Azért a kommentek között is volt más, aki szólt, hogy elég sok marhaság van a videóban.
Azt azért vedd figyelembe, hogy különösebb felkészülés nélkül mondja, amit mond.
Nyilván nem szakember csak lelkes amatőr.
+cserébe kapsz elég jó képanyagot
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 148
113
Azt azért vedd figyelembe, hogy különösebb felkészülés nélkül mondja, amit mond.
Nyilván nem szakember csak lelkes amatőr.
+cserébe kapsz elég jó képanyagot
Ne viccelj, ez a legszörnyűbb.
A magyar wikipedia szócikket kellett volna kétszer elolvasnia és jobban menne neki.
Nem amatőr, mert egy amatőr kurva sok szabadidejét felhasználva csinál dolgokat, nem is hobbista, mert az is tesz energiát abba amit csinál, ezeknél sokkal rosszabb: kontár. Kibaszott kontár.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Ne viccelj, ez a legszörnyűbb.
A magyar wikipedia szócikket kellett volna kétszer elolvasnia és jobban menne neki.
Nem amatőr, mert egy amatőr kurva sok szabadidejét felhasználva csinál dolgokat, nem is hobbista, mert az is tesz energiát abba amit csinál, ezeknél sokkal rosszabb: kontár. Kibaszott kontár.
Hallgasd meg a podcastot, amit a TheVR csinált velük.
Egyébként próbáld csak ki több, mint egy óráig dumálni valamiről.

 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 148
113
Hallgasd meg a podcastot, amit a TheVR csinált velük.
Egyébként próbáld csak ki több, mint egy óráig dumálni valamiről.

Próbáltam már előadást tartani, borzasztó és számomra rém kellemetlen, alkalmatlan vagyok rá. Pedig azok alig voltak 15-30 percesek. Mentségemre szolgáljon hogy lakossági fórum volt, ahol mindenki utált aki eljött. :)

bakker, ebből él. Olvasson már arról egy órát amiből műsort készít.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
M

molnibalage

Guest
Azt azért vedd figyelembe, hogy különösebb felkészülés nélkül mondja, amit mond.
Nyilván nem szakember csak lelkes amatőr.
+cserébe kapsz elég jó képanyagot
A baj az, hogy amikor nyilvánvalóan tévedést mond és az arányérzéke sem szól közbe?
Meg nem értem, miért nem készült fel? Nem tudta, hogy a hajóra megy filmezni?

Sajnos kb. ugyanazt látom ott is, mint az F-35 HTT kommentek alatt.
Sok embernek tökéletesen megfelel rosszul tudni a dolgokat azzal a megközelítéssel, mert hát úgyis laikusnak készül.

A videóból megtudhattad, hogy 1939 végén az Iowa Argentínánál a Tirpitzet hajkurászta.
Kell ennél több annál, hogy megállapítsuk, hogy ez így nem ismeret, hanem tévhit terjesztés?

Ne viccelj, ez a legszörnyűbb.
A magyar wikipedia szócikket kellett volna kétszer elolvasnia és jobban menne neki.
Nem amatőr, mert egy amatőr kurva sok szabadidejét felhasználva csinál dolgokat, nem is hobbista, mert az is tesz energiát abba amit csinál, ezeknél sokkal rosszabb: kontár. Kibaszott kontár.
Autókhoz lehet, hogy ért, de a repülőnapos videójában is sorjáztak a hülyeségek.
Ahogy a hajósban is.

Ezért van az, hogy nem csinál a Militavia sem ilyet és live Q&A-t sem. Elkerülhetők a hülyeségek mondása, vagy legalább odatette volna a videó alatt, hogy "úgy emlékszem". De amikor a teljes lövegtoronyra benyögte a 121 tonnát...
Az kb. olyan szintű melléfogás, mint egy motor hengrfej tömegét a motoréval összekeverni.

Amikor olyan hülyeséggel jön, hogy Yamato lövege szárazföldi tarackból jött, amikor egy brit csatahajó lövegből ered, majd köti az ebet a karóhoz.
Nos...
Megvan róla a véleményem...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
A baj az, hogy amikor nyilvánvalóan tévedést mond és az arányérzéke sem szól közbe?
Meg nem értem, miért nem készült fel? Nem tudta, hogy a hajóra megy filmezni?

Sajnos kb. ugyanazt látom ott is, mint az F-35 HTT kommentek alatt.
Sok embernek tökéletesen megfelel rosszul tudni a dolgokat azzal a megközelítéssel, mert hát úgyis laikusnak készül.

A videóból megtudhattad, hogy 1939 végén az Iowa Argentínánál a Tirpitzet hajkurászta.
Kell ennél több annál, hogy megállapítsuk, hogy ez így nem ismeret, hanem tévhit terjesztés?


Autókhoz lehet, hogy ért, de a repülőnapos videójában is sorjáztak a hülyeségek.
Ahogy a hajósban is.

Ezért van az, hogy nem csinál a Militavia sem ilyet és live Q&A-t sem. Elkerülhetők a hülyeségek mondása, vagy legalább odatette volna a videó alatt, hogy "úgy emlékszem". De amikor a teljes lövegtoronyra benyögte a 121 tonnát...
Az kb. olyan szintű melléfogás, mint egy motor hengrfej tömegét a motoréval összekeverni.

Amikor olyan hülyeséggel jön, hogy Yamato lövege szárazföldi tarackból jött, amikor egy brit csatahajó lövegből ered, majd köti az ebet a karóhoz.
Nos...
Megvan róla a véleményem...
Ismételni tudom maga, hogy ha időd engedi, nézd meg a fenti podcastot.
Ott pont elmondják, hogy miért nem vágnak ki mindent, illetve a tévedésekről is esik szó.
Nem szakmai videóként kell felfogni, ennyi.
 
M

molnibalage

Guest
Ismételni tudom maga, hogy ha időd engedi, nézd meg a fenti podcastot.
Ott pont elmondják, hogy miért nem vágnak ki mindent, illetve a tévedésekről is esik szó.
Nem szakmai videóként kell felfogni, ennyi.
Ezzel tökéletesen meg lehet indokolni, hogy marhaságot beszéljen az ember, és leperegjen az igényesség iránti törekvés.
Attól, hogy nem szakmai a videó, akkor legalább történelmi hülyeség se lenne benne. De még az is van.
Nem is értem minek erőlködöm, hogy pontos legyen a tartalma a csatorna videóinak, mert a jelek szerint a sok trógernek tökéletesen megfelel rosszul tudni a dolgokat.

És itt nem apró tévedésekről van szó.
A szezont keveri a fazonnal, meg amikor egy valaminek a tömegét 17-szeres tévedéssel adja meg, arra nehéz szavakat találni.

bakker, ebből él. Olvasson már arról egy órát amiből műsort készít.
És igen, ez a legnagyobb bajom. Ez az elképesztő jellegű igénytelenség.
Ha engem felvernek álmomból, akkor sem mondtam volna annyi marhaságot, mint ez az ember.
Pedig a csatahajók nálam csak célpontok érdeklődési körből kifolyólag. :)

(Na jó, ez erős túlzás volt.)
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
773
1 911
93
Ismételni tudom maga, hogy ha időd engedi, nézd meg a fenti podcastot.
Ott pont elmondják, hogy miért nem vágnak ki mindent, illetve a tévedésekről is esik szó.
Nem szakmai videóként kell felfogni, ennyi.
Jó, nem szakmai videónak. De akkor minek???
Ismeretfélretájékoztatásnak?

Ha ezt elfogadod, akkor elfogadod a mai világot elöntő sok félművelt, féltájékozott handabandázást is. A sok félkegyelmű megnéz valami ilyesmit és már szakértőként ugat valami fórumon.
Pl. miket olvastam már fűtéstechnika témában! És vitatkoznak a szakmában régóta dolgozó emberekkel. A kedvencem volt, amikor a hatásfokkal való érvelésre csak annyi volt a válasz, hogy a mérnök urak persze mindent meg tudnak magyarázni ilyen tudományoskodással:eek:
Jah kérem, valamivel alá kell támasztani a szuper elméletet, hogy a matek és a fizika nem jó semmire.
 
  • Tetszik
Reactions: Sulaco and fishbed

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Az wallpaper csomag frissült az Sz-200 kezdőképekkel. Még több szín kombináció van a csomagban, mint eddig.
(Az első szintű támogatók számára is elérhető már.)

Elnézést, csak egy kósza ötlet, de esetleg megfontolnátok Hpasp és Cifu korábbi munkáit felrakni, akár mint Patreon extra?
 
M

molnibalage

Guest
Elnézést, csak egy kósza ötlet, de esetleg megfontolnátok Hpasp és Cifu korábbi munkáit felrakni, akár mint Patreon extra?
Hpasp és Cifu a lektoraim és nagyon sokat segítenek, a Falkland szériában az átlagosnál is többet, ezért is van a bevezetőben kiemelve ez.
De ettől az Extrát is én csinálom.
Azért fizetős az extra tartalom, mert a videók mellé érkeznek, azokat egészítik ki töményebb / több infóval és érdekességgel.

Viszont az ő irásaik azok az ő 100%-os szellemi termékük, nem az én tulajdonom.
Tehát nem kerül fel oda, hiszen más tulajdonát nem árulja az ember.

Hogy Cifu írt-e a HTKA-ra, már nem emlékszem.
Cifu űrhajós anyagai a Logout oldalon kint vannak tudtommal.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Hpasp és Cifu a lektoraim és nagyon sokat segítenek, a Falkland szériában az átlagosnál is többet, ezért is van a bevezetőben kiemelve ez.
De ettől az Extrát is én csinálom.
Azért fizetős az extra tartalom, mert a videók mellé érkeznek, azokat egészítik ki töményebb / több infóval és érdekességgel.

Viszont az ő irásaik azok az ő 100%-os szellemi termékük, nem az én tulajdonom.
Tehát nem kerül fel oda, hiszen más tulajdonát nem árulja az ember.

Hogy Cifu írt-e a HTKA-ra, már nem emlékszem.
Cifu űrhajós anyagai a Logout oldalon kint vannak tudtommal.
Szerintem itt csak lektorált.
Oké, csak egy halvány 5let volt. Mindenesetre 1 szavazat arra, hogy valahol publikálják a régi műveiket, ha van rá erejük/szándékuk.
Cifunak volt egy "tatalék archívum" blogja a logoutos tartalmaihoz, amit nem frissít már néhány éve. Meg az Sg.hu-n vannak cikksorozatai, de ott a kereső gyakorlatilag használhatatlan.
 
M

molnibalage

Guest
1. szórakoztató :D
2. rávilágít, hogy miért nem javítanak ki patikára mindent és hogy mennyire vannak tisztában azzal,
hogy benne maradnak tévedések
+

Ismételni tudom maga, hogy ha időd engedi, nézd meg a fenti podcastot.
Minek?
Ott pont elmondják, hogy miért nem vágnak ki mindent, illetve a tévedésekről is esik szó.
Mármint általánosságban?
Cuki, hogy akkor le sem írják sehol, hogy hol mondtak orbitális ökörségeket, hanem SZÁNDÉKOSAN hagynak benne az anyagban?
Ne haragudj, de ez az igénytelenség mentegetése.
A pofám lesülne, ha tizedakkora faszságokat beszélnék, mint ezek a videóban.
Nem szakmai videóként kell felfogni, ennyi.
Bocs, de ez nem szakmaiságról szól.
Wiki szinten is faszságokat beszéltek, ami ultragáz.
Nem apróságokról van szó.

  • 121 tonnás lövegtorony vs 2000 tonna. A szezont keverték a fazonnal itt.
  • Nem műszaki, hanem TÉNYKÉRDÉS, hogy az Iowa-t kurvára nem torpedózta meg a romboló, csak 3 km-rel lőtt mellé...
  • A Iowa soha nem hajkurászta a Tirpitzet és Argentína közelében sem járt szerintem soha a WW II alatt. A T-t összekerte a GSp-vel, kb. 3,5-szeres tömegbeli eltérés van köztük,
Nagyon elegem van abból, hogy a középszer alatt levő kettővel "minőséget" is ilyen hülyeségekkel mentegetik az emberek.
És ezt szopják fel a kommentelők is. Meg "szakmai" videónak minősül az, hogy tudjad hol volt a hajó adott időben és hol nem? Hogy a sólyán épülő hajtók nem hajkurászták egymást?

Beszarok.
Vagy esetleg rászánhattak volna kb. 1 órát, hogy bullet point lista legyen, amit ott elmond.
Az igénytelenség csúcsa, amit ezek a kamermajmok előadtak. És sajnos a jelek szerint erre van igény.
 
M

molnibalage

Guest
1. szórakoztató :D
2. rávilágít, hogy miért nem javítanak ki patikára mindent és hogy mennyire vannak tisztában azzal,
hogy benne maradnak tévedések
Csak, hogy legyen mérce.

A Patreon korai hozzáférés videó kiadásakor néha előfordul, hogy benne marad valami apró hiba, egy elgépelés vagy fél mondat nem tiszta.
Még ilyenkor is veszem a fáradtságot és kijavítom, render, újrafeltölt. Úgy, hogy akár kommentek is elvesznek így a videó alól.

Akkor ők talán képernyőn kitehetnék, hogy "ezt benéztük" vagy alul pinnelt komment.
Persze értem én, ciki lenne, ha 2 oldalnyi szöveg lenne, hogy mit szar a videóban.
De aztán még a javító komment ellenére, még hogy neki áll fentebb?
Azért beszarok...

De értem én, könnyű a netes és TV-s népszerűség mögé bújni és kellemes érzés lehet, hogy a hulladék tartalmukat is felszopják.
Nem véletlenül nem ment ki soha tőlem lektorálás nélkül anyag. A legeleső F-111-es írást is elolvasták mások.

De egy nagy YT csati, az csak úgy mondhatja a faszságot, mert "nem szakmai" és "szórakoztató".
Éljen...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Csak, hogy legyen mérce.

A Patreon korai hozzáférés videó kiadásakor néha előfordul, hogy benne marad valami apró hiba, egy elgépelés vagy fél mondat nem tiszta.
Még ilyenkor is veszem a fáradtságot és kijavítom, render, újrafeltölt. Úgy, hogy akár kommentek is elvesznek így a videó alól.

Akkor ők talán képernyőn kitehetnék, hogy "ezt benéztük" vagy alul pinnelt komment.
Persze értem én, ciki lenne, ha 2 oldalnyi szöveg lenne, hogy mit szar a videóban.
De aztán még a javító komment ellenére, még hogy neki áll fentebb?
Azért beszarok...

De értem én, könnyű a netes és TV-s népszerűség mögé bújni és kellemes érzés lehet, hogy a hulladék tartalmukat is felszopják.
Nem véletlenül nem ment ki soha tőlem lektorálás nélkül anyag. A legeleső F-111-es írást is elolvasták mások.

De egy nagy YT csati, az csak úgy mondhatja a faszságot, mert "nem szakmai" és "szórakoztató".
Éljen...
Jóóóóóóóóó.
Akkor ne nézd meg, na! :D
 
M

molnibalage

Guest
Jóóóóóóóóó.
Akkor ne nézd meg, na! :D
Nah, a 14. percnél vagyok.

"Ezek vagyunk mi".

Értem. Azok akkor ők, akik miután nem vágják ki a tévedést, még védik a kommentek között.
Szuper.

15. perc eleje
Aha, csak nem írták ki a tévedést úgy, hogy csak az első 15 percben volt kb. 12 ökörség.
Nem pici, nem szőrözés Pistám, orbitális baromságok szerepeltek ok egymás hegyén hátán.
És a "szórakoztál vagy sem" rész a tipikus mentegetése a bizonyítványnak.

24:27
Na, kibújt a szög a zsákból, szórakoztatónak kell lenni és kész.
Az igényesség és pontosság meg nem számít semmit, amikor ismeretterjesztést csinálnak. Mármint papíron.

25:10
Hát, akkor relatív értelemben még az én csatornám is ott van, mint az övék, mert kb. 42-45% is már a végignézési arány globális a csatornán úgy, hogy a videók hossza átlagosan kb. 30 perc.

Amúgy kb. a magyar podcast terület is kb. annak tűnik, mint ami a kereskedelmi TV-k műsorai.
A celebek egymás szopkodják körbe, hogy mekkora jó fejek ők...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed