Minden ami Bundeswehr (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 525
14 742
113
Az egész Koppel-Set nagyjából 35-40 €. Tudsz jobb megoldást hasonló áron és színvonalon?
Nem mondom. Olcsón ès egy úgy-ahogy használható megoldás.

De mivel fèl èvig használtam, így a szinvonalról megvan a vèlemènyem.

Nem tudom hogy a magyaroknak gyártás vagy más volt e az oka.
Ha ismered, tudod hogy rögzülnek a zsebek.
De nálunk ezek előszeretettel estek le.
Úgy oldottuk meg hogy leragasztottuk a rögzítèsi szemeket.

Az ak-zseb tartók nagyon nagy helyet foglalnak el.
Mozgásban korlátoz.
Rálóg a combra.
Vagy teljesen oldalra rakod, akkor még 1 kèzzel èred csak el.
A tárak 2 irányba állnak.
Valamelyik nem áll majd kèzre tárcserènèl.

A vállnál lèvő 2 rögzítèsi pont nem nagyon használható semmire.

Az egèsz mellkas ami rögzítèsi pont lehetne üres.
Pedig az az ideális.
Hiszen azt èred el mindkèt kezeddel.

A hátadon levő rögzítèsi pontra ha zsákot raksz csak más tud belenyúlni.
Vagy leveszed a mellènyt.
Gèpbe nem tudsz beülni vele.

Seggzsák sem nagyon dívik manapság a gèpes harcászatban. Hiszen azzal sem tudsz beülni.(ezt az ülèsek gyártói figyelembevehetnèk, az ülès háttámlájának aljának elhagyásával kb 15-20 cm magasan).

A magyar csoda meg az aluminium kulacs tartó zseb. :D

Szóval olcsó.
Minimálba használható.
De nem jó.
Szerintem.

Elötte rabintexet használtunk külszolgálatban. Az ezerszer jobb volt.
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 085
22 830
113
Nem mondom. Olcsón ès egy úgy-ahogy használható megoldás.

De mivel fèl èvig használtam, így a szinvonalról megvan a vèlemènyem.

Nem tudom hogy a magyaroknak gyártás vagy más volt e az oka.
Ha ismered, tudod hogy rögzülnek a zsebek.
De nálunk ezek előszeretettel estek le.
Úgy oldottuk meg hogy leragasztottuk a rögzítèsi szemeket.

Az ak-zseb tartók nagyon nagy helyet foglalnak el.
Mozgásban korlátoz.
Rálóg a combra.
Vagy teljesen oldalra rakod, akkor még 1 kèzzel èred csak el.
A tárak 2 irányba állnak.
Valamelyik nem áll majd kèzre tárcserènèl.

A vállnál lèvő 2 rögzítèsi pont nem nagyon használható semmire.

Az egèsz mellkas ami rögzítèsi pont lehetne üres.
Pedig az az ideális.
Hiszen azt èred el mindkèt kezeddel.

A hátadon levő rögzítèsi pontra ha zsákot raksz csak más tud belenyúlni.
Vagy leveszed a mellènyt.
Gèpbe nem tudsz beülni vele.

Seggzsák sem nagyon dívik manapság a gèpes harcászatban. Hiszen azzal sem tudsz beülni.(ezt az ülèsek gyártói figyelembevehetnèk, az ülès háttámlájának aljának elhagyásával kb 15-20 cm magasan).

A magyar csoda meg az aluminium kulacs tartó zseb. :D

Szóval olcsó.
Minimálba használható.
De nem jó.
Szerintem.

Elötte rabintexet használtunk külszolgálatban. Az ezerszer jobb volt.

Ismerem, de élőben és munka közben nem volt hozzá szerencsém. Nem is hiányzik.
Nagyjából mindenki ezeket a hibáit mondja, egyértelműen nem a legszerencsésebb és ideálisabb kialakítású -mondjuk nem is egy mai darab- cucc, AK tárakhoz meg egyébként sem nagy okosság. Csak azt tudom elképzelni, hogy az ára, beszerezhetősége, minősége -vagy gondolt minősége- miatt esett rá a választás. Ár érték arányban megfelelő volt, a funkcionalitás kevésbé volt döntő. Egyébként hirtelen átgondolva ennyi pénzért nem sok értelmes jut eszembe.

A Rabintex cuccokat ismerem, mi azokat használtuk mivel helyi termék volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 525
14 742
113
Ismerem, de élőben és munka közben nem volt hozzá szerencsém. Nem is hiányzik.
Nagyjából mindenki ezeket a hibáit mondja, egyértelműen nem a legszerencsésebb és ideálisabb kialakítású -mondjuk nem is egy mai darab- cucc, AK tárakhoz meg egyébként sem nagy okosság. Csak azt tudom elképzelni, hogy az ára, beszerezhetősége, minősége -vagy gondolt minősége- miatt esett rá a választás. Ár érték arányban megfelelő volt, a funkcionalitás kevésbé volt döntő. Egyébként hirtelen átgondolva ennyi pénzért nem sok értelmes jut eszembe.

A Rabintex cuccokat ismerem, mi azokat használtuk mivel helyi termék volt.
Meglepő számomra hogy a BW mèg mindíg használja.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 085
22 830
113
Meglepő számomra hogy a BW mèg mindíg használja.
Nekem nem annyira. Pont dudinak írtam itt arra az írására, hogy tele vannak a németek zsetonnal, hogy ha meglátná milyen nagyon vegyes állapotú cuccokban vannak otthon felöltözve a katonáik valószínűleg esne lefelé az álla. Na engem ezért nem lep meg.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 525
14 742
113
Nekem nem annyira. Pont dudinak írtam itt arra az írására, hogy tele vannak a németek zsetonnal, hogy ha meglátná milyen nagyon vegyes állapotú cuccokban vannak otthon felöltözve a katonáik eléggé meglepődne. Na engem ezért nem lep meg.
Olvastam.
Bár a civil hátizsák kèrdèse inkább a mentalitás.
Èn nem engednèm sportzsákok használatát egyenruhához.

Max túracuccokat.
Azt is színben passzolót.
Fekete/zöld/barna/homok terepszínek.
Ok
De piros,sárga,kèk stb nem.

Nekem is volt túrazsák amit használtam seregben. Zöld/fekete színűt.

Vannak bajok a bw minden szegmensèben.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 085
22 830
113
Olvastam.
Bár a civil hátizsák kèrdèse inkább a mentalitás.
Èn nem engednèm sportzsákok használatát egyenruhához.

Max túracuccokat.
Azt is színben passzolót.
Fekete/zöld/barna/homok terepszínek.
Ok
De piros,sárga,kèk stb nem.

Nekem is volt túrazsák amit használtam seregben. Zöld/fekete színűt.

Vannak bajok a bw minden szegmensèben.

Egy pozitív dolgot tudok megjegyezni, ezt az egyenruháknál elfelejtettem. Mindegy, hogy melyik Haix vagy ugró és hegyi bakancs van rajtuk az rendben. Soha nem láttam szar állapotú lépőt rajtuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 462
113
Már csak a legszükségesebbeket is. Valamelyik toronygéppuska helyett meg betettek egy befestett seprűnyelet.
Ok, az utóbbi csak a "Kis színes a nagyvilágból" kategória, de úgy együttesen elég jól leírja, hogy mi a helyzet ott. Vagy az éves rendelkezésreállási jelentésekben a 40-50%-os adatoknak felállva tapsolna BW-s körökben.
Vagy hogy még tragikusabb a helyzet, mivel még horror fizetéssel sem találnak elegendő karbantartót, így egy csomó típust (NH-90, A400M, stb. ) külsős civil karbantartókkal szervizeltetnek alap szinten is.
Lehet, hogy nomináltan sokat költ a Német Állam a BW-re, de ha ennek nagy része elmegy fizetésekre. Így meg ne csodálkozzunk, hogy nincsenek rendes beszerzések. Mindezt úgy, hogy a NATO egyik legjobb bérét kapják - kényszerből - a német katonák, és még így is alig akar odamenni.
Na erre megy el az a "sok" pénz. Tehát a fentebb berakott NATO-s diagramban is azért ilyen hatalmas a BW üzemeltetési hányada, mert ott bujtatott bér jellegű kifizetések vannak elkönyvelve (kiszervezés), ráadásul sokkal drágábban, mintha saját emberrel oldanák meg.
Lehet itt fikázni a német hadsereget hogy évek óta milyen szar az eszközök rendelkezésre állása.
Itthon mikor volt BÁRMILYEN számod arról az elmúlt 30 évben hogy bármelyik rendszernek mi a rendelkezésre állása?
Pár éve hónapokig hordták az alakulatoktól az elvileg rendszerben lévő eszközöket a raktárakba, vajon mennyi volt a rendelkezésre állás?
Most itthon meg sem tudjuk mondani milyen eszközből mennyi van a rendszerben és abból mennyi az amennyi működik.
Hány BTR, D-20, Ural ás T-72 van rendszerben és mennyi bevethető?
Az oroszoktól hazahozott M-24-nek mi volt a rendelkezésre állása az elmúlt években?
Szerintem a BW még mindig jobban muzsikál mint a mi kis titkos páncéloshuszárhajdúgyalogos szerencsétlenségünk. Mikor lefikázzuk őket, ott vannak főtisztek akik elmerik mondani hogy szar ami van, nekünk tisztből van a kicsit szenilis Kovács Gyula, de egyetlen főtiszt sem mert kiállni hogy "szar ami megy" az elmúlt 30 évben. Minden évben úgycsináltak mintha a honvédség készen állna bármire, lepapírozták hogy kurva jók, aztán meg a bázisörök üldögéltek Veszprémben NATO ellenőrzéskor a légiirányitó központban, aztán ha Tatán volt CREVAL akkor ott voltak tüzérek. Mennyivel szarabb rendszer hogy mernek jelzést küldeni hogy "hé, emberek, baj van".
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Lehet itt fikázni a német hadsereget hogy évek óta milyen szar az eszközök rendelkezésre állása.
Itthon mikor volt BÁRMILYEN számod arról az elmúlt 30 évben hogy bármelyik rendszernek mi a rendelkezésre állása?
Pár éve hónapokig hordták az alakulatoktól az elvileg rendszerben lévő eszközöket a raktárakba, vajon mennyi volt a rendelkezésre állás?
Most itthon meg sem tudjuk mondani milyen eszközből mennyi van a rendszerben és abból mennyi az amennyi működik.
Hány BTR, D-20, Ural ás T-72 van rendszerben és mennyi bevethető?
Az oroszoktól hazahozott M-24-nek mi volt a rendelkezésre állása az elmúlt években?
Szerintem a BW még mindig jobban muzsikál mint a mi kis titkos páncéloshuszárhajdúgyalogos szerencsétlenségünk. Mikor lefikázzuk őket, ott vannak főtisztek akik elmerik mondani hogy szar ami van, nekünk tisztből van a kicsit szenilis Kovács Gyula, de egyetlen főtiszt sem mert kiállni hogy "szar ami megy" az elmúlt 30 évben. Minden évben úgycsináltak mintha a honvédség készen állna bármire, lepapírozták hogy kurva jók, aztán meg a bázisörök üldögéltek Veszprémben NATO ellenőrzéskor a légiirányitó központban, aztán ha Tatán volt CREVAL akkor ott voltak tüzérek. Mennyivel szarabb rendszer hogy mernek jelzést küldeni hogy "hé, emberek, baj van".
Azt szeretném kérdezni tőled, hogy honnan indult a beszélgetés. :D
Hogy jön ez ide?
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and aquarell

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 386
79 315
113
Lehet itt fikázni a német hadsereget hogy évek óta milyen szar az eszközök rendelkezésre állása.
Itthon mikor volt BÁRMILYEN számod arról az elmúlt 30 évben hogy bármelyik rendszernek mi a rendelkezésre állása?
Pár éve hónapokig hordták az alakulatoktól az elvileg rendszerben lévő eszközöket a raktárakba, vajon mennyi volt a rendelkezésre állás?
Most itthon meg sem tudjuk mondani milyen eszközből mennyi van a rendszerben és abból mennyi az amennyi működik.
Hány BTR, D-20, Ural ás T-72 van rendszerben és mennyi bevethető?
Az oroszoktól hazahozott M-24-nek mi volt a rendelkezésre állása az elmúlt években?
Szerintem a BW még mindig jobban muzsikál mint a mi kis titkos páncéloshuszárhajdúgyalogos szerencsétlenségünk. Mikor lefikázzuk őket, ott vannak főtisztek akik elmerik mondani hogy szar ami van, nekünk tisztből van a kicsit szenilis Kovács Gyula, de egyetlen főtiszt sem mert kiállni hogy "szar ami megy" az elmúlt 30 évben. Minden évben úgycsináltak mintha a honvédség készen állna bármire, lepapírozták hogy kurva jók, aztán meg a bázisörök üldögéltek Veszprémben NATO ellenőrzéskor a légiirányitó központban, aztán ha Tatán volt CREVAL akkor ott voltak tüzérek. Mennyivel szarabb rendszer hogy mernek jelzést küldeni hogy "hé, emberek, baj van".
Kovács Gyula is főtiszt, de már nem aktív így össze sem lehet hasonlítani a BW-s főtisztek hozzáállásával.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Te olvasod, amit írsz?
Mire gondolsz?
Mert azt elismerem, hogy igen gyakran ponttal fejezek be kérdő mondatokat....
Dolgozom rajta, JÓÓÓ?!?
(Be is iratkoztam az anonim írásjeltévesztők önsegélyező gyűlésére)
Hogy nem érted a felvetésemet, az azt jelenti, hogy te sem követted - @alali77 -hoz hasonlóan- a teljes vitafolyamot.
A csacsogás onnan indult, hogy lehívott a BW egy maroknyi Dingot, 2M-s darabáron egy nevetséges méretű (BW-hez mérten) keretszerződésből.
Ezt én kifogásoltam, és röhejesnek gondoltam ezt a lépést annak tükrében, hogy a BW folyamatosan sír, hogy nincs elég finanszírozás mögöttük.
Ezért kérdeztem vissza, hogy ezzel a részével tisztában volt-e, mert nem igazán értettem, hogy hogy a tökömbe kerül ide a Honvédség transparenciája.
Én a BW rendelkezésre állását arra hoztam fel példaként, hogy a költségvetésük egy része arra megy el, hogy az emberhiányt civil karbantartó cégekkel próbálják leküzdeni. Itt pusztán ennek az ügynek a pénzügyi vonatkozása számított.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 462
113
Mire gondolsz?
Mert azt elismerem, hogy igen gyakran ponttal fejezek be kérdő mondatokat....
Dolgozom rajta, JÓÓÓ?!?
(Be is iratkoztam az anonim írásjeltévesztők önsegélyező gyűlésére)
Hogy nem érted a felvetésemet, az azt jelenti, hogy te sem követted - @alali77 -hoz hasonlóan- a teljes vitafolyamot.
A csacsogás onnan indult, hogy lehívott a BW egy maroknyi Dingot, 2M-s darabáron egy nevetséges méretű (BW-hez mérten) keretszerződésből.
Ezt én kifogásoltam, és röhejesnek gondoltam ezt a lépést annak tükrében, hogy a BW folyamatosan sír, hogy nincs elég finanszírozás mögöttük.
Ezért kérdeztem vissza, hogy ezzel a részével tisztában volt-e, mert nem igazán értettem, hogy hogy a tökömbe kerül ide a Honvédség transparenciája.
Én a BW rendelkezésre állását arra hoztam fel példaként, hogy a költségvetésük egy része arra megy el, hogy az emberhiányt civil karbantartó cégekkel próbálják leküzdeni. Itt pusztán ennek az ügynek a pénzügyi vonatkozása számított.
Én bármilyen meglepő elolvastam a teljes vitafolyamot.
És csak arra próbáltam rámutatni, hogy azért tudsz arról hogy van szar abban a hadseregben, mert megírják, mert kiáll az ezredes-tábornok és elmondja hogy vannak dolgok amik nem működnek jól.
És dudinak igaza van, az hogy drága eszközöket vesz a német hadsereg nem azt mutatja hogy a világ 7. legnagyobb költségvetésű hadereje szegény lenne, hanem hogy minden fillért szarul költenek el. Végignézve az utobbi évek német hadügyminisztereit ez nem meglepő.
Németország többet költ mint Dél-Korea a haderejére,
Németország többet költ mint Izrael, Törökország és Görögország együttvéve, míg ezek bármelyike nagyobb haderőt tart fenn.
Nem szegény hanem hülyén költi el, mint az összes nyugati ország mostanra. Nem tudom van-e kivétel.
Top_40_Countries_in_Military_Spending_2022.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Németország többet költ mint Dél-Korea a haderejére,
Ezt de jó, hogy betetted! (mármint ezt az infografikát)
Tudod, hogy mi a különbség?
Az, hogy Dél-Koreában sorkatonaság van. (meg amit majd még lentebb a franciáknál kifejtek):)
Nem szegény hanem hülyén költi el, mint az összes nyugati ország mostanra. Nem tudom van-e kivétel.
És erre éklatáns példa a 2M-s Dingo, aminek a beszerzését @dudi körömszakadtáig védi.
Kivétel?
Franciák. Azt is beraktam példának. Ott van egy koncepció. Amentén szépen végigcsinálják a programokat. Náluk is vannak problémák, de nincs kifelé folyamatos siránkozás. Hja és konzekvensen hazai iparra építenek mindent.
Tudod, hogy mi a különbség a németekhez képest? Az, hogy legalább minimális szinten állami tulajdonban van minden jelentős hadiipari cégük.(A Nexter pl. teljesen állami!)
Azaz sosem engedték el a stratégiai hadiipari cégek kezét. Cserében viszont belelátnak a gazdálkodásba, és nem hiszik el, hogy egy visszapillantó tükör 100.000 euro.
Így meg sokkal nehezebb hülye fejőstehénnek nézni a az államot, meg magát a BW-t.
A finnek is jó példa lehet. Náluk a kevesebb pénzből kell komoly haderőt tartani. Ott meg meg tudják tartani az egyensúlyt a használható régi cuccok, és a modernizálás között. Hja meg sorkatonaság van. Meg jelentős állami hadiipari tulajdon. :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 386
79 315
113
Ezt de jó, hogy betetted! (mármint ezt az infografikát)
Tudod, hogy mi a különbség?
Az, hogy Dél-Koreában sorkatonaság van. (meg amit majd még lentebb a franciáknál kifejtek):)

És erre éklatáns példa a 2M-s Dingo, aminek a beszerzését @dudi körömszakadtáig védi.
Kivétel?
Franciák. Azt is beraktam példának. Ott van egy koncepció. Amentén szépen végigcsinálják a programokat. Náluk is vannak problémák, de nincs kifelé folyamatos siránkozás. Hja és konzekvensen hazai iparra építenek mindent.
Tudod, hogy mi a különbség a németekhez képest? Az, hogy legalább minimális szinten állami tulajdonban van minden jelentős hadiipari cégük.(A Nexter pl. teljesen állami!)
Azaz sosem engedték el a stratégiai hadiipari cégek kezét. Cserében viszont belelátnak a gazdálkodásba, és nem hiszik el, hogy egy visszapillantó tükör 100.000 euro.
Így meg sokkal nehezebb hülye fejőstehénnek nézni a az államot, meg magát a BW-t.
A finnek is jó példa lehet. Náluk a kevesebb pénzből kell komoly haderőt tartani. Ott meg meg tudják tartani az egyensúlyt a használható régi cuccok, és a modernizálás között. Hja meg sorkatonaság van. Meg jelentős állami hadiipari tulajdon. :)
A butaságodat nem engedem terjedni! A BW nem csóró, csak szerinted. Hülyén költi a pénzt? Sok esetben igen, de semmiképp nem csóró ahogyan azt állítod.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 462
113
Ezt de jó, hogy betetted! (mármint ezt az infografikát)
Tudod, hogy mi a különbség?
Az, hogy Dél-Koreában sorkatonaság van. (meg amit majd még lentebb a franciáknál kifejtek):)

És erre éklatáns példa a 2M-s Dingo, aminek a beszerzését @dudi körömszakadtáig védi.
Kivétel?
Franciák. Azt is beraktam példának. Ott van egy koncepció. Amentén szépen végigcsinálják a programokat. Náluk is vannak problémák, de nincs kifelé folyamatos siránkozás. Hja és konzekvensen hazai iparra építenek mindent.
Tudod, hogy mi a különbség a németekhez képest? Az, hogy legalább minimális szinten állami tulajdonban van minden jelentős hadiipari cégük.(A Nexter pl. teljesen állami!)
Azaz sosem engedték el a stratégiai hadiipari cégek kezét. Cserében viszont belelátnak a gazdálkodásba, és nem hiszik el, hogy egy visszapillantó tükör 100.000 euro.
Így meg sokkal nehezebb hülye fejőstehénnek nézni a az államot, meg magát a BW-t.
A finnek is jó példa lehet. Náluk a kevesebb pénzből kell komoly haderőt tartani. Ott meg meg tudják tartani az egyensúlyt a használható régi cuccok, és a modernizálás között. Hja meg sorkatonaság van. Meg jelentős állami hadiipari tulajdon. :)
Nálam a gazdagság egyik mérőszáma hogy valaki mennyit tud a nem fontos dolgokra költeni.
Mióta láttam a terhes női katonaruhat a német hadseregben tudom hogy ők gazdagok