1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

P-800 Oniks (SS-N-26)

Diskurzus a(z) 'Támadó fegyverzet' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Szerintem meg marketing és PR okoktól P-800, amiért az S-300PMU3 is Sz-400 lett... Sehol nem láttam eddig 800 km-es HMZ-t és a rakéta paramétereit nézve totálisan sci-finek tűnik HI-HI profillal is.

endre and Mackensen like this.
  2. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

fishbed likes this.
  3. molnibalage

Ez az ábra is zavarbaejtő.

4-es-nél végig alacsonyan 120 km.
    Aztán a másiknál 300 km a teljes táv, de nincs megadva a magas/alascony távolság aránya.

4. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

fishbed likes this.
  5. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Szerintem végfázisban, az utolsó néhány kilométert teszi meg alacsonyan. Majdhogynem ballisztikus pályán repül a célig.

6. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Dehogynem oda van írva, hogy a radarhorizont előtt süllyed le.

7. molnibalage

Biztosan nem ballisztikusan. A 300 km-es ballisztikus hatótávhoz kb. M6.0 égésvégi sebesség kéne több km magasan. Ehhez képest legfeljebb M3.0-ről van szó nagy magaságon.
    Akkor ez durva becsléssel 240 km magasan és gyors, 45 fokos süllyedésel és 40 km-es radarhorizonttal jön ki a 300 km. Fényévekre van ez a wikis 600 km-es adattól nemhogy a 800 km-től...

endre likes this.
  8. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

fishbed and endre like this.
  9. Mackensen

Persze, hogy nem. Azt mondtam, hogy "majdhogynem". De nem is ez a lényeg, hanem, hogy jó magasan, ahol simán ki tudja szúrni az ellenfél légvédelme.

10. molnibalage

Fényévekre van a ballisztikustól. Felmászik x km magasára, ott tartja a magasságot és a végén lejön. Ez minden, de nem "majdhogynem".

11. Mackensen

Rendben.

12. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

A gyártó által írva vagyon, hogy 14km magasan tud 750m/s-ot, ami a helyi hangsebességgel osztva (295m/s) Mach2,5-re jön csak ki.

endre likes this.
  13. molnibalage

Azért írtam, hogy legfeljebb, ha egyes orosz fanok esetleg kitalálnák, hogy ez átlagsebesség...

14. boki

boki Well-Known Member

fishbed and Luthero like this.
  15. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Ez a rejtett fix telepítés új nekem. Mi értelme van ha ott a mobil telepítés annak minden előnyével?

16. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Ábrákat elnézve, ez a rendszer gyenge eleme a céladatokat tivábbító helikopter. Az feltétlen kell a 300km hez.
    Gondolom orosz nagyobb hatotávhoz megoldott az A-50.
    Az export rakétánál azért necces ez a képesség.

17. boki

boki Well-Known Member

Kb 2 éve olvastam М. Бондарюка и С. Ильяшенко "Прямоточные воздушно-реактивные двигатели"(szakirodalom)

A távolsági(hatótáv) paraméter nagysága függ a hajtómü típusától és sebességétől. Diagramon szemléltetve egyes hajtómü típusok tolóereje(8), egyes hajtómüvek üa. fogyasztása(9) egyes hajtómüvek hatótávja(10)

При дозвуковых скоростях полёта наибольшая дальность может быть получена при помощи поршневых двигателей, при околозвуковых скоростях − при помощи турбореактивных двигателей; при скорости от M=1,6 до M=2,5 − при помощи ТРД с форсажной камерой (ТРДФ), а при M>2,5 самую большую дальность активного управляемого полёта можно получить при помощи прямоточных ВРД" [4-23].

18. boki

boki Well-Known Member

Nézzük meg a hajó ellenes rakéták indexét és hatótávját:

19. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

A táblázat alján forrásként megadott TiV 2009/6-os számot előkapva, bizony ott is 300km-t írnak a Jáhont/Onix-ra.
    Javaslom az elsődleges források tanulmányozását.
    :)

fishbed and endre like this.
  20. boki

boki Well-Known Member

Nem az Oniks miatt raktam be a táblázatot(egyébként kérdőjel van mellette), hanem a kódok és a hatótáv összefüggések miatt. Ismertek számomra az NPO Masinosztrojenyia hivatalos adatai.Úgy látom értesz oroszul ajánlom a М. Бондарюка и С. Ильяшенко "Прямоточные воздушно-реактивные двигатели" könyv elolvasását. :) Próbáljuk már más oldalról is megközlíteni a dolgokat- amik orosz katonai fórumokon-blogokon is elhangzanak.

Másik dolog, hogy az oroszok állandóan fejlesztik az Onikszot nem maradtak meg az 1980-as évek verziójánál.
    Indiai dologhoz mit szólsz?

Ezen oldal megosztása