Orosz hadiflotta

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ennyi erővel az összes hadászati bombázónak és ICBM-nek is csak elméleti jelentősége lenne. Ezt azért erősen kétlem.
Pontosan. Ha gyakorlatban is bevetésre kerülnek, akkor már miről is beszélünk?
Ez olyan, mint egy sakk partin vmik felbassza magát és lesöpri az egész táblát a földre.
Az egész kölcsön elrettentés elméleti. Legalábbis alkalmazását tekintve.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 941
113
Pontosan. Ha gyakorlatban is bevetésre kerülnek, akkor már miről is beszélünk?
Ez olyan, mint egy sakk partin vmik felbassza magát és lesöpri az egész táblát a földre.
Az egész kölcsön elrettentés elméleti. Legalábbis alkalmazását tekintve.
A gyakorlati bevetésük az, hogy léteznek. Ennyire egyszerű.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A gyakorlati bevetésük az, hogy léteznek. Ennyire egyszerű.
Én egy harceszköz gyakorlati alkalmazásán azt érteném, hogy felhasználásra kerül.

De ez már átment vmi nyelvtani/értelmezésbeli szófosássá.
Egyébként meg Te is, meg én is értem, hogy mire gondolunk.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
Az amerikaiakat követve az orosz haditengerészet hajói is elhagyják a Földközi-tengert

Tegnap a Fekete-tengeri Flotta "Admiral Grigorovics" fregattja, a balti flotta "Szoobrazityelnij" és "Sztojkij" korvettjei , valamint az északi flotta "Kama" tankhajója áthaladtak a Gibraltáron. nyugati irányba.

iRhcSYR8VIA.jpg

dVoBZXXDPt4.jpg

mysI6i81CLs.jpg

9DSjJJzqAnQ.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 019
9 250
113
Pontosan. Ha gyakorlatban is bevetésre kerülnek, akkor már miről is beszélünk?
Ez olyan, mint egy sakk partin vmik felbassza magát és lesöpri az egész táblát a földre.
Az egész kölcsön elrettentés elméleti. Legalábbis alkalmazását tekintve.
Ha gyakorlatban is bevetésre kerül, akkor atomcsapásról beszélünk.

Egy lokális/regionális nukleáris csapás vagy csapásváltás még nem jelent automatikusan és feltétel nélküli full scale globális termonukleáris háborút.

Lassan el kellene már felejteni azt a hamis dogmát, hogy az atomfegyver nem bevethető fegyver.
Dehogyis nem bevethető, ezzel a mesével csak a köznépet altatják, mint ahogy az sem igaz, hogy egy lokális/regionális atomcsapás váltás a világ végét jelentené. Erről szó sincs.

Nem mellesleg a teljes brit nukleáris erő is SLBM-ekre épül. Szerinted akkor a brit atomarzenál és a brit képességek csak elméletiek?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ha gyakorlatban is bevetésre kerül, akkor atomcsapásról beszélünk.

Egy lokális/regionális nukleáris csapás vagy csapásváltás még nem jelent automatikusan és feltétel nélküli full scale globális termonukleáris háborút.

Lassan el kellene már felejteni azt a hamis dogmát, hogy az atomfegyver nem bevethető fegyver.
Dehogyis nem bevethető, ezzel a mesével csak a köznépet altatják, mint ahogy az sem igaz, hogy egy lokális/regionális atomcsapás váltás a világ végét jelentené. Erről szó sincs.

Nem mellesleg a teljes brit nukleáris erő is SLBM-ekre épül. Szerinted akkor a brit atomarzenál és a brit képességek csak elméletiek?
Én elengedtem ezt :D
Az elméleti-gyakorlati fogalmáról, mint olyan gondolunk kicsit mást.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 019
9 250
113
Én elengedtem ezt :D
Az elméleti-gyakorlati fogalmáról, mint olyan gondolunk kicsit mást.
Rendben, engedd el, engem nem az esti mesék érdekelnek, hanem a valós képességek és potenciál.
A valós képesség adott, a szándékok, ígéretek és papírmasék pedig jönnek-mennek.
Szerinted az atomfegyver elméleti képesség, szerintem meg gyakorlati.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 354
26 630
113
A Sevmash két legújabb nukleáris tengeralattjárót ad át az orosz haditengerészetnek 2023-ban: a hadászati rakéta hordozó Imperator III-at (955-ös projekt, Borey-A) és a többcélú vadász Krasznojarszkot (885-ös projekt, Yasen-M).
A haditengerészetnek jelenleg 6db Borej és Borej-A tengeralattjárója van: Jurij Dolgorukij, Alekszandr Nyevszkij, Vlagyiimir Monomakh, Vlagyimir herceg, Oleg herceg és Generalisszimusz Szuvorov. 3db további 955A hajó áll a Sevmash építésének különböző szakaszaiban: Pozarszky herceg, Dmitrij Donszkoj és Potyomkin herceg.
К-549 "Knyáz Vlagyimír
1728089441_0:0:3092:2048_1440x900_80_1_1_1ec01581d39c42b364773ca76fd49e12.jpg.webp

A Project 885M Yasen-M többcélú vadász tengeralattjárók a Project 885 modernizált változata. A Yasen-M Kalibr és Oniksz rakétákat is hordozhat és a jövőben a Cirkon hiperszonikus rakétákkal is felszerelik őket. Az orosz haditengerészetnek most egy 885-ös és két 885M-es tengeralatjárója van. További 6db Yasen-M az építés különböző fázisaiban van.
A Krasznojarszk
1756474257_0:0:3097:2047_1440x900_80_1_1_37020c4b4ebbf18db25bc7be4aad8ed0.jpg.webp
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and gacsat