Minden ami Francia hadsereg

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 536
79 661
113
Ezzel maximálisan egyetértek. Szakasz szintre már azonnal beraknék az általad említett 2 hely valamelyikére 1 60-asat. De egy 10 fős raj esetén 1-1 gránát az inkább vicces, mint valós opció.
Nem, egyáltalán nem az. Ezeket az aknavetőket a rajok és a szakaszok is közvetlen irányzással alkalmaznák láb és talplemez nélkül. Nem úgy kell elképzelni az alkalmazásukat mint egy hagyományos aknavető esetében.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 536
79 661
113
Miért gondolod így?
Személy szerint semmire nem tartom a csőalatti gránátvetőket. Nem sok értelmét látom annak, hogy 300 méterre képes vagy ellőni egy védekező kézigránátot (kb ilyen szintű hatása van egy 40mm-es repeszgránátnak) pocsék tűzgyorsasággal. Külön fegyverként alkalmazva talán elmennek, de csak nagyon talán.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Nem, egyáltalán nem az. Ezeket az aknavetőket a rajok és a szakaszok is közvetlen irányzással alkalmaznák láb és talplemez nélkül. Nem úgy kell elképzelni az alkalmazásukat mint egy hagyományos aknavető esetében.
Félreértettél. A LGI aknavető egy commando aknavető (mondjuk csak 51mm-es). Szakasz szintre egy commandonál több nem kell. A talplemezt cipelje a támogató szakasz. Én arra értettem, hogy ha 1 aknavető járna minden rajba, és a 10 fős raj minden tagjánál lenne egy aknagránát, akkor az összesen 10 lövés.
Azért felesleges azt a csövet magukkal cipelni. Szakasz szinten ugyan ez a felállás 30-40db 60mm-es gránátot jelentene. Na az már a "nagyon nem mindegy" kategória.
 

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
Még 2001-ben...
Jól látszott a FAMAS körüli mizériában, hogy koncepció nélkül maradtak és nem tudtak a nemzetközi piacon a felszínen maradni.
Eleve már 2014-ben a kézifegyver-tenderen nem volt francia induló (Fabrique Nationale, HS Produkt, Heckler & Koch, Swiss Arms és a Beretta indult).
Végülis igazuk van. A brittek is jobban jártak volna, ha SA80 helyett vesznek egy AUG -t. Jobb is lett volna és olcsóbb is.
 

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
4oujnwqjps881.jpg
Az egyébként mennyire jellemző, hogy minden katonának van maroklőfegyvere? Ez francia dolog, vagy máshol is így van?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Személy szerint semmire nem tartom a csőalatti gránátvetőket. Nem sok értelmét látom annak, hogy 300 méterre képes vagy ellőni egy védekező kézigránátot (kb ilyen szintű hatása van egy 40mm-es repeszgránátnak) pocsék tűzgyorsasággal. Külön fegyverként alkalmazva talán elmennek, de csak nagyon talán.
Én egyértelmű, hogy külön fegyverként alkalmaznám, semmiképp nem cső alá - de erről már beszéltünk.
Én a raj pk.-nak adnám oda, mert amellett, hogy HE gránátot tudsz vele lőni, amellett mehet bele világító, és füstgránát is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 536
79 661
113
Félreértettél. A LGI aknavető egy commando aknavető (mondjuk csak 51mm-es). Szakasz szintre egy commandonál több nem kell. A talplemezt cipelje a támogató szakasz. Én arra értettem, hogy ha 1 aknavető járna minden rajba, és a 10 fős raj minden tagjánál lenne egy aknagránát, akkor az összesen 10 lövés.
Azért felesleges azt a csövet magukkal cipelni. Szakasz szinten ugyan ez a felállás 30-40db 60mm-es gránátot jelentene. Na az már a "nagyon nem mindegy" kategória.
Nem, nem az. A combat aknavetők a raj hatásos lőtávolságán belül (600-800 méter) gyakorlatilag pontlövő fegyverek (az aknagránát repeszhatását figyelembe véve).

Így használva értem:
moerser-rsg60-commando.jpg
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 624
5 367
113
Érdekes megfigyelni, hogy az aknavető az egyetlen francia fegyver. Franciaország hadi kézifegyver-gyártása gyakorlatilag megszűnt. Azért egy középhatalom esetén ez elég érdekes.
Kézifegyverből óriási a választék, bármikor tucatnyi gyártótól tudsz venni. Plusz nem is drága, ezért relatíve olcsón tudsz belőle tartalékot képezni. Ők inkább a vadászrepülőkre, helikopterekre, rakétákra stb. koncentrálnak. Olyan eszközökre, amit nem tud bárki gyártani.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 536
79 661
113
nálunk egy rajon belül mindenkinek van pisztolya?
vagy csak a vezetőknek, parancsnokoknak?
Misszióban mindenkinek van. Itthon talán a lövész beosztásúaknak (tehát karabélyos legénységi állományú katona) nincs, de lehet, hogy ez a CZ-kkel változott.
A sofőröknek, főfegyver irányzóknak, altiszteknek stb eddig is volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Aladeen

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 481
10 782
113
Még 2001-ben...
Jól látszott a FAMAS körüli mizériában, hogy koncepció nélkül maradtak és nem tudtak a nemzetközi piacon a felszínen maradni.
Eleve már 2014-ben a kézifegyver-tenderen nem volt francia induló (Fabrique Nationale, HS Produkt, Heckler & Koch, Swiss Arms és a Beretta indult).
Ha akarták volna lett volna koncepció. Egyébként nagyon sok katona és értelmes politikus elítéli a Francia "kisfegyver" ipar megszünését/megszüntetését. Stratégiai és nemzetvédelmi baklövésnek tartják, anno megvolt minden ipari kapacitás a teljes haderö felfegyverzésére, ellátására. A Francia "kisfegyver" ipar valószínüleg az egyik elsö áldozata lett a Német/Francia egybeborulásnak. Ma már karabély/pisztoly/géppuska löszert sem gyártanak.
 
  • Szomorú
Reactions: Irsai Olivér

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 007
38 321
113
Ha akarták volna lett volna koncepció. Egyébként nagyon sok katona és értelmes politikus elítéli a Francia "kisfegyver" ipar megszünését/megszüntetését. Stratégiai és nemzetvédelmi baklövésnek tartják, anno megvolt minden ipari kapacitás a teljes haderö felfegyverzésére, ellátására. A Francia "kisfegyver" ipar valószínüleg az egyik elsö áldozata lett a Német/Francia egybeborulásnak. Ma már karabély/pisztoly/géppuska löszert sem gyártanak.
Legalább egy licenc gyártást megszervezhettek volna a HK-kra - ahogy mi is tesszük a CZ-kkel.
Amekkora mennyiség nekik kell, még rentábilisebb is lehetne mint a mi gyártásunk.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 481
10 782
113
Erösen idealizált ábra, sosem làttam hasonlót.Nem tudom hogy ez létezik e valahol is. 1 fövel több van a rajban mint kellene, mindenkinek sosem volt pisztolya és ha jól emlékszem 1 At4 van rajonként. A csö alatti gránátvetö sem annyira elterjedt mint ez az ábra sugallja. Sokszor a minimi helyett a mag58 a raj támogató fegyver
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Erösen idealizált ábra, sosem làttam hasonlót.Nem tudom hogy ez létezik e valahol is. 1 fövel több van a rajban mint kellene, mindenkinek sosem volt pisztolya és ha jól emlékszem 1 At4 van rajonként. A csö alatti gránátvetö sem annyira elterjedt mint ez az ábra sugallja. Sokszor a minimi helyett a mag58 a raj támogató fegyver
Elvileg 2022+ ra írják. De igen, a 2 AT4 soknak tűnik nekem is...