• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 017
123 899
113
1400 milliárd ? jó hagyuk a picsába a németeket . kell beszéli a törökökkel. a németek őrűltek
Ki beszélt itt németekről? Te álmodozol, hogy majd valaki olcsón felhúz neked egy komplett új acélművet...
A jelenlegi üzem modernizációja 480 milliárdra tették (ez orosz ajánlat volt) 2015 körül és akkor nem bővítettek és semmit sem tettek hozzá. Az méh 780-900 közt volt.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 206
113
Nem sok értelme lenne ebbe bárkinek is Magyarországon pénzt fektetni, ugyanis annak ellenére, hogy jelenleg hiány van páncél acélból a azokkal az országokkal úgysem lehetne felvenni a versenyt .
Egy nemesacélmu nem csak páncélacelt tud gyártani,hanem mást is.Polgari ipari szükségletek is vannak spéci acelokra.
Hogy aztán gazdasági szempontból egy kettős hasznosítású nemesacélmu rentábilis lenne e nálunk,azt nem tudom.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 734
4 128
113
Dunaújvárosban északi öntőmesterek bevonásával már készül a harckocsipáncél...
Szia,

Lehet tisztan hazai forrasbol is gyartani azt a harckocsipancelt. :)
midi_img_0909.jpg

midi_img_0827.jpg

midi_p1140462.jpg

midi_p1140444.jpg

Es lengyel szen helyett is van sajat faszen:
midi_p1140393.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 357
113
csak azt nem értem hogy a dunai vasműbe évi 3200 t páncélemez legyártására vólt kapacitás. azóta számos fejlesztés zajlott és most akkor alkalmattlan?
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
csak azt nem értem hogy a dunai vasműbe évi 3200 t páncélemez legyártására vólt kapacitás. azóta számos fejlesztés zajlott és most akkor alkalmattlan?
Lehet csak én nem értem de mért van az hogy a fórumon 2 hetente feltámasztjuk a Magyar acélipart pedig itthon se vasérc se szén se ötvözők se nagyon olcsó energia. Csak én nem értem hogy akkor hogy akarunk acélt önteni ? :oops:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 017
123 899
113
Lehet csak én nem értem de mért van az hogy a fórumon 2 hetente feltámasztjuk a Magyar acélipart pedig itthon se vasérc se szén se ötvözők se nagyon olcsó energia. Csak én nem értem hogy akkor hogy akarunk acélt önteni ? :oops:
Ahogy Rákosi elvtárs, addig erőltetjük, hogy lesz belőle valami ami teljesen élet és működésképtelen...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 357
113
Lehet csak én nem értem de mért van az hogy a fórumon 2 hetente feltámasztjuk a Magyar acélipart pedig itthon se vasérc se szén se ötvözők se nagyon olcsó energia. Csak én nem értem hogy akkor hogy akarunk acélt önteni ? :oops:
miért Luxemburgba pl ezekből mi van meg ???
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 357
113
És egy 1872-től fennálló vámunió ami a ruhr vidékkel összekapcsolja.
vámunioba mi is benne vagyunk a szén és acél közösségének indult egyletbe...
annyi szenet és vasércet ami a minőségibb termékek előállításához szükségesek mi is tudnánk venni... hisz a páncéllemezen pl hatalmas a nyereség a gyártónak.
ahogy az egyéb hadiipari acéloknak is (gránáttestek hasáb alapanyaga.(rúdacél)