Pisztolyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 139
73 690
113
HS Produkt - Echelon

693-echelon-2.jpg
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Valaki lőtt már Désert Eagle vél vagy valami hasonló nagy teljesítményű pisztollyal?
Mit gondoltok a katonai használatáról?
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 939
21 585
113
Valaki lőtt már Désert Eagle vél vagy valami hasonló nagy teljesítményű pisztollyal?
Mit gondoltok a katonai használatáról?
Lőttem itt Ausztriába. Szerintem értelmetlen, értékelhetetlen egy valami. Dög nehéz, dög nagy… ember nincs aki ezt cipelni akarja. Pedig a magam részéről a nagy kaliberű pisztolyokat imádom, ha megyünk lőni legtöbbször eljön a 357-es S&W is. De ez… rakatszar. Az meg már egyenesen vicc, hogy 20 darab lőszer kisker ára 54 €.

Ps. Mondjuk tomahawk talán lehetne, mert akit ezzel megdobsz az ott is marad. :D
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 636
3 915
113
Valaki lőtt már Désert Eagle vél vagy valami hasonló nagy teljesítményű pisztollyal?
Mit gondoltok a katonai használatáról?
Szia,

Csatlakozva az elottem hozzaszolokhoz: teljesen ertelmetlen.

Egy fegyver vagy legyen kis hatrarugasu es konnyu (mint pl. egy CZ P-07, CZ P10C, Glock-19), es akkor elnezheto neki, hogy a lovedekenek kicsi az athatolokepessege es 100 m tavolsagon mar teljesen hasznalhatatlan.

Vagy ha akkora a sulya, hatrarugasa mint egy AMD-nek, vagy egy rovid Bren-2nek, akkor viszont legyen jo nagy atutokepessege es 100 m-re meg ertelmesen lehessen vele loni.

Tomeg adatok:
CZ P-07: 0.8 kg
Desert Eagle: 2 kg
CZ Bren-2 (20 cm-es csovel): 2.8 kg

Latszik, hogy a DE sokkal kozelebb van a Bren-2 tomegehez, mikozben pontossagban, atutokepessegben a kozeleben sem jar.

ui. DE-vel nem lottem, .500 S&W magnum loszeres pisztollyal igen, de mar az is teljesen ertelmetlen valltamasz nelkuli fegyverben.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 939
21 585
113
Szia,

Csatlakozva az elottem hozzaszolokhoz: teljesen ertelmetlen.

Egy fegyver vagy legyen kis hatrarugasu es konnyu (mint pl. egy CZ P-07, CZ P10C, Glock-19), es akkor elnezheto neki, hogy a lovedekenek kicsi az athatolokepessege es 100 m tavolsagon mar teljesen hasznalhatatlan.

Vagy ha akkora a sulya, hatrarugasa mint egy AMD-nek, vagy egy rovid Bren-2nek, akkor viszont legyen jo nagy atutokepessege es 100 m-re meg ertelmesen lehessen vele loni.

Tomeg adatok:
CZ P-07: 0.8 kg
Desert Eagle: 2 kg
CZ Bren-2 (20 cm-es csovel): 2.8 kg

Latszik, hogy a DE sokkal kozelebb van a Bren-2 tomegehez, mikozben pontossagban, atutokepessegben a kozeleben sem jar.

ui. DE-vel nem lottem, .500 S&W magnum loszeres pisztollyal igen, de mar az is teljesen ertelmetlen valltamasz nelkuli fegyverben.
Abszolut adom. Mondjuk a felsorolt 9-esek azért nem is azért készültek, hogy 100-ra lövöldözzön az ember velük. Nem is nagyon tudom mikor lőttem 20-25-nél messzebbre az utóbbi 7-8 hónapban. Szerintem kb semmikor.

Ps. Amúgy ez az 50-es DE pont olyan, mint az amerikai mozikban a giga popcorn vödrök meg a literes poharak.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 140
113
Egyszer lőttem.
Budakeszi lőtèren volt règebben.

Uralhatatlan,kis tárkapacitás,nagy mèret. Drága ritka lőszer.
Hülyesèg
ui. DE-vel nem lottem, .500 S&W magnum loszeres pisztollyal igen, de mar az is teljesen ertelmetlen valltamasz nelkuli fegyverben.
Szintén Budakeszi, szintén .500 S&W és a fun faktoron túl semmilyen értelme nincs, de arra kurva jó :D
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 265
113
Valaki lőtt már Désert Eagle vél vagy valami hasonló nagy teljesítményű pisztollyal?
Mit gondoltok a katonai használatáról?

Lőni nem lőttem vele de soha nem értettem miért van erre szükség félautomatában, ha egyébként ilyen nagy teljesítményű (meg még nagyobb) lőszerekre pont ott van egy rakat megbízható revolver… hülyeségem tartom amit kb a filmek kaptak fel mert jól néz ki.
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
211
528
93
Valaki lőtt már Désert Eagle vél vagy valami hasonló nagy teljesítményű pisztollyal?
Mit gondoltok a katonai használatáról?
Nyitrán és Bkeszin is próbáltam.
Ugyanaz amit előttem mondtak.
Egy 40SW vagy para sokkal sokkal....
45USP is 1000szer mint ez a filmes klisé.
A haveromnak le is csípte az újját a szán egy picit :)