Militavia és a HTKA

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
No,ezt most jónak panaszkodtad el.....
Számomra az angol videóid érdektelenek-mert nem beszélek angolul.
Számomra,mint magyar embernek,sokkal fontosabb,hogy a magyar emberek számára nyújts ismeretterjesztő szolgáltatást,sem mint az angolnyelvű közösségnek.Főleg,hogy angol nyelven lehet találni éppen elég anyagot (az már a fogyasztó felelősége,hogy abbol mit,milyen szinvonalut fogyaszt) a neten,mig magyarul csak korlátozottan.Általad készitett,közérthető,stabil minőségű ismeretterjesztés meg egyenesen a hiánycikk kategóriája, ékes magyar nyelven.
Szóval számomra elpocsékolt idő minden perc,amit angol nyelvű anyag gyártásával töltesz.Mint a magyar nemzeti közöség tagjaként,és mint angolul nem beszélő öregedő faxként egyéni szempontbol is az az érdekem-hogy egyáltalán ne is foglalkozz angol nyelvű anyagok gyártásával........Az én szempontombol az angol nyelvű videók sikertelensége egyenesen érdek.Az az érdekem,hogy a magyar nyelvű anyagok legyenek sikeresek,és ez a siker adjon neked anyagi és erkölcsi ösztönzőt az ismeretterjesztő munkád folytatására,a már megszokott Molni minőségben.
Ez az érem egyik fele. :)
Csak a másik fele, hogy ha azt nézem, hogy Binkov hova jutott el úgy, hogy ő sem rövid videót csinál és nincs 3D animáció...
Na, az már potenciál...
... csak nem akar eljönni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 976
32 922
113
Ez az érem egyik fele. :)
Csak a másik fele, hogy ha azt nézem, hogy Binkov hova jutott el úgy, hogy ő sem rövid videót csinál és nincs 3D animáció...
Na, az már potenciál...
... csak nem akar eljönni.
Nézd az előnyeit annak,hogy ha csak magyar tartalmat gyártasz-mindenféle amcsi faxok nehezzebben fogják butitva lemásolni ;)
Te lehet,hogy nagyobb babérokra vágysz,de én megelékszem azzal,ha csak magyar viszonylatban válsz haditechnikai ismeretterjesztő etalonná.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 954
8 417
113
Ez az érem egyik fele. :)
Csak a másik fele, hogy ha azt nézem, hogy Binkov hova jutott el úgy, hogy ő sem rövid videót csinál és nincs 3D animáció...
Na, az már potenciál...
... csak nem akar eljönni.
Ezt szerelemből lehet csak csinálni. Kis ország, kis közösség kis bevétel (Magyarország). Angol nyelven viszont promotálás kéne, nem is kicsi és kérdéses, hogy van-e fogadóközönség?? Sok esetben jóval felületesebb anyagok kapnak nagyobb publicitást.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Ezt szerelemből lehet csak csinálni. Kis ország, kis közösség kis bevétel (Magyarország). Angol nyelven viszont promotálás kéne, nem is kicsi és kérdéses, hogy van-e fogadóközönség?? Sok esetben jóval felületesebb anyagok kapnak nagyobb publicitást.
Jelenleg a magyar csatorna termeli a pénzt, ami már nem vonalvastagságnyi.
Az angol csak viszi.
A tapasztalat eddig az, hogy a felületes fos megy nagyot angolul. Lásd a tegnap posztolt Sz-400 izét. A rendszer elmeit sem mutatta be és ezt szopják fel.
Egy ilyen környezetben és csak az erőlködést érzem. Egy ideig lehet bírni az erőlködést, de egy ponton túl céltalannak érzi az ember.
Emiatt könnyítem majd ki a kövi pár videót, hátha az elér valamit.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 976
32 922
113
Jelenleg a magyar csatorna termeli a pénzt, ami már nem vonalvastagságnyi.
Az angol csak viszi.
A tapasztalat eddig az, hogy a felületes fos megy nagyot. Lásd a tegnap posztolt Sz-400 izét. A rendszer elmeit sem mutatta be és ezt szopják fel.
Egy ilyen környezetben és csak az erőlködést érzem. Egy ideig lehet bírni az erőlködést, de egy ponton túl céltalannak érzi az ember.
Emiatt könnyítem majd ki a kövi pár videót, hátha az elér valamit.
Nagyon helyes,legalább nem pazrlod az idődet holmi ángilus hivságokra! :D
 
M

molnibalage

Guest
Nagyon helyes,legalább nem pazrlod az idődet holmi ángilus hivságokra! :D
Hát, mostanában még magyar sem megy annyira tempósan, mint szeretném. A tervezett Patreon premier a héten szerintem már nem fog megtörténni, remélhetőleg a jövő héten, de ott is már n+1 teendőm van.
 
  • Szomorú
Reactions: Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 976
32 922
113
Hát, mostanában még magyar sem megy annyira tempósan, mint szeretném. A tervezett Patreon premier a héten szerintem már nem fog megtörténni, remélhetőleg a jövő héten, de ott is már n+1 teendőm van.
Nolátod,éppen ezért nem szabad vesződni az úgy is csak csalódást keltő ángilus videókkal ;)
Amúgy szerintem az angol nyelvű piacon egyszerűen elnyom a komoly technikai hátteret is mozgósitani tudó "bulvárblogger"(vagy hogy a pékbe nevezzem?).Ezeknél a figuráknál a látvány pótolja technikai tartalmat.Inkább ne is akarj velük versenyezni.Nekem spec nem tetszene,ha elmennél a bulvármédia irányába.Angol nyelvű szakmai közönségnek meg csak egy érdekesség vagy,hisz ott a hatalmas angol nyelvű szakmai anyag.
Idehaza viszont igényes ismeretterjesztőként szinte monopolhelyzetben vagy (sajnos,Zrinyi feladata lenne,de igen gyatra munkát végeznek).Kisebb a piac,de ezen a piacon Te lehetsz a nagy hal-csak hát kicsi a piac.
Más.Emlitetted,hogy ráncfelvarni szeretnéd a HTŐ-t (remélem,irásban).Szerintem a történeti rész nem szorul komolyabb ráncfelvarrásra.A jelen rendszerei viszont alapos bővitésre igen.És főleg a feltörekvő gyártók,Korea,Kina,Izrael,Dél Afrika,türkisek technikája ma már egyre potensebb,és terjednek is a régi fejlesztők mellett.
 
M

molnibalage

Guest
Amúgy szerintem az angol nyelvű piacon egyszerűen elnyom a komoly technikai hátteret is mozgósitani tudó "bulvárblogger"(vagy hogy a pékbe nevezzem?).Ezeknél a figuráknál a látvány pótolja technikai tartalmat.Inkább ne is akarj velük versenyezni.Nekem spec nem tetszene,ha elmennél a bulvármédia irányába.
Nem bulvárról van szó. Csak pl. soha nem fogom elmagyarázni a vaksebesség fizikai háttérét, simán leírom, hogy ilyen van és emiatt van PRF, ami miatt a pásztázási idővel mi lesz. Ennyi. Az okozatot, mint jelenséget említem, de elmagyarázni nem fogom. Ilyen butításokra kell gondolni.

Más.Emlitetted,hogy ráncfelvarni szeretnéd a HTŐ-t (remélem,irásban).
Ez a Militavia csatorna. Soha többet nem lesz más írásban tőlem, mint a Patreon extra és a blog.hu-s leirat a hallássérültek miatt, vagy aki írásban szereti.
A csatorna tematikája a HTÖ, csak erősen buffolva és javítva. Nézd meg pl. a HTÖ Sz-25 és Sz-125 részeit és a videókat. De akár az SzA-75/Sz-75 családot. Brutális tartalmi és szintbeli különbség van köztük.

De ha megnézed a jenki SAM-et, az sincs túlcifrázva. Na, azok sem olyan szinten lesznek a videóban, mint a HTÖ-ben.
Csak a tempó lassabb emiatt.

A HTÖ óta megtanultam rajzolni basic szinten meg animálni, ami sokkal több lehetőséget ad és persze azóta tanultam sok újat is és fogok is még.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 976
32 922
113
Ilyen butításokra kell gondolni.
Spec nem a mérnöki szakismereteket igénylő dolgokra gondoltam,hanem az olyan látványra épitő slendrián videókra,mint amikre panaszkodtál.(különben én sem tudom,mi a pék az a vaksebesség-majd utánanézek)
Soha többet nem lesz más írásban tőlem
Ennek nem örülők-de elfogadom.Én csak egy ember vagyok,a tömeges igény a vidi.
Brutális tartalmi és szintbeli különbség van köztük.
Na, azok sem olyan szinten lesznek a videóban, mint a HTÖ-ben.
Ennek örülök.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 525
10 140
113
Spec nem a mérnöki szakismereteket igénylő dolgokra gondoltam,hanem az olyan látványra épitő slendrián videókra,mint amikre panaszkodtál.(különben én sem tudom,mi a pék az a vaksebesség-majd utánanézek)

Ennek nem örülők-de elfogadom.Én csak egy ember vagyok,a tömeges igény a vidi.


Ennek örülök.
97. oldal
 
  • Tetszik
Reactions: Negan
M

molnibalage

Guest
Spec nem a mérnöki szakismereteket igénylő dolgokra gondoltam,hanem az olyan látványra épitő slendrián videókra,mint amikre panaszkodtál.(különben én sem tudom,mi a pék az a vaksebesség-majd utánanézek)

Ennek nem örülők-de elfogadom.Én csak egy ember vagyok,a tömeges igény a vidi.
Minden írás kikerül a blog.hu-ra.
Olyan, mintha fejezeteként kapnád meg az új HTÖ-t.
Csak egészen más szinten. ;)
Patreon támogatóként meg főleg.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 976
32 922
113
Minden írás kikerül a blog.hu-ra.
Olyan, mintha fejezeteként kapnád meg az új HTÖ-t.
Csak egészen más szinten. ;)
Patreon támogatóként meg főleg.
Jó,hogy eszembe juttattad-legutóbbi videóidnál nem volt link a szöveges változathoz ódivatú faxok részére.(vagy annyira ódivatú vagyok,hogy nem találtam?)
 
M

molnibalage

Guest
Akkor egy kis publikus közlemény a szokásoktól eltérően a szélesebb publikumnak is egy kis helyzetjelentés.
Az utóbbi idők ütemezése szerint már érkeznie "kellet volna" a következő videónak.

Hogy a szélesebb közönség ne legyen kétségek között tartva. A csatornával semmi baj nincs, csak most picit tervekhez képest késve jön ki a következő anyag.
A meló és más egy időre teljesen betemetett. Emiatt csak nagyon kis lépésekkel, de készülgetett eddig a hétig a videó, de ezen a héten kb. 0 percet haladtam vele. Most 75%-on áll a kövi videó, ami szokás szerint cirka fél óra lesz. A téma a kb. fél éve pihenő téma, mondhatni a főszál a légvédelmi rakétás sorozat folytatása. A következő a sorban az Sz-200. A rendszer az őt megillető terjedelmet kapja, nagyon nem egy részben lesz róla szó. Patreon extra is lesz hozzá a 2. részt követően. Van rá esély, hogy idén kijön a 2. része is. Lesz 3. is, de az még messze van.
 
M

molnibalage

Guest
Így a 2022-es év végéhez közeledve egy kis számvetés. 2021-ben, a csatorna első teljes évében tizenegy videó lett feltöltve. Ebből az A-10-es nagyja 2020 végén készült és kettő rövidebb is volt, a két F-15-ről szóló. A többi videó valahol 25-35 perc között szórt.

2022-ben eddig nyolc videó került fel, viszont idén nem volt egy igazán rövid sem. A Kijev Szelleme volt a legrövidebb a maga 19 percével. A vadászgépes sorozat 2. része a maga 55 percével kvázi két videót tesz ki, így nézve már kilencről beszélünk. Az Sz-200 első része készen van, publikus lesz pénteken, így nézve már tíz a mennyiség és jó eséllyel év vége előtt kijöhet a 2. része, amivel tizenegy lesz idén is úgy, hogy közben volt több olyan időszak, amiből a néző nem sokat érzékelt, de alig volt idő a csatornára.

A jövőt nézve, remélhetőleg ez tempó tartható marad az évi 10-11 videó, még akkor is, ha ezek viszonylag hosszúak. Egyelőre még várni kell azon dolgokra, ahol rövidebbek lehetnek a videók úgy értem, hogy kb. max. 15 perc, de ilyen témák is vannak a talonban. A megfelelő felvezetés után főleg, ha már összemérhető egy koncepció egy másikkal, akkor egy adott egyszerűbb légvédelmi rendszer bemutatható lehet, mondjuk ennyi idő alatt. Mondjuk a 9K33 OSZA család után mondjuk a Roland Marder bemutatása és összevetése. Csak, hogy egy elég távoli terv villanjon meg.