• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 043
11 955
113

Liberty a Dunaferr átvételéről: teljes zűrzavart örököltünk​

Sok meglepetés ért bennünket. Szinte meg sem lepődünk, amikor egy beszállító a semmiből áll elő újabb követelésekkel – fogalmazott az Economxnak adott exkluzív interjújában a Liberty Steel Central Europe Holdings ügyvezetője, Ajay Kumar Aggarwal.

"A meleghengerlés újraindult, importált félkésztermékek un. bugák felhasználásával. Termelési kampányokra összpontosítunk, áprilisban több mint 30 ezer tonna lemez hengerlését tervezzük. Szeretnénk újraindítani a kohót, ha a piaci feltételek ezt lehetővé teszik, de még sok munka vár ránk, hogy a LIBERTY Dunaújváros ismét nyereséges és sikeres vállalat legyen.
...
A melegen hengerelt termékek mellett egyre nagyobb igény mutatkozik a hideghengerművünk, a fémfeldolgozó és a profilgyárunk által előállított termékek iránt is.
...
A LIBERTY Dunaújváros első lépésként a korszerűtlen kemencék helyett új elektromos ívkemencét üzemel be, ezt követően kb. 80 százalékkal csökken a közvetlen CO2-kibocsátásunk. Technológiai partnerünkkel, a CISDI-vel és mérnöki partnerünkkel, az NPT AG-val együttműködve egy sor fontos műszaki és tervezési projekt már folyamatban van. Mostanra nagyon részletes műszaki és kereskedelmi ajánlatot kaptunk a technológiai szolgáltatóktól, amelyet jelenleg értékelünk, és hamarosan bejelentjük a következő lépéseket. Ezzel párhuzamosan megkezdődik a szakemberek átképzése is, illetve a GREENSTEEL Akadémia segítségével az iparág iránt érdeklődő fiatalok toborzása."

https://www.economx.hu/gazdasag/lib...-interju-indiai-dunaujvaros-vasmu.787899.html
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 387
113
Akkor lassan vissza fizethetik azt a 15-16 milliárd forintos villany számlát az E-onnak, amivel tartoznak.
Szerintem az olyan szempontból kevésbé problémás, hogy az egy már az átvételkor ismert tartozás volt. De azért az átvétel után befutó - korábban nem ismert - követelések soha senkinek nem esnének jól.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 170
7 102
113
Nekünk van vasbányánk? Nekünk van kohónk? Nekünk van acél lemezhenger üzemünk? Vajon miből állítjuk elő a KF-51-t?
A német alapanyagból! Ezért csak összeszerelő üzemnek fogják csak hívni! Ha a németeknek a magas árait fizetjük! Nézd meg, a Lengyelek elmentek keletre mivel ott is bányásznak vasat, s készítenek harckocsit is s nem is akármilyet! Szóval jól beletenyereltünk a szarba!
Khm indiai alapanyag beszerzés :oops: :rolleyes: spórolás lvl 999. Egyéb gazdasági tanacsokert fordulhatok hozzam ( az első tanács ingyenes)
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 170
7 102
113
Khmmm/izééé, ....: Indiai vasárú-átcimkéző feladatú zRt./Kft.-re utalsz? :oops:

.
Neeeem
Mostmár hogy ott trieszben lesz egy kikötő ami amúgy magyar vám területnek minősül lényegesen le is rövidül egy olyan nyersanyag beszerzése amit eddig 20 fajta át rakodáson és 10orszagon ment át, indián fel rakják hajóra trieszben a magyar kikötői részen le rakják le vamoljak uniós árunak fog minosulni és onnantól nem kell csak a szállitás ért fizetni a költséget durván le is feleztuk és már megéri minőségben nem tudom hol van most de ez csak egy ötlet ha a nemet túl drága
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 170
7 102
113
Khm.Nincs ilyen.EU vámunió van.
Amire te gondolsz Vámunió többnyire az uniós tagállamokra vonatkozik 3.orszagbeli meg olyan országra mint pl India Kína Pakisztán amire kő keményen minden szar +teher meg vám bunti ki van szabva azokra nem teljesen.
Anno vamoltam oroszoknak,fehéroroszoknak na az is egy bonyolult történet. Szegény oroszt 4 napig tartottam a kamionjaba míg a cége be nem fizetett mindent amit az adott országok vam hatóságának kellett :confused:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 099
31 047
113
Amire te gondolsz Vámunió többnyire az uniós tagállamokra vonatkozik 3.orszagbeli meg olyan országra mint pl India Kína Pakisztán amire kő keményen minden szar +teher meg vám bunti ki van szabva azokra nem teljesen.
Anno vamoltam oroszoknak,fehéroroszoknak na az is egy bonyolult történet. Szegény oroszt 4 napig tartottam a kamionjaba míg a cége be nem fizetett mindent amit az adott országok vam hatóságának kellett :confused:
Az EU egy valuta és vámunió.Hülyeségek azért vannak,mert nincs rendesen szabályozva.
4 nap még nem is sok.Volt,hogy 3 hétig álltam vámudvarban.....
Te most komolyan a vámost oktatod?
Teljesen lényegtelen,hogy konkrétan melyik ország vámszerve áll az EU vámhatáron,mert az EU vámhatár.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 170
7 102
113
Az EU egy valuta és vámunió.Hülyeségek azért vannak,mert nincs rendesen szabályozva.
4 nap még nem is sok.Volt,hogy 3 hétig álltam vámudvarban.....

Teljesen lényegtelen,hogy konkrétan melyik ország vámszerve áll az EU vámhatáron,mert az EU vámhatár.
Nem fogok én itt bele menni a vám rejtelmeibe mert meg is szegnem a titoktartást de nehogy már azt hidd hogy a egy közép európai vám teher megfizetése megegyezik egy németével már csak az afa miatt se stb stb..
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 099
31 047
113
Nem fogok én itt bele menni a vám rejtelmeibe mert meg is szegnem a titoktartást de nehogy már azt hidd hogy a egy közép európai vám teher megfizetése megegyezik egy németével már csak az afa miatt se stb stb..
Nem teljesen azonos az eljárásrend,de nagyrészt az EU harmonizáció szabályozza a vámeljárást.Áfa meg nem vámtétel,az exportárú nem áfa köteles,az visszaigénylésre kerül az exportáló ország szabályai szerint (általában azt nem is a vámosok intézik,csak ellenjegyzik az adott ország adóhatóságának-bár azt pont nemtudom,hogy momentán nálunk hogy van).Az mondjuk nagy szivás,mikor haburgi Freihavenböl viszel mondjuk kameruni jövedéki importárut szarajevói exportra......Anyja neve 6 példányban 6szor az az inditás......Meg 3 doboz andaxin.
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 170
7 102
113
Nem teljesen azonos az eljárásrend,de nagyrészt az EU harmonizáció szabályozza a vámeljárást.Áfa meg nem vámtétel,az exportárú nem áfa köteles,az visszaigénylésre kerül az exportáló ország szabályai szerint (általában azt nem is a vámosok intézik,csak ellenjegyzik az adott ország adóhatóságának-bár azt pont nemtudom,hogy momentán nálunk hogy van).Az mondjuk nagy szivás,mikor haburgi Freihavenböl viszel mondjuk kameruni jövedéki importárut szarajevói exportra......Anyja neve 6 példányban 6szor az az inditás......Meg 3 doboz andaxin.
Szerintem rosszul fogalmaztam és emiatt nem egyre gondolunk amit te mondasz mikor belép es megy tovább, én konkrétan arra gondoltam hogy ott ahol megérkezik felszabadítja mint már uniós termek és utána ott ahol ez meg történik ottani ország sajátosságait megfizeti a cég (esetünkben 60+ adó közül választhat :oops::D)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 099
31 047
113
Szerintem rosszul fogalmaztam és emiatt nem egyre gondolunk amit te mondasz mikor belép es megy tovább, én konkrétan arra gondoltam hogy ott ahol megérkezik felszabadítja mint már uniós termek és utána ott ahol ez meg történik ottani ország sajátosságait megfizeti a cég (esetünkben 60+ adó közül választhat :oops::D)
Namost ha mi üzemeltetünk egy dokkot Triesztben,az attol még nem lesz Magyar Állam felségterülete.Az joghatóságilag továbbra is olasz felségterület marad,nincs magyar vámhatósági felügyelet alatt.Az,hogy mikor magyar felségterületre ér az árú,milyen adószabályozás alá kerűl,az már magyar belügy.De annak semmi köze az EU jogharmonizált olasz vámszabályozáshoz (ami azt illeti,a magyarhoz se)