A Francia vezérkari fönök beszélt a tüzérségröl.
Néhány mondatban összefoglalva:
Bár a tüzérség ma is él és modern, az eszközök ( így a tüzér katonák) létszáma nem elégséges egy nagyobb volumenü konfliktus megvívásához.
Példának a DAESH elleni iraki- szíriai háborút hozta fel, ahol a Franciák viszonylag kevés számú tüzérségi eszközböl kilöttek több mint 18000 lövedéket, ezzel úgyszólván "elhasználták" öket. A 77 jelenleg rendszerben álló CAESAR 35 százaléka komoly, drága nagyjavításra szorult "elhasználódás" miatt. Ez ellensúlyozására +32 dB "nehéz változatú" CAESAR lesz beszerezve 2025 ig.
A létszám növelése mellett szükség lesz az ezt kiszolgáló logisztika bövítésére is és a "messzehordó" eszközök további beszerzésére is.( Itt az LRU re gondolt).
Beszélt még a közvetlen tüztámogatást adó tüzérségi eszközök fontosságáról is.
Azt is mondta hogy a csapatlégvédelmet elhanyagolták, a csapatok szinte védtelenek , a Mistral on kívül jelenleg semmi sincs rendszerben, a SAMP/T, CROTALE -t csak a haditengerészet és a repterek, radarok, kiemelt fontosságú infrastruktúrák védelmére használják.
Megemlítette a drón veszélyt (Hegyi Karabakh), ahol a drónok mészárolták az ellenséget.Szóval helyre akarják állítani a SHORAD képességet. Elmondása szerint azért volt ez eddig hanyagolva mert nem volt rá szükség.
Egyszóva nagy volumenü konfliktus megvívására akarják felkészíteni a hadsereget ahol ugyan olyan erös , vagy erösebb az ellenfél, már nem a papucsosok kergetetése a cél, ebben nagyon fontos szerepe lesz a tüzérségnek,(modern löszerek, új eszközök, létszámnövelés).
Engagée en Irak contre l'État islamique entre septembre 2016 et mai 2019, la "Task Force" française Wagram, avec ses quatre CAESAr , effectua plus de
www.opex360.com