Mistral LHD osztály (Franciaország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Oroszország készen áll rá, hogy egyedül is megépítse a franciákkal közösen tervezett Mistral osztályú helikopterhordozó hajókat.
...

Ahhoz először el kell készüljön az Admirality új hajógyára a Kotlin-szigeten, amelyet még mindig nem kezdtek el...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 018
113
Elvileg nem kapták meg a teljes tervdokumentációt, csak a tatrészét, bár gondolom, nem halnak bele, ha el kell készíteniük a maradékét.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
Megkezdődött a Szevasztopol második tengeri tesztje: http://tass.ru/en/world/788856
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Április 24-én Jerevánban találkozik Holande Putyinnal, hogy megtárgyalják a Mistralok sorsát. Mint ismert Putyin április 16-án megint jóságos oldalát mutatta, hogy csak a hajókért kifizetett eloleget akarja vissza a franciáktól, ami 0,9-1,0 milliárd Euro.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Április 24-én Jerevánban találkozik Holande Putyinnal, hogy megtárgyalják a Mistralok sorsát. Mint ismert Putyin április 16-án megint jóságos oldalát mutatta, hogy csak a hajókért kifizetett eloleget akarja vissza a franciáktól, ami 0,9-1,0 milliárd Euro.

Jó hülye Putyin, vagy csak valami olyan van a háttérben amit nem kötnek az orrunkra és lényeges. A másik használta az oroszok pénzét, szerződést szegett, benne van az oroszok részegysége is. A helyében Hollande két veséjét is elperelném a szerődésben szereplő összes kártérítéssel együtt és a hajóból a saját részt is kiszedetném, ha nem adják akkor az első nyiltvizi útján megtorpedóznám.
Vagy elfogadnám, hogy tökéletes állapotban és minőségben átadják a hajókat egy héten belül.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Joker

Még jó nem vagy felelős beosztásban...

Amúgy felelős beosztásban vagyok. De nekem is eszembejut, hogy jó, hogy nem vagyok Putyin helyében. Habár akkor lehet ha másként látnám a dolgokat és helytállnék atomháború nélkül is. Kitudja.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 018
113
Gondolom szimpla politikai húzás. Oroszország így pénzt veszítene (amit amúgy is ki tudja, mikor kapna meg, ismerve az európai bíróságok hatékonyságát), viszont jelentősen növelheti a presztízsét. "Oroszország, aki még a válsága közepén is jótékony, elnéző, megértő".
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 301
68 398
113
Mostanában igen kedves hangnemet üt meg Putyin a nyugattal szemben. Ez tovább növeli a népszerűségét nyugaton is.
Erre most sokan azt mondanák hogy sarokba van szorulva lám lám.
Szerintem nem, inkább a nagy vihar előtt egy lássátok az én lelkem tiszta,mindent megtettem dolog. Aztán ha koppanunk mert hullik az égből az atom akkor az utókor elmondhassa nem Putyinon múlt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Hollande szerint visszafizetik az oroszok pénzét, ha nem szállítják le a Mistralokat.
http://news.yahoo.com/france-pay-back-russia-warships-not-delivered-hollande-143851165.html
Az orosz részegységeket vajon kivágatják és visszakérik ilyen esetben?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Hollande szerint visszafizetik az oroszok pénzét, ha nem szállítják le a Mistralokat.
http://news.yahoo.com/france-pay-back-russia-warships-not-delivered-hollande-143851165.html
Az orosz részegységeket vajon kivágatják és visszakérik ilyen esetben?

Dehogy vágják....:) Kifizetik az árát a franciák.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
http://444.hu/2015/04/24/hollande-kesz-visszafizetni-a-mistral-hajok-arat-az-oroszoknak/

Ja... lesz kétmilliárdjuk, de nem lesz használható helikopter-hordozójuk.
Jó döntés.
Egyébként szerintem ennek az oroszok is örülnek- ennyi pénzt hetente elégetnek a valutatartalékukból. Így nem kell költeni a hajókra-meg a nemzeti büszkeségük is megmarad:) (Igaz azzal nem laknak jól:)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Ma tárgyalt egymással Hollande és Putyin a Mistralokról is Jerevánban(az ormény népirtás 100. évfordulója alkalmából tartott megemlékezésen találkoztak). Mivel nem szállítják le a hajókat a franciák, - az usa nem engedi nekik- készek visszafizetni a hajók árát ami kb. 1,5 milliárd USD.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
"Összességében elmondható, hogy ezen út választásával Moszkva ugyan elveszít 2 db, relatíve hamar hadrendbe állítható helikopter-hordozót, de meglehetősen nagyvonalúan nem teszi ki a franciákat a szerződésszegéssel amúgy járó következményeknek. Utóbbinak persze hozadéka, hogy így esélyesebben megmaradhat a régre visszanyúló, francia – orosz haditechnikai együttműködés."

Moszkva miért tesz geztusokat a franciáknak? Van valami a háttérben, amiről mi nem tudunk és amiben megegyeztek? És milyen orosz-francia haditech együttműködésről van szó, ha az első adandó komoly alkalommal a franciák hátbaszúrták az oroszokat? Ez az az együttműködés, amit annyira meg kellene tartani? Megrendelnek valamit, beszállítanak hozza egy részt, kifizetik a készterméket, a végén meg egy rakás huzavona után visszakapják a pénzüket, a részegységükkel még nem tudni mi lesz, a másikat meg még földbe sem döngölik szerződésszegésért. Ennyi erővel én is kérek 1,5 milliárd eurót az oroszoktól, én sem teljesítek cserébe semmit, de 3 év mulva hiánytalanul visszaadom, az addig összegyűjtött kamatokból meg az unokáim is vígan élni fognak.
 

kovikopasz

Member
2011. június 2.
347
0
16
Az oroszok a technológiát már megkapták, az összes tervdokumentációval együtt. Pár év alatt elkészítik őket otthon is. Akkor meg minek vergődjenek!?! A francia közvélemény szemében így ők lesznek a jófiúk, nem pedig a saját nemzeti érdekeiket eladó jelenlegi vezetőik!
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Le Figaro utolsó számában már arról írnak, hogy nem zárható ki, hogy két óriás hajót egyszerűen elsüllyesztik nyílt tengeren, amennyiben senki nem akar megvenni... Franciái tengerészet erősen ellenzi, hogy ők kapják meg - ebben az esetben teljesen át kell építeni, ami még több 100 millió eurós költség lenne... Esetleges vevők között vannak Egiptom, Kanada és még egy "észak-europai ország".... Újság megjegyzi, hogy esetlegesen megsemmisítésük sokkoló lenne....főleg a gyár munkásai szemben.