Minden ami Bundeswehr (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
És leírni az okokat?
220 Puma beszerzésének a visszamondása vagy korlátlan idejű halasztása a téma. Jövőre kellene megkapniuk, de az is már csúsztatott határidő. A már átadott 350 Puma a
átalakítása is leáll.

Ez az RM-nek, de főleg a KMW-nek 5,2 milliárd eurojába fájhat.
1.000 munkahely elvesztése és egy KMW üzemrész bezárása fenyeget.

Az ok a pénz. Más hadiipari projektek többletköltségei. Főleg a közös európai vadaszgépprojekt és a haditengerészet hajó és tengeralattjáró projektjei.

A tippem, ahogy az TLVS rakétavédelmi rendszert lefújták egy minimum halasztás ebben is benne van. Nem eléggé elkötelezett a német kormány a haderőfejlesztési mellett. Ez a Zöldek kormányra kerülésével romlani fog.

Mások a prioritások, a hagyományos német ipat lobbiereje romlik. Ezt a cikket sztem a hadiipar szivárogtatta ki, hogy hátha nyomást tudnak gyakorolni a munkahelyek révén választás előtt a törvényhozókra.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 336
76 985
113
220 Puma beszerzésének a visszamondása vagy korlátlan idejű halasztása a téma. Jövőre kellene megkapniuk, de az is már csúsztatott határidő. A már átadott 350 Puma a
átalakítása is leáll.

Ez az RM-nek, de főleg a KMW-nek 5,2 milliárd eurojába fájhat.
1.000 munkahely elvesztése és egy KMW üzemrész bezárása fenyeget.

Az ok a pénz. Más hadiipari projektek többletköltségei. Főleg a közös európai vadaszgépprojekt és a haditengerészet hajó és tengeralattjáró projektjei.

A tippem, ahogy az TLVS rakétavédelmi rendszert lefújták egy minimum halasztás ebben is benne van. Nem eléggé elkötelezett a német kormány a haderőfejlesztési mellett. Ez a Zöldek kormányra kerülésével romlani fog.

Mások a prioritások, a hagyományos német ipat lobbiereje romlik. Ezt a cikket sztem a hadiipar szivárogtatta ki, hogy hátha nyomást tudnak gyakorolni a munkahelyek révén választás előtt a törvényhozókra.
Most erre mit lehet mondani?Ha ekkora kretének akkor meg is érdemlik.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 570
113
A Luftwaffe üzemanyag-ellátása...
fbg-karte-ceps-neps-deutscher-teil-2021-data.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 570
113
Érdekes a nyugati irányú kitettsége. Vajon miért van ez?
Szerintem azért mert a hidegháború alatt így építették ki. Nyugat- és Kelet-Németország egyesülése után pedig nem bővítették a keleti országrész felé, mert nem volt rá se igény, se szándék, se pénz az elmúlt 30 évben.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Szerintem azért mert a hidegháború alatt így építették ki. Nyugat- és Kelet-Németország egyesülése után pedig nem bővítették a keleti országrész felé, mert nem volt rá se igény, se szándék, se pénz az elmúlt 30 évben.
Nekem is ez volt a gyanúm, de érdekes mégis a hiány a keleti oldalon. Mármint ott húzódott az ellenoldal hasonló léptékű készenléti ereje, bázisai, logisztikája, repterei, azok annyira leépültek vajon, hogy nyomuk sincs, vagy sosem volt?
 
S

speziale

Guest
Most erre mit lehet mondani?Ha ekkora kretének akkor meg is érdemlik.

Berakom ide is...ez azért minimmum megkérdőjelezi annak az újságnak az infóit:



"...Today, Wednesday, March 24th, the federal cabinet approved the key figures for the federal budget, including the defense budget and the financial plan for the period up to 2025.

Accordingly, the defense budget is set to increase further in 2022 - from 46.93 billion euros to 49.29 billion euros. This corresponds to an increase of five percent compared to the previous year. The Federal Ministry of Defense has thus successfully negotiated the benchmark for the 2022 budget..."

másik érdekesség:

"The defense budget has increased gradually over the past few years. In 2014, the target budget was still 32.4 billion euros. In 2017 it increased to around 37 billion euros. In 2019 it is now around 43.2 billion euros."

ez azt jelentené, hogy 2014 és 2022 között több mint 50%-kal nőne a német military költés, ami azért a német kb. átlagosan 1%-os inflációt figyelembe véve, reálértéken is elég masszív
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 570
113
Berakom ide is...ez azért minimmum megkérdőjelezi annak az újságnak az infóit:



"...Today, Wednesday, March 24th, the federal cabinet approved the key figures for the federal budget, including the defense budget and the financial plan for the period up to 2025.

Accordingly, the defense budget is set to increase further in 2022 - from 46.93 billion euros to 49.29 billion euros. This corresponds to an increase of five percent compared to the previous year. The Federal Ministry of Defense has thus successfully negotiated the benchmark for the 2022 budget..."

másik érdekesség:

"The defense budget has increased gradually over the past few years. In 2014, the target budget was still 32.4 billion euros. In 2017 it increased to around 37 billion euros. In 2019 it is now around 43.2 billion euros."

ez azt jelentené, hogy 2014 és 2022 között több mint 50%-kal nőne a német military költés, ami azért a német kb. átlagosan 1%-os inflációt figyelembe véve, reálértéken is elég masszív

Ezt egy március 24-én megjelent írás... miért linkelted ezt be most több topikba is?
 
S

speziale

Guest
Ezt egy március 24-én megjelent írás... miért linkelted ezt be most több topikba is?

azt hittem ebből egyértelmű:

"...ez azért minimmum megkérdőjelezi annak az újságnak az infóit:"

meg mondjuk az ilyen reakciók miatt:

"Nem eléggé elkötelezett a német kormány a haderőfejlesztési mellett."
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 988
113
Nekem is ez volt a gyanúm, de érdekes mégis a hiány a keleti oldalon. Mármint ott húzódott az ellenoldal hasonló léptékű készenléti ereje, bázisai, logisztikája, repterei, azok annyira leépültek vajon, hogy nyomuk sincs, vagy sosem volt?
Keletiek közül csak a rostoki (ez civil is egyben) meg a holzdorfi maradt meg, az összes többi bezárt 90-2010 között vagy civil lett.
Marxwalde repteret pl telepakolták napelemmel :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 570
113
azt hittem ebből egyértelmű:

"...ez azért minimmum megkérdőjelezi annak az újságnak az infóit:"

meg mondjuk az ilyen reakciók miatt:

"Nem eléggé elkötelezett a német kormány a haderőfejlesztési mellett."
Ha jól értem, akkor te az április 22-i Pumás cikkre linkelted ezt a március 24-i írást válaszul?
Ez a 2021. március 29-én linkelt cikk épp a te általad most linkelt márciusi írásra reagál és úgy űnik hogy az történik, amit megjósolt.
 
S

speziale

Guest
Ha jól értem, akkor te az április 22-i Pumás cikkre linkelted ezt a március 24-i írást válaszul?
Ez a 2021. március 29-én linkelt cikk épp a te általad most linkelt márciusi írásra reagál és úgy űnik hogy az történik, amit megjósolt.

Őszintén szólva nem hittem volna, hogy ekkora baj lesz, hogy berakok egy német védelmi minisztériumi közleményt.
Nem olvasom a nap 24 órájában a HTKA-t, így nem láttam a belinkelt cikket.
Ugyanakkor én egy Védelmi minisztériumi anyagot linkeltem, ami ezzel kezdődik:

"Today, Wednesday, March 24th, the federal cabinet approved the key figures for the federal budget, including the defense budget and the financial plan for the period up to 2025."

Amit SilviD berakott az meg egy óriási adag spekulációt tartalmazó újságcikk, ami ráadásul rengeteg csúsztatást is tartalmaz...

a német parlament 2019 közepén hagyta jóvá a tervezetet ami biztosítja a további 210 PUMA beszerzéséhez szükséges forrásokat

"https://esut.de/2019/06/fachbeitrae...u-210-weitere-schuetzenpanzer-puma-gesichert/"

azért talán nem túl erős az a feltételezés, hogy ha ez megtörtént, akkor a fent említett 2025-ig szóló pénzügyi tervben benne van az ehhez szükséges pénzösszeg..

persze ha kormányváltás lesz minden lehetséges...persze az más kérdés, hogy az SPD jelenleg is kormányon van Németországban, szóval ehhez ők is a nevüket adták
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Őszintén szólva nem hittem volna, hogy ekkora baj lesz, hogy berakok egy német védelmi minisztériumi közleményt.
Nem olvasom a nap 24 órájában a HTKA-t, így nem láttam a belinkelt cikket.
Ugyanakkor én egy Védelmi minisztériumi anyagot linkeltem, ami ezzel kezdődik:

"Today, Wednesday, March 24th, the federal cabinet approved the key figures for the federal budget, including the defense budget and the financial plan for the period up to 2025."

Amit SilviD berakott az meg egy óriási adag spekulációt tartalmazó újságcikk, ami ráadásul rengeteg csúsztatást is tartalmaz...

a német parlament 2019 közepén hagyta jóvá a tervezetet ami biztosítja a további 210 PUMA beszerzéséhez szükséges forrásokat

"https://esut.de/2019/06/fachbeitrae...u-210-weitere-schuetzenpanzer-puma-gesichert/"

azért talán nem túl erős az a feltételezés, hogy ha ez megtörtént, akkor a fent említett 2025-ig szóló pénzügyi tervben benne van az ehhez szükséges pénzösszeg..

persze ha kormányváltás lesz minden lehetséges...persze az más kérdés, hogy az SPD jelenleg is kormányon van Németországban, szóval ehhez ők is a nevüket adták
Nem a szocik a gyenge láncszem.
Vannak ott újhullámos trendi pártok, akiknek a fák meg a zajterhelés fontosabb mint a KMW gyakorlópályája München mellett. Erről konkrét városi beadványuk volt a Zöldeknek.

Abban igazad van, hogy a német cikk spekuláció. Egyszerű lett volna a Miniszteriumnak cáfolni, hisz meg is kereste őket az újság. Nem kommentálták és azóta sem.

Mint írtam én sem veszem készpénznek de komoly figyelmeztető jel. Hasonló a sztori, mint a TLVS-nél volt. Annak kuka lett a vége.
Ez sztem egy minisztériumi belső anyag, egy alternativa, hogy a covid miatti kieső költséget valahol megfogják.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 570
113
Őszintén szólva nem hittem volna, hogy ekkora baj lesz, hogy berakok egy német védelmi minisztériumi közleményt.
Nem olvasom a nap 24 órájában a HTKA-t, így nem láttam a belinkelt cikket.
Ugyanakkor én egy Védelmi minisztériumi anyagot linkeltem, ami ezzel kezdődik:

"Today, Wednesday, March 24th, the federal cabinet approved the key figures for the federal budget, including the defense budget and the financial plan for the period up to 2025."

Amit SilviD berakott az meg egy óriási adag spekulációt tartalmazó újságcikk, ami ráadásul rengeteg csúsztatást is tartalmaz...

a német parlament 2019 közepén hagyta jóvá a tervezetet ami biztosítja a további 210 PUMA beszerzéséhez szükséges forrásokat

"https://esut.de/2019/06/fachbeitrae...u-210-weitere-schuetzenpanzer-puma-gesichert/"

azért talán nem túl erős az a feltételezés, hogy ha ez megtörtént, akkor a fent említett 2025-ig szóló pénzügyi tervben benne van az ehhez szükséges pénzösszeg..

persze ha kormányváltás lesz minden lehetséges...persze az más kérdés, hogy az SPD jelenleg is kormányon van Németországban, szóval ehhez ők is a nevüket adták

Nem baj, hogy belinkelted. Nekem nem állt össze a kép, nem értettem. Ezért kérdeztem. Így már értem a gondolatmenetedet.