Beraktál egy fantáziatérképet a teljes magyar hadrendről, ami mellé gond nélkül tudnék 10 másik ettől különbözőt betenni komoly történészektől, pont azért mert nincs egyetlen forrás sem ami leírná a magyar sereg részletes és teljes felállását. Láthatólag nem tudod ezt felfogni, de akkor megismétlem 0 forrásunk van rá. Innentől kezdve mindenki a saját ízlése szerint - természetesen a meglévő részinfókra alapozva - ötletel és rajzolgat.
Nem mellesleg a térkép semmiben sem cáfolja az állításomat, hogy a magyar jobbszárny létszámát-összetételét-fegyverzetét-képzettségi szintjét ismerjük, de ha te leolvasod róla akkor innen gratulálok
Szapolyai a jobbszárny sikereit elmélyítő seregének méretét sem látom rajta
Ha már rajzolgatás, komoly szakmai probléma a térképpel, hogy alap lenne vagy jelmagyarázatot rakni a egységábrázoló téglalapok mellé létszámadattal, vagy eltérő méretben berakni őket, ehhez képest egységes méretben helyezkednek miközben ilyen leosztásban nem ábrázolhatnak hasonló létszámú seregrészeket, így aztán a térkép bármilyen komoly elemzésre használhatatlan.
B.Szabó egyébként oldalakon keresztül sorolja a különböző felállásvariációkat, külön hangsúlyozva, hogy minden konkrét adatot óvatosan kell kezelni, mert jó esetben pár ezres, rosszabb esetben 5-10000 ezres hibahatárokkal kell dolgozni, nem véletlen a térképen mindenhol szereplő kb. jelzések.
"A helyes mondat úgy hangozna, hogy Te nem tudod, Te nem ismered, Neked megfoghatatlan, stb." Tekintve, hogy már több kiváló forrásgyűjtemény is kiadásra került bárki számára könnyen ellenőrizhető, hogy mit tudunk az eddig előkerült anyagok alapján a csatáról. Javaslom ezek elolvasását. pl.
http://real.mtak.hu/126071/1/OROK_MOHACS_KONYV.pdf
" A poén az, h igen jól dokumentált maga a csata" A szomorú meg az, hogy ezek gyakran teljesen ellentmondanak egymásnak
Ezért kell a forráskritika...