Pisztolyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
@dudi

Akkor dobd el a picsába a PKM-et, minek azt hurcolászni, mikor szép szóval is el lehet hárítani az ellent... Az ország lassan csatatér, hiába is szeretnénk rózsaszínben látni.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Uraim, ideje némiképpen hanyagolni a belpolitikát és visszatérni a műanyag pisztolyokhoz :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 854
113
Igazából csak a tok és a tár műanyag az elsütőszerkezet pár elemével és az irányzékokkal együtt.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Fasza ABS műanyag, csak nem értem hogy az airsoft cuccok is ebből vannak, és mégis törnek. A Glock meg nem :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 764
113
<a title="cinikus profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/cinikus/">cinikus</a>

Attól a rendőrnek még be kell tartania. Ha a rendőrünk saját fegyvert használ, de a szabályzat mondjuk tiltja, akkor kirúgják. Hiába engedi meg a törvény. Ezért lennék kíváncsi arra, hogy egy rendőr mit szól ehhez.

<a title="silirusglanis profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/silirusglanis/">silirusglanis</a>

Az ABS szerszámműanyag egyáltalán nem törik könnyen. A Glock meg nem ABS. Ide volt belinkelve egy videó arról, hogy mit bír ki. Javaslom nézd meg!
 

Janaj

Member
2010. július 22.
56
4
8
Dudi: Én nagyon szigorúan, de engedném. Én azt tartom viccesnek, hogy miközben PKM-et rádmerünk bízni, addig egy maroklőfegyvert nem. Mondjuk egy nyomozónak még akár indokolt is lehet, hogy védje magát és családját. De szerintem mi pont úgy nem ülünk a lovon, mint az amik, csak ők a másik oldalán vannak. :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 854
113
<a title="Janaj profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/janaj/">Janaj</a>

Még soha a büdös életben nem volt arra szükség,hogy meg kelljen védenem magam pedig nem burokban élek/éltem de még csak testőrök sem kísérgetnek mindenhova.

Cinikus véleményét osztom méghozzá azért mert nálunk nincs kultúrája a fegyvereknek pláne nem a fegyvertartásnak.
 

Hans

Member
2010. április 19.
168
1
18
Sajnos egyetértek dudival.
Kis hazánk közbiztonsága erősen zuhan (amit a polkorrekt agyhalott média mond, az minden csak nem valós) a korábbi hozzászólásomban említett rendőr is mesélt a kerületünk elmúlt éveiről és bizony megszaporodtak az ilyen - olyan bűncselekmények, sajnos ezt saját bőrünkön is meg kellett tapasztalnunk (betörés). Ennek ellenére óvatos lennék a "házi" fegyvertartással. Hazánkban többek közt ennek sincs kultúrája és mikor egyszerű dolgokat se lehet néha az emberekre bízni (elsőajtózás a buszon, oszgyű választás, hogy viselkedjünk a pénztárnál a Tescoban, ne húgyoztassuk a kölköt villamosmegállóba), akkor ez lehet sok lenne már. +Gondolom a jogi dolgok terén se állunk jól.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 764
113
<a title="Hans profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/hans/">Hans</a>

Tudtommal évente kb. 450 000 bűncselekmény történik kis hazánkban. Szerintem ez iszonyat sok egy 10 milliós országban. (Ebbe a kisebb értékű lopások és be nem jelentett bűncselekmények (értelemszerűen) nincsenek benne)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
duckdodgers

"csőretöltve hordhatod anélkül , hogy esély lenne egy véletlen tűzkiváltásra." - nem erről beszéltem, egy szóval nem mondtam, hogy a fegyver magától kioldhat és tüzelhet, hanem arról, hogy amíg egy másik pisztolynál egy véletlen ravaszhoz érés nem vált ki tüzelést, mert van egy biztonsági kapcsoló a fegyver oldalán, addig itt azt a ravaszra tették.

"...One operating element – one rule. Finger away from the trigger, three pistol safeties are active. Pull the trigger, the safeties are deactivated and the pistol is fired."
 

igla

Member
2010. június 20.
80
0
6
Műanyag, műanyag, miért baj ez? A minőségtől, és a betétezéstől függ minden. Fémkasztnis Lada, vagy WilliamsF1? Na melyikben ütközzünk? A Műanyag ma már nem az olcsó PVC-t jelenti. Tartós, nem igényel, vagy kevesebb gondozást, gyorsabb és olcsóbb a tömeggyártás, és semmi teljesítménycsökkenés.Aki látott már marógépekkel előállított fegyverházat, az tudja, mekkora előrelépés ez a pisztoly a ráfordított energia-ár-minőségellenőrzés háromságában.

Egy műanyag öntőformát egyszer kell elkészíteni, és "örök". Egy marófejes berendezés ezredmilliméterekkel, de folyamatosan változó minőséget hoz, amit cserékkel lehet kompenzálni - baromi drágán...
 

omega

Member
2011. december 9.
35
2
8
" Tudtommal már rég óta sem a katonák sem a rendőrök nem kaphatnak alanyi jogon önvédelmit. Muhahahiperlol. Fegyveres szervezet, érted… Persze a politikusok igen. "

Rosszul tudod !  A politikusoknak nem jár alanyi jogon !  A rendőrök kaphatnak engedélyt önvédelmi fegyver vásárlására !

A rendőr szolgálatban köteles  a rendszeresített fegyvert magával vinni,  de a saját fegyvert is viheti  !    Használatukra nincs részletesebb szabályozás, bármelyiket használhatja -  HA  A FEGYVERHASZNÁLAT FELTÉTELEI FENNÁLLNAK  !

 
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 854
113
<a title="joker profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/joker/">joker</a>

Nekünk azt oktatják,hogy a fegyver hord mód cső alá töltve(töltött tár a fegyverben de nincs csőre töltve) és kibiztosítva és a lényeg itt azon van,hogy kibiztosítva mert a forgó biztosító megöl.A mi pedig a  véletlen elsütés elleni biztosítást illeti arra Glock-on ott az a kis "pöcök" az elsütőbillentyűn.A Glock pisztolyokat a világ egyik legbiztonságosabb maroklőfegyvereinek tartják.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 854
113
<a title="joker profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/joker/">joker</a>

Ha nagyon érdekel a Glock biztosítása akkor utána kérdezhetek.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 717
2 464
113
Helló Dudi. Nektek is volt mostanában oktatás és vizsga "vétlen" téma miatt?

Szerintem G-17 nagyon jó nincs vele semmi baj, igaz müanyag piszitolyom csak gyerek koromban volt ( több is ) de azokat is szeretem. Szolgálati pisztolynak szerintem még a CZ -75 öt is lehetne preferálni . Mit szoltók a FN 57 -hez , nem tudom miért nem terjedt el a hadseregek felszerelésében, ez pedig Hi-tech lenne.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 717
2 464
113
Ja az Fn 57 meg néztem a Wikin. Tévedtem egész sok országban használják.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 854
113
<a title="Luthero profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/luthero/">Luthero</a>

Milyen vétlen téma?Amúgy idén még nem voltam bent egy napot sem :)
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 717
2 464
113
Állítólag sok volt tavaly a vétlenlövés és ezért mindenkinek újra kell oktatni mindent és utána vizsgázni.
Rendesen maradt szabid! :)