A pattintott kőkorból esetleg nem hozol még példát?
Kb. ennyire releváns az angol dipólozás. Ami filléres volt totális légifölény mellett. Ha odarepült volna egy német gép, akkor látja, hogy nincs ott semmi.
Ez ma hol állna meg?
Amikor egy chaff az 50+ éves Kubot sem érdekelte már nagyon, akkor te egy SAR radart ma hol akarsz becsapni, ami infrával kombinálható, hogy oda is nézel, ahol jelez valamit?
Te ezeréves példákból extrapolálsz a végtelembe.
Ameddig van fedezék, el tud bújni valahova, addig tud úgy ahogy álcázni. Csak, ha az IR jelet elfeded, akkor az mit is jelent? Hát, hogy a hő az ottmarad alatta...
Mozgás közben a földön a lánctalpak okozta hőmérsékletváltozás látszik és a kipufogóval tényleg nem tudsz mit kezdeni. Mozgás közben, ha kijössz a fedezéből, akkor inkább lásd a drónt, ami sanszosan figyel, mint vakon menjél előre erős hit által vezérelve, hogy talán nem látnak. Aztán jön az első PGM salvo...
Szerintem...
Akkor radar ON és mindent látsz ami jön, és lelövöd.
Szerinted viccből létezik a Skyranger koncepció?
Szerinted viccből van az orosz csapatlégvédelemnek annyi célcsatornája és eszköze?
Most akkor sorold fel,hogy melyik dron,milyen távolságbol képes IR tartományban felderiteni egy teljesen nyilt terepen mozgó hk-t.Melyiken van fedélzeti radar,és az mit,milyen távolságbol képes felderiteni.Mindjár kiderül,hogy a kis dronoknak kicsi a felderitő kapacitásuk.
Skyrangernek és az orosz csapatlégvédelmi rendszereknek is van passziv üzemmodjuk,mikor nem működtetik a lokátoraikat (sőt,van olyan is,aminek nincs is lokátora).Viszont van (lehet) ARV kapcsolatuk a hadszintér légoltalmát biztositó erőkkel,amik nem részesei a menetnek.Vagyis a menet teljes passzivitásban sem nélkülözi a felderitési,köztük a légtérfelderitési infókat.Attol még,hogy nem ad rádión,venni tud a rejtett menetet végrehajtó erő.
Aztán fejlesztik a passziv dronbeméró rendszereket is.
Oké,még nem kiforrottak,de a közeljövőben már azok lesznek.Lehet (vagy inkább kell) integrálni őket akár a skyrangerre is.Középtávon meg az egyes harcjárművek el lesznek láthatóak kombinált dron és rakétaközeledésjelzó passziv rendszerekkel.(mondom,az isten pénze se elég,kell az ördögé is....)
Aztán a rejtett menetet is kell biztositani.Légoltalmilag is,beleértve a dronok elleni légoltalmat.Mind közvetlenül a menetbe,mind a menetbiztositó erőkbe be lehet osztani olyan,dronok passziv érzékelésére is alkalmas műszerekkel felszerel csapatlégvédelmi (vagy arra is alkalmas) eszközöket.Visszautalok itt az elejére.A nagy dronokat,melyeknek komoly felderitési kapacitásuk van,érzékelni fogják a távolfelderitő lokátorok,amik nem részesei a menetnek.A kis dronoknek meg nem lesz olyan nagy felderitési távolságuk.A menetbiztositó erők már az elött befoghatják őket,mielött felfedhetnék a menetet
Technika ÉS harcászat.A technikai képességek befolyásolják a harcászati lehetőségeket.De a harcászat az,ami a technika gyakorlati alkalmazását végrehajtja.
Ja,és Szu Tzu idején még volt használatban köhegyű nyil,meg köfejű harci pörölyt.De a hadművészeti elvei attol még ma is használhatóak.