Militavia és a HTKA

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Kiment a 9. Patreon extra, az F-15E gépek rendszeresítéséről szól részben, illetve némi képesség magyarázattal is. Lesz még ennek folytatása is.
Az anyag olyan hosszú, hogy felmondva egy 30 perces videó lenne kb.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and fishbed

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
9:37-nél már tévedés, csak beletekergetve. Ahol a Zircon vagy bármilyen HGV tud a ritka légkörben manőverezni, ott egy elfogó rakéta is tud.
Ez simán a payload és méret különbségekből adódik.

Amúgy a videó gerince az, amit anno én csináltam meg nekik, az felvizezve kb. A ballisztikus rakétás. Mert egy HSM/HGV szinte majdnem azonos cél. A végfázisban meg főleg. Tehát "nyugaton a helyzet változatlan.":
Amúgy YouTube videó javaslat a csatornádnak. Csinálj erre egy válaszvideót. Szerintem lenne rá igény.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Amúgy YouTube videó javaslat a csatornádnak. Csinálj erre egy válaszvideót. Szerintem lenne rá igény.
Binkov be fogja ajánlani majd újra a csatimat, ha majd az angol videóm kijött az F-117 vs S-125-ről.
Vele inkább nem rúgnám össze a port, mert ennyit nem ér meg.
Majd amúgy is megcsinálom egyszer a magyar ABM videó remaket, mert az övék erősen megvágott volt és én egy videóban kombinálhatom.
(Már, ha mire ideérnék lesz angol csatornám, mert eddig kiábrándító az egész.)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 981
23 010
113
Amúgy ez az a csatorna, ami minta lehetne számomra. Nem egésze világos, hogy ilyen kevés videóval hogyan lett ennyi követője.
Teljesen magánvélemény, de lehet már korábban is irtam:

Maga a videanyag.
A tiéd tárgyilagos, információ alapú, szépen le van vezetve minden, de jellemzően állóképeket és azokhoz gondosan elkészitett, de egyszerű animációkat használsz.
Megesett velem, hogy egy videódnak 3x álltam neki, mert kétszer is bealudtam rajta, bármennyire is érdekelt a téma. Persze én csak este YT-ozom, nyilván a fáradtságomnak volt betudható, de az embernek olyan érzése van, mint ha egy monoton előadáson lenne.
Amit követendő példának irtál, ott meg egy rakás video összevágott anyagára mondja fel a témát a srác, az embert leköti a képivilág ami kb. az ép elhangzottakhoz van igazitva. Ez a "filmhatás" emészthetővé és nyilván élvezhetőbbé teszi az ilyen esti mozizást...De ez csak az én totál szubjektiv észrevételem.
Azt meg már biztosan irtam, hogy ha a sarokban egy "bogárszemű" dúskeblű leányzó narrálná fel az egészet, az sok-sok premium előfizetőt hozna :rolleyes:. Ilyen a világ, na.:p Ettől még a tartalom nem kerülne háttérbe, de ha én pl. YT csatornát "épitenék" úgy, hogy abból azért némi anyagi haszon is származzon én ezeket a szempontokat is figyelembe venném.

Egyébként látva a tartalmi minőséget és a beléfektetett energiát remélem eljutnak olyan helyre is ezek az anyagok - akár kiegészitő szereppel - ahol ezeket a dolgokat pl. oktatják,...,csak igy tovább!
 
M

molnibalage

Guest
Teljesen magánvélemény, de lehet már korábban is irtam:

Maga a videanyag.
A tiéd tárgyilagos, információ alapú, szépen le van vezetve minden, de jellemzően állóképeket és azokhoz gondosan elkészitett, de egyszerű animációkat használsz.
Megesett velem, hogy egy videódnak 3x álltam neki, mert kétszer is bealudtam rajta, bármennyire is érdekelt a téma. Persze én csak este YT-ozom, nyilván a fáradtságomnak volt betudható, de az embernek olyan érzése van, mint ha egy monoton előadáson lenne.
Amit követendő példának irtál, ott meg egy rakás video összevágott anyagára mondja fel a témát a srác, az embert leköti a képivilág ami kb. az ép elhangzottakhoz van igazitva. Ez a "filmhatás" emészthetővé és nyilván élvezhetőbbé teszi az ilyen esti mozizást...De ez csak az én totál szubjektiv észrevételem.
Azt meg már biztosan irtam, hogy ha a sarokban egy "bogárszemű" dúskeblű leányzó narrálná fel az egészet, az sok-sok premium előfizetőt hozna :rolleyes:. Ilyen a világ, na.:p Ettől még a tartalom nem kerülne háttérbe, de ha én pl. YT csatornát "épitenék" úgy, hogy abból azért némi anyagi haszon is származzon én ezeket a szempontokat is figyelembe venném.

Egyébként látva a tartalmi minőséget és a beléfektetett energiát remélem eljutnak olyan helyre is ezek az anyagok - akár kiegészitő szereppel - ahol ezeket a dolgokat pl. oktatják,...,csak igy tovább!
Hogy nekik honnan van bátorságuk annyi lopott képanyag használatához, az számomra rejtély...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Catles
M

molnibalage

Guest
Teljesen magánvélemény, de lehet már korábban is irtam:

Maga a videanyag.
A tiéd tárgyilagos, információ alapú, szépen le van vezetve minden, de jellemzően állóképeket és azokhoz gondosan elkészitett, de egyszerű animációkat használsz.
Megesett velem, hogy egy videódnak 3x álltam neki, mert kétszer is bealudtam rajta, bármennyire is érdekelt a téma. Persze én csak este YT-ozom, nyilván a fáradtságomnak volt betudható, de az embernek olyan érzése van, mint ha egy monoton előadáson lenne.
A narrációm fejlődik, de nem látom célravezetőnek nem odaillő random képanyag bevágását.
Engem konkrétan irritál az, amikor full random nem odaillő képek és videókat vágnak be. A figyelmet is eltereli a mondanivalóról.
A paper skies féle videókat is 0 képanyaggal hallgattam végig tekerve és visszanézve láttam, hogy a képanyag semmit nem adott hozzá igazából.
Hogy mégis ennek fényében miért van igény erre nem nagyon tudom megérteni. De lehet, hogy túl mérnöki fejem van.
Amit követendő példának irtál, ott meg egy rakás video összevágott anyagára mondja fel a témát a srác, az embert leköti a képivilág ami kb. az ép elhangzottakhoz van igazitva. Ez a "filmhatás" emészthetővé és nyilván élvezhetőbbé teszi az ilyen esti mozizást...De ez csak az én totál szubjektiv észrevételem.
Lásd fent.
Egyébként látva a tartalmi minőséget és a beléfektetett energiát remélem eljutnak olyan helyre is ezek az anyagok - akár kiegészitő szereppel - ahol ezeket a dolgokat pl. oktatják,...,csak igy tovább!
Hivatásosok veregették meg a vállamat, de ennek igen nagy szerepe van Hpaspnak is.
Mondjuk azt én sem értem...és ezt már korábban is említetted
Nagyon ritkán én is bevágok videót, de ez eddig 10-20 sec-nél nem volt hosszabb és ott is remegett a lábam, hogy a content ID rendszer mit szól majd hozzá. A falklandi videóban is lesz két nagyon rövid bevágás és az F-117-esben is volt egy ilyen, a JSTAR-os rész. De, hogy egy videóban 10-20 perc ilyen legyen...? Tutira nem létezik ennyi licenszelhető anyag meg úgy, hogy ez meg is érje. Szerintem a tartalomgyártók egy része pofátlanul használja ezeket.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 144
14 641
113
Jó, lett az új rész is!
Ha egy észrevételem lehet, telefonon szinte élvezhetetlen, minimum 40 colos TV kell hozzá...

6xvtr1.jpg
 
M

molnibalage

Guest
A wallpaper csomag frissítésre került. Az új videóké benne van az utolsó csomag óta, és visszamenőleg sötétkék háttérrel is az összes korábbi.
 
M

molnibalage

Guest
Jó,rendben van,ez a vidi a dizájnolt gagyi a tömegeknek.
Te viszont csak maradj meg a szerény csomagolású tartalmasnál.Mert azért erre is szükség van.
Csak jelenleg nekem kerül pénzbe az angolul videózás. És rengeteg időbe is. Ami ugye pénz, én ez nem csak egy szólás.
Mert ugye, ha nincs angol videó, akkor gyorsabban készülhetne a magyar is. Egy ponton túl nem fogom a semmibe ölni az időmet és fizikailag is a pénzemet, ha soha nem lesz értelme anyagilag csinálni. Perpill sajnos ez látszik a számokból.

Viszonyításképpen. A magyar csatorna "videóközi" NAPI nézettsége 3-4 héttel utolsó premier után magasabb, mint amit az angol csatorna napi nézettsége a premier napján (!) hoz. És oda is csak 2-4 hét után zuhan vissza. Az angol csatorna 4-5 nap után visszaesik a "senki sem nézi" sávba.

Jelen pillanatban nem látszik az a pont, hogy valaha pénzt termeljen az angol csatorna. 10+ videó után sem találta meg a közönsége
A feliratkozó számot sem éri el a videók megtekintése. Csak a Moszkva haladta meg, mert egy reddites topikban ment kicsit jobban.
Jelenleg a magyar csatorna átlagos, tehát a kiugróan sikeres videó nélküli 28-30 napos nézettsége annyi, mint az angol csatornáé eddig. Összesen.
A magyar csatorna feliratkozószáma kb. 1,8-szoros, de a nézettsége meg 9-12-szeres.

Félreértés ne essék, a magyar csatornát sem csak a lelkesedés hajtja, hanem mert azért már el lehet mondani róla azt, hogy hozza azt a szintet, amiért van értelme már a lelkesedésből IS csinálni. Pusztán versenypiaci szemmel nézve még nem is minimálbéres vállalkozás, de messze túlteljesíti előzetes várakozásaimat és stabilan, megfelelő tempóban, stabilan növekszik a csatorna. Az angol meg messze alulteljesít.
A magyar csatorna havi növekvése 120-180 feliratkozó az átlagos időszakban, ha nem vesszük a Moszkva, Gripen és Oszirak videókat.
Az angol csatorna 1 év alatt tudott kb. 500-at összekaparni, a többi Binkov ajánlásból jött csak. )Ebből lesz még egy jövő év elején.)

Lehet, hogy szükség van, de eljöhet majd az a pillanat, ahogy az álmokat fel kell adni.
Akkor az angol csatorna legfeljebb takaréklángon lesz és nem lesz minden magyar videó "letükrözve".
Értem ez alatt, hogy sem a téma, sem a műszaki tartalom mélysége. Tehát pl. a falklandi téma lehet, hogy cakk pakk kimarad. (Ez most csak egy példa volt.)

A magyarhoz képest könnyített tartalom lesz, ami még úgy is hülyére pofozza a sok semmitmondó és pontatlan izét, amivel teli van a YT.
De, ha ezek sem hozzák egy idő utána nézőt, akkor bye-bye.
Emiatt pl. lehetséges, hogy a szokásokkal ellentétben előbb lesz Sz-300 videó angol nyelven. Csak a magyarhoz képest butítva.
Meg az Sz-200 is úgy készülne. Mondhatni két kísérleti projektként aztán meglátjuk. És talán lezárom a vadászgépes sorozatot. De, ha ezek után is az a helyzet, hogy semmi, akkor majd lehet, hogy lesz bejelentés, hogy támogatás hiányában game over.

Vagy akkor megpróbálhatom a független angol Patreon felületet, ahol per videó alapon lehetne támogatni, ha valakinek az időarányos nem tetszik és erre menne rá extra szint. Ilyen gondolatok mennek a fejemben. Aztán, ami elkészült majd linkelgetem (és remélem más is) mindenhol és talán egyszer lesz egy boom. De ha nem, akkor ez van, nem éri meg szórakozni ezzel. Megcsinálom a full populáris videókat angoul, de többet nem.
Az orosz SAM-eket, PATRIOT és társai, de ami magyar csatornát színesebbé teszi, az nem lesz az angolon és ami lesz, az sem a magyar szinten.
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: fishbed and kampfi

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 976
32 922
113
Csak jelenleg nekem kerül pénzbe az angolul videózás. És rengeteg időbe is. Ami ugye pénz, én ez nem csak egy szólás.
Mert ugye, ha nincs angol videó, akkor gyorsabban készülhetne a magyar is. Egy ponton túl nem fogom a semmibe ölni az időmet és fizikailag is a pénzemet, ha soha nem lesz értelme anyagilag csinálni. Perpill sajnos ez látszik a számokból.

Viszonyításképpen. A magyar csatorna "videóközi" NAPI nézettsége 3-4 héttel utolsó premier után magasabb, mint amit az angol csatorna napi nézettsége a premier napján (!) hoz. És oda is csak 2-4 hét után zuhan vissza. Az angol csatorna 4-5 nap után visszaesik a "senki sem nézi" sávba.

Jelen pillanatban nem látszik az a pont, hogy valaha pénzt termeljen az angol csatorna. 10+ videó után sem találta meg a közönsége
A feliratkozó számot sem éri el a videók megtekintése. Csak a Moszkva haladta meg, mert egy reddites topikban ment kicsit jobban.
Jelenleg a magyar csatorna átlagos, tehát a kiugróan sikeres videó nélküli 28-30 napos nézettsége annyi, mint az angol csatornáé eddig. Összesen.
A magyar csatorna feliratkozószáma kb. 1,8-szoros, de a nézettsége meg 9-12-szeres.

Félreértés ne essék, a magyar csatornát sem csak a lelkesedés hajtja, hanem mert azért már el lehet mondani róla azt, hogy hozza azt a szintet, amiért van értelme már a lelkesedésből IS csinálni. Pusztán versenypiaci szemmel nézve még nem is minimálbéres vállalkozás, de messze túlteljesíti előzetes várakozásaimat és stabilan, megfelelő tempóban, stabilan növekszik a csatorna. Az angol meg messze alulteljesít.
A magyar csatorna havi növekvése 120-180 feliratkozó az átlagos időszakban, ha nem vesszük a Moszkva, Gripen és Oszirak videókat.
Az angol csatorna 1 év alatt tudott kb. 500-at összekaparni, a többi Binkov ajánlásból jött csak. )Ebből lesz még egy jövő év elején.)

Lehet, hogy szükség van, de eljöhet majd az a pillanat, ahogy az álmokat fel kell adni.
Akkor az angol csatorna legfeljebb takaréklángon lesz és nem lesz minden magyar videó "letükrözve".
Értem ez alatt, hogy sem a téma, sem a műszaki tartalom mélysége. Tehát pl. a falklandi téma lehet, hogy cakk pakk kimarad. (Ez most csak egy példa volt.)

A magyarhoz képest könnyített tartalom lesz, ami még úgy is hülyére pofozza a sok semmitmondó és pontatlan izét, amivel teli van a YT.
De, ha ezek sem hozzák egy idő utána nézőt, akkor bye-bye.
Emiatt pl. lehetséges, hogy a szokásokkal ellentétben előbb lesz Sz-300 videó angol nyelven. Csak a magyarhoz képest butítva.
Meg az Sz-200 is úgy készülne. Mondhatni két kísérleti projektként aztán meglátjuk. És talán lezárom a vadászgépes sorozatot. De, ha ezek után is az a helyzet, hogy semmi, akkor majd lehet, hogy lesz bejelentés, hogy támogatás hiányában game over.

Vagy akkor megpróbálhatom a független angol Patreon felületet, ahol per videó alapon lehetne támogatni, ha valakinek az időarányos nem tetszik és erre menne rá extra szint. Ilyen gondolatok mennek a fejemben. Aztán, ami elkészült majd linkelgetem (és remélem más is) mindenhol és talán egyszer lesz egy boom. De ha nem, akkor ez van, nem éri meg szórakozni ezzel. Megcsinálom a full populáris videókat angoul, de többet nem.
Az orosz SAM-eket, PATRIOT és társai, de ami magyar csatornát színesebbé teszi, az nem lesz az angolon és ami lesz, az sem a magyar szinten.
No,ezt most jónak panaszkodtad el.....
Számomra az angol videóid érdektelenek-mert nem beszélek angolul.
Számomra,mint magyar embernek,sokkal fontosabb,hogy a magyar emberek számára nyújts ismeretterjesztő szolgáltatást,sem mint az angolnyelvű közösségnek.Főleg,hogy angol nyelven lehet találni éppen elég anyagot (az már a fogyasztó felelősége,hogy abbol mit,milyen szinvonalut fogyaszt) a neten,mig magyarul csak korlátozottan.Általad készitett,közérthető,stabil minőségű ismeretterjesztés meg egyenesen a hiánycikk kategóriája, ékes magyar nyelven.
Szóval számomra elpocsékolt idő minden perc,amit angol nyelvű anyag gyártásával töltesz.Mint a magyar nemzeti közöség tagjaként,és mint angolul nem beszélő öregedő faxként egyéni szempontbol is az az érdekem-hogy egyáltalán ne is foglalkozz angol nyelvű anyagok gyártásával........Az én szempontombol az angol nyelvű videók sikertelensége egyenesen érdek.Az az érdekem,hogy a magyar nyelvű anyagok legyenek sikeresek,és ez a siker adjon neked anyagi és erkölcsi ösztönzőt az ismeretterjesztő munkád folytatására,a már megszokott Molni minőségben.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed