M
molnibalage
Guest
Hogy leegyszerűsítsem számodra és fagyon arcodra mosoly...Imádtam mikor először láttam ezt a videót, és a fél net azon röhögött akik nem tudtak oroszul, hogy milyen szar ez a cucc, folyamatosan mellélőnek vele a kis szaros drónra.
Aztán lefagyott a mosoly, mikor kiderült hogy csak szórakoztak a ruszkik, hogy legyen már pár jó felvétel előtte, s amikor a kezelő nem mellé, hanem rátette az irányzékot, akkor le is hullott azonnal... Egy komoly katonai drón amin van értelmes felderítő elektronika, pláne fegyverzet, az meg ennek a méretnek a sokszorosa.
- Az említett távolságban a löveg 50%-os CEP sugara az kb. 1 méter. Ez a 0,686 szigma szóráshoz tartozó sugár érték.
- Ebből következik, hogy az videóban levő lőtávolságban a lövedék teljes szórásképe, amin belül lehet az 3*1/0,686 = kb. 4,3 méter, ehhez tartozik a 97,% konfidencia érték.
Tessék, grafikusan.
A célpont középen van.
Ez meg amikor mellé céloztak.
Nincs szignifikáns eltérés a találat arányban. Nem azért lőttek mellé a célnak, mert mellé céloztak, mert a teljes szóráskép pont úgy rajta volt a célon, csak azon lövedékek arányát, amik a célpontot NEM TALÁLJÁK el, azt alig változtatta meg. Azért nem esett le hamar, mert keveset tüzeltek rá és nem volt nagyon nagy szerencséjük. De kis szerencséjük viszont volt, mert már az elején volt egy a célpont méretéhez képest kis sugarú hiba, ami a lábát eltalálta. Aztán sokáig semmi. Majd az utolsó sorozat volt az, ahol a kumulatív valószínűség elérte azt a szintet, hogy találtak. Ha nem találták el volna, akkor az utána következő sorozattal bőven 80% felett lett volna a siker esélye.
Mivel ezt ők is ki tudják számolni düböröghet a propaganda. Az lett volna kínos, ha statisztikai hullámzás lett volna és elsőre leszedik mellécélozva és aztán 3 további 40-es sorozattal sem. Akkor persze jött volna a sok fikázó, hogy mennyi szar a célzás. Pont úgy nem lett volna igazuk, ahogy neked sem. A lövedék szórása ezt művel. Ezért volt hülyeség a komment, amit írták, hogy majd a nyomjelző megoldja. Nem, nem oldja meg. Mert ilyen kis cél esetén összevissza szállnak a lövedékek a célpont méretéhez képest. Semmi mást nem tudsz tenni, mint tartod a szórásképes a célon és reménykedsz a találatban.
Az AHEAD lőszeres demó videón láttad, hogy sokkal kisebb homlokfelületű mozgó célt hogyan szedett le a cucc. Na az viszont atomstabil. Mert, ha kb. 0,5 méter sugarú a repeszképzés, akkor a célpont virtuális mértet majdnem akkora lesz, mint az 50%-os CEP zóna. Ergo, ha tüzelt 4 lőszerrel, akkor a kumulatív valószínűség esélye csak 4 db lőszerrel a találatnak 93%.
És igen, ellenőriztem a saját modellel is az, hogy ez is járható számítás. Ha két CIWS tüzel x2 lőszerrel, akkor centire ugyanazt hozta ki a modell, mintha x1 CIWS esélyét a binomiális tétellel vizsgálom. Mert a matek tudja dolgát.