Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Nézem ezt a dokumentumot, de ezt szerintem nem a 2021 májusi jelentésből vágták össze.A sok hangulatkeltő írás helyett valaki linkelje már be azt az eredeti jelenténst, amire minden cikk hivatkozik ...
Pont ezt akartam írni…pár éve volt egy nagyobb botrány hogy a BW eszközeinek milyen alacsony a bevethetősége…jó eséllyel az Afd ezt a jelentést hasznosította újra… ne feledjük hétvégén német választások lesznek és az afd elég szarul állNézem ezt a dokumentumot, de ezt szerintem nem a 2021 májusi jelentésből vágták össze.
Ez egy drón zavaró eszköz ha a kezelő vizuálisan észleli a drónt akkor aktiválja az eszközt ami blokkolja a drón GPS jel vételét és a drón "távirányítójával" a (drón) kapcsolatát...Tudja valaki, hogy ez mi lehet?!
Nézem ezt a dokumentumot, de ezt szerintem nem a 2021 májusi jelentésből vágták össze.
En mar feljebb linkeltem, ez az egesz keteves sztori - itt van egy tavalyi gyujtemenyem (ket komment egymas utan):Pont ezt akartam írni…pár éve volt egy nagyobb botrány hogy a BW eszközeinek milyen alacsony a bevethetősége…jó eséllyel az Afd ezt a jelentést hasznosította újra… ne feledjük hétvégén német választások lesznek és az afd elég szarul áll
kösz a linket, fel is használom.Sokszor úgy gondoljuk, hogy a magyar politikai viták egyediek, máshol stratégiai kérdésekben egység van. Hát nincs..
Politikai viták túsza a Bundeswehr modernizálása.
Google ford.
A német kormány jóváhagyta a 2022-es költségvetés tervezetét, amely a honvédelmi kiadások 49 milliárd euró feletti növelését írja elő. Hosszabb távon azonban a Szövetségi Köztársaság fegyveres erőinek finanszírozását politikai viták fenyegetik, amelyek a parlamenti választásokat figyelembe véve különösen veszélyesek lehetnek.
A német kormány döntése szerint a védelmi kiadásoknak az idei 46,93 milliárd euróról 2022-ben 49,29 milliárd euróra kell növekedniük. Ennek lehetővé kell tennie a Bundeswehr modernizációs programjainak nagy részét. - A biztonság (…) pénzbe kerül. Lehet, hogy a Németországot és az EU-t fenyegető veszélyek nem kerülnek széles körben szóba, de valósak - Annegret Kramp-Karrenbauer honvédelmi miniszter így kommentálta a védelmi kiadások növelésének szükségességét.
A Honvédelmi Minisztérium sajtóközleményében emlékeztet arra, hogy további forrásokat kell felhasználni, többek között szövetséges kötelezettségek teljesítése Németország által vagy védelmi együttműködés Norvégiával. Ez utóbbi magában foglalja a 212CD típusú tengeralattjárók beszerzését, amelyet hamarosan a parlamentnek jóvá kell hagynia.
Másrészről, bár a pénzeszközök nominális értéke a 2015. évi 33 milliárd euróról 2022-re tervezett több mint 49 milliárd euróra nőtt, Berlinnek még mindig nincs pénze fegyveres erőinek korszerűsítésére. Elsősorban pénzügyi okokból halasztották el a közepes hatótávolságú légvédelem alapos korszerűsítését, a SHORAD rétegre összpontosítva (amelyet egyébként az új TLVS rendszerrel párhuzamosan lehetne megvalósítani).
A német védelmi minisztérium által végrehajtott projektek gyakran drágák (lásd például: IFV Puma, Eurofighter). Ezenkívül az elmúlt években gyakran még a pótalkatrészek beszerzését is felhagyták, ami azt jelentette, hogy a védelmi kiadások növekedésének egy részét a berendezések folyamatos karbantartására kellett fordítani. Végül a szolgáltatás vonzerejének fenntartása érdekében a személyi kiadásokat is növelni kellannál is inkább, mivel a Bundeswehr száma a néhány évvel ezelőtti 177 000-ről 184 000 katonára nőtt. Néhány területet, amely speciálisan kiképzett katonákat igényel, szinte semmiből kell újjáépíteni, például a fent említett rövid hatótávolságú légvédelmet, amelyhez végül 2000-re lesz szükség. további munkahelyek. Tehát míg a minisztérium a 2022-es költségvetést elegendőnek ítélte, a 2023-2025-re vonatkozó "középtávú" terv nem biztosít megfelelő kiadásokat.
A képességhiányok sorozata ellenére Berlin a katonai modernizáció lelassulása előtt áll. Még a folyamatban lévő folyamat is felveti a politikai erők nagy részének - a posztkommunista Die Linke, de a Zöldek nagy részének és az SPD bizonyos részének - a "hagyományos" német pacifizmust bemutató és gyakran kritizáló, aggodalmát. például Németország részvétele a NATO Nuclear Sharing rendszerében, vagy a hadsereg szélesebb körű modernizációja - rámutatva az "egyéb igényekre", például egy járványra. A politikai viták pedig az elkövetkező években különösen érinthetik a Bundeswehrt.
Németországban szeptemberben parlamenti választásokat tartanak , ami a politikai színtér újramodellezéséhez vezethet Angela Merkel frakciójának támogatáscsökkenése miatt. A védelmi kiadások további és határozott 2 százalékos növelésére. A GDP-t (jelenleg ez a mutató meghaladja az 1,5% -ot, ami részben annak köszönhető, hogy a világjárvány következtében csökken a GDP) a CDU / CSU és a liberális FDP támogatja. A szélsőjobboldali AfD modernizálni akarja a Bundeswehr-t is, de ez viszont támogatja például a csapatok kivonását a keleti szárnyból és az Oroszországgal való szoros együttműködést, ezért követelései kedvezőtlenek a német szövetségesek számára a NATO-ban, és a a koalíció képességei nagyon korlátozottak. A "másik véglet" a szélsőbaloldali Die Linke, amely a védelmi költségvetés csökkentését akarja.
Másrészt a közepesen baloldali pártok - az SPD koalíció és a Zöldek - álláspontja kissé fejlődik,mert az előbbi határozottan "balra fordul", amelyet az új, a Nuclear Sharingnak szánt Super Hornet repülőgép bevezetésének ellenzése szimbolizál. Az SPD-ben a parlamenti többség elvesztésének emléke Helmut Schmidt kancellár kancellár kormányának szociáldemokrata kormányának döntése után, amely egyetértett a közepes hatótávolságú rakéták Európában történő telepítésével (és az a tény, hogy ez a döntés vezetett a hidegháború vége, Közép- és Kelet-Európa országainak felszabadítása és Németország újraegyesítése) élénk., az orosz lobbisták és az úgynevezett Russlandversteher, vagyis "akik megérzik Oroszországot" segítenek "elfelejteni" ). A Zöldek viszont valamivel kevésbé radikálisan követelik a Bundeswehr részvételének korlátozását, mint néhány évvel ezelőtt, de továbbra is szkeptikusak maradnak a transzatlanti együttműködéssel kapcsolatban, ahogy Angela Merkel kereszténydemokraták érzékelik.
Ez a mértéke a német hadsereg kibővítésének, amely már a jelenlegi nehézségekkel küzdő koalícióban van , tehát a választások eredményétől függ. Ha az ún A zöld-piros-piros koalíció (a Zöldek, az SPD és a Die Linke) várhatóan lelassítja a modernizációs folyamatot. Ha kormányt hoznak létre a kereszténydemokraták vagy az FDP részvételével, várhatóan folytatódik, bár sok problémával, mert - mint a közvélemény-kutatások mutatják - szinte minden koalíciós megállapodás valószínűleg tartalmaz egy "szkeptikus" SPD-t vagy a Zöldeket, a modernizáció körének korlátozására törekedve.
Ami Angela Merkel szabályának mérlegét illeti, ez nagyon kétértelmű. Habár a védelmi kiadásokat nominális értelemben hét év alatt mintegy felével növelték, korábban is jelentős strukturális csökkentéseket vezettek be, és a vásárlások gyakran nagy, tekintélyes és iparilag fontos programokra összpontosítottak (új harcosok, korvettek és fregattok), de nem biztosítottak a hadsereg számára átfogó képességek.
Ami a harc szárazföldi dimenzióját illeti, amelyet egy évtizeddel ezelőtt a legmélyebb vágásoknak vetettek alá - ellentétben például a haditengerészettel - a NATO szövetségeseinek nyilvánvalóan előnyös, hogy a németek elrendelték több mint 200 leopárd modernizálását szolgálatba kerülnek. Az ilyen harckocsikkal felszerelt egységek gyakorlatilag nincsenek légvédelmi fedéllel, és nem tudni, hogy ez mikor változik . Jó példa arra, hogy mihez vezet ez a megközelítés a fegyveres erők modernizálásában ... Litvánia, amely szorosan együttműködik Németországgal és a berlini vezetésű zászlóaljcsoportot fogadja.
A Krím orosz annektálása óta Vilniusnak sikerült bevezetnie a nagyon rövid hatótávolságú (Grom) és a rövid hatótávolságú (NASAMS) légvédelmi rendszereket, valamint az ATGM hordozórakétákkal és kis kaliberű ágyúkkal ellátott KTO Boxert. Németország hasonló osztályú felszerelések bevezetését tervezi, de a német Boxernek még mindig csak könnyebb fegyvereik vannak, a rövid hatótávolságú légvédelem alapvetően nem létezik. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy a litván hadsereg erősebb, de minden bizonnyal átgondoltabban és hatékonyabban építi fel a kollektív védelemben hasznos képességeket, amit Berlin sok okból nem tesz meg.
Ezek és más képességbeli hiányosságok erősen befolyásolják Németország hitelességét a szövetségesekkel szemben. Így van ez a Nuclear Sharing program esetleges lemondásával is. A Bundeswehr kilátásai pedig a parlamenti választások után nem túl kedvezőek. Ez a NATO szövetségeseire is kiterjed.
kicsit frissebb cikkSokszor úgy gondoljuk, hogy a magyar politikai viták egyediek, máshol stratégiai kérdésekben egység van. Hát nincs..
Politikai viták túsza a Bundeswehr modernizálása.
Google ford.
A német kormány jóváhagyta a 2022-es költségvetés tervezetét, amely a honvédelmi kiadások 49 milliárd euró feletti növelését írja elő. Hosszabb távon azonban a Szövetségi Köztársaság fegyveres erőinek finanszírozását politikai viták fenyegetik, amelyek a parlamenti választásokat figyelembe véve különösen veszélyesek lehetnek.
A német kormány döntése szerint a védelmi kiadásoknak az idei 46,93 milliárd euróról 2022-ben 49,29 milliárd euróra kell növekedniük. Ennek lehetővé kell tennie a Bundeswehr modernizációs programjainak nagy részét. - A biztonság (…) pénzbe kerül. Lehet, hogy a Németországot és az EU-t fenyegető veszélyek nem kerülnek széles körben szóba, de valósak - Annegret Kramp-Karrenbauer honvédelmi miniszter így kommentálta a védelmi kiadások növelésének szükségességét.
A Honvédelmi Minisztérium sajtóközleményében emlékeztet arra, hogy további forrásokat kell felhasználni, többek között szövetséges kötelezettségek teljesítése Németország által vagy védelmi együttműködés Norvégiával. Ez utóbbi magában foglalja a 212CD típusú tengeralattjárók beszerzését, amelyet hamarosan a parlamentnek jóvá kell hagynia.
Másrészről, bár a pénzeszközök nominális értéke a 2015. évi 33 milliárd euróról 2022-re tervezett több mint 49 milliárd euróra nőtt, Berlinnek még mindig nincs pénze fegyveres erőinek korszerűsítésére. Elsősorban pénzügyi okokból halasztották el a közepes hatótávolságú légvédelem alapos korszerűsítését, a SHORAD rétegre összpontosítva (amelyet egyébként az új TLVS rendszerrel párhuzamosan lehetne megvalósítani).
A német védelmi minisztérium által végrehajtott projektek gyakran drágák (lásd például: IFV Puma, Eurofighter). Ezenkívül az elmúlt években gyakran még a pótalkatrészek beszerzését is felhagyták, ami azt jelentette, hogy a védelmi kiadások növekedésének egy részét a berendezések folyamatos karbantartására kellett fordítani. Végül a szolgáltatás vonzerejének fenntartása érdekében a személyi kiadásokat is növelni kellannál is inkább, mivel a Bundeswehr száma a néhány évvel ezelőtti 177 000-ről 184 000 katonára nőtt. Néhány területet, amely speciálisan kiképzett katonákat igényel, szinte semmiből kell újjáépíteni, például a fent említett rövid hatótávolságú légvédelmet, amelyhez végül 2000-re lesz szükség. további munkahelyek. Tehát míg a minisztérium a 2022-es költségvetést elegendőnek ítélte, a 2023-2025-re vonatkozó "középtávú" terv nem biztosít megfelelő kiadásokat.
A képességhiányok sorozata ellenére Berlin a katonai modernizáció lelassulása előtt áll. Még a folyamatban lévő folyamat is felveti a politikai erők nagy részének - a posztkommunista Die Linke, de a Zöldek nagy részének és az SPD bizonyos részének - a "hagyományos" német pacifizmust bemutató és gyakran kritizáló, aggodalmát. például Németország részvétele a NATO Nuclear Sharing rendszerében, vagy a hadsereg szélesebb körű modernizációja - rámutatva az "egyéb igényekre", például egy járványra. A politikai viták pedig az elkövetkező években különösen érinthetik a Bundeswehrt.
Németországban szeptemberben parlamenti választásokat tartanak , ami a politikai színtér újramodellezéséhez vezethet Angela Merkel frakciójának támogatáscsökkenése miatt. A védelmi kiadások további és határozott 2 százalékos növelésére. A GDP-t (jelenleg ez a mutató meghaladja az 1,5% -ot, ami részben annak köszönhető, hogy a világjárvány következtében csökken a GDP) a CDU / CSU és a liberális FDP támogatja. A szélsőjobboldali AfD modernizálni akarja a Bundeswehr-t is, de ez viszont támogatja például a csapatok kivonását a keleti szárnyból és az Oroszországgal való szoros együttműködést, ezért követelései kedvezőtlenek a német szövetségesek számára a NATO-ban, és a a koalíció képességei nagyon korlátozottak. A "másik véglet" a szélsőbaloldali Die Linke, amely a védelmi költségvetés csökkentését akarja.
Másrészt a közepesen baloldali pártok - az SPD koalíció és a Zöldek - álláspontja kissé fejlődik,mert az előbbi határozottan "balra fordul", amelyet az új, a Nuclear Sharingnak szánt Super Hornet repülőgép bevezetésének ellenzése szimbolizál. Az SPD-ben a parlamenti többség elvesztésének emléke Helmut Schmidt kancellár kancellár kormányának szociáldemokrata kormányának döntése után, amely egyetértett a közepes hatótávolságú rakéták Európában történő telepítésével (és az a tény, hogy ez a döntés vezetett a hidegháború vége, Közép- és Kelet-Európa országainak felszabadítása és Németország újraegyesítése) élénk., az orosz lobbisták és az úgynevezett Russlandversteher, vagyis "akik megérzik Oroszországot" segítenek "elfelejteni" ). A Zöldek viszont valamivel kevésbé radikálisan követelik a Bundeswehr részvételének korlátozását, mint néhány évvel ezelőtt, de továbbra is szkeptikusak maradnak a transzatlanti együttműködéssel kapcsolatban, ahogy Angela Merkel kereszténydemokraták érzékelik.
Ez a mértéke a német hadsereg kibővítésének, amely már a jelenlegi nehézségekkel küzdő koalícióban van , tehát a választások eredményétől függ. Ha az ún A zöld-piros-piros koalíció (a Zöldek, az SPD és a Die Linke) várhatóan lelassítja a modernizációs folyamatot. Ha kormányt hoznak létre a kereszténydemokraták vagy az FDP részvételével, várhatóan folytatódik, bár sok problémával, mert - mint a közvélemény-kutatások mutatják - szinte minden koalíciós megállapodás valószínűleg tartalmaz egy "szkeptikus" SPD-t vagy a Zöldeket, a modernizáció körének korlátozására törekedve.
Ami Angela Merkel szabályának mérlegét illeti, ez nagyon kétértelmű. Habár a védelmi kiadásokat nominális értelemben hét év alatt mintegy felével növelték, korábban is jelentős strukturális csökkentéseket vezettek be, és a vásárlások gyakran nagy, tekintélyes és iparilag fontos programokra összpontosítottak (új harcosok, korvettek és fregattok), de nem biztosítottak a hadsereg számára átfogó képességek.
Ami a harc szárazföldi dimenzióját illeti, amelyet egy évtizeddel ezelőtt a legmélyebb vágásoknak vetettek alá - ellentétben például a haditengerészettel - a NATO szövetségeseinek nyilvánvalóan előnyös, hogy a németek elrendelték több mint 200 leopárd modernizálását szolgálatba kerülnek. Az ilyen harckocsikkal felszerelt egységek gyakorlatilag nincsenek légvédelmi fedéllel, és nem tudni, hogy ez mikor változik . Jó példa arra, hogy mihez vezet ez a megközelítés a fegyveres erők modernizálásában ... Litvánia, amely szorosan együttműködik Németországgal és a berlini vezetésű zászlóaljcsoportot fogadja.
A Krím orosz annektálása óta Vilniusnak sikerült bevezetnie a nagyon rövid hatótávolságú (Grom) és a rövid hatótávolságú (NASAMS) légvédelmi rendszereket, valamint az ATGM hordozórakétákkal és kis kaliberű ágyúkkal ellátott KTO Boxert. Németország hasonló osztályú felszerelések bevezetését tervezi, de a német Boxernek még mindig csak könnyebb fegyvereik vannak, a rövid hatótávolságú légvédelem alapvetően nem létezik. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy a litván hadsereg erősebb, de minden bizonnyal átgondoltabban és hatékonyabban építi fel a kollektív védelemben hasznos képességeket, amit Berlin sok okból nem tesz meg.
Ezek és más képességbeli hiányosságok erősen befolyásolják Németország hitelességét a szövetségesekkel szemben. Így van ez a Nuclear Sharing program esetleges lemondásával is. A Bundeswehr kilátásai pedig a parlamenti választások után nem túl kedvezőek. Ez a NATO szövetségeseire is kiterjed.
Érdekes ez a vergodes amit a németek levagnak, meg nincs itt az ideje egy erős nemet hadseregnek.kicsit frissebb cikk
Bundestagswahl 2021
Überblick zu Hintergründen, Analysen und Interviews bei tagesschau.de - die erste Adresse für Nachrichten und umfassende Berichte zu aktuellen Themen.www.tagesschau.de
Modernisierung der Streitkräfte geht weiter: Rund 19 Milliarden Euro freigegeben
Der Haushaltsausschuss des Bundestages hat insgesamt rund 19 Milliarden Euro für die weitere Modernisierung der Bundeswehr freigegeben.www.bmvg.de
Moat az ostobaságot félretéve: mitől lesz ez "terrorszervezet" tulajdonképpen...? Innen siman zsoldosvallalkozasnak tűnik, ami meg nem tilos.Zsoldossereget toborzó volt német katonákat kapcsoltak le terrorizmus gyanújával
Úgy tudni, a jemeni polgárháborúba akartak beavatkozni.hvg.hu
"Őrizetbe vették a német hadsereg (Bundeswehr) két korábbi tagját, akiket terrorszervezet létrehozásának kísérletével gyanúsítanak [...] Az ügyészség szerint 2021 elején határozták el, hogy a vezetésük alatt korábbi katonákból és rendőrökből 100–150 fős zsoldoshadsereget alakítanak ki. Fejenként 40 ezer eurós havi bevételre számítottak. [...] Az ügyészség úgy tudja, hogy a zsoldosokkal a jemeni polgárháborúba akartak beavatkozni, hogy kikényszerítsék a béketárgyalásokat az Irán támogatását élvező, síita húszi felkelők és a nemzetközileg elismert kormány között. A műveletet reményeik szerint Szaúd-Arábia finanszírozta volna. Meg is próbálták felvenni a kapcsolatot a szaúdi kormánnyal, de az ügyészség szerint nem jutottak eredményre, nem kaptak választ a megkereséseikre."