Összefoglaló a légvédelmi eszközök működéséről...

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
13000km es hatótávba nem fér bele a 360-os támadás meg a tengerszint sem...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
Ki mondta, hogy végig low level? Az értelmetlen lenne...


Én 300-750 oldalas anyagokat írok ide. Te marhaságokat...

Az semmire nem jogosít fel!Bármilyen hihetetlen de az orvos életet ment még is ugyan annyi joga van mint bárki másnak.És te olyan messze vagy az orvostól a társadalomban mint Makó Jeruzsálemtől.
Hányszor is bannoltak ha nem vagyok indiszkrét? ;)

Azt nem akarod megérteni valamiért,hogy egy háborúban senkit nem érdekel a flotta repült órája vagy,hogy 10 órás egy bevetés a vadászoknak.Vagy,hogy 0-24-ben hajót kell tudni Guam környékén meg légtérellenőrzőt a levegőben tartani a veszélyes irányban(Dél nyilván nem az az esetünkben) ami elve feleslegessé teszi annyi hajó meglétét amit te írtál.Márpedig az háború ha az oroszok Guamot támadják háborúk meg nem törnek ki egyik napról a másikra szó val van idő megerősíteni pl Guam védelmét.Amit nem mellesleg meg is tennének!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
Sanszosan semmilyen low level nem fér bele a TU-160-nak túl messze van Guam ahhoz tankerből meg túl kevés van az oroszoknak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
Oké várom de ha nem hozol mellé egy olyan ábrát ami megmutatja a gép fogyasztását különböző magasságokon 12 db CM-el terhelve akkor ne is csináld mert az csak egy áltudományos köntösbe bújtatott vélemény lesz amit tényként állítasz be.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pal
M

molnibalage

Guest
Oké várom de ha nem hozol mellé egy olyan ábrát ami megmutatja a gép fogyasztását különböző magasságokon 12 db CM-el terhelve akkor ne is csináld mert az csak egy áltudományos köntösbe bújtatott vélemény lesz amit tényként állítasz be.
Áltudományos? Ja, mert én már csak olyan vagyok.

Te eddig még a radarhorizntotot sem vetted figyelembe, leszartad, hogya Navy emberhiányos, a hajók üzemóráját leszarod full radarozgatva, békeidős BARCAP-ot haluzol....

...erre te egyből egy hadrendben levő szovjet bombázó manualjban levő adtot kérnél? Eszednél vagy...? Honnan lenne nekem meg?

Viszont a fizika tudja a dolgát. A bizonyítás alapja az lett volna, hogy n+1 gépnél ismert a faljagos fogysztás, tehát alsó és felső becslést kaptál volna, ami simán kihozza azt, hogy a gép erőlködés nélkül képes kétszeri tankolással lerepülni akár 14-16 ezer km-et is.

De ezek után hajlok arra, hogy lószerszámot a hátsódba, azt érdemelsz, de az szabadidőmet a jövőben kurvára nem.

Hallod, ehhez kurva vastag arcből kell azon ámokfutás után, amit lassaan évek óta előadsz repülős téren....
Elegem van belőled. De teljesen. Remélem haditechnikai "tudásodat" másnak nem csillogtatod, mert ezzel csak rombolsz...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
Áltudományos? Ja, mert én már csak olyan vagyok.

Te eddig még a radarhorizntotot sem vetted figyelembe, leszartad, hogya Navy emberhiányos, a hajók üzemóráját leszarod full radarozgatva, békeidős BARCAP-ot haluzol....

...erre te egyből egy hadrendben levő szovjet bombázó manualjban levő adtot kérnél? Eszednél vagy...? Honnan lenne nekem meg?

Viszont a fizika tudja a dolgát. A bizonyítás alapja az lett volna, hogy n+1 gépnél ismert a faljagos fogysztás, tehát alsó és felső becslést kaptál volna, ami simán kihozza azt, hogy a gép erőlködés nélkül képes kétszeri tankolással lerepülni akár 14-16 ezer km-et is.

De ezek után hajlok arra, hogy lószerszámot a hátsódba, azt érdemelsz, de az szabadidőmet a jövőben kurvára nem.

Hallod, ehhez kurva vastag arcből kell azon ámokfutás után, amit lassaan évek óta előadsz repülős téren....
Elegem van belőled. De teljesen. Remélem haditechnikai "tudásodat" másnak nem csillogtatod, mert ezzel csak rombolsz...

Nem általánosságban írtam hanem konkrétan az áltudományost így az érveid már bocs de semmirevalók mert azok nem a konkrét példára hanem általánosságra vonatkoznak!

Ami pedig a komment többi részét illeti.A TU-160 pontos fogyasztási adatainak hiányában csakis és kizárólag becsülni tudod a gép fogyasztását.Már ne haragudj de ez nem tény lesz hanem vélemény.De ezzel nincs is baj ameddig nem tényként hanem véleményként adod elő.Márpedig véleménnyel cáfolni(még véleményt is hisz én nem tényként kezeltem azt,hogy nem képes rá!!!)az már bocs de elég kevés.
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Nem általánosságban írtam hanem konkrétan az áltudományost így az érveid már bocs de semmirevalók mert azok nem a konkrét példára hanem általánosságra vonatkoznak!

Ami pedig a komment többi részét illeti.A TU-160 pontos fogyasztási adatainak hiányában csakis és kizárólag becsülni tudod a gép fogyasztását.Már ne haragudj de ez nem tény lesz hanem vélemény.De ezzel nincs is baj ameddig nem tényként hanem véleményként adod elő.Márpedig véleménnyel cáfolni(még véleményt is hisz én nem tényként kezeltem azt,hogy nem képes rá!!!)az már bocs de elég kevés.

Olyan adatok -többek között- a vita tárgya, amik "kicsit" titkosak, és ha tényleg tudnátok, Jason (Bourne) jönne segíteni, kiugrani a tizedik, -hmmmmm, nem a huszadik- emeletről.
(Ami adatok közelítő becslésére egész jó ötletek is íródnak ;) )

VISZONT az alkotó vita közben is maradjon meg a Másik tisztelete!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
Olyan adatok -többek között- a vita tárgya, amik "kicsit" titkosak, és ha tényleg tudnátok, Jason (Bourne) jönne segíteni, kiugrani a tizedik, -hmmmmm, nem a huszadik- emeletről.
(Ami adatok közelítő becslésére egész jó ötletek is íródnak ;) )

VISZONT az alkotó vita közben is maradjon meg a Másik tisztelete!

Ha én azt mondom,hogy szerintem 1+1=3 te meg kijelented,hogy hülyeséget beszélek mert egyéb számításokból kiindulva 1,6 jött ki neked akkor az gáz.Még akkor is ha te közelebb állsz a valósághoz!

A stílussal kapcsolatban úgy érzem,hogy semmi kivetnivaló nem volt az enyémben molniét figyelembe véve.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Áltudományos? Ja, mert én már csak olyan vagyok.

Te eddig még a radarhorizntotot sem vetted figyelembe, leszartad, hogya Navy emberhiányos, a hajók üzemóráját leszarod full radarozgatva, békeidős BARCAP-ot haluzol....

...erre te egyből egy hadrendben levő szovjet bombázó manualjban levő adtot kérnél? Eszednél vagy...? Honnan lenne nekem meg?

Viszont a fizika tudja a dolgát. A bizonyítás alapja az lett volna, hogy n+1 gépnél ismert a faljagos fogysztás, tehát alsó és felső becslést kaptál volna, ami simán kihozza azt, hogy a gép erőlködés nélkül képes kétszeri tankolással lerepülni akár 14-16 ezer km-et is.

De ezek után hajlok arra, hogy lószerszámot a hátsódba, azt érdemelsz, de az szabadidőmet a jövőben kurvára nem.

Hallod, ehhez kurva vastag arcből kell azon ámokfutás után, amit lassaan évek óta előadsz repülős téren....
Elegem van belőled. De teljesen. Remélem haditechnikai "tudásodat" másnak nem csillogtatod, mert ezzel csak rombolsz...
Mar bocs, de igaza van, te hires vagy arrol itt a forumon, hogy ha van 5 darab tenyed, abbol kivalogatod a 2 neked tetszot a maradek 3-at meg felredobod es megkapod kimenetnek azt, amit elore eldontottel, hogy szeretnel. Ellenben egy valodi kutato nem csak lexikalis tudassal bir (azzal te is birsz) hanem kepes arra, hogy az adatokat nezze es ne az erzelmei alapjan valogassa ki amit neki tetszik. Ha nem dontod el elore, hogy mit szeretnel kapni, akkor nem csalodas amikor a model outputja nem tetszik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
Mar bocs, de igaza van, te hires vagy arrol itt a forumon, hogy ha van 5 darab tenyed, abbol kivalogatod a 2 neked tetszot a maradek 3-at meg felredobod es megkapod kimenetnek azt, amit elore eldontottel, hogy szeretnel. Ellenben egy valodi kutato nem csak lexikalis tudassal bir (azzal te is birsz) hanem kepes arra, hogy az adatokat nezze es ne az erzelmei alapjan valogassa ki amit neki tetszik. Ha nem dontod el elore, hogy mit szeretnel kapni, akkor nem csalodas amikor a model outputja nem tetszik.

Neked is leírom az LMzek-nek írt példát:
Ha én azt mondom,hogy szerintem 1+1=3 te meg kijelented,hogy hülyeséget beszélek mert egyéb számításokból kiindulva 1,6 jött ki neked akkor az gáz.Még akkor is ha te közelebb állsz a valósághoz!

És még egyszer amit molninak írtam:Az baj,ha a véleményünket tényként állítjuk be.Márpedig pontos adatok hiányában más repülők adataiból kiindulva bármit tényként kijelenteni(és ezzel cáfolni egy másik véleményt) ugyan annyit ér mint hasraütés szerűen írni valamit.

Itt jegyezném meg,hogy szószerint azt írtam,hogy "Sanszosan semmilyen low level nem fér bele a TU-160-nak túl messze van Guam ahhoz tankerből meg túl kevés van az oroszoknak."Ez a mondat minden csak nem tényként való kijelentés!
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Neked is leírom az LMzek-nek írt példát:
Ha én azt mondom,hogy szerintem 1+1=3 te meg kijelented,hogy hülyeséget beszélek mert egyéb számításokból kiindulva 1,6 jött ki neked akkor az gáz.Még akkor is ha te közelebb állsz a valósághoz!

És még egyszer amit molninak írtam:Az baj,ha a véleményünket tényként állítjuk be.Márpedig pontos adatok hiányában más repülők adataiból kiindulva bármit tényként kijelenteni(és ezzel cáfolni egy másik véleményt) ugyan annyit ér mint hasraütés szerűen írni valamit.

Itt jegyezném meg,hogy szószerint azt írtam,hogy "Sanszosan semmilyen low level nem fér bele a TU-160-nak túl messze van Guam ahhoz tankerből meg túl kevés van az oroszoknak."Ez a mondat minden csak nem tényként való kijelentés!
Hat lehet, hogy keso van, de en csak azt irtam, hogy neked igazad van abban hogy altudomanyossaggal vadolod ot. A konkret temaba nem megyek bele, ahhoz nem ertek.
 
M

molnibalage

Guest
Ha én azt mondom,hogy szerintem 1+1=3 te meg kijelented,hogy hülyeséget beszélek mert egyéb számításokból kiindulva 1,6 jött ki neked akkor az gáz.Még akkor is ha te közelebb állsz a valósághoz!

A stílussal kapcsolatban úgy érzem,hogy semmi kivetnivaló nem volt az enyémben molniét figyelembe véve.
A hajók számáról, renedlkezésre állásáról sem volt lövésed sem... Szartál bele a radarhorizontba. A H-55 hidegháborús változatának volt 2000 km felett HMZ-je, csak megengedően 1500 km-es távval számoltam, hogy lásd mennyire őrül ötleted van. Még ezek után sem esik le neked...
 
M

molnibalage

Guest
Mar bocs, de igaza van, te hires vagy arrol itt a forumon, hogy ha van 5 darab tenyed, abbol kivalogatod a 2 neked tetszot a maradek 3-at meg felredobod es megkapod kimenetnek azt, amit elore eldontottel, hogy szeretnel. Ellenben egy valodi kutato nem csak lexikalis tudassal bir (azzal te is birsz) hanem kepes arra, hogy az adatokat nezze es ne az erzelmei alapjan valogassa ki amit neki tetszik. Ha nem dontod el elore, hogy mit szeretnel kapni, akkor nem csalodas amikor a model outputja nem tetszik.
Konkrét példát öregem...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 151
113
Néha érdemes elszámolni mindenkinek 20-ig,...elhihetitek, a csendes többség személyeskedés nélkül is el tudja olvasni az érveléseiteket ;)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek
M

molnibalage

Guest
Szerinted nem érv az,hogy ahol fontos(Moszkva marhára nem az) ott mindenhol modern eszközök állnak rendelkezésre?
Akkor áruld már el,hogy mi az érv.
Az év leviccesebb kommentjére esélyes ez....

Biztos viccből kapta meg mindig Moszkva a legkorszerűbb légvédelmi rakétákat... Berkut, Sz-300, Sz-400..
Biztos ponéból van Moszka körül 10 db Nyebo...
Áruld már el, hogy akkor miért más körzet kapja később az újabb SAM-eket és azokat is kisebb mennyiségű indítóval....? (Az első Sz-400-asok tudtommal Moszkva mellett is nem kapták meg a 12 db indítót.)

És ez csak a légvédelem...


A heti teljesítményedre lassan tényleg felrakod a pontot...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 248
113
A fuggoleges vizszintes rendezett illetve rendezetlen vegyes radarhullamokat hasznalo radarokrol kaphatnak egy kis infot/azon tulmenoen hogy a magassag mero radarok altalaban fuggoleges hullamhosszon mukodnek/ pontosabban a repulogep fedelzeti radarok erdekelnek. / itt mondjuk a pesa hatranyai is elmagyarazhatoak szuk latoszog a kiegeszito lammellaktol fugoen vizszintesen vagy fuggolegesen/ aesa gondolom vegyesen hasznalja oket /de rendezetten valtogatva vagy rendezetlenul egyszerre? Vagy minden funkcio lehetseges?/ es hogy ez a hagyomanyos repfedelzeti radaroknal hogy is mukodik? Csak hh vagy vv vagy mehet rendezetlenul ott is? /no meg a celravezetes az vegyes ?/