MT-12 vontatott pct. ágyú

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
Én azért tudok még egy halom ilyen háborút mondani, de mind1.


És lófaszt se lő át és könnyűnek sem könnyű, majd 3 tonna. Miheztartás végett az 1,5 tonnás PaK40 már nem volt kézzel mozgatható, maximum a tüzelőállásban tudták mozgatni így a kezelők. Egy majd 3 tonnás löveget még a tüzelőállásban se nagyon tudsz mozgatni...
igen egy vontatókerék elférne rajta motoros mindegy szerintem hogy elektromos vagy belső égésű. vonószemre illeszthető.
magasból lőve valamire kevesebb páncélt kell átütni tudni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
igen egy vontatókerék elférne rajta motoros mindegy szerintem hogy elektromos vagy belső égésű. vonószemre illeszthető
Ezaz csináljunk a faék egyszerű ágyúból egy bonyolultat, motorral, üzemanyagtartájjal, áttéttel és ezt adjuk oda az alig képzett embereknek vannak még hülye ötleteid?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Wilson

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
mármint páncéltörő tartalékot írt nem ? az azért nem feltétlen a manőver erők része sokszor csak alárendelt alegységekről van szó... viszonylag távol a fronttól nem 1 vonalas alegységek ezek. feladatuk az ellenséges erők megakasztása. a rést nem ők tömik be. inkább tűzzel való manővererel próbálják manőverre kényszeríteni terelni az ellenséget aki a kisebb ellenállás irányába fog törekedni vagy lelassúl az előrretörése és kifullad elfogy a lendülete.
Fasza.
Csak ezt mièrt olyan fegyverrel kezeli el ami nincs hadrendben.
Elavult.
Sok ember kell hozzá.

Mit törnek át?
Nálunk kb nem lenne frontvonal, mert kicsi a sereg, mindenkinek manőverezni kellene hogy ne kerítések be.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
Fasza.
Csak ezt mièrt olyan fegyverrel kezeli el ami nincs hadrendben.
Elavult.
Sok ember kell hozzá.

Mit törnek át?
Nálunk kb nem lenne frontvonal, mert kicsi a sereg, mindenkinek manőverezni kellene hogy ne kerítések be.
igen lehet úgy is tervezni. hogy csak mozgó védelmet alkalmaznánk. de nem a legjobb választás. a kombinált jobb.
tisztán mozgó védelembe nincs helye ez tény (legalábbis nagyon nagyon szűk)
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 773
30 544
113
És lófaszt se lő át és könnyűnek sem könnyű, majd 3 tonna. Miheztartás végett az 1,5 tonnás PaK40 már nem volt kézzel mozgatható, maximum a tüzelőállásban tudták mozgatni így a kezelők. Egy majd 3 tonnás löveget még a tüzelőállásban se nagyon tudsz mozgatni...
Pontosan ezért kell rászerelni az MT-LBre.Németek is mindenre rászerelték anno a Pak40-est,ami csak elbirta.
Szemből már nem lő ki egy moder hk-t.Oldalrol már azért előfordulhat.És minden orosz BMP kilőhető vele,meg tud közvetlen irányzású támogató tüzet adni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Pontosan ezért kell rászerelni az MT-LBre.Németek is mindenre rászerelték anno a Pak40-est,ami csak elbirta.
Szemből már nem lő ki egy moder hk-t.Oldalrol már azért előfordulhat.És minden orosz BMP kilőhető vele,meg tud közvetlen irányzású támogató tüzet adni.
Értelek, szereljünk rá egy nem létező tök elavult páncéltörő ágyút egy nem létező tök elavult platformra. Remélem otthon nem engedi az asszony, hogy hozzányúlj a családi kasszához.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Páncéltörő tartalék!!! Az nem manőver erő. Az védelmi tartalék.
Ha már a volt katonák sem ismerik és értik, mit várhatnék egy civiltől.
De könyörgöm! Annyira elavult, hogy az valami félelmetes. Ha nem oldalról találod el vele a harckocsit, akkor esélytelen vagy (de abban sem vagyok biztos, hogy egy megfelelően felpáncélozott közepesen modern harckocsit képes kilőni oldalról). Éjszakai harcra alkalmatlan. A 21. századi színvonalon a tűzvezetése nem értelmezhető.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 022
113
Az ukránok milyen jól haladnak a tömeggel ugye? Ja nem.. épp egy harmadakkora támadóerő őrli fel őket módszeresen.
Harmad akkora a fenéket... Élőerőben vannak kevesebben az oroszok, minden másban sokszoros fölényben vannak, gyakorlatilag Ukrán légierő nincs, tüzérségi és nehézfegyverzetben sokszoros kb. 5-10X OROSZ fölény van, ÚGY hogy a high end rendszerek az UKRÁNOKnál vannak, CEASAR - PZH 2000, korszerű vontatott M777, az oroszok meg a TÖMEGESEN alkalmazott olyan "vackokkal" amiket mi szétvágtunk, kikúrtunk, mint pl. a GRAD és a lesajnált Gvozigyka, szopatják őket...


Komolyan mondom teljesen mást látok mint TE, pedig elvileg ugyan azt a háborút nézzük... Még azt sem mondom hogy nekem van fixre igazam, de értetlenül állok előtte, hogy vonhatunk le ennyire más konklúziót ugyan abból úgy, hogy TE dedikáltan katona vagy, én meg csak egy kb. 30 éve műkedvelő vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and anonim999

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Harmad akkora a fenéket... Élőerőben vannak kevesebben az oroszok, minden másban sokszoros fölényben vannak, gyakorlatilag Ukrán légierő nincs, tüzérségi sokszoros 5-10X fölény van, ÚGY hogy a high end rendszerek az UKRÁNOKnál vannak, CEASAR - PZH 2000, korszerű vontatott M777, az oroszok meg a TÖMEGESEN alkalmazott olyan "vackokkal" amiket mi szétvágtunk, kikúrtunk, mint pl. a GRAD és a lesajnált Gvozigyka, szopatják őket...


Komolyan mondom teljesen mást látok mint TE, pedig elvileg ugyan azt a háborút nézzük... Még azt sem mondom hogy nekem van fixre igazam, de értetlenül állok előtte, hogy vonhatunk le ennyire más konklúziót ugyan abból úgy, hogy TE dedikáltan katona vagy, én meg csak egy kb. 30 éve műkedvelő vagyok.
Élőerőről beszéltünk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 022
113
Élőerőről beszéltünk.
Jhaa, hát én meg összességében beszélek harcértékről, aminek egy fontos része az élőerő is, nyilván, de a fő lényeg a nehéztechnika.

Én tényleg azt látom hogy a mennyiség dönt ott is, nem a minőség.

Kevés M777, PZH-2000, CEASAR és AS-90 drága prec lőszerekkel, HIMARS és M270 minden földi jóval le van dominálva a picsába a régi szarokkal, még az oroszok is húzgálják a vontatott Mistakat, meg az ezeréves GRADOT tolják mint süket a csengőt, csapágyasra, és baszki, én azt látom MŰKÖDIK!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Harmad akkora a fenéket... Élőerőben vannak kevesebben az oroszok, minden másban sokszoros fölényben vannak, gyakorlatilag Ukrán légierő nincs, tüzérségi és nehézfegyverzetben sokszoros kb. 5-10X OROSZ fölény van, ÚGY hogy a high end rendszerek az UKRÁNOKnál vannak, CEASAR - PZH 2000, korszerű vontatott M777, az oroszok meg a TÖMEGESEN alkalmazott olyan "vackokkal" amiket mi szétvágtunk, kikúrtunk, mint pl. a GRAD és a lesajnált Gvozigyka, szopatják őket...


Komolyan mondom teljesen mást látok mint TE, pedig elvileg ugyan azt a háborút nézzük... Még azt sem mondom hogy nekem van fixre igazam, de értetlenül állok előtte, hogy vonhatunk le ennyire más konklúziót ugyan abból úgy, hogy TE dedikáltan katona vagy, én meg csak egy kb. 30 éve műkedvelő vagyok.
Ugyanazt a háborút nézzük, csak te enem nagyon érted amit látsz. Beszéltek itt az elavult szarokról, hogy az mennyire kell, de nem látjátok, hogy az ukránok a kevés de modern nyugati fegyverek miatt vannak még életben. Pár tucat modern tüzérségi eszköz hatással van az oroszokra! Nem, nem fordítja meg a háború menetét, de képes hatást gyakorolni rá. Érted ezt egyáltalán? Kerekítési hibának sem szabadna lennie annak a néhány HIMARS-nak, PzH2000-nek és Cesar-nak, de nemhogy nem kerekítési hibák, hanem képesek hatást gyakorolnia műveletekre.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Jhaa, hát én meg összességében beszélek harcértékről, aminek egy fontos része az élőerő is, nyilván, de a fő lényeg a nehéztechnika.

Én tényleg azt látom hogy a mennyiség dönt ott is, nem a minőség.

Kevés M777, PZH-2000, CEASAR és AS-90 drága prec lőszerekkel, HIMARS és M270 minden földi jóval le van dominálva a picsába a régi szarokkal, még az oroszok is húzgálják a vontatott Mistakat, meg az ezeréves GRADOT tolják mint süket a csengőt, csapágyasra, és baszki, én azt látom MŰKÖDIK!
Arról nem én tehetek, ha nem érted azt a beszélgetést amibe belebeszélsz.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
De könyörgöm! Annyira elavult, hogy az valami félelmetes. Ha nem oldalról találod el vele a harckocsit, akkor esélytelen vagy (de abban sem vagyok biztos, hogy egy megfelelően felpáncélozott közepesen modern harckocsit képes kilőni oldalról). Éjszakai harcra alkalmatlan. A 21. századi színvonalon a tűzvezetése nem értelmezhető.
Szerintem ne kezdjük elölről. Mivel már nincs, itt nem is fogjuk használni. Én sem vennék már ilyen. Ha lenne, addig nem dobnám ki, amíg nincs pótolva.
Mindenesetre én ragaszkodék a vegyes pct felálláshoz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 022
113
Ugyanazt a háborút nézzük, csak te enem nagyon érted amit látsz. Beszéltek itt az elavult szarokról, hogy az mennyire kell, de nem látjátok, hogy az ukránok a kevés de modern nyugati fegyverek miatt vannak még életben. Pár tucat modern tüzérségi eszköz hatással van az oroszokra! Nem, nem fordítja meg a háború menetét, de képes hatást gyakorolni rá. Érted ezt egyáltalán? Kerekítési hibának sem szabadna lennie annak a néhány HIMARS-nak, PzH2000-nek és Cesar-nak, dev nemhogy nem kerekítési hibák, hanem képesek hatást gyakorolnia műveletekre.
Lehet hogy én nem értem amit látok, de én meg azt látom bele, hogy egyáltalán azért vannak még játékban az ukránok, mert beleálltak iszonyat veszteségeket bevállalva a gyalogsággal abba, hogy minden bokorból betámadják sokszor az általad lesajnált kamikaze akcióikkal oldalba támadva lesállásokkal az orosz páncélos ékeket, logisztikai vonalakat, van sok Manpads amivel magasra kényszerítik a VVS-t, a heliket sem tudják szabadon használni, és kitartanak a lövészárkokban és a városokban a végsőkig, hiába lövik ki belőlük tüzérséggel a szart is az oroszok.

Ezt úgy tudják csinálni, hogy sokan vannak, sok helyen, és messze nem csak a hivatásosaik harcolnak. Ha jól tudom, az első pár napban Kijev is azért maradt talpon, mert egy területvédelmis dandár ment neki a deszantosoknak Gosztomelnél. Nagy létszám, bevállalva a nagy veszteséget. Nagy létszámot meg néha az ukránok is a brutál nagy nyugati segítség mellett is csak pl. Maximmal tudnak felfegyverezni.

Én ezt látom bele, s ebből vontam olyan következtetést, hogy nekünk a hivatásos haderőnk kb. 4000 fő harcoló katonája egy pusztán csak védelmi célú összhaderőnemi háborúban is a 93 000 km2-ünkön LÓFASZ esti fényben!
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Páncéltörő tartalék!!! Az nem manőver erő. Az védelmi tartalék.
Ha már a volt katonák sem ismerik és értik, mit várhatnék egy civiltől.
Vicces de te áttört vèdelmi vonalról beszèlsz. o_O o_O

Ez a szomszédba sem pont így van.
Ès jóideje hagyományos èrtelemben sehol.
Enne csak tomeghadserek esetén van èrtelme.
Nálunk az nem lessz.
Akárhogy is mozgósítanak.
Úgyhogy ezért volt számomra egyértelmű hogy manőverező erőkről beszélsz.
Hisz ha arról nem, akkor annyi èrtelme sincs az okfejtèsednek.
Max egy tankönyvi pèlda.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Szerintem ne kezdjük elölről. Mivel már nincs, itt nem is fogjuk használni. Én sem vennék már ilyen. Ha lenne, addig nem dobnám ki, amíg nincs pótolva.
Mindenesetre én ragaszkodék a vegyes pct felálláshoz.
Az a baj, hogyha lenne sem lenne értelme használni. Annyira elavult, hogy azt harcááaszattal nem tudod kompenzálni.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Lehet hogy én nem értem amit látok, de én meg azt látom bele, hogy egyáltalán azért vannak még játékban az ukránok, mert beleálltak iszonyat veszteségeket bevállalva a gyalogsággal abba, hogy minden bokorból betámadják sokszor az általad lesajnált kamikaze akcióikkal oldalba támadva lesállásokkal az orosz páncélos ékeket, logisztikai vonalakat, van sok Manpads amivel magasra kényszerítik a VVS-t, a heliket sem tudják szabadon használni, és kitartanak a lövészárkokban és a városokban a végsőkig, hiába lövik ki belőlük tüzérséggel a szart is az oroszok.

Ezt úgy tudják csinálni, hogy sokan vannak, sok helyen, és messze nem csak a hivatásosaik harcolnak. Ha jól tudom, az első pár napban Kijev is azért maradt talpon, mert egy területvédelmis dandár ment neki a deszantosoknak Gosztomelnél. Nagy létszám, bevállalva a nagy veszteséget. Nagy létszámot meg néha az ukránok is a brutál nagy nyugati segítség mellett is csak pl. Maximmal tudnak felfegyverezni.

Én ezt látom bele, s ebből vontam olyan következtetést, hogy nekünk a hivatásos haderőnk kb. 4000 fő harcoló katonája egy pusztán csak védelmi célú összhaderőnemi háborúban is a 93 000 km2-ünkön LÓFASZ esti fényben!
A Dombaszban 10 dandár harcol döntően nem tartalékosok. Azok az ejtőernyősök akiket megtámadott egy területvédelmi dandár tokkal vonóval 200-an voltak a reptéren (ami tökéletesen alkalmatlan a védekezésre, mert egy reptér) egy dandár meg alaphangon 2000 fő... Nincsenek orosz páncélos ékek, nem így harcolnak az oroszok. Ha lennének akkor nem itt tartanának.

Akkor neked is felteszem a kérdést: ki ellen akarod a Honvétséget alkalmazni? Ki ellen kevés?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Ha már mindenáron akartok valami olcsó, könnyen kezelhető cuccot. Ez a szar helyett inkább vethetnétek egy pillantást a jó öreg 105mm-es M40 hátrasiklás nélküli lövegre.

Az legalább csak 200 kiló, így bármilyen pickupra, vagy UTV-re rá lehetne rakni és modernebb svéd és osztrák (RAT 700 vajon ki gyártotta?) lőszerei 700mm-t ütnek át. Indítható belőle LAHAT is elvileg. A pakik és Kína még mindig gyártják, talán Dél-Korea is, de kb annyira bonyolult gyártani, mint egy aknavetőt, nem egy hű de nagy vasziszdasz.
Nem véletlenül alkalmazta/alkalmazza a fél világ.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya