Pisztolyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Ígérem nem bénázok többet...

Szóval egy szolgálati fegyvernél szerintem ez igencsak komoly előny.

Személy szerint nekem a HK USP jobban tetszett, de minőségben használhatóságban nem lehet nagy különbséget találni a 2 fegyver közt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 488
79 556
113
Az USP egy ergonómiai rémálom a Glock 17-hez képest(főleg gen3 és 4).Ami nagyon jó az a P2000 és a P30.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Itt a Glock Safe Action sorozat magyar nyelvű manuálja: http://www.kalasnyikov.hu/dokumentumok/glock.pdf
 

huleaks

New Member
2011. szeptember 5.
22
0
1
VD-01. Megnéztem. Az valami szürnyűség. Most komolyan azt akarjátok rendszeresítésbe adni?
Egyéként hazánk önvédelmének erodálása korábbi balliberális kormányunk egyik alapvető választási igérete volt a nyugat felé. Meg is tették amit tudtak.

Azt viszont én sem értem, hogy miért nincs már egy program a régi P-k leváltására? A rendőrség vezetői nem érzik ennek szükségét vagy nem érdekli őket?
 

huleaks

New Member
2011. szeptember 5.
22
0
1
És mi történik akkor ha egy ilyen glock gyerek kezébe kerül? Még kibiztosítanija sem kell, elég ha meghúzza a ravaszt, mert azt még egy 4 éves is tudja hogyan kell.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 488
79 556
113
<a title="huleaks profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/huleaks/">huleaks</a>

Mi van ha egy jkés kerül a kezébe?Ott még lőni sem kell...

Remélem belátod,hogy ez nem valami jó felvetés volt.

A pisztoly legyen az bármilyen sokkal biztonságosabb mint egy kés.A pisztolyműködéséhez sok dolog kell:lőszer,tár(amit meg is kell tölteni)a tárat be kell rakni a fegyverbe ,csőre kell tölteni a fegyvert,és csak ezután tudja lelőni magát vagy mást a gyerek Ellenben a késhez nem kell semmi csak kézbe kell venni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
<a title="huleaks profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/huleaks/">huleaks</a>

Szerintem saját fegyvert nem használhat. Bár ami a "magyar rendőr fegyvert használ"  dolgot illeti, az a helyzet, hogy nem használ. A magyar törvények sajnos nem a rendőrök oldalán vannak ez ügyben, továbbá az állomány egy része totál alkalmatlan a feladat elvégzésére.

Szerintem ha kemény rendőri fellépésről van szó, akkor az esetek 90%-ban hasznosabb lehet a pisztolynál a sokkoló és az ASP/ESP vipera.
A késsel hadonászót lesokkolni humánusabb , mint lelőni, továbbá a vipera is hasznos fenyítő eszköz lehet tömegverekedés esetén.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 344
4 955
113
43937 said:
Haszánkban a rendőr vásárolhat magának pisztolyt...?

Ha kap engedélyt, vehet, ahogy bárki más is.

43937 said:
...és használhatja azt szolgálatban?

Használhatja, ahogy bármi mást (merőkanál, Révai lexikon, törött sörösüveg, telefonkábel, légkalapács, szemöldökcsipesz, stb :D) is használhat, ha a lőfegyverhasználat esete fennáll. Érdektelen, hogy az adott dolog (fegyver, stb) kinek a tulajdonában van. (1994. évi XXXIV. törvény 53. § (2) bek.)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A rendőrség felszereltségére még többet költeni egyszerűen pénzkidobás.

fip7 ASP/ESP  vipera? Tudod te, hogy azok mennyibe fájnak? Annyiból egy gumis gázrevolver kijönne.

Még írtam kb. tíz mondatot, de inkább kitöröltem. Elég ha annyit mondok hogy szerintem egy ötvenezer fős maffia, és máris érthető vagyok.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
@huleaks elméletileg régebben nála lehetett a saját tulajdonú fegyvere, nem tudom hogy most ez hogy van.

@dudi nekem jobban tetszett. A másik még amit hasonlóan jónak tartok az általad említettek mellett az a P99. Persze kipróbálnék egy GS-18ast szívesen de sajnos nem hiszem hogy találkozom vele.

http://en.wikipedia.org/wiki/GSh-18
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ja, még annyit, hogy: 1. A rendőr ELVILEG a szolgálat végén le kell hogy adja fegyverét. A gyakorlatban aki elég magasan van (a közútin kívül mindenki) hazaviszi. Mellette pedig még tart minimum egyet, persze hogy engedély nélkül, de neki nem kell tartani az ellenőrzéstől, mert ő maga végzi a többi fegyvertartón. (Engedéllyel rendelkező polgárt BÁRMIKOR, de évente minimum egyszer be nem jelentett időpontban felkeres/het a rendőrség ellenőrizni a tárolási körülményeket és egyéb szabályok betartásának fennállását. )
A gyakorlatban pedig cinikus téved, mert baromira nem ilyen egyszerű fegyverhez jutni. Egy dolog a vizsgázási és beszerzési pénznyelő procedúra,mert ott elbukik a dolog, hogy bemész a RENDŐRSÉGRE, és bejelented ÉLES ÖNVÉDELMI lőfegyverre való igényedet.  Itt pedig kitessékelnek azzal, hogy elég lesz neked a gázpisztoly is. Csak az állambácsi emberei kaphatnak rendes önvédelmit, illetve a protekciósok. (Kifejezetten az önvédelmi, éles lőfegyverekről beszéltem, a sportfegyver más tészta.)
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 344
4 955
113
Egyszer már szóba került ez a téma, akkor is azon a véleményen voltam, hogy a honfitársaink döntő részének kötőtűt nem szabadna a kezébe adni, nem hogy éles lőfegyvert. Köszönöm, hogy alátámasztod a véleményemet.
 

Janaj

Member
2010. július 22.
56
4
8
Hát ezt picit túllihegtétek. Azért egy maroklőfegyver kb önvédelemre kell egy katonának. Glockból meg azért 17-es, mert az a Para (értsd NATO lőszer).

Tudtommal már rég óta sem a katonák sem a rendőrök nem kaphatnak alanyi jogon önvédelmit. Muhahahiperlol. Fegyveres szervezet, érted... Persze a politikusok igen.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 344
4 955
113
43958 said:
Tudtommal már rég óta sem a katonák sem a rendőrök nem kaphatnak alanyi jogon önvédelmit. Muhahahiperlol. Fegyveres szervezet, érted… Persze a politikusok igen.

Én is így tudom...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 488
79 556
113
Minek egy tök átlag magánembernek önvédelmi fegyver?Csak azért,hogy folyton magaddal hurcolászhasd?
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Szerintem ha Valaki megfelel egy szigorú alkalmassági vizsgálaton és nem büntetett előéletű az kaphasson fegyvert. Nem az USA-t kell példának venni de itt röhejes ami van. Úgy tartási mint viselési vonalon..
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Annyit még megint hozzátoldanék, hogy: Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy ország, melynek neve Agyarország. Ebben az országban volt egyszer egy hadsereg, neve legyen Széphadsereg. Az ország életében jött egy váltás, mikor is a csúnya gonosz farkasfalkát felváltotta egy másik csúnya gonosz farkasfalka, akik a Farlament nevű kunyhóban folytatták a zsákmányolást ott, ahol az előző csapat abbahagyta. Ennek keretében egyszer csak a Széphadsereg megszűnt.  A katonák tömérdek karikásostora pedig hegyekben állt az országban szanaszét. Ezért van az, hogy ha valaki ma kinyitja a szemét Agyarországon, és van legalább 5 ezer sajtostallér a zsebében, vehet egy karikásostort, ami papíron nem létezik, mert el kellett volna hogy nyelje a kohó. Oszt mégsem...

Bármi hasonlóság a mai Magyarországgal csupán a véletlen műve! Sem én, sem pedig ismerőseim nem tartanak otthon ilyen népművészeti termékeket, csak azt akartam ezzel mondani, hogy ha beáll a krakk, akkor egy pici utánjárással minimális időn belül lehet ilyet szerezni, ergo aki teljes biztonságban akarja magát érezni, annak már van, és szarik a törvényekre. Én meg csak nézek ki a fejemből hogy mik vannak...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
<a title="cinikus profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/cinikus/">cinikus</a>

Kösz a helyesbítést, nem tudtam, hogy saját fegyvert használhat a rendőr a törvények szerint, bár lehet a szolgálati szabályzat tiltja. Ha jár fenn rendőr, megkérném írja le mi a helyzet...

<a title="silirusglanis profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/silirusglanis/">silirusglanis</a>

A rendőrség azért van, hogy a rendet fönntartsa. Nem maffia, hanem az állami erőszak monopólium belügyi megtestesítője. Ha megfelelő törvényi szabályozás van mögötte és ellenőrzési rendszer akkor hatékonyan és jól működik.

A vipera nem ugyan arra való, mint egy lőfegyver, gumibot helyet használják. Amúgy egy ESP vipera 15-25 000 FT, nagy tételben olcsóbb, és gyakorlatilag örök életű, szerintem nem kell ecsetelni a gazdaságosságát és hatékonyságát.

<a title="duckdodgers profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/duckdodgers/">duckdodgers</a>

Ez a ruszki pisztoly se egy rossz darab, sőt határozottan tetszik :p