Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Mekkora hatóerő? Mert, ha a CEP 500-1000 méter - a leírás alapján ennél sokkal nagyobb - akkor ennek a koncepciónak sincs túl sok értelme. A harkocsik ekkora szórással minimális szerencsével is túlélnek akár 100 kt hatóerőt is. Városok bombázásra meg harcászati gépet használni nem tűnik értelmesnek.Igen, mert ez egy korábbi elképzelés manifesztálódása volt, ugyanis azok a spec hőálló burkolatú 500 kg-os bombák eredeti elgondolás szerint RN-24-es vagy RN-28-as kis hatóerejű harcászati nukleáris bombák lettek volna.
Apró hiba, hogy nem fullosan hadrafogható gépekkel...Új repcsiket is csak úgy tudnak eladni a gyártók, ha a bakák a meglévőket "elkoptatják" a bevetések alatt.
Apró hiba, hogy EZ NEM TÖRTÉNT MEG....
--- ezzel nem tudok teljes mértékig egyetérteni, hiszen a USAF, a MARINE és a tervezetten felüli elhasználódás miatt sietteti akár az F-35, cseréjét (USAF) akár a lekonzervált F/A-18C-k rendszerbe állítását illetve újabb F/A-18F-ek gyártását. A NAVY-nál kisebb ez a mérték, ezért is szorult viszonylag háttérbe a naval F-35 rendszerbe állítása.
Meg, hogy az F-35C legfeljebb korlátozottan hadrafogható?És tudod mennyivel vágták vissza az F-35 darabszámot pont emiatt?
Valójában az ábra azért picit túloz. A Crossed array gyakorlati alkalmazása inkább '80as évek eleje, a pszeudo képalkotás a FIM-92B és C Stinger, '80-as évek második fele. A képalkotás AIM-9R és utána jött. A '90-es években használt AIM-9L/M (nekünk ma is ez van!) még mindig a tárcsás tudtommal. Persze digitálisan meg lehet támogatni, de alapvető korlátaik vannak.
Dudi, te süket és vak vagy? Nem túl régen lett az is bekommentelve, hogy az összes haderőmnem emberhiánnyal küzd. A Navy-nél ez olyan durva, hogy 9-10-11 hónapos turnusokat tolnak le a hordozók már a régen szoksásos 6-9 hónap helyett...Nagyon torz elképzeléseid vannak ha azt hiszed,hogy egy Oroszország elleni háborúban 1; lenne legénységhiány.2a bázisokon ülve várnák az esetleges CM salvokat...Még a szárazföldi bázisok sem az őrségre építik a védelmüket hanem folyamatosan van kint járőr...majd akkor szerinted egy Guam nem ér annyit,hogy folyamatosan ott legyen pár hajó és járőrözzön?
Dudi, te süket és vak vagy? Nem túl régen lett az is bekommentelve, hogy az összes haderőmnem emberhiánnyal küzd. A Navy-nél ez olyan durva, hogy 9-10-11 hónapos turnusokat tolnak le a hordozók már a régen szoksásos 6-9 hónap helyett...
Nem ülve, a SAM dolgozik és akkor a CAP is felszáll. Nem a semmiből jönne egy orosz támadás.
Te komolyan azt hiszed, hogy most békeidőben CAP-elget kin bárki és állnak AB és Ticok...?
Dudi, te nem csak buta, ostoba is vagy...
Átrakom ide!
Te vagy teljesen ostoba nem én!
Ha te nem járőröztetsz hajókat meg minimum légtérellenőrzőt megfelelő távolságban akkor még is mi fogja megakadájozni az Oroszokat,hogy 4 TU-160 megy 2 Jaszeny elfossa magát és megkínálja majd 100 db KALIBR-al Guamot?
Mert ha nem járőröznek légtérellenőrzők és hajók megfelelő távolságban amikről a levegőt,vízfelszínt és a vízfelszín alatti területet is tudod ellenőrizni akkor annak ez lesz a következménye.
Még utoljára válaszolok ma neked, ahelyett, hogy a közösség számára írnék... Utána felőlem azt írsz amit akarsz legfeljebb ostobábnak foglak kezelni, mint eddig tettem.
Hány érvet, modellt, tényt és mást adjak neked? És erre még te ostobázól le. Epic. Esetleg mutasd forrásidat, modelljeidet és referneciáidat...
- Amit te tolsz, az whisful thinking. Mondom az analógiát... "1000 ICBM ellen védekezni kéne, mondjuk 1000 db lézerágyúval. Tehát akkor az USA-nak van 1000 db lézerágyúja". Te pont ugyanezt tolod, csak hajókkal és BARCAP-pel. Van egy képtelen ötleted, ezért hozzá akarod igazítani a vilóságot. Kb. mint a konteós hülyegyerekek...
- Jó, hogy kezd derengeni, hogy mire jó egy stratégiai bombázó és hogyan lesz valaki komolyan veendő reginális szinten is, ha van CM-je és 5-6 ezer km-es hatótávolságú gépe. (Kína és H-6 CM-mel.) Nem tudod adott területről nagy távolságban távoltartani a matematikai maitt. A távolsággal négyszetesen nő a kör területe...
- A hajók felderíthetőség és nyomonkövethetősége hosszútávon műholdakkal elég jól megoldott volt 40 éve is, lásd Legenda rendszer. A repcsik nem ilyenek. A válaszom az, ami korábban is. Az a gép, ami kireül a nyílt óceáni térségba az a kutya nem látszja. Hahó, szerinted az óceánba zuhant airlinereket miért nem találják meg? Nincs radarkontroll, senki nem jár arra. Az Atlanti óceán felett veszett el a francia gép. A Csendes-óceán az ez a négyzeten és a légiforgalom arra még rikább is, amit rajzoltam és tényleg , de senki nem jár arra. Nem tűnik fel, hogy az orosz gépek elfogása mindig parközelben van, ahol van radarkontroll...?
- Ezen felül nem tűnik fel, hogy hány USA támaszpont van? Csak a legjelentősebbek. Norfolk, San Diego. PH, Guam (és Diego Garcia volt valaha...) Ha te mindehol akarnál 100%-os lefedettséget csak 5 km-esmagasságig 1500 km távolságban, akkor kéne vagy 100 db hajó? Ez 1500 km-re a 300 km-es radar lefedéssel. Átfedés szinte semmi. Ha a Tu-160 lemegy tengerszintre erőlködés nélkül csúszik át és így kéne a 360 fokos lefedéshez is vagy 20 db hajó. Csak Guamhoz. Nem látod be, hogy mennyira ostoba ötlet ez ahhoz képest, hogy odamegy két hajó és a bejövő CM-eket leszedik szépen sorban a Patriotokkal és vadászokkal?
- És nem, békeidőben senki nem BARCAP-el és nincs fent AWACS 0-24-ben. Az USAF flotta és repórákból a statoknál nem tűnik ez fel neked? 3-4 év alatt kirepülnék a flottából a 8-10 ezer órákat...
Egy egymondatos nevetséges felvetésedre adok egyoldalas választ. Erre majdbiztos kitalálsz majd megint valami hülyeséget. A konteós baromok szokták ezt csinálni, ez a géppuska érvelés. Te 10 sec alatt leírsz egy hülyeséget, és meg 20 percig válaszolok...
Hallod, én úgy vágnálak ki téged most, hogy csak úgy füstölnél. Amit előadsz az már szándékos topikrombolás. Nagyon, de nagyon elegem van, hogy te úgy jösz ide, hogy érved semmi, forrásod semmi, modelled semmi, de toporzékolsz összevissza...
És ez amit dudi csinálsz általános jelenség részedről.
OFF
Sajnos lassan minden gyök2 hülye ember ilyen az életben. Lehet, hogy ettől áll majd a földbe az emberiség, mert a sok gyökér képtelen saját korlátait belátni. Ezért terjednek az antitudományos hülyeségek fénysebességel a tudomány által megalkotott Interneten.
Vastaps...
ON