M
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Nem kötözködésként, de a waterlooi csatában nem vettek részt oroszok, és a leírt történet a rocroi csatában történt, a spanyol terciókkal.Mikor Waterloonál már minden elveszett, akkor a francia egységek elkezdtek megtörni. Kivéve az Öreg Gárda ezrede. Annyira kemények voltak, hogy a velük szemben álló orosz tábornok nagyon előnyös, és nem megalázó fegyverletételre adott ajánlatot. A válasz erre az volt, hogy a gárda nem adja meg magát. Az orosz tábornok ezt követően hitetlenkedve leirja, hogy a gárda nem törődve a rájuk mért tűzérségi tűzzel, rendezetten és nem túl gyors tempóban visszavonulásba kezdett. Ezt hivják tökösségnek. Azt hogy beugatok, majd válaszul kiröhögnek, én meg utána eldobom a fegyveremet harc nélkül, és megadom magam, az nem tökösség. Utána meg egyik kezemben a ruszkiktól kapott ásványvizzel, másikban meg a szintén tőlük kapott uzsonnás csomaggal felszállok a kisbuszba, mert kint hideg van. Ez sem tökösség. Bár ha jól tudom valami Ukrajna hőse kitüntetést megért, meg bélyeget a hősies (megadásukról) beszólásukról.
Nem kötözködésként, de a waterlooi csatában nem vettek részt oroszok, és a leírt történet a rocroi csatában történt, a spanyol terciókkal.
"A waterlooi csata tulajdonképpen egy Napóleon által indított megelőző csapás eredménye volt. A francia császár ugyanis mindössze egy 70 ezer fős seregre támaszkodhatott, ezért ha életben akarta tartani reményeit, akkor egyenként kellett szétzúznia az ellene szövetkező seregeket, hogy megelőzze azok egyesítését. Az osztrákok 200 ezer főt, az oroszok 150 ezer főt, a poroszok 100 ezer főt, míg a Wellington vezette erők 70 ezer főt számláltak." Közvetlenül a csatában 4 db német-orosz légió vett részt. Most nincs időm megkeresni, abban megkövetlek hogy lehet nem a Waterloo volt, hanem még az orosz hadjárat. Nem szoktam minden bejegyzésemhez átolvasni tizenéve olvasott emlékiratokat. A terzios történet is megvan, de nem arra gondoltam. Csak nem tudom melyik ruszki tábornok emlékirataiban volt ez. Ha lesz erőm, akkor megkeresem, és érdemben válaszolok.Nem kötözködésként, de a waterlooi csatában nem vettek részt oroszok, és a leírt történet a rocroi csatában történt, a spanyol terciókkal.
Rászántam egy órát, de nem találom abban a formában, ahogy megjelenítettem.Nem kötözködésként, de a waterlooi csatában nem vettek részt oroszok, és a leírt történet a rocroi csatában történt, a spanyol terciókkal.
Waterloonál Cambronne tábornok annyit mondott, hogy -/a Gárda meghal, de nem adja meg magát!/ Szart!Rászántam egy órát, de nem találom abban a formában, ahogy megjelenítettem.
Talán a Kraszniji csata keveredett bennem, mert ott történt az alábbi:
"Délután 3 órakor Ney marsall III. hadteste beleütközött Miloradovics erőibe. Az orosz tábornok 12 000 embere a dombok közti mély szurdokban állt. A francia marsallnak ekkor 8000 „igazi harcosa” és 8000 „tölteléke” (kóborlója) volt. Abban a hitben, hogy Davout csapatai még Krasznijban, közvetlenül Miloradovics erői mögött tartózkodnak, Ney marsall elutasította az orosz tábornok ajánlatát a „tisztes megadás”-ról, és megpróbálta útját állni az ellenségnek.
A francia csapatoknak sikerült áttörniük az orosz gyalogság első két vonalán, de amikor a harmadik vonalhoz értek, bebizonyosodott, hogy erejük kevés, és az oroszok a döntő pillanatban ellentámadást indítottak. A csata egyik szemtanúja, Robert Wilson brit tábornok visszaemlékezése: „Negyven ágyú ontotta a kartácstüzet, lángot okádva és halált záporozva a francia támadókra.... Az oroszok hurrát kiáltva szuronyrohamot indítottak. Véres, de rövid küzdelem következett, a franciák nem tudták megvetni lábukat a vízmosásban. Mire az orosz fegyverek hegyén megalvadt a vér, a hegy mindkét oldalán haldokló francia sebesültek vonaglottak és véreztek a hóban. A halál megváltás volt a számukra.”
November 18-án délután 3 órakor Ney marsall III. hadteste beleütközött Miloradovics erőibe. Az orosz tábornok 12 000 embere a dombok közti mély szurdokban állt. A francia marsallnak ekkor 8000 „igazi harcosa” és 8000 „tölteléke” (kóborlója) volt. Abban a hitben, hogy Davout csapatai még Krasznijban, közvetlenül Miloradovics erői mögött tartózkodnak, Ney marsall elutasította az orosz tábornok ajánlatát a „tisztes megadás”-ról, és megpróbálta útját állni az ellenségnek.
A III. hadtest rettenetes veresége után a „lovagias” Miloradovics ismét felajánlotta Neynek, adja meg magát. A francia marsall ismét visszautasította, és 2000 emberével átvágta magát az erdőn, és Platov kozákjain. A következő két napban Ney megmaradt erői nyugat felé keresték Napóleon seregeit, bátran szembeszállva a kozákok támadásaival. Legvégül csak 800-an maradtak életben, ők később egyesültek Napóleon erőivel Orsa közelében. Ney hőstettét a teljesen demoralizált francia csapatok egy nagy győzelemmel tekintették egyenértékűnek. Napóleon ekkor ruházta fel tábornokát „a bátrak bátra” jelzővel."
Valószínű hogy a fentieket mostam össze az Öreg gárdához fűződő történettel: La garde meurt et ne se rend pas! (A gárda meghal, de meg nem adja magát). Ez volt a jelszavuk, aztán lett ebből egy mítosz.
Hát ennyi sajnos. Amit irtam nem állja meg a helyét, valószínű hogy én is összemixeltem a régi olvasmányaimat, aztán igy ragadt meg bennem.
Extra nem sok, csak tetszenekEgy kis magyarázatot is kaphatunk a képekhez? Mit látunk a képeken, mi a hadtörténeti érdekesség rajta?
Jók ezek, csak legalább annyit írjatok oda, hogy melyik csata vagy milyen esemény vagy kb. melyik évtized.Extra nem sok, csak tetszenek
Csak érdekesség jöhet ide egyébként, vagy 'kommersz' is?
ez vízes ló nem ? az utolsó képek egész biztos az amikor az oldalszárnyakatt biztosító erődítéseket (megerődített majorságokat) védték az angolok
Tuileriák (ezt sosem tudom leírni ) 1792
1.
1.
Azért érdekes lett volna, ha akkor találkozik a Két Nagy, amikor Napoleon még önmaga (gyomorproblémák stb-k nélkül).Nagy buli volt a csata viziloo mellett! Sok jó könyv van róla.
Legutóbb olvastam"Waterloo négy napja", sajnos a szerzö nem ugrik be...
Megint bejött Wellington trükkje, hogy a tartalékot a földre fektette a domb hátán, ahonnan csak akkor álltak fel és adtak le sortüzet a franciákra, amikor azok alig 30 méterre voltak, tömött sorban menetelve. Ez a közeli sortüz megtörte még az Öreg Gárdát is.