1. Mi lenne?
2. Milyen hivatalos? Orosz? Arra várhatsz míg elismerik
3. A kép már ránézésre is egy gagyi photoshop 'mű'
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
1. Mi lenne?
2. Milyen hivatalos? Orosz? Arra várhatsz míg elismerik
3. A kép már ránézésre is egy gagyi photoshop 'mű'
Dél Korea is tud ilyet.Bocs, hogy bele vauvau.
Esetleg azt is be lehetne látni, hogy gyakorlatialg 2 ország van a világon, ami pár év alatt "összedob" egy nagyobb méretű hadihajót. USA, meg Kína. Kis mennyiségben van még talán Japán. Előbb néztem rá pár hajóra, ők az AEGIS Mayát bő 3 év alatt építették meg, rendszerbe állításig. A britek a Type 45 rombolókat átlag 6 év alatt építették, rendszerbe állításig. A QE-k 8 év alatt épültek. Az Astute-osztály 9-11 év/egység. A franciák is az új PANG hordozóra valami 10-15 év építéssel, felszereléssel számolnak, ha jól emlékszem.
Szerintem kár ezen rugózni, az amerikaiaik és a kínaiak mellett mindenki "lassan" építi a nagyobb hajóit. Pénz+ipari kapacitás.
Mióta a útját olvasom mindig 5 év múlva indul a gyártásuk. Már nevetséges.Úgy veszem észre, hogy a te értelmező képességeddel van gond.
Nem gyártottak, csak fejlesztettek. Amit kellett, azt gyártották. Én úgy gondolom, hogy a világon bárhol annyira halad bárminek az építése, amennyi pénzt folyamatosan adnak hozzá. Az oroszoknál sincsen ez másképpen. A hajógyárakat modernizálni kell, át kell állni új technológiákra, embereket kiképezni, gyakorlatot szerezni a különböző szakmai területeken. Ráadásul prioritások vannak. Kínában sem a hadi hajókkal kezdtek.
Ezt most aprólékosan olvasd és próbáld értelmezni. Menni fog?
Ha csak a mostani állapotot veszem, akkor Oroszországnak hiába lenne mondjuk egy új rep. hordozója, két új cirkálója, öt rombolója, 200 db T-14, 1.000 db T-90 harckocsija, 100 db Szu-57 repülőgépe, 500 db T-15 IFV-e, de nem volna pénz a gazdaságban, (az életszínvonal a béka segge alatt lenne azt csinálná, amit a Szovjetunió), amivel a mostani szankciókat túlélje, akkor azokat kenhetné a hajára.
A gazdaságnak működnie kell, hogy a hadsereg megvédje az országot és ezt most meg is teszi, szuper hadihajók, repülőgépek, harckocsik nélkül is, a meglévő technikával. Ki vannak fejlesztve azok az eszközök, amiket már csak gyártani kell, amikor pénz és akarat lesz hozzá.
A 2014 utáni szankciók óta kicsit módosítani kellett az orosz vezetésnek a terveket és elképzeléseket, készülni a mostani állapotokra. Ők már akkor tudták, hogy el fog jönni ez az időszak, amiben most benne vagyunk. Rákészültek és sokakat megleptek.
Most Kína is azért tud kiállni keményen, mert az orosz atomernyő őket is védi!!! Nem véletlenül egyeztettek a balhé előtt!
Három kérdésem lenne.
1. Mi van a Moszkva rakétás cirkáló legénységével, kapitányával?
2. Valami konkrétum hivatalosan kiderült azóta az elsüllyedés körülményeiről?
3 Mennyire valós az alábbi felvétel, hol (a háttérben egy kikötő van) és mikor készülhetett, horgonyozva van, ha valódi a tűz?
meg az olaszok.Dél Korea is tud ilyet.
Lehet, náluk nem találtam pontos dátumokat.Dél Korea is tud ilyet.
Hát nem.meg az olaszok.
mindent 2 év alatt építenek a Cavourt 3 de az 30.000 tonnásLehet, náluk nem találtam pontos dátumokat.
Hát nem.
Nem értelmi, hanem értelmezési képesség, nagy különbség. Ezzel a kijelentéseddel csak engem igazoltál.Mióta a útját olvasom mindig 5 év múlva indul a gyártásuk. Már nevetséges.
Az értelmi képességek kétségbe vonása meg suttyó szokás.
Ne haragudj, de miről beszélsz? A Cavour építése rendszerbeállításig 8 év volt...mindent 2 év alatt építenek a Cavourt 3 de az 30.000 tonnás
nem véletlen épül annyi utasszállító hajó olaszba.
San giorgiok is gyorsan megvóltak nekik
az építés és a rendszerbe állítás két külön dolog.Ne haragudj, de miről beszélsz? A Cavour építése rendszerbeállításig 8 év volt...
Hadihajókról beszélünk, mit csinálsz egy üres hajótörzzsel? Nem véletlenül fogalmaztam az első hozzászólásomban is úgy, hogy "rendszerbe állításig"https://en.wikipedia.org/wiki/Italian_landing_helicopter_dock_Trieste a garibaldi gerincfektetése és vízrebocsáljtása között nem telt el 3 év.
az építés és a rendszerbe állítás két külön dolog.
Nagyszerű, ettől nem lesz bevethető hamarabb egy hadihajó. De a példádnál maradva, mit gondolsz, miért építették meg 3 év alatt az olaszok a "vasat", és utána még elszöszöltek 5 évet minden mással?@arbalest az olaszok európa legnagyobb hajóépítői a világon a 3. vagy 4. ek (legalábbis egy gyáruk biztos)
gerincfektetéstől rendszerbe állításig a kínai hajók a koreaiak is több mint 2-3 évHadihajókról beszélünk, mit csinálsz egy üres hajótörzzsel? Nem véletlenül fogalmaztam az első hozzászólásomban is úgy, hogy "rendszerbe állításig"
mert vata új típus ami merevszárnyasok forgószárnyasok üzemeltetésére alkalmas és e melett még partraszállási képességet is biztosít? a liaoning hány évig bokorászott mire redszerbe ált? egy type 55 ös mennyit miközbe már 8. is vízen van?Nagyszerű, ettől nem lesz bevethető hamarabb egy hadihajó. De a példádnál maradva, mit gondolsz, miért építették meg 3 év alatt az olaszok a "vasat", és utána még elszöszöltek 5 évet minden mással?
4-5 körül épülnek a romboló méretű hajóik.gerincfektetéstől rendszerbe állításig a kínai hajók a koreaiak is több mint 2-3 év
Rendszeres, hogy vizen lévő hadihajó felszerélse annyi időt, vagy többet vesz igénybe, mint a puszta megépítése. Mindenkinél. Megértetted, hogy az első kommentem miért, mire írtam?mert vata új típus ami merevszárnyasok forgószárnyasok üzemeltetésére alkalmas és e melett még partraszállási képességet is biztosít? a liaoning hány évig bokorászott mire redszerbe ált? egy type 55 ös mennyit miközbe már 8. is vízen van?
a pzh 2000 ünk már itt vólt tavasszal az 1. mikor lessz rendszerbe? a rendszerbeállítás nincs összefüggésbe azzal hogy yorsan vagy lassan épül egy hajó.
és az olaszok gyyorsan építenek ha olyan rendszerek kerülnek telepítésre amik gyorsan legyáárthatóak vagy van raktáron vagy nem kisérleti a rendszerbe állítás is gyorsabb de az már nem az építés része. én az építésre reagálam.
tetszik vagy sem az olaszok szép hajókat építenek és gyorsan. a minősége másskérdés ahogy az is hogy más gyártók milyen gyorsan szállítanak (ami sokszor francia) vagy épp hogy megy azoknak a cégeknek az integráció.
helyes maradjunk a méretkategoriánál San giorgio 3 év amit az algíroknak építettek az már sokadik vólt 2 év üzembeállt.4-5 körül épülnek a romboló méretű hajóik.
Rendszeres, hogy vizen lévő hadihajó felszerélse annyi időt, vagy többet vesz igénybe, mint a puszta megépítése. Mindenkinél. Megértetted, hogy az első kommentem miért, mire írtam?
Rendben. Az olaszok a császárok.helyes maradjunk a méretkategoriánál San giorgio 3 év amit az algíroknak építettek az már sokadik vólt 2 év üzembeállt.
horizont osztály romboló 5 év rendszerbe állásig.
nem lassúak az olaszok. persze egy vadonat új típus rendszerbeállításával főleg ha az komplex ők sem kapkodnak.
gyártókapacitásuk is ha lenne megrendelés meglenne főleg ha nem kellene várni az import berendezésekre mert maguknak gyártanák.
ez van Olasz a világ 4. legnagyobb hajógyára európa legnagyobbja és tengeri teknologia gyártásába is élen járnak a minőség az persze olaszos. de a tempóval az olaszoknak soha nem vólt gond.