Minden ami Bundeswehr (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
Senkinek nincs tartaléka, mindent odaadtak az ukránoknak, milyen tartalékról beszélsz?
Óóó dehogynem van!
Csak a BW-nek a különben sem meglévő aktív készleteit kellett odaadnia - politikai nyomásra.
Nézd már meg a franciákat. Mit adtak. Kivont, vagy már kivonás félben lévő technika raktárban lévő darabjait. RC-10, első generációs Caesar-t (már megrendelték a pótlást)
Hogy is áll a BW PZH-val? Vagy Leopard 2-vel? PUMA-val/Marderrel? Mikorra érkezik a pótlás? Szerinted miért nem ment egy kumma Leclerc sem Ukrajnába? Helyette mentek a folyamatosan leváltásban lévő VAB-ok. Már használják a helyette érkező Griffonokat.
Amerika szerinted miért 2 év késéssel küldi be csak az Abrams-ot? Akkor is egy röhejes 31db-os mennyiséggel.
A Marines megszüntette a fegyvernemet. 452db volt nekik állományban (M1A1). Ebből 323db-ot átadtak az Armynak.
Ukrajna meg nagy húzódozva kap 31db-ot.

Tessék így néz ki pár normális katonai megrendelés.
Serval
Griffon
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
Nem akarok beleugatni, de a BW egy irdatlan rossz példa amit használtok
A sztori onnan indult, hogy a nyomorult BW megrendelt (lehívott!) 50db Dingo-t egy keretszerződésből, aminek darabja 2M eurora jön ki.
Erre írtam, hogy az ilyen f@szságok miatt nincs pénze a BW-nek. Erre @dudi meggyőződésből bizonygatja, hogy márpedig a BW nem csóró.
Én szokás szerint oldalakat teleírok példákkal, érvekkel, linkekkel, @dudi meg szokás szerint az igen megalapozott és cizellált "de akkor is" érvelési technikával viszi előre a vitát. :rolleyes:
Megint én vagyok a hülye, hogy...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 286
79 019
113
A sztori onnan indult, hogy a nyomorult BW megrendelt (lehívott!) 50db Dingo-t egy keretszerződésből, aminek darabja 2M eurora jön ki.
Erre írtam, hogy az ilyen f@szságok miatt nincs pénze a BW-nek. Erre @dudi meggyőződésből bizonygatja, hogy márpedig a BW nem csóró.
Én szokás szerint oldalakat teleírok példákkal, érvekkel, linkekkel, @dudi meg szokás szerint az igen megalapozott és cizellált "de akkor is" érvelési technikával viszi előre a vitát. :rolleyes:
Megint én vagyok a hülye, hogy...
Révai lexikont is írhatsz, évi 50-60 milliárdot költenek 200.000 emberre ezzel a világ egyik leggazdagabb hadereje a BW, csak nem akarod felfogni. A te érvrendszered semmi másból nem áll, csak abból, hogy nincs egyenlőség aközött, hogy a BW mire költi a pénzét és aközött, hogy szerinted mire kéne költenie.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 505
14 669
113
Vagy hogy még tragikusabb a helyzet, mivel még horror fizetéssel sem találnak elegendő karbantartót, így egy csomó típust (NH-90, A400M, stb. ) külsős civil karbantartókkal szervizeltetnek alap szinten is.
Lehet be kellene vezetni mint idehaza.
Kb nulla elvárás felvèteli.
Kb nulla orvosi vizsgálat.
Többszörös fizetèse az átlagnak.
Máris dől az ember.:D

Na mondjuk karbantartónak mèg így is necces.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
Révai lexikont is írhatsz, évi 50-60 milliárdot költenek 200.000 emberre ezzel a világ egyik leggazdagabb hadereje a BW, csak nem akarod felfogni. A te érvrendszered semmi másból nem áll, csak abból, hogy nincs egyenlőség aközött, hogy a BW mire költi a pénzét és aközött, hogy szerinted mire kéne költenie.
Valami baj van a szemeddel!
Én egy szóval sem írtam olyat, hogy mire kellene költenie. Én végig arról írtam, hogy mire, és hogyan NEM kellene költenie.
Hogy mire költ (vagy még inkább mire TUD költeni) a BW, azzal főleg saját magának van problémája.
Még egyszer leírom:
A csóróság mindig relativ. Ha neked van egy 500.000-es fizetésed, de az albérleted 400.000Ft-ba kerül - csak azért mert te sznob vagy és a Rózsadombon akarsz garzont bérelni.
Ha marad 100.000-ed a hónapra, akkor szerinted csóró vagy, vagy nem? Jól gazdálkodsz, vagy nem? Lehetne-e ezt jobban is csinálni, vagy nem?
És akkor most helyettesítsd be a méregdrága rózsadombi albit, a 2M-s mikro mennyiségben megrendelt Dingoval.
De biztosan úgy van az jól....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
Lehet be kellene vezetni mint idehaza.
Kb nulla elvárás felvèteli.
Kb nulla orvosi vizsgálat.
Többszörös fizetèse az átlagnak.
Máris dől az ember.:D

Na mondjuk karbantartónak mèg így is necces.
Hiába van (NATO) átlagon felüli fizu, ha a civil szférában odakint jóval jobban lehet keresni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 286
79 019
113
Valami baj van a szemeddel!
Én egy szóval sem írtam olyat, hogy mire kellene költenie. Én végig arról írtam, hogy mire, és hogyan NEM kellene költenie.
Hogy mire költ (vagy még inkább mire TUD költeni) a BW, azzal főleg saját magának van problémája.
Még egyszer leírom:
A csóróság mindig relativ. Ha neked van egy 500.000-es fizetésed, de az albérleted 400.000Ft-ba kerül - csak azért mert te sznob vagy és a Rózsadombon akarsz garzont bérelni.
Ha marad 100.000-ed a hónapra, akkor szerinted csóró vagy, vagy nem? Jól gazdálkodsz, vagy nem? Lehetne-e ezt jobban is csinálni, vagy nem?
És akkor most helyettesítsd be a méregdrága rózsadombi albit, a 2M-s mikro mennyiségben megrendelt Dingoval.
De biztosan úgy van az jól....
Ha van 500.000-em nem vagyok csóró csak azért mert 400.000-albéretre költök utana meg éhezek. Ezt nem csórónak, hanem hülyének hívják.
A BW nem csóró attól, hogy hülyén költi a pénzét.

Bocsánat "csak" azt mondtad, hogy mire nem kéne költeniük. Ezzel még mindíg az a probléma, hogy csak azért nem csórók, mert neked nemtetszően költik el a pénzüket.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 038
22 576
113
@dudi , nem tudom te mennyi jársz Németországba, de én elég sokat utazom ott és folyamatosan leesik az arcom, hogy milyen gatya állapotú és kopott Flektarnokba utazgatnak. Némelyik úgy ki van kopva, hogy szégyen. Aztán a nagy megpakolt Kampfrucksack mellett tele vannak privát zsákokkal, de még csak nem is zöld vagy fekete… piros Adidas hátizsákok meg egyéb mindenféle színű sport táskák.
Szóval amire célzok, hogy ebből a szedett-védett állapotú egyenruhákból és a vegyesen hordott zsákokból abszolút nem az jön le, hogy olyan rohadt módon el vannak eresztve.
Lehet csak én gondolom másként, de ha így járnak egy ország katonái az nem azt tükrözi, hogy fene nagy jóság van náluk.

Ps. Gyanítom gyakorlatokon nem így jelennek meg, csakhogy az általam írt inkább a mérvadó nem pedig az, hogy miként sikerül X embert felöltözteti egy rövid távú bármire.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 286
79 019
113
@dudi , nem tudom te mennyi jársz Németországba, de én elég sokat utazom ott és folyamatosan leesik az arcom, hogy milyen gatya állapotú és kopott Flektarnokba utazgatnak. Némelyik úgy ki van kopva, hogy szégyen. Aztán a nagy megpakolt Kampfrucksack mellett tele vannak privát zsákokkal, de még csak nem is zöld vagy fekete… piros Adidas hátizsákok meg egyéb mindenféle színű sport táskák.
Szóval amire célzok, hogy ebből a szedett-védett állapotú egyenruhákból és a vegyesen hordott zsákokból abszolút nem az jön le, hogy olyan rohadt módon el vannak eresztve.
Lehet csak én gondolom másként, de ha így járnak egy ország katonái az nem azt tükrözi, hogy fene nagy jóság van náluk.

Ps. Gyanítom gyakorlatokon nem így jelennek meg, csakhogy az általam írt inkább a mérvadó nem pedig az, hogy miként sikerül X embert felöltözteti egy rövid távú bármire.
Én barhol dolgoztam németekkel mindenhol rendben voltak.

Az pedig még mindíg nem szegénység hanem hülyeség, ha nem jól költöd el a pénzed.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 676
34 856
113
Én barhol dolgoztam németekkel mindenhol rendben voltak.

Az pedig még mindíg nem szegénység hanem hülyeség, ha nem jól költöd el a pénzed.
mi a szegénység? valaminek a hiánya.
mindegy hogy ez a hiány azért áll fent mert nincs hozzá erőforrás vagy mert az erőforrások máshogy vannak elköltve.
egyszerű analogiával.
éhség.
mindegy hogy azért vagy éhes mert alapból nincs pénzed ételtvenni vagy azért vagy éhes mert nem szolgálnak ki a pénzedért sem vagy azért nincs mit enni mert jugijókártyára költötted a pénzed a lényegen nem változtat éhes vagy.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 038
22 576
113
Én barhol dolgoztam németekkel mindenhol rendben voltak.

Az pedig még mindíg nem szegénység hanem hülyeség, ha nem jól költöd el a pénzed.

Ezt gondoltam, írtam is. A mi katonáink sem úgy mennek külföldi gyakorlatra vagy misszióra, ahogy egyébként bent bóklásznak a laktanyában. De szerintem eléggé csodálkoznál ha egyszer leülnél egy berlini, müncheni vagy kb. bármilyen jelentősebb állomáson.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 757
56 110
113
Persze kellett legyen egy kèp, hogy:"A jármüparancsnoknö elmagyarázza a folyamatokat...."
Ùgy elképzelem, mit gondolnak a magyarok.:)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 676
34 856
113
ilyenkor hol maradnak a BW hevedert szidó kommentek hogy a tartalékosoknak csak bw heveder jut ez milyen gáz már. ja hogy ezek németeken vannak akkor tök jó.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
Ritka alkalmak egyike amikor egyetlen mondatomat sem èrtetted meg.
Bocs, csak félreértettem a mondatot a többszörös fizetésről.
Az a gond, hogy a BW-ben már nincs hova emelni a fizukat. És ettől tartok idehaza is. Amint lecseng a 700.000-es zsebpénz varázsa, ugyan úgy nem fognak jelentkezni az emberek itthon sem. Vannak akik azt mondják, hogy az egyetlen megoldás az lenne a BW-nél, ha náluk is bevezetnék a légiós rendszert. Na akkor pillanatok alatt lenne katonájuk. Mindenki náluk akarna szolgálni, annyi pénzt kapnak. :p
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 790
6 813
113
A BW-ről beszélgetünk, nem példaként emlegetjük.

Óóó dehogynem van!
Csak a BW-nek a különben sem meglévő aktív készleteit kellett odaadnia - politikai nyomásra.
Nézd már meg a franciákat. Mit adtak. Kivont, vagy már kivonás félben lévő technika raktárban lévő darabjait. RC-10, első generációs Caesar-t (már megrendelték a pótlást)
Hogy is áll a BW PZH-val? Vagy Leopard 2-vel? PUMA-val/Marderrel? Mikorra érkezik a pótlás? Szerinted miért nem ment egy kumma Leclerc sem Ukrajnába? Helyette mentek a folyamatosan leváltásban lévő VAB-ok. Már használják a helyette érkező Griffonokat.
Amerika szerinted miért 2 év késéssel küldi be csak az Abrams-ot? Akkor is egy röhejes 31db-os mennyiséggel.
A Marines megszüntette a fegyvernemet. 452db volt nekik állományban (M1A1). Ebből 323db-ot átadtak az Armynak.
Ukrajna meg nagy húzódozva kap 31db-ot.

Tessék így néz ki pár normális katonai megrendelés.
Serval
Griffon

Ez a BW topic. :D
Jó helyen beszèlgetnek a BW állapotáról, pènzügyeiről.

Vagy mire gondolsz?
fair paly, félreértettem