Pisztolyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Én a családunk fekete bárányánál (nagynéném férje) találkoztam vele, akinek édesapja MSZMP KB és PB tag, nevelőapja pedig Korom Mihály volt =)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 350
77 013
113
A Glock nem a legszerencsésebb ami a rejtett viselést illeti a szögletes formái miatt.Ezt és még azt róják fel neki hiba ként,hogy akad a ruházatba (megint csak a szögletes formák)és ez is gátolja a rejtett viselést.

Egyébként a revolverező módot pont azért találták ki,hogy a fegyvert csőre töltve és kibiztosítva(csőre töltesz,visszabiztosítasz ekkor a kakas fesztelenül majd újra kibiztosítasz)is biztonságos legyen ugyan is ahhoz,hogy el tudd sütni a fegyvert revolverező módban nagy erő kell amit nem tudsz véletlen előidézni.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
@dudi a revolverezés indoklása így nem igazán pontos. Az öntöltőkre persze igaz, de a DA elsütőszerkezetek már a 19. század végén megjelentek revolvereken.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 350
77 013
113
<a title="duckdodgers profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/duckdodgers/">duckdodgers</a>

A pisztoly öntöltő...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
@dudi hehe én tudom hogy a pisztoly öntöltő , de Te ezt mondtad :

"a revolverező módot pont azért találták ki,hogy a fegyvert csőre töltve..."
 

operik92

New Member
2012. április 18.
1
0
1
Nagyon jól teszik a britek. A románok is Glockot rendszeresítettek maroklőfegyverként a rendőrségüknél, sajnos nálunk koránt sem ez a helyzet... A P9RC még azt mondom talán, tűzerőben rendben a Parabellummal bár kissé jócskán nehéz vas, de a PA-63... Nekem is az van, a maga 7 db 9x18-asával egy nagy hulladék. Gyakran meghibásodik (kémény, elakad, elsütéskor nem csinál semmit...), és ráadásul ugye alumínium, tehát jócskán kopik, szennyeződik. Volt alkalmam Glockkal lőni, az a fegyver tényleg ki lett találva. Elviekben valamit lehetett hallani hogy 2014-re rendszeresítik nálunk is vagy vásárolnak bizonyos mennyiséget, majd kiderül.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
operik92

A román glock-rendszeresítés sem túl régi, nemrég még Carpati pisztolyaik voltak. Egy román tűzoltó barátom azt mondta akkoriban, hogyha egy román rendőr rám fogja a pisztolyt (szigorúan elméleti felvetés, nem szoktam okot adni rá), akkor nyugodtan fussak, mert elsősorban nem fog lőni, ha mégis meghúzza a ravaszt, akkor nem fog működni, s ha mégis lőne, akkor olyan pontatlan az a szar, hogy nem lehet vele semmit eltalálni. Amúgy a román Carpati feltűnően hasonlít a PA-63-masra.

Vajon mire gondolhattak a tervezők, amikor az ilyen fegyverek tárát 7 golyó befogadására tervezték? Ezzel szemben egy Glock 17-esnek 17 golyó fér a tárjába, de létezik 30-as tár is hozza (igaz az kilóg alul a fegyverből)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
dudi örülök, hogy rátapintottál a lényegre. A vadászok mire is vadásznak golyóval a te elméleted szerint?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 350
77 013
113
joker

Amikor nem sok kis sörétet töltene a sörétes lőszerbe hanem egy nagy golyót na azt a vadászok golyónak hívják de pl a nem sörétes puskákat meg golyós puskának.
 

doberamann

Member
2010. május 1.
566
7
18
80-an évvel ezelött a Walter PP csúcstechnika volt, a PA-63 ennek a pisztolynak másolata, szóval leszólni az akkori top-tech-et nem ér:)
A 7 db-os tárkapacitásra meg:
Steyr Hahn M1911 8 db
Frommer 37M 7 db
Luger P-08 8 db

Amúgy télleg hulladék...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
jól van dudi akkor legyen lőszer, vagy töltény :) 7 db akkoris kevés egy tárban, főleg ha abból sanszos, hogy be is sülhet vagy elakadhat vagy akármi.

dobermann ez nem volt gyenge megközelítés, hogy egy 80 éves fegyver kérdéses minőségű másolatát használják. Mintha a tömegközlekedésben még mindig gőzmozdonyt használnának, míg a világ többi része már MagLev -vel utazna meg szállítana.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 350
77 013
113
joker

Nem kötekedésből mondtam csak nem szeretem akikor valaki nem a nevén nevezi a dolgokat pl amikor a repülő sárkányára vázat mondanak vagy a hajtóműre motort,golyó töltény/lőszer,ravasz!!! stb
 

doberamann

Member
2010. május 1.
566
7
18
joker

MagLev?

kb 800 éve változatlan a technika beletömjük a robbanóport 1 csőbe meg beszuszakolunk 1 lövedéket eléje utánna meg begyújtjuk. A lényeg nem sokat változott, de azért a MagLev erős, max TGV :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Tökmindegy, hogy MagLev vagy TGV van a másiknak, ha te / én / mi csak a gőzmozdonyhoz tudunk hozzaférni :)
 

doberamann

Member
2010. május 1.
566
7
18
Az a szép benne hogy csak ki kéne csengetni az árát és nem is borzasztóan sok az a pénz, csakhát ugye az elvtársakra nagyobb szükség van mint a katonának rendes felszerelésre.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ez a 25000 G17-es, amiről szó van, beleszámolva a stabil forint lehetséges árfolyamait, kb 3 milliárd Ft lenne. Nem emlékszem már a pontos összegre, de ez a TEK költségvetésének ~20%-a. És melyikre van nagyobb szükség? Hát természetesen a TEK-re :)) Mivel aki(k) eldönti(k), hogy ide vagy oda menjen a pénz, számára a TEK fontosabb, minthogy a rendőrségnek meg a honvédelemnek normális és használható fegyverei legyenek.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Joker..... Ne politiziálj ha nem értesz hozzá.

Elöször is afelsőrangú vezetőink eddigi védelmét ellátó Kormányőrök , dísznek voltak szerintem nagyjából nem tudtak volna megvédeni egy üzletembert sem, nem hogy az elnőköt.  Tojás dobáloktól védték a döntéshozokat.
Ha G-17 pisztollyal vivunk háborut akkor már vége.... érted ? jelentéktelen ilyen lovagolni ez tényleg snasz lenne hogy úgy glockkokal rohhangáljanak a honvédek , felháborodnék Én is.
Tek vagy Glock . TEK inkább 100 szor
 

doberamann

Member
2010. május 1.
566
7
18
Elmentünk a politikai irányba, szerintem a ez a Glock jó lenne mind a honvédségnek mint a rendőrségnek, az hogy nincs ilyen minőségű oldalfegyver rendszerben az pedig csakis politikai döntés. A TEK-re meg saját véleményem szerint ilyen formában nincs szükség.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 725
2 497
113
Srácok a G-17-es rendszerben van a honvédségben legalábbis egy pár darab. Látni lehet őket az OMLT-s videókon például. Mondjuk ezeket ha jól tudom a NAV- tol selejtezték le, ott pedig HK p-3000 vannak helyettük.